Şimdi Ara

Isınamyorum!! Öneri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
4
Favori
80.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ufukutkugöktuğ
    Bu yıl ısı fitil yaptırmayı düşünüyoruz.

Isı Fitil nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: ufukutkugöktuğ
    Bu yıl ısı fitil yaptırmayı düşünüyoruz.

Isı Fitil nedir?

PEncere kenarlarında oluk açıyorlar. Arasına kauçuk lastik geçiriyorlar. Sanırım ona ısı fitil deniyor.

Birde izobozz diye bişey var benim hoşuma gitti ama fiyatını bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

PEncere kenarlarında oluk açıyorlar. Arasına kauçuk lastik geçiriyorlar. Sanırım ona ısı fitil deniyor.

Birde izobozz diye bişey var benim hoşuma gitti ama fiyatını bilmiyorum.

Bende öyle tahmin ettim ama Fransız Balkon vede Ahşap doğrama olma ihtimalini bir arada düşünemedim.
  • Giriş katındaki 1+1 ev tabandan ısı kaybediyor. Betonun üzerinde marley var.uygulayabılecegım ücuz yollu bir çözüm var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

Giriş katındaki 1+1 ev tabandan ısı kaybediyor. Betonun üzerinde marley var.uygulayabılecegım ücuz yollu bir çözüm var mı?

izocamın en sert kalite xpslerden döşeyip üzerini halı ile örtmek. Sert olmazsa ezilebilir. Ama daha iyi bir çözüm var aklıma gelen ama pahalı olabilir. Adı izobozz .Fiyatını bilmiyorum. Keçeye benziyor ve ısı iletim katsayısı çok düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 5 Kasım 2012; 14:29:33 >
  • stropiyer döşeyebilirsiniz tavana . ısıya etkisi oluyor.ondan da %10 deseniz yarı yarıya tasarruf .
  • Kurtköyden bir müşteri aradı, 8 katlı 3 bloktan oluşan sitenin çatılardan soğuk aldığı ve ısı yalıtım için ne gibi bir öneriniz var diye sordu. Bizi aramadan önce xps ve strafor ürünlerini araştırmış, şuan xps 8 cm'lik olan en fazla %40 enerji tasarrufu sağlar ama bu da sağlık açısından iyi değil bilirsiniz petrolden üretiliyorlar, Diğer bir ürün cam yünü buda çok uzun süreli bir koruma sağlamıyor 125 m2 bir alana 2bin tl fiyat almış müşteri...

biz MANTO PLATE'yi önerdik %60'dan fazla enerji tasarrufu sağlayan hazır ısı yalıtım sıvası Ürünün tüm detaylarına buradan :http://www.isiyalitim.org/yalitim-sayfalari-manto-plate-hazir-isi-yalitim-sivasi

İç ve dış cepheler'de 1 yada 1,5 cm olarak uygulanabiliyor ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlar.

açık gözenekli yapısı sayesinde ürün nefes alır ama suyu geçirmez.

Ürünün su geçirmezlik testi :http://www.youtube.com/watch?v=dZ8Jgr5TP2s

ısı ve yangın testi :http://www.youtube.com/watch?v=mtAx13DV7Aw

1300 derecelik yüksek ateş veriliyor ve arka yüzüne ısıyı geçirmiyor.

• bu manto plate bir kac sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.

--- Şu an inşaatı devam eden bir ev aldık. Bilindiği üzere önce duvarlar örülür sonra kaba sıva sonra ince sıva yapılır. üzerine boya vurulur. bu MANTO PLATE hangi aşamada kullanılıyor. Kaba sıva ve ince sıva uzerine mi vuruluyor. YOksa ikisine de gerek kalmadan direk manto plate uygulaması mı yaılıyor.
    ---bu uygulamanın m2 maliyeti nedir
    ---40kglık torba fiyatı nedir.
    ---bunu her usta uygulayabilir mi yoksa illa biz gelip yapıyoruz sartı mı var.
    ---evimiz en son kat. tcatıda beton uzerine 2 kat membran yapılacak ama bu ısı yalıtımı ıcın yeterli değil. membran uzerine bu manto plate yapılsa ısı yalıtımı için bir faydası olur mu?
    -- caı uzerine ckıp gezindiğimizde, yani bu sıvanın uzerine basınca kırılma catlama zedelenme oluyor mu? boyle bir uygulamanız var mı?

saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

bu manto plate bir kac sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.

--- Şu an inşaatı devam eden bir ev aldık. Bilindiği üzere önce duvarlar örülür sonra kaba sıva sonra ince sıva yapılır. üzerine boya vurulur. bu MANTO PLATE hangi aşamada kullanılıyor. Kaba sıva ve ince sıva uzerine mi vuruluyor. YOksa ikisine de gerek kalmadan direk manto plate uygulaması mı yaılıyor.
    ---bu uygulamanın m2 maliyeti nedir
    ---40kglık torba fiyatı nedir.
    ---bunu her usta uygulayabilir mi yoksa illa biz gelip yapıyoruz sartı mı var.
    ---evimiz en son kat. tcatıda beton uzerine 2 kat membran yapılacak ama bu ısı yalıtımı ıcın yeterli değil. membran uzerine bu manto plate yapılsa ısı yalıtımı için bir faydası olur mu?
    -- caı uzerine ckıp gezindiğimizde, yani bu sıvanın uzerine basınca kırılma catlama zedelenme oluyor mu? boyle bir uygulamanız var mı?

saygılarımla

Merhaba;

İlk olarak şunu belirtmek isterim ki dairenizin yapım aşamasında olması sizin için çok büyük bir avantaj, MANTO PLATE'i bohçalama sistem şekilinde bir uygulama yapıldığı taktirde yaz ve kış aylarında ısıtma ve soğutma sıkıntınız olmayacağına sizi temin ederim

Yapının iç duvarlarına kara kaba sıvası yapıldıktan sonra bizim malzememiz duvarlara , zemine ve tavana kolon kiriş dahil olmak üzere uygulandıktan sonra üzerine kaba karışık diye tabir ettiğimiz sıva saten karışımı alçı onun üzerine sıyırma saten alçı çekildiğinde işlem geçerli olacaktır sizin için de avantaj konumunda olur.

Malzemenin m2 fiyatı 8tl dir

Bizim uygulamamız şart değil malzemeyi almanız durumunda sizin belirleyeceğiniz ustanıza bir kaç saatlik uygulama esaslarını ( uygulamalı olarak ) göstermemiz neticesinde herhangibir iyi bir ustada malzemenin hakkını vererek gerekli uygulamayı yapabilir.

Mebranın size sağlayacağı fayda sadece su yalıtımıdır , ısı yalıtımı ile alakalı bir katkısı söz konusu değil ( bohçalama sistemi olacağından dolayı çatı arasına herhangibir yalıtım ihtiyacınız kalmayacak)

( Ürünümüz mebran üzerine uygulanabilinir , insan trafiği ve hafif eşya stoğuna müsaittir )

Ürünü ısı köprüleri kalmayacak şekilde daireninizin içerisinden uyguladığınız taktirde %60'ın çok çok üzerinde bir enerji tasarrufu sağlayacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz, ayrıca ıslak zeminlerde uygulanacak seramik ve granit türü malzemeler için'de yine aynı özellikleri taşıyan yapıştırıcımız mevcuttur bunuda kullandığınız taktirde eviniz mükemmel bir izolasyona sahip olacaktır , sitemizden teknik özelliklerini incelemenizi öneririm.http://www.isiyalitim.org

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

stropiyer döşeyebilirsiniz tavana . ısıya etkisi oluyor.ondan da %10 deseniz yarı yarıya tasarruf .

one len löptüşambur gibi bişemi yoksa
  • Merhaba dostlar,

Triplex evimizin 3.kat çatı kısmına IZOCAM sermeyi planlıyorum.

Evimizin dış cephesi 32 dansite strafor ile mantolanmış durumda.

Şu an için kombimizi 40 derece kazan sıcaklığı ile 21~22 derece aralığında ısıtabiliyoruz.

Günlük gaz tüketimimiz ise 7,5 metreküp.

Ben bu değerleri daha aşağıya çekebilmek adına IZOCAM uygulamasına karar verdim.

Ancak kullanacağım IZOCAM yoğunluk değerinin ne olması gerektiği tarafında bilgisizim.

KOCTAS da tip 400 IZOCAM buldum. (11 kg/metreküp yoğunluğa sahip)

Yaklaşık 10 metre kare lik bir paket 31 TL; 3 paket bana yetecek. (30 metre kare çatı kaplanacak)

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Merhaba dostlar,

Şu an için kombimizi 40 derece kazan sıcaklığı ile 21~22 derece aralığında ısıtabiliyoruz.

Ben bu değerleri daha aşağıya çekebilmek adına IZOCAM uygulamasına karar verdim.

Ancak kullanacağım IZOCAM yoğunluk değerinin ne olması gerektiği tarafında bilgisizim.

Yaklaşık 10 metre kare lik bir paket 31 TL; 3 paket bana yetecek. (30 metre kare çatı kaplanacak)

İyi forumlar...

Çatı zeminine 1 cm kalınlığında MANTO PLATE uygulayın alacağınız enerji tasarrufu bir başka ürünlerle kıyaslanamaz bile ...

Manto plateyi araştırın hemen karar vermeyin izo cam'a

• Çatıdaki akmalar nedeniyle folyolu izacamlarımın alt kısmı ıslanmış değiştirmek gerekir mi Çatıyı onardım artık akmıyor değiiştirmek gerekir mi acaba izocam özelliğini kaybetmişmidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mantolamaci

quote:

Merhaba dostlar,

İyi forumlar...

Çatı zeminine 1 cm kalınlığında MANTO PLATE uygulayın alacağınız enerji tasarrufu bir başka ürünlerle kıyaslanamaz bile ...

Manto plateyi araştırın hemen karar vermeyin izo cam'a

Öncelikle yardımınız için teşekkürler; ancak IZOCAM'ı alçıpan tavan üzerine uygulayacağız.

MANTO PLATE sanırım sıva şeklinde bir uygulama.

Bu bağlamda IZOCAM tek seçenek gibi görünüyor.

İyi forumlar...

• quote:

Merhaba dostlar,

İyi forumlar...

Kalınlık olarak nedir hocam? 30 metrekarelik Alçıpan üzerine nasıl sereceksiniz? Sermesi kolay bir yer mi? Taş yünü plakalardan düşündünüzmü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksu1982

Çatıdaki akmalar nedeniyle folyolu izacamlarımın alt kısmı ıslanmış değiştirmek gerekir mi Çatıyı onardım artık akmıyor değiiştirmek gerekir mi acaba izocam özelliğini kaybetmişmidir.

Gerekmez hocam, kaybolup gittimi? preslenip incecik halemi geldi?
  • Aynı formda incelme veya kaybolma gibi bir sorun yok sadece altları biraz nemlenmiş bu izocamın verimini düşürür mü acaba onu merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Merhaba dostlar,

İyi forumlar...

Kalınlık olarak nedir hocam? 30 metrekarelik Alçıpan üzerine nasıl sereceksiniz? Sermesi kolay bir yer mi? Taş yünü plakalardan düşündünüzmü?

10 cm kalınlıkta olacak.

Alcıpan karkasını zamanında profilden yaptığımız için üzerine çıkılabiliyor.

Serilecek sadece

İyi forumlar...

• 130 m2 bir ev aldım en üst kat dış yalıtımı var,iki cephem var güneş alıyor evim üst tarafa ne yaparsam ısınma sorunum olmaz.izocam cam yünü,taş yünü,manto plate gibi önerilerde bulunmuşsunuz hangisi daha verimli olur fiyatları ne kadar olur acaba cevaplayabilecek olursa sevinirim....
  • Bizim önerimiz MANTO PLATE'dir.

Şuan beykoz'da bir dershane de iç cepheden uygulama yapılmaktadır. İç cepheden bohçalama sistemi ile tavan duvarlar ve zemin'e MANTO PLATE'yi 5 mm uygulanıyor %60 ve üzeri tasarruf mümkündür.

Beykoz dershane :http://isiyalitim.org/projedetay-beykoz-ic-cephe-isi-yalitim

Fiyat konusuna gelince manto plate 40 litrelik torbalarda bulunuyor 1 cm üzerinden 4 m2 yer yapıyor bu dış cepheler için geçerli, iç cepheden düşünürsek 5 mm yeterlidir.

iç cephelerden 5mm olarak 1 torba 8 m2 yer yapar MANTO PLATE 40 litrelik torba fiyatı için firmayı arıyabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.