Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eklemek icin bilmem gerekiyor turbo ile 3.9 ghz midir islemcinin hizi yoksa stok 3770 mi diyelim?
  • Nerden anlayabilirim hocam onu ? Hiçbir oynama yapmadan kullanıyorum ben işlemciyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Rainmaker

Nerden anlayabilirim hocam onu ? Hiçbir oynama yapmadan kullanıyorum ben işlemciyi.

normali 3.4 ghz ama turbo ile 3.9 ghz oluyormus hani senlik bir sey yok ama bakanlar icin onemli 3.4 3.9 olmasi.multiplier kisminda 39 var sanirim turbo acik.

http://ark.intel.com/tr/products/65719

listeye eklendi.
  • Yabancı bi forumda bu bench için multi puanı kendi içerisinde bi puanlama barındırıyor gibi birşeyler yazmışlardı, yani single core puanı illaki multi puanının üzerinde olması gerekiyor diye bi durum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mBenJi

Yabancı bi forumda bu bench için multi puanı kendi içerisinde bi puanlama barındırıyor gibi birşeyler yazmışlardı, yani single core puanı illaki multi puanının üzerinde olması gerekiyor diye bi durum yok

eski islemciler icin anlarim ama 3258'de multi single ayni 1500 puan cikmasi sacmalik o zaman programi yazamamislar ya da multi demesinler baska bir sey desinler.
  • 3230m, fişte değilken 3ghzyi geçmiyor testte, fişe takınca 3.2ye çıkarsa daha iyi olabilir
    İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

bu ise fişte ikenki performans çok çok az farketti, test sırasında 2993 mhz yani 3.2 olmadı gene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 11 Ekim 2015; 20:53:42 >

• listeye eklendi.3 ghz de olsa kabul ediyoruz 3.2 ghz olsa multide cok farketmeyecekti bence sende de single'a gore multi'nin dusuk cikma sorunu var yeni versiyonda aklina gelirse bir sonuc daha gonder gelmezse ben cagiracam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

listeye eklendi.3 ghz de olsa kabul ediyoruz 3.2 ghz olsa multide cok farketmeyecekti bence sende de single'a gore multi'nin dusuk cikma sorunu var yeni versiyonda aklina gelirse bir sonuc daha gonder gelmezse ben cagiracam.

cpu-z problemi mi bu hocam? bazen 3.2 görüyorum çünkü ben sayfa yenilemede falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

listeye eklendi.3 ghz de olsa kabul ediyoruz 3.2 ghz olsa multide cok farketmeyecekti bence sende de single'a gore multi'nin dusuk cikma sorunu var yeni versiyonda aklina gelirse bir sonuc daha gonder gelmezse ben cagiracam.

cpu-z problemi mi bu hocam? bazen 3.2 görüyorum çünkü ben sayfa yenilemede falan

bu testin islemcileri turbo hizina cikaramadigi gibi bir sikayet duymadim ama genelde masaustu islemci var baslikta mobil pek yok cikaramamis olabilir kafaya takacak bir sey degil 3.2 de olsa sonuc pek degismezdi.benim sorundan kastim tek cekirdekte 1500 alsan multi dedigi cok cekirdek 4 cekirdek ise bi 5000 beklemez misin tekte buysa 4'te bu olur diye?ama bazi modellerde single ile multi ayni cikiyor hatta bazen multi daha dusuk cikiyor sorun bu ama sendekinde bu sorun olmayabilir cunku ayni puani almamis multi daha yuksek cikmis.yine de sonraki surumde bakalim.

• REYİZ İŞ BAŞINDA,

• listeye eklendi.
  • Şöyle 4.cü siradan yerimi alayim ben hava soğutmayla anca bu kadar oluyor 4.8ghz üstünü hyper 212evo soğutamiyor malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 14 Ekim 2015; 21:23:01 >
  • buda benim denemem

• Benim eski fx8350 satmasaydim geçerdim seni sıvı sogutmayla 5.3ghz 5.4 gördüm ve çok düşük voltajlarda çok iyi işlemciydi dört gözle zen bekliyorum
  • Merhaba arkadaşlar,

CPU-Z programı için yeni bir sürüm yayınlandı.1.74 sürümüne güncellenen programda ;

Improved CPU benchmark

AMD Carrizo APUs

eDRAM detection on Slylake CPUs

Skylake logos

değişikleri yer alıyor.

İçlerinde konuyu ilgilendiren kısmı benchmarkta yapılan iyileştirme diyebiliriz çünkü 1.74 sürümü ile yapılan benchmarklarda bir önceki sürümdeki işlemci hızları aynı olsa bile daha yüksek sonuç alınıyor.Örnek olması açısından 1.73 sürümünde 4.5 Ghz hızında test yaptığım için bu sürümdede aynı hızda benchmark yapıp yeni sürümde olan puan farkını paylaşmak istiyorum.

CPU-Z Version 1.73 Single ve Multı Thread Benchmark Sonuçları(İ7 4770K 4.5 Ghz)

CPU-Z Version 1.74 Single ve Multı Thread Benchmark Sonuçları(İ7 4770K 4.5 Ghz)

Yeni sürüm ile birlikte sonuçlarda iyileştirme olsada bunun tüm işlemcilerde mi yoksa belirli işlemcilerde mi uygulandığının tespit edilebilmesi için bir önceki sürüm ile sonuç paylaşan kullanıcıların yeni sürüm ile tekrar sonuç paylaşması fikir edinmemizi sağlayacaktır.

• haber icin tesekkurler.amd fx islemcilerde de baya farkediyor bu yeni surum.yeni surumde sonuc gondermek isteyenlere yeni baslik mi acsak ki diye dusundum ama bu basliktan devam edebiliriz sonuclarin yanina versiyon yazabilirim ve sorun yasayan multisi single'dan dusuk arkadaslara da haber ederek gelisme var mi gorebiliriz.
  • arkadaslar 1.74 versiyonu ile tekrar test yapar misiniz?

bir de genel bir sorun su sekilde uyari aliyorum ama tamam deyince yine testi yapabiliyorsunuz belki win7'de boyle yapiyordur.

https://store.donanimhaber.com/2e/41/84/2e418408287200d25d8ed879df82e256.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 18 Ekim 2015; 10:03:18 >
  • İ5 2500K - 4500 MHZ - 2133 CL10 RAMLER İLE

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • e4300'de dusuk multi aldigin icin cagirmistim seni ama islemciyi degistirmissin hayirli olsun ilk 1.74 sonucu da seninki oldu listeye ekledim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.