Teğmen
05 Haziran 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 92 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, birkaç ay önce topladığım sistemimde herşey normalken birden pc donup reset attı ve monitöre görüntü gelmeyip kaldı. Kapatıp açtığımda anakart ekranından sonra pc donuyor. Kasayı açtığımda farkettim ki donma sırasında anakart fanı durup yeniden başlıyor ve işlemci fanı duruyor.

Neler denedim yaptım yazayım, ramlerin yerlerini değiştirdim tekli tekli taktım
bios sıfırladım, pilinide söktüm elektrik kesip
ssd/hdd problemidir belki dedim boot diskini değiştirdim, flash bellekten windows kurulumu denedim fakat daha kurulum ekranı gelmeden win logosunda yine gitti.

Şuanda bios ekranı açık yarım saattir böyle duruyor işlemci/anakart ısılarını kontrol ediyorum bir sorun yok bunlarda. Bios içerisinde donmuyor boot kısmına geçmeye çalışınca gidiyor.

Düzenleme: Anakart ve işlemciyi garantiye göndermiştim, servisten geldiler anakartta bir sorun yokmuş, işlemci arızalanmış yenisiyle değişim yapıldı.
Merhaba arkadaşlar, bu ayın başlarında işlemci,ram,anakart üçlüsünü değiştirmiştim ekran kartımdanda memnun sayılırım fakat artan parçalarla 2.bir sistem çıkarmayı düşündüğümden 200-300e kötü bir ekran kartı alacağıma şuanda kullandığımı yükseltmeyi daha uygun görüyorum. İşlemciyi biraz daha yüksek mi alsaydım bilemedim, alırken ekran kartını uzun bir süre daha kullanma planım vardı. Şuanda kullandığım sistem şu şekilde,
B450M S2H Anakart
R5 1600 İşlemci
16gb 3000mhz Ram
1050ti Ekran Kartı
Merhaba arkadaşlar, şuanda kullanmakta olduğum sistemde 1050ti ekran kartım var ve memnunum ancak işlemcim (fx8350) yavaştan beni değiştir diyor gibi hissettiriyor. İşlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum haliyle yeni anakart ve ramde almak durumundayım zira kullandığım ramlerde ddr3. Yıllardır piyasayı hiç takip etmediğimden ötürü şu zamanlarda f/p ne modeller var hiçbir fikrim yok. Ram konusunda başlangıçta 8gb tek modül alıp 1-2 ay içerisinde üzerine ek yapma fikrim var. İşlemci için uyumlu olacağını tahmin ettiğim güzel bir soğutucum mevcut fakat modelini hatırlayamıyorum şuanda ancak sessiz sakin ve güzel soğutuyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Özetle, 1050ti ekran kartına uygun seviyede işlemci, anakart, ram ihtiyacım var.
Merhaba arkadaşlar, yıllardır sorun sıkıntı yaşamadığım masaüstü bilgisayarım son 1-2 haftadır ortalama günde 1 kere donup kalıyor ne mouse kıpırdıyor ne klavye işliyor. Kasa üzerinden yeniden başlatarak düzeliyor ancak. Windows 10 güncel halinde kurulu. Hatta format atıp sıfır halinde kurdum güncellemeleri yaptım yine sorun devam ediyor. Ram ve ssd'yi test ettim sorun yok. İşlemci ve ekran kartında ısınma problemide yok.

Donanım özelliklerim şu şekilde,
ASUS M5A97 R2.0
AMD FX8350
Zotac GTX 1050ti
2x4gb Ram
128gb ssd
Merhaba arkadaşlar, oyunlar için ve uzun süreli kullanım için kulaklık gerekli. G430 kullandım bir süre, fazla ağır olduğu için rahatsız ediyor kullanmıyorum attım bir kenara. G330 aldım uzun süre kullandım oda kulağımın kenarını rahatsız etmeye başladı onuda bıraktım. Ayrıca gözlük kullanıyorum bu nedenlede farklı rahatsızlık yapabiliyor bazı kulaklıklar kulağıma. Yani enteresan değişik güzel rahat bir kulaklık önerisine açığım. Ayrıca kulakiçi kulaklık kullanamıyorum kulağımda durmuyor.

Kısaca;
Ağır ve rahatsız edici olmamalı. Uzun süre kullanıma uygun.
Kulaküstü olmalı fakat gözlükle kullanımda sıkıntı yapmamalı.
Fiyat farketmez, ancak yurtdışından ucuza gelebilcek birşey olursada tadından yenmez
Merhaba millet, kullanmakta olduğum Corsair Force Gs 128gb'lık ssd mevcut. Bunun yanına yalnızca oyun yükleyip üzerinden oyun oynayabileceğim 240/256lık bir ssd istiyorum bunun için önerilerinize açığım.
Günlük kullanım + günümüzün oyunlarına 128lik disk yetmiyor malesef. Normal hdd üzerinden oynuyorum oyunları fakat bazı oyunlarda ciddi sıkıntılar oluyor.
Şuanda kullandığım ssd'nin 240gblığını almak isterdim fakat fiyatı çok fazla şuanda benim için.

Özet: 240/256lık oyunlarda sıkıntı çıkarmaycak bir ssd önerisi gerekli.
Birşeyi merak ediyorum arkadaşlar, benim şuanda pcde oynadığım fifa hesabım 59lv. Ben bu hesabı xbox üzerinden fifada yazsam EASFC seviyem ve fcc puanlarım aynı şekilde mi gider yoksa sıfırdan xbox için mi açılmış gibi olur? 2 farklı platform üzerinde aynı hesap ile oynayan var mı? Yalnızca seviye ve puanlar benim için önemli olan.
Merhaba arkadaşlar, heveslenip orjinal Windows 8.1 Pro aldım ancak ne yaptım ettimse Fifa 14ü çalıştıramadım. Eksik herhangi bir yazılım veya driver yok oyun açılırken messi ekranından hata vermeden kapanıyor. Oyunda orjinal, Windowsta orjinal. Oyun çıktığından beri Windows 7de sorunsuz olarak oynuyordum.
Merhabalar, bilgisayarıma ram kaynaklı acı çektiriyormuşum gibi hissediyorum bu nedenle sistemdeki rami (4gb 1333mhz) çıkarıp yeni ram almak istiyorum. Bununla ilgili önerilerinize ihtiyacım var. 8gb tek veya 2x4gb kit olarak düşünüyorum. Oyun için 8den fazlasına ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.

Sistem Özelliklerim,

Anakart: Asus M5A97-R2.0
İşlemci: AMD FX8350
E.Kartı: Asus GeForce GTX 580 DirectCU II
HDD: Corsair Force GS 128GB SSD + 1TB 7200rpm HDD
Merhabalar, bazı oyunlarda veya bazı işlemlerimde, işlemcimin yetersiz kaldığını ve artık yeni bir işlemci almanın vakti gelmiştir diye düşünüyorum.
Şuanki sistem özelliklerim kabaca şu şekilde;
Asus gtx580 cu2 ekran kartı
Intel core2 duo e8400 işlemci - (overclock ile 3.55ghz kullanıyorum son zamanlarda.)
4gb 1333mhz ram
128gb ssd disk

Crysis 3'te en yüksek ayarlarda 1080p hd çözünürlükte 20-30 arası fps almaktayım. Ancak online oynadığım bazı oyunlarda işlemci kullanımı %90-100 arasında olduğundan oyunda fps kaybına veya kilitlenmelere sebep oluyor. Ayrıca işlemciyi daha az kullanan oyun oynarken, oyun içi yayın yapmaya çalıştığımda yine işlemciye fazla yüklenip kilitlenmelere yol açıyor.

Kısacası beni bu dertlerden kurtaracak bir işlemci ve anakarta ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum :)

Ek olarak; ekran kartı kullanırken cpu içerisinde bulunan grafik işlemcinin oyunlarda bir faydası var mıdır? Özellikleri aynı olan, grafik işlemcisi farklı olan 2 işlemcinin yukarıdaki sisteme oranla oyunlarda herhangi bir farklılığı olur mu?
Hakkında
Forum İmzası:
Karpuz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Forum ana sayfasına bakıyor.
Son Giriş: 4 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 246
İkinci El Bölümü Mesajları: 25
Konularının görüntülenme sayısı: 10.151 (Bu ay: 229)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 19 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.