Şimdi Ara

İşletim Sisteminin Gidişatından Memnun muyuz ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yoldagezen

şahsım adıma konuşayım ben gayet memnunum wp8 den.şimdi zevkler ve renkler tartışılmaz.market azlığı demiş çoğu arkadaş evet o konuda haklısınız ama milyonlarca çöp uygulama olacağına adam gibi çalşan aktif işe yarar program olsun bence daha önemli.sonuçta ben işime yarayan programları sorunsuz bir şekilde stabil olarak kullanıyorum.mesela bu hafta 5 gün içinde 2 kere whatsapp 2 kere güncelleme geldi.windows phone platformu zaten çiçeği burnunda bir işletim sistemi.hangi yazılım bir anda moda oldu.kusura bakmayında ben adnroidin ilk çıktığı günleride biliyorum telefonu bi aldım son kullanıcısı oldum bir daha güncelleme gelmedi.gördük ozamanlarıda! konumuza gelicek olur isek ben microsofta güveniyorum ve yarı yolda yolda bırakmayacağına inanıyorum.

İos kullandın mı hiç, NERDE ADAM GİBİ ÇALIŞAN UYGULAMA NERDE GOSTER LAFIM YOK.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt
    onu kullandımı bunu kullandınmı?hepsini kullandım siz birkere kıyaslama yaparken çat diye onu şunu bunu kullandınmı diye zıplamayınbirşeyler yazıyoruzki şurda başkalarını bilgilendiriyoruz.anlaşılan o ki.bi apple fanboy daha forumda geziyor(kendi arkadaşım gözümün önüne geldi malum okadar parayı verince bi anda Stockholm sedromu yaşıyor insan:).kardeşim yazımı oku da ona göre zıpla ben apple diye bir kelime kurmamışım.herkes işine gücüne baksın.boş yere kirlilik yapmayın.
  • Sistem şimdilik fena değil ama benim de sözüm uygulama noktasında olacak. Kalite olarak wp den değil de uygulamaların kendisinden kaynaklı eksikler var. Viber kullanıyorum ama bildirimleri düşmüyor sık sık kontrol etmek zorunda kalıyorum. Line da donmalar bildirimlerde sıkıntılar var. Yani firmalar sırf bizde bu platformda varız demek için yapıp bir kenara atmışlar izlenimi verdi bana. Foursquare androidde neredeyse her gün güncelleme alırken wp için bir çaba yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yoldagezen

onu kullandımı bunu kullandınmı?hepsini kullandım siz birkere kıyaslama yaparken çat diye onu şunu bunu kullandınmı diye zıplamayınbirşeyler yazıyoruzki şurda başkalarını bilgilendiriyoruz.anlaşılan o ki.bi apple fanboy daha forumda geziyor(kendi arkadaşım gözümün önüne geldi malum okadar parayı verince bi anda Stockholm sedromu yaşıyor insan:).kardeşim yazımı oku da ona göre zıpla ben apple diye bir kelime kurmamışım.herkes işine gücüne baksın.boş yere kirlilik yapmayın.

HA HAH HA o kadar para mı verdim, ben para vermedim bir, hediye geldi, ikincisi uygulamaları iki sistemi karşılaştıracak şekilde uzun sure bir çok uygulamada denedim, sonuç aynı, wp8 geri kalıyor. Burada fanboylukla da alakası olduğunu sanmıyorum, neden çünkü hangisi iyi ise açıkça soyluyorum, wp8 in iyi yanı da var tabi hesaplı olması gibi.

• Bu güncellemelerin dağıtılması konusunda memnun değilim , gittim üst seviye L920 aldım ama hala kıçı kırık black güncellemesi gelmedi. 1520 1020 925 black kullanırken biz uzaktan bakıyoruz.
    Bİz keriz miyiz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokia music özelliğine bayıldım.
  • yavaş gelişmesinin nedenini bir türlü anlayamadığım işletim sistemidir wp8, oldukça hızlı akıcı stabil, hatta fazlasıyla stabil, ama neden bu kadar yavaş gelişiyor onu anlayamadım. GDR3 ve 8.1 güncellemesiyle gelen özellikleri yeniliklerini taa wp7 zamanında vermeleri gerekiyordu çok basit temel ihtiyaçlar var çünkü, yine de hızı akıcılığı herşeye yetiyor Android alıp 1 sene sonra kasım kasım kasılmaktansa varsın stabil olsun hızlı olsun yavaş gelişsin

Merakımda Sailfish OS kullanan Jolla var şu aralar, az daha gelişsin firma donanımını arttırsın telefonların ileride almayı planlıyorum, arayüzleri mükemmel çünkü, bir de stabil ve hızlı olursa tadından yenmez harbiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

yavaş gelişmesinin nedenini bir türlü anlayamadığım işletim sistemidir wp8, oldukça hızlı akıcı stabil, hatta fazlasıyla stabil, ama neden bu kadar yavaş gelişiyor onu anlayamadım. GDR3 ve 8.1 güncellemesiyle gelen özellikleri yeniliklerini taa wp7 zamanında vermeleri gerekiyordu çok basit temel ihtiyaçlar var çünkü, yine de hızı akıcılığı herşeye yetiyor Android alıp 1 sene sonra kasım kasım kasılmaktansa varsın stabil olsun hızlı olsun yavaş gelişsin

Merakımda Sailfish OS kullanan Jolla var şu aralar, az daha gelişsin firma donanımını arttırsın telefonların ileride almayı planlıyorum, arayüzleri mükemmel çünkü, bir de stabil ve hızlı olursa tadından yenmez harbiden

Heralde ms wp8 in geliştirme işine 3 tane yazılımcı ayırmış adamlar keyfine göre 6 ayda bir bir şeyler ekliyorlar.

• Birisi gizlice telefonumdaki gdr3 u silip gdr1 yukleseydi farkı zor anlardım.

• Öyle çok teknolojiden anlamam. İlk ve tek akıllı telefon deneyimim xperia Sola (ics'den sonra zır deli) ile geçekleşti.
    Sonra android ve dokunmatikten bir süre soğuduktan sonra Nokia asha 302 aldım.
    Onu da bir müddet kullandım. Tekrar dokunmatik hasreti baş gösterince uzun araştırmalar sonucu Lumia almaya karar verdim.

Şimdi Lumia 920 kullanıyorum.
    Windows işlemciyi anlamaya çalışmak zor olsa da;
    Tarayıcı hızı çok iyi
    İşlemler arası geçişler, menü akışı vs gayet hızlı.
    Kamerası güzel
    Video kalitesi bence olağanüstü.
    Uygulama sayısı bana fazla bile.
    Daha bir çok sevdiğim noktası var ama tek tek yazmama gerek yok.
    Tabiki canımı sıkan bir sorun olduğu zaman da açık açık bu çatı altında paylaşırım.

Tek sıkıntım wifi, bluetooth, paket veri vs gibi kısayollardı onu da system tiles progamı ile çözdüm.
    Sizin olsun gdr 3 ünüz black'ınız. Beni rahat bırakın

• Şu kutucuk özelliğini Bi çözüm bide kısa yollara şu kısa yolları bile çözerler ise büyük bir aşama kaydetmiş olurlar bana kalırsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşletim sistemi Windows Phone olalı böyle zulüm görmedi

• bene heç memnun değilim arkadaş 520 kullanyorum, bir iki tane kıytırık şey yapacaklar diye bekleyip duruyoruz, bu ne arkadaş ya,

mesala en salakça şeyleri yazayım;

telefon kapalı olarak şarj edilmiyor usb kabloyu takınca çat diye acılıyor kapalıyken anca şarjı bitip kapanacak öyle şarja koyacan falan
    birde bir kaç tane uygulama acınca o uygulamaları geri acıp öyle tekrar geri tuşuyla kapatabiliniyor üst tarafa carpı işareti koymamışlar gdr3 güncellemesiyle geliyor ama o güncelleme gelene kadar ölme eşeğim ölme
    diğer yandan böyle bir sürü absürt şeyler var bir dünya, telefonun pili yüzde kaç oda yazmıyor falan filan salakça şeyler

ama adamı deli ediyor bunlar, arkadaş telefona güncelleme kısmı yapmışsın düzelt işte şunları iki dakkalık iş koskoca yazılım şirketisin dalgamı geçiyonuz mk.

tamam hızlı falan akıcılık cok güzelde birde neyin nerde olduğu belli değil herşey karman corman.

• quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Mağazaya bir bakalım.. Telefonuna oyun bile yüklemeyen, amaçsızca karakter koşturmayan, koşturan birini de elbette yargılamayacak olan birinin gözünden bakacağım.

Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp, Foursquare... WP'de olan ve kullanılan en popüler sosyal medya mecraları bunlar. Hepsini tek tek ele alacağım ondan sonra siz karar verin Windows Store ne kadar nitelikli.

Instagram: Henüz oldukça hantal kalıyor. Yerleşik kamerayı kullanıyor ve anlık fotoğraf çekemiyorsunuz. İlla "yakala" butonuna basıp, kameraya girmeniz gerekiyor. Haftalardır güncelleme almıyor. Bizi 1 yıl bekleten uygulama bu.

Twitter: Tek eksiği Türkiye gündemi gibi duruyor ama değil. Arayüzü vasat. Diğer mobil platformlara gelen güncelleme tam 6-7 ay sonra geliyor. Onda da TR gündemi sorunu çözülebilmiş değil. Ayrıca diğer platformlara göre hantal kalıyor.

Facebook: Hakkında yazılacak, çizilecek çok şey var ama tasarım dışında çöp. Tasarımı güzel. Ama daha Instagram'dan paylaştığım fotoğrafları göremiyorum. Haber kaynağında arkadaşlarım ne yapmış, kim ne demiş göremiyorum. Genelde sadece sayfaların yazdıkları çıkıyor. Facebook'u takip etmek için tek çare mobil Facebook. 1 yıldır beta.

Whatsapp: Arkaplan koyamıyorsunuz, kişiselleştirme yok. Bildirimler genelde geliyor ama gelmediği de olmuyor değil. Tasarımı düzelteceklerini umuyorum elbet bir gün. Gelen mesaj sesi değişmiyor. Aslında hiçbirinde değişmiyor...

Foursquare: Bu uygulama için diyecek hiçbir şey yok. İnsanları foursquare'dan nasıl soğutabiliriz ve WP kullanıcılarına en fazla ne kadar kötü uygulama sunabiliriz sorusunun cevabı. Bulunduğunuz yeri bildirmek dışında hiçbir işlevselliği yok.

Bunlar evrensel uygulamalar. Yerel mağazaya girmek bile istemiyorum. Ne adam akıllı bankacılık uygulamaları var ne de adam akıllı sinema uygulamaları. Otobüs seferlerini görebileceğimiz uygulamalar bile 3. parti. Tekrar ediyorum, kafam esmedikçe neredeyse hiç oyun oynamayan biriyim ve bu uygulamaların hiçbiri bana yetmiyor. Yarım yamalak, vasat veya yavaş. Mağaza tarafında bu telefonun hiçbir kullanıcılığı yok. Mağazada isminin olması, bir şey değiştirmez. O uygulama adam gibi çalışmıyorsa olmasa da olur.

Sisteme ve güncellemelerine diyecek hiçbir şey yok zaten. Evlerine ateş düşsün hacılar ne diyeyim artık. 8.1'den sonra karar vereceğim. Nexus 4 gibi bir Android alır keyfime bakarım o kıvamdayım artık.

Altına imzamı atarım

• Birde şu yazılanları keşke Microsoft'tan görseler okusalar ne güzel olurdu!
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinqSaber

Ne ince eleyen sık dokuyan bir millet olduk Yani ben de anlatılan mağazayı geziyorum, bende anlatılan uygulamaları kullanıyorum ama bu kadar kötüleyecek bir şey hatırlamıyorum. Hayır ne bekliyorsunuz ki onu anlamadım ? Türkiye pazarında ki hedef kitle sizce hangi uygulamarı daha çok kullanıyordur ? Bence sosyal medya araçlarını kullanıyorlardır çoğunlukla. Facebook, twitter, whatsapp vb. Ben de bu hedef kitledeyim ve sosyal medya ayağında beni hiç yormadı Wp8- Lumia ikilisi. Diyelim ki oyun oynamayı çok seviyorum, xbox patentli oyunlar alırım. Bu imkanım var. Ha benim imkanım yok arkadaş diyorsan, vakit geçirebileceğin oyunlar da var yani. Şuan telefonumda kayıtlı gayette güzel 7 oyun var, beni burada da yormuyor Wp8- Lumia ikilisi. Aslında fiyatına değinmek en önemlisi. Şöyle söyleyeyim; 1000 TL veriyorum, çok klas bir telefon alıyorum. Hafızası yeterli ( 32gb ), kamerası başarılı ( pureview), tipi yakışılıklı, ağırlığı ve kalınlığı da kıvamında. Ekran tatmin edici, yerleşik uygulamaları çok başarılı ve işlevsel. ( city lens, drive, here map, mix radio vb.) Donanım olarak bazı Androidli ve İoslu telefonların gerisinde gözükebilir ama her türlü kapışır. Bunu 1000 TL' lik hangi android cihazda yapabilirsiniz? Güncelleme gelmedi deniyor, feryat figan. Resmi açıklamaya göre 2016 yılına kadar güncelleme sözü var. Yani en kötü 2 yıl güncel bir cihaz kullanacağım. Android veya İos forumlarına bakın onlarda ağlıyor güncelleme diye? Windows 8 olarak Microsoft bu işe yanlızca 1/ 1,5 yıldır kendini veriyor. İos ve Android kaçar yıllık sistemler ? He unutmadan arayüzünün belli bir zaman sonra sıkma ihtimalini de çeşitli uygulamalar ile ortadan kaldırabilirsin. Herkes belli bir süre sonra telefonundan sıkılmıyor mu ? Hangi telefon olursa olsun. 5S de alsan sıkılıyorsun, S4 de alsan sıkılıyorsun. Bıdı bıdı yapmayalım yani, din kardeşiyiz. Arkadaş 1000 lira veririm ne adroid gibi beni kasar, ne ios gibi kısıtlar. Babalar gibi de bana akıllı telefon deneyimi yaşatır.

Merhaba kardeşim,
    Görüşlerine saygı duyuyorum ama benden sana bir tavsiye: önce bir Nexus 4 kullan ve ondan sonra 1000 TL.ye hangi telefon kullanim, stabilite ve hizda lumia ile kapışabilir de! Ben de seninle ayni görüşte idim ve L820 mi kullanmaya doyamiyordum; Ta ki Nexus 4 u kullanana kadar... Aynı zamanda iphone5 de olmasına rağmen, ekrani küçük geldiğinden dolayı bu aralar en çok Nexus 4 kullaniyor ve seviyorum. Microsoft, 8.1 güncellemesi ile tekrar stabiliteyi sağlayabilirse ne alâ.. Zira L820 ile N4 kiyaslamam da Lumia yerlerde sürünüyor! Beni Lumia lardan soğutan bir neden de yeni cikacak olan 4 çekirdekli modeller... Su an aldiginiz L925 bile aslında orta sinif urun durumuna düşecek birkaç aya.. zira donanim olarak çoktan alt segmente inmeye başladı.
    Neyse.. bazı arkadaşların dillendirdiği gibi ben de telefonların kölesi olunmamasını özellikle vurgulamak istiyorum. Unutmayın en iyi telefon işinizi gören telefondur.Beğendiğiniz telefonu alin ve sizleri gaza getiren forumlardan uzak durun!

• stabilite stabilite diye diye almış başını yürüyen bir kitle var tamam önemli tabi ama sadece bunlarla olmaz ki.iki kiytirik şeyi (ekran döndürme ,uygulama kapatma) gdr3le aylardır süremedi.şimdi preview developer ile yükleniyor diyenler çıkacak. Tamam da otadan versen ne olacak bunları. Ayrıca bildirim merkezi filan aylardır 8.1in tarihleri veriliyor ama kimse ne olacak ne zaman olacak bilmiyor. Microsoft sınıfta kalacak böyle giderse.

• ne yani şimdi nexus 5 alsak , atıyorum 1 yıla kadar sistem şişmeyecek mi ? saf android diye ilk aldığın gün ki performansımı alacaksın ? Rom,kernel vs..bunlarla mı uğraşalım ? Her şişme yapığında format mı atalım yoksa ram temizliği mi yapalım ? İşte biz windows phone u bu sorunları yaşamamak için tercih ettik..kabul ediyoruz bildirim merkezi,dosya yöneticisi vs..eksikleri var ama bunlar giderilir..herşey altyapı'da bitiyor..sistemin altyapısı sağlam..ayrıca nexus u lumia 1520 donanımında bi wp lu telefonla kıyaslarsan ayrı ,920 ile kıyaslarsan ayrı olur.ki daha gelişmekte olan bi sistemden bahsediyoruz burada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winamp2 -- 14 Ocak 2014; 1:59:55 >
  • 13 Ocak itibari ile gdr3 geldi.. 8.1 güncellemesi bakalım ne zaman gelecek o vakit bu mesajı alıntılayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

quote:

Orijinalden alıntı: WinqSaber

Ne ince eleyen sık dokuyan bir millet olduk Yani ben de anlatılan mağazayı geziyorum, bende anlatılan uygulamaları kullanıyorum ama bu kadar kötüleyecek bir şey hatırlamıyorum. Hayır ne bekliyorsunuz ki onu anlamadım ? Türkiye pazarında ki hedef kitle sizce hangi uygulamarı daha çok kullanıyordur ? Bence sosyal medya araçlarını kullanıyorlardır çoğunlukla. Facebook, twitter, whatsapp vb. Ben de bu hedef kitledeyim ve sosyal medya ayağında beni hiç yormadı Wp8- Lumia ikilisi. Diyelim ki oyun oynamayı çok seviyorum, xbox patentli oyunlar alırım. Bu imkanım var. Ha benim imkanım yok arkadaş diyorsan, vakit geçirebileceğin oyunlar da var yani. Şuan telefonumda kayıtlı gayette güzel 7 oyun var, beni burada da yormuyor Wp8- Lumia ikilisi. Aslında fiyatına değinmek en önemlisi. Şöyle söyleyeyim; 1000 TL veriyorum, çok klas bir telefon alıyorum. Hafızası yeterli ( 32gb ), kamerası başarılı ( pureview), tipi yakışılıklı, ağırlığı ve kalınlığı da kıvamında. Ekran tatmin edici, yerleşik uygulamaları çok başarılı ve işlevsel. ( city lens, drive, here map, mix radio vb.) Donanım olarak bazı Androidli ve İoslu telefonların gerisinde gözükebilir ama her türlü kapışır. Bunu 1000 TL' lik hangi android cihazda yapabilirsiniz? Güncelleme gelmedi deniyor, feryat figan. Resmi açıklamaya göre 2016 yılına kadar güncelleme sözü var. Yani en kötü 2 yıl güncel bir cihaz kullanacağım. Android veya İos forumlarına bakın onlarda ağlıyor güncelleme diye? Windows 8 olarak Microsoft bu işe yanlızca 1/ 1,5 yıldır kendini veriyor. İos ve Android kaçar yıllık sistemler ? He unutmadan arayüzünün belli bir zaman sonra sıkma ihtimalini de çeşitli uygulamalar ile ortadan kaldırabilirsin. Herkes belli bir süre sonra telefonundan sıkılmıyor mu ? Hangi telefon olursa olsun. 5S de alsan sıkılıyorsun, S4 de alsan sıkılıyorsun. Bıdı bıdı yapmayalım yani, din kardeşiyiz. Arkadaş 1000 lira veririm ne adroid gibi beni kasar, ne ios gibi kısıtlar. Babalar gibi de bana akıllı telefon deneyimi yaşatır.

Merhaba kardeşim,
    Görüşlerine saygı duyuyorum ama benden sana bir tavsiye: önce bir Nexus 4 kullan ve ondan sonra 1000 TL.ye hangi telefon kullanim, stabilite ve hizda lumia ile kapışabilir de! Ben de seninle ayni görüşte idim ve L820 mi kullanmaya doyamiyordum; Ta ki Nexus 4 u kullanana kadar... Aynı zamanda iphone5 de olmasına rağmen, ekrani küçük geldiğinden dolayı bu aralar en çok Nexus 4 kullaniyor ve seviyorum. Microsoft, 8.1 güncellemesi ile tekrar stabiliteyi sağlayabilirse ne alâ.. Zira L820 ile N4 kiyaslamam da Lumia yerlerde sürünüyor! Beni Lumia lardan soğutan bir neden de yeni cikacak olan 4 çekirdekli modeller... Su an aldiginiz L925 bile aslında orta sinif urun durumuna düşecek birkaç aya.. zira donanim olarak çoktan alt segmente inmeye başladı.
    Neyse.. bazı arkadaşların dillendirdiği gibi ben de telefonların kölesi olunmamasını özellikle vurgulamak istiyorum. Unutmayın en iyi telefon işinizi gören telefondur.Beğendiğiniz telefonu alin ve sizleri gaza getiren forumlardan uzak durun!

Sana da merhaba kardeşim.

Her sistemi kullandım. Asla bir fanboy değilim ve olmadım da. Bana teknolojiyi kim daha uygun fiyata sunuyorsa ( tabii ki isteklerimi ve gereksinimlerimi karşılamak şartı ile ) ona yönelirim, açık ve net. Saf android kullanan ne kadar insan var ve bunu neden tercih ediyorlar ? Normal android' in nesi yetmiyor da insanlar saf olana yöneliyor ? Stabilite değil mi ? Peki bu stabilite için nelerden ödün veriyor nexus? Bilmediğim için soruyorum kusura bakma. Kamera, ses, ekran, kozmetik vb. gibi diğer kalemlerde nexus 4 nerelerde ? Bunu bilmiyorum kusura bakma, öğrenmek istiyorum sadece. L925 32 gb modeli şuan için kampanya dahilinde 975 tl' ye alabilirsin. Bu akıllı telefonun, 1600 ( s4) 1800 (htc one) 2000 TL ( z1) vs. gibi fiyat bandında olan modellerden eksiği nedir ? Fazlası da var mıdır ? Donanım olarak bu modellerden aşağıda ( işlemci ve ram ) olabilir ama yanyana test aşamasında kafa tutar mı tutmaz mı ?

Geçenlerde bir video izledim, sizinde izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=KUOVJeOR77M Maalesef nexus açılmıyor ve eleman bataryayı çıkarmak zorunda kalıyor. İşte bunları görmek istemediğimiz için wp kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinqSaber -- 14 Ocak 2014; 7:30:04 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.