Şimdi Ara

Isınamyorum!! Öneri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
4
Favori
80.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oda tesmostatına gerek yok kendımden bılıyorum ızocam çekmeden önce çok evin sıcaklığını koruyamıyorduk ızocam çok ciddi anlamda büyük bir faktör petek boyutuna gelınce peteklerın kucuk degıl ve aslında pek boyu pek fark etmıyor petetek ne kadar buyuk olursa dogal gaz faturası daha çok büyür. senın oturdugun ev için petek boyu oldukça idaal.
  • merhaba. mutahitin yaptığı sıfır eve 3 aya kadar taşınacağım. suan ev kabası bitti iç ince işler safhasındadır.
    sorum su olacak. benim dairem dublex daire 5 katlı 10 dairelik bir b ina. bodrum zemin 1-2-3.katlar.
    3.katta ayrıca çatı arası 2 oda ve ebeveyn banyosu ve 7 m2 açık teras var.çatıya suan 6 cm xps ısı izoalsyonu yapılmış durumda. bende ısı yalıtımını
    güçlendirmek adına bu yapılan xps ile alçıpan kapanmadan arasına ilaveten camyünümü yapayım yoksa eps mi yapayım diye düşünüyorum.
    10cm cam yunu var alimunyum folyo kaplı
    birde eps var. hangisini tercih etmeliyim?
  • camkolonyasi C kullanıcısına yanıt
    6 cm xps yeterlidir. İllaki ilave yapacağım diyorsanız camyünü tercih edin.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    anlıyorum zebra arkaancak uzun zamandır araştırıyorum cam yünü ile eps arasındaki farkları. ne hikmetse cam yünü hep çatı aralarına kullanılıyor eps xps lerde koçtaştaki satış sorumlusuda dedi duvarlara uygulanır denıyor. bende teknik özelliklerini incelediğimde şayet camyünü ıslanırsa ısı iletim değerini aybettiğinden bahsedilmekte. ancak eps strafor malzemede bu geçerli değilmiş. buhar geçirme katsayısıda camyününe göre daha iyiymiş. benimde kararsızlığım bu yönde. olaki oda içindeki sıcak hava alçıpandan geçip camyünü aralarına dolar sonra yoğuşursa ilerleyen yıllarda bu cam yünü çürümezmi diye düşünmekteyim.
  • diğer bir uygulama gördüm. çatı dublex tavanıma 5 cm xps yapıldı. bunu güçlendşirmek adına bunun altına alçıpan öncesi poliüretan köpükte yaptırsammı. bunun sps e zararrı olurmu?
  • camkolonyasi C kullanıcısına yanıt
    keşke başta 10 cm filan yaptırsaydınız uğraşmazdınız.
  • demekki hesaplarda yeterli cıkıyor. 2 kat xps yeterli sanırım. beni düşündüren bu kaplamyapılırken gözlemledim bazı yerlerde kesimden dolayı boşluklar var.
    bunları tam anlamıyla kapatmak adına. bu maksatla tüp şeiklinde 750 ml lik sika yada başka marka poliüretan köpükler satılıyor. olmazsa onla köşeleri ek zor yerleri doldrup ilaveten 10cm aliminyum folyo kaplı camyünü ile işi bitireceğim. en iyisi poliüretan püskürtme. oda m2 fiyatı 15-18tl değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camkolonyasi -- 21 Eylül 2013; 14:34:19 >
  • merhabalar; evim çatı katı ve tavanda en az 5cm civarı strafor var. üstünde şap atılı onun üzerine de 10 cm cam yünü serdik. ancak ısınmada hiçbir değişiklik olmadı. bir alt katla benim aramda 4-5 derece sıcaklık farkı var. ne yapmam gerekiyor. bu konuda tavsiyesi olan varsa tavsiyelerine şiddetle ihtiyacım var. tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxasterixx

merhabalar; evim çatı katı ve tavanda en az 5cm civarı strafor var. üstünde şap atılı onun üzerine de 10 cm cam yünü serdik. ancak ısınmada hiçbir değişiklik olmadı. bir alt katla benim aramda 4-5 derece sıcaklık farkı var. ne yapmam gerekiyor. bu konuda tavsiyesi olan varsa tavsiyelerine şiddetle ihtiyacım var. tşk

içerden duvarlara 3cm kalınlığında xps ile mantolama yaptırın. 4-5 derece birden fark edecektir.
  • hocam, dış duvarlarda yalıtım var 5 yada 6 cm olması lazım. bina 1 yıllık tavanda da yalıtım var onun üzerinde şap atılı onun üzerine de 10 cm camyünü serili. çatı mebran evim kayseride. izocam çekileli 2 gün oldu etkisini göstermesi için beklemek mi gerekiyor biraz bilemiyorum. ya da üzerine 10 cm daha mı izocam attırsam ne yapacağım yardım ltf
  • aksu1982 kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar forumun nimetlerinden fazlasıyla faydalanmış biri olarak, artık bişeyler yazmanın zamanı geldiğini düşünüyorum..Evdeki petekler biranda ısınmamaya başladı. Oysa kombi ve petekler henüz 2-3 ay önce takılmıştı. Sadec sisteme ait borular 3-4 yıllıktı. Aklıma ilk gelen peteklerin hava yapmış olabileceğiydi. Ancak hiçbirinde bu problemi bulamadım. Sonra filtreleri temizlemek aklıma geldi. Filtre biraz kirlenmişti ama yine de çözüm olmadı. Sonra mecburen servise haber verdim ve geldiler. İlk kontrolde, problemin kombiyle ilgisi olmadığı, tesisatın suyunun çok pis olduğunu söylediler. neyse çok uzatmayalım ben kısaca püf noktasını anlatayım: öncelikle filtreleri temizlemeden önce tesisatın suyunu tamamen BOŞATLMIYORUZ. 0,5 bar su hala duruyor.sonra altttaki vanalar kapalı vaziyette iken filtrenin vidalı tıkacını seri hareketlerle açıyoruz. tabi ortalık biraz ıslanıyor ama sonuç olarak kombideki bütün pislik birden fışkırıyor. sonra kombiye su ekleyip tekrar çalıştırıyoruz..1-2 saat sonra aynı işlemler tekrar...emin olun 1-2 denemeden sonra kombinizin çok daha verimli çalıştığını göreceksiniz... @aksu1982

• Merhaba. Konuyu hortlattigim için üzgünüm ama bu başlıkta degerli bilgiler var. Sorum şu; Çatı aralığına cam yunu uygulamasi yapacagim. Fakat bulunduğum katta bir daire daha var. Komşunun tarafina dokunmadan sadece kendi tarafıma cam yunu uygulamasi yapsam nasıl olur? Faydasını görür müyüm yoksa gereksiz mi olur? @aktuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Merhaba. Konuyu hortlattigim için üzgünüm ama bu başlıkta degerli bilgiler var. Sorum şu; Çatı aralığına cam yunu uygulamasi yapacagim. Fakat bulunduğum katta bir daire daha var. Komşunun tarafina dokunmadan sadece kendi tarafıma cam yunu uygulamasi yapsam nasıl olur? Faydasını görür müyüm yoksa gereksiz mi olur? @aktuz

1 metre kadar o tarafa da taşacak şekilde yaparsanız faydasını görürsünüz. Çatıdan yana sorununuz kalmaz.
  • üstatlar bişey sormak istiyorum simdi bu çatıya serdigimiz cam yünü sıcaklıgın kaçmasını engelliyor peki yazın evin içini sogutmaya çalısırken de sıcaklıgı evin içindemi kalacak soguklukla camyününün alakası nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerfatih

Bugüne kadar forumun nimetlerinden fazlasıyla faydalanmış biri olarak, artık bişeyler yazmanın zamanı geldiğini düşünüyorum..Evdeki petekler biranda ısınmamaya başladı. Oysa kombi ve petekler henüz 2-3 ay önce takılmıştı. Sadec sisteme ait borular 3-4 yıllıktı. Aklıma ilk gelen peteklerin hava yapmış olabileceğiydi. Ancak hiçbirinde bu problemi bulamadım. Sonra filtreleri temizlemek aklıma geldi. Filtre biraz kirlenmişti ama yine de çözüm olmadı. Sonra mecburen servise haber verdim ve geldiler. İlk kontrolde, problemin kombiyle ilgisi olmadığı, tesisatın suyunun çok pis olduğunu söylediler. neyse çok uzatmayalım ben kısaca püf noktasını anlatayım: öncelikle filtreleri temizlemeden önce tesisatın suyunu tamamen BOŞATLMIYORUZ. 0,5 bar su hala duruyor.sonra altttaki vanalar kapalı vaziyette iken filtrenin vidalı tıkacını seri hareketlerle açıyoruz. tabi ortalık biraz ıslanıyor ama sonuç olarak kombideki bütün pislik birden fışkırıyor. sonra kombiye su ekleyip tekrar çalıştırıyoruz..1-2 saat sonra aynı işlemler tekrar...emin olun 1-2 denemeden sonra kombinizin çok daha verimli çalıştığını göreceksiniz... @aksu1982

geçici çözüm olur bir süre sonra aynı sorunlar cıkabilir muhtemelen tesisat ilk yapıldıgında borulara pislik kaçmıs olabilir

• chnkrc35 C kullanıcısına yanıt
    Şaka yapıyorsundur umarım :) Bu tür malzemeler ısıyı az iletir. Bu özellik sayesinde o anki ortam durumu öncekine göre daha az değişir. Sıcaksa da soğuksa da az miktarda kaçar öncekine göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

Şaka yapıyorsundur umarım :) Bu tür malzemeler ısıyı az iletir. Bu özellik sayesinde o anki ortam durumu öncekine göre daha az değişir. Sıcaksa da soğuksa da az miktarda kaçar öncekine göre.

saka yapmıyorum ciddi bir soruydu
  • Arkadaşlar 300 metre kare olan çatı katı damına 25 adet 8 lik cam yünü aldık satıcı 8 lik in daha soğuğa dirençli olduğunu söyledi şimdi soruları ma gelirsek taban ćok temiz mi olmalı çatı nın kenarında ki hava boşlukları var köpüklü kapatayımmı birde üzerini ziftli kağıtları ört diyorlar yazın terleme yapmazmi birde azda olsa malzeme var acaba o şekilde kullanan nasıl olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Albatros343 A kullanıcısına yanıt
    Çatı arasına serilen camyünü ıslanmamalı üzerine herhangi bir şey konulmamalı veya üzerinde yürümemeli o yüzden malzeme olan kısmına serilecek olan camyünü kalaslar arasına serilmeli ve üzeri sert malzeme ile kapatılmalı.
    Resimdekine benzer bir uygulama yapılmalı.

Isınamyorum!! Öneri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 16 Ekim 2015; 8:37:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Merhaba. Konuyu hortlattigim için üzgünüm ama bu başlıkta degerli bilgiler var. Sorum şu; Çatı aralığına cam yunu uygulamasi yapacagim. Fakat bulunduğum katta bir daire daha var. Komşunun tarafina dokunmadan sadece kendi tarafıma cam yunu uygulamasi yapsam nasıl olur? Faydasını görür müyüm yoksa gereksiz mi olur? @aktuz

1 metre kadar o tarafa da taşacak şekilde yaparsanız faydasını görürsünüz. Çatıdan yana sorununuz kalmaz.

Selamlar. Başlık içinde yazdıklarınızı okudum ama benzer bir sorun bende de var ve sormak istedim; şimdi arkadaşın dediği gibi en üst katta yanyana sıralı 4 daireyiz ve benim dairem en uçta. Biraz yana taşırarak kendi dairemin üzerine izocam kaplatmayı düşünüyorum. Faydasını göreceğimizi zaten söylemişsiniz, asıl sorum ise, yazın yönetim tarafından kalan kısım da tamamlanacak ve hatta çatının ahşap direkleri de değiştirilebilecekmiş. Bu işlemler yapılacağı zaman benim yaptığım kısım direkler yüzünden sökülür mü? Yani boşa mı yaptırmış olurum merak ediyorum. Çünkü direklerle uğraşılırken izocamın da üzerinde gezilemeyeceğine göre toplanıp tekrar serilme şansı oluyor mu?

Bir diğer sorum da, şuanda çatı direkt beton, yani üzerinde bir şey yok. İzocamın altına ya da üstüne başka bir malzeme kullanılacak mı yoksa rulolar direkt olarak serilecek mi?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.