Şimdi Ara

İşletim Sisteminin Gidişatından Memnun muyuz ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncellemelerin geç gelmesi dışında memnun sayılırım. Ama almak için terredütte kalanlar 8.1 i beklesin derim.

Bize söylenen güncellemeler tüm telefonlara aynı sure içinde sunulacak denilmesiydi ama nıkia 1520 3 aydır gsr3 Black ile satışta iken ben hala 920 kullanıcısı olarak gdr 3 bekliyorum . Gdr 3 betayı yükledim ama ondada şarj sorunu var , pil dayanmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lumia 920 ilk akıllı telefonum olduğundan WP8 den yana aşırı memnuniyetsizliğim söz konusu değil fakat eksikler çok ben de bunları bilerek aldım. Fakat destek ağır neyin ne zaman geleceğine dair kesin tarih vermiyorlar ama 8.1 den beklentim yüksek, hatta ortada dolaşan bilgilerden daha fazla getirisi olacak birçok özellik de eklenecek kanısındayım. WP 8.1 de fos çıkarsa durum vahim demektir. Ayrıca Lumia 1520 bekliyorum hala Türkiye'ye gelmedi ve kesin bir tarih de yok yaza kadar gelmezse ki yuh derim iPhone phablet söylentileri çıkmış durumda oraya yönelebilirim.

Ayrıca ben bu sistemi xbox oyunlarından ve achievement kazanabilmenden dolayı tercih etmiştim ve elindeki xbox altyapısını bu kadar geride bıraktığı için microsofta şaşıyorum resmen. Kaliteli oyun konusunda ios ve androidi geçebilecek kapasite var ama icraat yok yazık.

• Oyun ve uygulama canavarı değilim. Benim kurduğum uygulamalar genel olarak başarılı. Whatsapp ve Facebook daki hatalar ve eksikler giderilmeli. Yani uygulama konusunda çok şikayetim yok.
    Benim en çok şikayet ettiğim konu güncelleme. Bir güncelleme ne kadar zor olabilir ki acaba? 1 yılı aşkın süredir yırtınıyoruz.

Diyoruz ki:

Hafıza kartına uygulama kurulumu gelsin.
    Zil sesi ayarları sorunlu, ayarları özelleştirilemiyor, düzelsin.
    Bildirim ışığı gelsin.
    Dosya yöneticisi acilen gelsin.
    Kısayollar, özellikle 3G, Kablosuz, konum gibi bağlantılar için kısayol gelmeli ve kutucuklara basıp aç kapa yapılabilmeli.
    Numara Engelleme.
    Farklı klavyeler gelmeli, Türkçe dil sorunu oluyor.
    Live Tile 30 dk kısıtlaması çok saçma, kaldırılmalı.

Bunları dedik dedik ne oldu? Tabi ki hiçbir şey...

Ben Windows'dan genel olarak memnunum ama şu güncelleme gecikmeleri keyfimi iyice kaçırmaya başladı. Allahtan biz GDR3 güncellemesini aylar önce aldıkta, çok sorun etmiyoruz bazı şeyleri.
    NOKIA kullanıcıları hala güncelleme alamadı. Yani zaten WP geliştiricileri kaplumbağa kadar yavaş, bir de üstüne NOKIA geciktirince, çekilmez oluyordur eminim.

• Vlc player cok gecikiyor gelmedi
    3g goruntulu goruşme gelmedi dışında başka birşey istemiyorum.
  • yaklaşık 10 gündür L820 kullanıyorum, genel itibariyle gayet memnunum. Zaten çok fazla beklentim olmadığı için işimi rahatlıkla görüyor. Fakat geçen gün Mizu.com'dan alışveriş yapmaya çalışırken neredeyse sinirden telefonu kıracaktım.
    Ödeme ekranına kadar geliyorum, cvc'yi de yazıyorum fakat bir türlü kredi kart no'yu yazamıyorum. Tıkladığımda imleç oraya gidiyor fakat hiçbir şey yazmıyor. Acaba dedim sanal klavye çıkması lazım da o çıkmadığı için mi sorun yaratıyor ama ondan olsa cvc'yi de yazamazdım. Sonuç olarak kardeşimi aradım o verdi siparişi.
  • Ben memnunum.Şu ana kadar çökmeyle veya bir hatayla karşılaşmadım.Kullandığım uygulamalardan da yeterli verimi alıyorum.Bu bana yetiyor.Telefonu alırken gelişmekte olan ve eksiklikleri olan bir işletim sistemi olduğunu biliyordum.Şu ana kadar da hiç pişman olmadım.Oyun kısmı ise benim için çok önemli değil zaten.Telefonda oynadığım oyun sayısı çok az.Son günlerde Hill Climb iyi sardı ama yalan yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserto

yaklaşık 10 gündür L820 kullanıyorum, genel itibariyle gayet memnunum. Zaten çok fazla beklentim olmadığı için işimi rahatlıkla görüyor. Fakat geçen gün Mizu.com'dan alışveriş yapmaya çalışırken neredeyse sinirden telefonu kıracaktım.
    Ödeme ekranına kadar geliyorum, cvc'yi de yazıyorum fakat bir türlü kredi kart no'yu yazamıyorum. Tıkladığımda imleç oraya gidiyor fakat hiçbir şey yazmıyor. Acaba dedim sanal klavye çıkması lazım da o çıkmadığı için mi sorun yaratıyor ama ondan olsa cvc'yi de yazamazdım. Sonuç olarak kardeşimi aradım o verdi siparişi.

İnternet explorer Mobil surumu gorunmuyorsa masaustu surumu denedinmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aserto

yaklaşık 10 gündür L820 kullanıyorum, genel itibariyle gayet memnunum. Zaten çok fazla beklentim olmadığı için işimi rahatlıkla görüyor. Fakat geçen gün Mizu.com'dan alışveriş yapmaya çalışırken neredeyse sinirden telefonu kıracaktım.

Aynı şeyi iphone5 le Kuveyt Türk bankasında yaşadım. Lumia da yaşamadım. Bu tarz şeyleri problem ederseniz hiç bir cihaz para etmez

• 500liraya aldığım Lumia 520 kullanıyorum ve memnunum halimden.Xperia Z var oyun internet vb. İşleri ondan yapıyorum.telefon hantal değil ama gelişme hızı az.

• Haziran 2012de wp8 tanıtıldı. Yani haziran 2015te soz verilen güncelleme bitecek. ( gönüllü olarak desteğe devam ederler mi bilmiyorum. ) biz çok büyük bi ihtimalle haziran 2014te 8.1 guncellemesini alırız. 3 yıllık güncelleme sözünün 2. Yılında sistem anca 8.0 dan 8.1e çıkıyor. 8.3, 8.5 gibi güncellemeleri alırız diye düşünüyorsanız bence hiç düşünmeyin. 2 yılda 1 kademe arttıysa, 1 yılda 2-3 kademe artması pek inandırıcı değil. Gidişattan ben bunu çıkartıyorum.

• 512 mblılar herşeyden mahrum tabi bizim suçumuz bu ancak ben subway surfersın bile gelmeyeceğin bilemezdim. Arada discovery almadığıma veya s3 mini falan acaip pişman oluyorum.

• android cephesinde işler farklı mı sanıyorsunuz

s4 çıktı adamların s3'leri bir güncelleme aldı sadece bir güncelleme ve şu an 4.3 aldılar mı almadılar mı bilmiyorum ancak 1 yılda eskidi telefonlar
    şimdi s5'ten bahsediliyor
    kısacası bu güncelleme işini ios'dan iyi yapan yok ki o da yapabileceği en kötü güncellemeyle yeterince batırdı (ios7)
  • bence bulaşmamak lazımdı
  • şayze kullanıcısına yanıt
    s3 android 4.0.4 ics ile cikti 4.1.2 jellybean ve sonrasinda 4.2 yi atlayip 4.3 e gecti kitkat da gelecegi soyleniyor. bilip bilmeden 1 guncelleme aldi demeyin

• genel olarak memnunum arkadaşların eleştirilerine katılıyorum ama biraz daha zaman biraz daha sabır diyorum
  • jporta kullanıcısına yanıt
    4.3 çıktığını bilmediğimi yazdım
    onu saymazsan evet 1 güncelleme almış o da 4.1.2 işte

okumayı öğrenin sonra yazın
  • telefondan memnun değilim ama rahatsız da değilim.yani -ulan niye aldım bunu - demiyorum.

oyun uygulama çok önemli değil benim için demiştim. ama asphalt yüklerken bu kadar sorun çıkarmamalıydı telefon. hafıza kartına kurulum gelmeli.zira çok sıkıntı oluyor.

x butonu ekran döndürme kilit çok çok önemli ama hala gelmedi.... ses ayarları da öyle . hayır bunların güncelleme ile gelmes, bile saçma.yani bunların normalde olması lazım zaten.kac yıllık yazılım şirketi ve güya en büyüğü dünyanın. açıkçası yarım yamalk bir işletim sistemi sürmüşler. aman nasıl olsa sonradan güncelleme ile tamamlarız demişler.

En azından rom root desteği var hiç değilse o yönden insanlar rahat edebiliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Mağazaya bir bakalım.. Telefonuna oyun bile yüklemeyen, amaçsızca karakter koşturmayan, koşturan birini de elbette yargılamayacak olan birinin gözünden bakacağım.

Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp, Foursquare... WP'de olan ve kullanılan en popüler sosyal medya mecraları bunlar. Hepsini tek tek ele alacağım ondan sonra siz karar verin Windows Store ne kadar nitelikli.

Instagram: Henüz oldukça hantal kalıyor. Yerleşik kamerayı kullanıyor ve anlık fotoğraf çekemiyorsunuz. İlla "yakala" butonuna basıp, kameraya girmeniz gerekiyor. Haftalardır güncelleme almıyor. Bizi 1 yıl bekleten uygulama bu.

Twitter: Tek eksiği Türkiye gündemi gibi duruyor ama değil. Arayüzü vasat. Diğer mobil platformlara gelen güncelleme tam 6-7 ay sonra geliyor. Onda da TR gündemi sorunu çözülebilmiş değil. Ayrıca diğer platformlara göre hantal kalıyor.

Facebook: Hakkında yazılacak, çizilecek çok şey var ama tasarım dışında çöp. Tasarımı güzel. Ama daha Instagram'dan paylaştığım fotoğrafları göremiyorum. Haber kaynağında arkadaşlarım ne yapmış, kim ne demiş göremiyorum. Genelde sadece sayfaların yazdıkları çıkıyor. Facebook'u takip etmek için tek çare mobil Facebook. 1 yıldır beta.

Whatsapp: Arkaplan koyamıyorsunuz, kişiselleştirme yok. Bildirimler genelde geliyor ama gelmediği de olmuyor değil. Tasarımı düzelteceklerini umuyorum elbet bir gün. Gelen mesaj sesi değişmiyor. Aslında hiçbirinde değişmiyor...

Foursquare: Bu uygulama için diyecek hiçbir şey yok. İnsanları foursquare'dan nasıl soğutabiliriz ve WP kullanıcılarına en fazla ne kadar kötü uygulama sunabiliriz sorusunun cevabı. Bulunduğunuz yeri bildirmek dışında hiçbir işlevselliği yok.

Bunlar evrensel uygulamalar. Yerel mağazaya girmek bile istemiyorum. Ne adam akıllı bankacılık uygulamaları var ne de adam akıllı sinema uygulamaları. Otobüs seferlerini görebileceğimiz uygulamalar bile 3. parti. Tekrar ediyorum, kafam esmedikçe neredeyse hiç oyun oynamayan biriyim ve bu uygulamaların hiçbiri bana yetmiyor. Yarım yamalak, vasat veya yavaş. Mağaza tarafında bu telefonun hiçbir kullanıcılığı yok. Mağazada isminin olması, bir şey değiştirmez. O uygulama adam gibi çalışmıyorsa olmasa da olur.

Sisteme ve güncellemelerine diyecek hiçbir şey yok zaten. Evlerine ateş düşsün hacılar ne diyeyim artık. 8.1'den sonra karar vereceğim. Nexus 4 gibi bir Android alır keyfime bakarım o kıvamdayım artık.

A dan z ye doğru bir değerlendirme benim tek eklemek istediğim bu paraya daha iyisini alamayabilirdim(Nokia lumia 820 ikinci el 650 TL'ye aldım.) bunun haricinde arkadaşın dedikleri ne yazık ki doğru.

Eğer paranız varsa ben 1500-2000 TL veririm diyebiliyorsanız macera aramayın derim ama ben 500-600 TL limitim var bu paraya sıkıntısız şekilde işimi göreyim diyorsanız alt seviye wp alın.

Adamlara gelen güncelleme ekran döndürme kilidi ya da X'e basarak kapatma getirmiyor. 4.3 dediğiniz güncellemeyi almasanız bile telefonun temel fonksiyonlarında bir eksik yok. Arayuz değişiyor, eksikler varsa tamamlanıyor. Stabilite geliştiriliyor. Ayrıca bu aralar Google mağaza konusunda da adı, atmaya başladı. Devir Android devriymiş cidden. Eğer bütçeniz düşükse kabul, en iyi tercih WP. Bir kaç telefon dışında vasat durumda Android. Ama gidip 1500-2000 verecekseniz bu telefon alınmaz. Değmez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.