Şimdi Ara

İşlemci ve Anakart tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, bazı oyunlarda veya bazı işlemlerimde, işlemcimin yetersiz kaldığını ve artık yeni bir işlemci almanın vakti gelmiştir diye düşünüyorum.
    Şuanki sistem özelliklerim kabaca şu şekilde;
    Asus gtx580 cu2 ekran kartı
    Intel core2 duo e8400 işlemci - (overclock ile 3.55ghz kullanıyorum son zamanlarda.)
    4gb 1333mhz ram
    128gb ssd disk

Crysis 3'te en yüksek ayarlarda 1080p hd çözünürlükte 20-30 arası fps almaktayım. Ancak online oynadığım bazı oyunlarda işlemci kullanımı %90-100 arasında olduğundan oyunda fps kaybına veya kilitlenmelere sebep oluyor. Ayrıca işlemciyi daha az kullanan oyun oynarken, oyun içi yayın yapmaya çalıştığımda yine işlemciye fazla yüklenip kilitlenmelere yol açıyor.

Kısacası beni bu dertlerden kurtaracak bir işlemci ve anakarta ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum :)

Ek olarak; ekran kartı kullanırken cpu içerisinde bulunan grafik işlemcinin oyunlarda bir faydası var mıdır? Özellikleri aynı olan, grafik işlemcisi farklı olan 2 işlemcinin yukarıdaki sisteme oranla oyunlarda herhangi bir farklılığı olur mu?

• i7 3770 kullanıyorum z77 anakart ile cinebench den 8.0 puan alıyorum tavsiye ederim onun dışında 4770 de alabilirsin ama aralarnda sadeceişlemcinin içindeki ekran kartı olarak fark var , onun dışında performans olarak aynı ve daha pahalı doğal olarak 4770 , eğer anakarttaki ekran kartını kullanmayacaksan 3770 tavsiye ederim K lı model almana gerek yok bence zaten normal olan modellerlede oc yapabliyosun k lı olan modeller sadece extreme oc için mesela 4.3 4.4 ghz e kadar çıkarabiliyosun k sız modelleri k lı modelleri ise 5 ghz e kadar çıkarabiliyosun ama 5 ghz de işlemciyi nasıl soğutursun orasını bilmem .. yani bence k lı modeller çok extreme oc yapmayacak olanlar için yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 13 Eylül 2013; 10:45:20 >
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam değerlendirme listeme ekliyorum belirttiğiniz modeli. :)
  • Başka fikir ve öneri verebilecek kimse yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karpuz*

Başka fikir ve öneri verebilecek kimse yok mudur?

Fx6300 ve M5A97 R2.0 veya 6300 ve Gigabyte 970-Ud3.

Total maliyet 500tl olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kedi bedri kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Peki bu işlemcilerdeki grafik işlemcinin onboard ekran kartını kullanmadığımız zaman bir faydası var mı ?
  • quote:

Teşekkürler hocam. Peki bu işlemcilerdeki grafik işlemcinin onboard ekran kartını kullanmadığımız zaman bir faydası var mı ?

Onboard'dan ofis ortamı harici kimseye hayır gelmez.

Sanırım yanlış anladınız sorumu hocam. Onboard ekran kartı kullanmayacağım. Birçok işlemcide artık dahili gpu var biliyorsunuz. Ben kendi ekran kartımı (konuda yazdığım gibi, gtx580) kullanacağım. Kendi ekran kartımı kullandığım zaman işlemci üzerindeki gpu'nun oyunlarda herhangi bir etkisi olur mu?

Ayrıca önerdiğiniz işlemcileri ve anakartları inceledim, fx 6300 yerine fx 8350 alsam diyorum? Fikrinizi almak isterim bu işlemci içinde.
  • quote:

Sanırım yanlış anladınız sorumu hocam. Onboard ekran kartı kullanmayacağım. Birçok işlemcide artık dahili gpu var biliyorsunuz. Ben kendi ekran kartımı (konuda yazdığım gibi, gtx580) kullanacağım. Kendi ekran kartımı kullandığım zaman işlemci üzerindeki gpu'nun oyunlarda herhangi bir etkisi olur mu?

Ayrıca önerdiğiniz işlemcileri ve anakartları inceledim, fx 6300 yerine fx 8350 alsam diyorum? Fikrinizi almak isterim bu işlemci içinde.

Hocam 6300de gpu özelliği var mı bilmiyorum. Olsa bile üzerinde ekran kartı takiliyken etkisi olacağını sanmam.

8350'ye gerek yok. 6300+cpu Soğutucu+M5a97 r 2.0 sizi çok uzun süre götürür.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.
  • Karpuz* kullanıcısına yanıt
    bütçen sıkıntı değilse 8350 tavsiye ederim ama arada kalan 8320 pek tavsiye edeceğim gibi değil 6300 almanızda gayet güzel olur
  • O halde 8350 + M5A97 R2.0 siparişi vereceğim yarın vatandan. Teşekkür ederim yardımlarınız için.
  • quote:

O halde 8350 + M5A97 R2.0 siparişi vereceğim yarın vatandan. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

güzel ikili
  • Teşekkürler. Vatandan siparişi vereceğim bugün içerisinde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.