Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EMRES754

Single thread de problem yok multi tread de sistemi geri çeken bir unsur var.

step speed i kapiyi dene istersen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Speed step i kapadım skor yine aynı.Bişey multi treading i frenliyor.Nası olduğunu deneme yanılma yolu ile çözerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maul*

fx 6300 @4.2ghz single:986 multi:4372 bu skorlar neyi ifade ediyor pek bir bilgim yok iyi mi kötü mü anlamadım

eklendi.basligin amaci zaten sonuclari diger islemcilerle karsilastirmak yoksa sonuc iyi mi kotu mu nasil anlayacaksiniz?ilk sayfa ilk mesaja bakarsaniz butun sonuc gosteren arkadaslari gorebilirsiniz bakin kiyaslayin iyi mi kotu mu siz karar verin biz burada senin sonuc iyi kotu demiyoruz butun sonuclar degerli bizim icin.
  • quote:

Speed step i kapadım skor yine aynı.Bişey multi treading i frenliyor.Nası olduğunu deneme yanılma yolu ile çözerim.

Bazen fazla veya az vcore performansa olumsuz etkide bulunabiliyor.
    Başka bir sentetik test deneyin karşılaştırmada bulunun..
  • Sistemin son hali ile tekrar skoru paylaşıyorum :))

6700K @ 4.6Ghz
    Hero VIII
    16GB Gskill 3200Mhz

ST : 1877 - MT : 7500

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 9 Eylül 2015; 13:43:18 >
  • ZiveR

onceki sonuca eklendi yeni sonuc.

cesit olsun bende ikinci sistemimdeki phenomII'yi gostereyim:

p2-940 3 ghz ddr2 1066 mhz single: 444 multi: 1213

oteki phenom athlon sonuclari ile karsilastirdim ghz'ye gore sonuc orantili ama bu seride mmx komut seti bile var fx'lerde yok belki bu yuzden bu seri iyi puan alamiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 9 Eylül 2015; 14:46:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

Speed step i kapadım skor yine aynı.Bişey multi treading i frenliyor.Nası olduğunu deneme yanılma yolu ile çözerim.

İyi bilinen karşılaştırma yapacağım bir test varmı.
  • İşlemcinizin HT hızını 2600mhz değerine iyi çıkartmışsınız hocam.Bildiğim kadarıyla overclocklu 2200'den sonrası stabiliteyi çok bozuyordu.Neyse 5930K 4375mhz sonuçları...Bir de ricam olacak.İlk mesajdaki testleri intel/amd diye bölümlendirseniz,işlemcileri de çıkış tarihlerine göre vs... sıralasanız daha güzel görünür düşüncesindeyim.Özellikle overclocklu aynı işlemcilerin stabil olup olmadığı konusunda da fikir sahibi olunabilir.

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 9 Eylül 2015; 18:17:34 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

İyi bilinen karşılaştırma yapacağım bir test varmı.

Sisoftsandra vardı eskiden.Passmark ın geniş database i var sanırım.
  • eklendi.fx islemcilerde HT 2600 zaten standart gelen bir sey.NB ayarini 2200'den 2600'e cikarmak sorun olabilir ama benim bir onceki biosta sorun olmuyordu yoksa HT zaten performansi etkilemiyor cok iyi cf icin belki ise yariyordur.ben listeyi yaptim isteyen istedigi gibi degistirsin atsin onu da ekleyeyim dedim ama yapan olmadi.intel'e amd'ye modeline yilina gore ayri yapmaya kalkarsak isimiz var zaten sonuc gelmiyor islemci bolumunden buraya alindigindan beri.bir de celeron sempron her sey olur diyip sonra her seyine gore kategorize etmek olmaz bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: despair

El Valiente 4690k 4 ghz
    ________________single:1534 multi: 5890
    yorum:oc ise yarar tabi ama HT olsaydi onun da faydasi var bu testte ayni cinebench gibi.multiye takilma tek cekirdek performansi gayet guzel.

Siz sonuçlara referansları yazmışsınız

single doğru ama multi dediğiniz gibi hatalı girilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

quote:

Orijinalden alıntı: despair

El Valiente 4690k 4 ghz
    ________________single:1534 multi: 5890
    yorum:oc ise yarar tabi ama HT olsaydi onun da faydasi var bu testte ayni cinebench gibi.multiye takilma tek cekirdek performansi gayet guzel.

Siz sonuçlara referansları yazmışsınız

single doğru ama multi dediğiniz gibi hatalı girilmiş

duzeltildi.ben de diyorum ne referansi yazmisim yorum anladim.
  • Multide thermal yavaşlamaya giriyor işlemci.Bütün termal güvenlik uygulamasını kaldırdıktan sonra işlemci test sırasında 102 dereceye çıkıyor.İşin ilginç tarafı montajda en ufak problem olmamasına rağmen h100i sınıfta kaldı.
  • PII x4 965 3.7ghz o.c lu:

• eksik yorumlar tamamlandi.

ek: 8320 5.1 ghz
    single: 1210 multi: 7643

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 12 Eylül 2015; 19:12:30 >
  • voltaj yanlış görünmüş sanırım CoolnQuiet mi açık?şunun son oluru nedir 5.2 5.3 kaça çıkıyorsa bekleriz.intel amd puan sırasına göre yapsanız belki bir yarışma heyecanı gelirdi ama o şekilde istemiyorsunuz.
  • çeşit olsun diye her hızdan koyuyorum, eğer kurabilirsem boştaki phenom x3den de bench alırım
    İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Valiente -- 14 Eylül 2015; 17:17:27 >

• Tuoni : evet coolnquiet acikti o yuzden voltaj inip cikarken almisim resmi.1.55v olmasi lazim voltajin.oluru nedir beta bios vardi aldigimdan beri 2 senedir ilk defa offical bios cikarmislar bilmiyorum ne kadar cikiyor ama sunu gordum dun 31 dereceydi biosta islemci. voltaji verip 5.1 ghz yapinca sadece windows acilip geri actigimda 66 derece gordum biosta.yani bendeki sogutucu kesinlikle tutamiyor islemciyi voltaj verildiginde o yuzden daha da fazla voltaj verip zorlamam herhalde.en bastan benim islemcim seninkini dover gibi bir niyetim yoktu o yuzden amd intel ve puan sirasina gore bolmedim benim icin onemli olan her sonucun kendi icindeki yorumudur mesela arkadas daha once sonuc gondermis ama biraz daha gonderince sadece o islemcinin sonucunu okumanin bile faydali ve keyifli olacagini dusunuyorum siralama yok kim beni gecti ben kimi gectim yok ama cok israr gelirse dediginiz gibi de yapabilirim.

El Valiente : onceki 4 ghz sonucuna eklendi oc etkisini gosteren guzel bir calisma oldu ilk sayfa sonuclarinda gorebilirsin.phenomlar anlayamadigimiz bir sebepten ve komut setleri yuzunden oldugunu dusundugum bir sekilde dusuk aliyor diye ragbet gormuyor ama 3 cekirdegin etkisini gorebiliriz sonuc sonuctur.

• 4.8i görünce bi bench alıp kapatmak için 5 denedim meğersem anakart 1.3v üzerini vermiyormuş açılmadı onunla uğraştım 1 saat
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

4.8i görünce bi bench alıp kapatmak için 5 denedim meğersem anakart 1.3v üzerini vermiyormuş açılmadı onunla uğraştım 1 saat

ben de dun eski biosla 5.2 ghz yaptigimda windows acilmadi sonrasinda biosa da girmedi.anakart uzerinde bios reset jumper vardi onunla eski haline getirdim oyle acildi.kitapcigina baksana bi anakartin var miymis oyle bir jumper?varsa ugrasmazsin.1.3v diye limit koymuslar demek olsun ziyani yok 4.8 de bizim isimizi gorur ama 1 saat ugrasman iyi olmamis.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.