Şimdi Ara

IŞIK TAKİP EDEN ROBOT(YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ödev var ve en uygun ödev bu bunun yapılışı hakkında detaylı bilgiyi hiçbir yerde bulamadım malzemeler dışında yardımcı olacak varmı

• megep endüstriyel otomasyon teknolojileri mikrodenetleyici uygulamaları-2 işini görür
  • benim yapacağım mikrodenetleyicisiz olan daha önce forumda resimli anlatımı paylaşılmış fakat resim linkleri ölmüş
  • Eger amp kullanabiliyorsan en basitinden 4ldr 2 opamp ile cozulebilir bu durum. Karsilikli 2ldr baglayip (sag-sol,alt-ust) sekinde bu karsilikli ldrleri opampta karsilastirip gerilimine gore karsilastirma yaptiktan sonra opampin cikisini direk motorlara h koprusu ile girersin. Yada internette solar tracker diye aratirsan gunesi takip icin yapilan devreler var mantigi ayni sayilir, bir fikir edinirsin en azindan. Pm yada alinti yaparsan yardimci olabildigimce olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam biliyorum hepsine baktım fakat ben biraz elektronik özürlüyüm fizik ödevi olmasa hiç uğraşmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoTRpc

Hocam biliyorum hepsine baktım fakat ben biraz elektronik özürlüyüm fizik ödevi olmasa hiç uğraşmam

Eger oyle ise istanbulda oturuyorsaniz karakoyde karakoy pasajinin yanindan asil pasajin icine girdiginizde (motor satan yere degil) orada devre yaptirmak icin bir suru kisi var. Siz istediginiz devreyi soylersiniz o kisi yapar, hatta solar tracker icin hazir devre bile vardi galiba. Siz sadece alip lehimliyorsunuz

• keşke istanbulda olsaydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoTRpc

keşke istanbulda olsaydım

bulundugunuz yerde de vardir illaki forumdada belirli bir ucret karsiligi bu tarz devreleri yapanlar var onlari bulabilirseniz belki onlarada yaptirabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.