Şimdi Ara

tost makinem ısıtmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
11.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Dün Arçelik marka tost makinemin ışığı yandığı halde ısıtmıyordu ızgaralarını kaldırdım alttaki Demir'inde kopukluk gördüm garanti yok kendim tamir edebilirmiyim acaba resimlere ekledim tost makinem ısıtmıyor
     tost makinem ısıtmıyor
     tost makinem ısıtmıyor
     tost makinem ısıtmıyor

• Yapay Zekanın Yanıtı

Tost Makinesi Isıtmama Sorunu ve Çözümleri

Tost makinenizin ısıtmaması, günlük rutininizde kesintiye neden olabilir. Bu yaygın soruna birkaç olası neden olabilir ve bunları çözmek için uygulayabileceğiniz adımlar mevcuttur.

Tost Makinesi Isıtmama Nedenleri:

• Güç Kaybı: Tost makinesinin fişi prize takılmamış veya priz çalışmıyor olabilir.
    • Sigorta Atması: Tost makinesinin aşırı ısınması, sigortanın atmasına neden olarak ısıtmayı engelleyebilir.
    • Isıtma Elemanı Arızası: Tost makinesindeki ısıtma elemanı arızalıysa, yiyeceklerinizi ısıtmaz.
    • Termostat Arızası: Termostat, tost makinesinin sıcaklığını düzenler. Arızalı bir termostat, makinenin aşırı ısınmasına veya ısıtmamasına neden olabilir.

Çözüm Adımları:

• Güç Kaynağını Kontrol Et: Tost makinesinin prize takıldığından ve prizin çalıştığından emin ol.
    • Sigortayı Kontrol Et: Elektrik panelindeki sigorta kutusunu kontrol et ve atmış bir sigorta olup olmadığına bak. Atmış bir sigorta varsa, değiştirilmesi gerekecektir.
    • Isıtma Elemanını Kontrol Et: Tost makinesini fişten çek ve soğumasını bekle. Ardından, ısıtma elemanını gözle kontrol et. Yanmış veya hasarlıysa, değiştirilmesi gerekecektir.
    • Termostatı Kontrol Et: Termostat, tost makinesinin arkasında veya altında bulunabilir. Arızalı bir termostatı belirlemek için bir multimetre kullanabilirsin.
    • Profesyonel Yardım Al: Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra tost makinesin hala ısıtmıyorsa, profesyonel bir tamirciye danışman önerilir.

Topaz Makinesi Isıtmama Sorununa Özgü İpuçları:

• Korkmaz Tost Makinesi: Korkmaz tost makinesinde ısıtmama sorunu genellikle arızalı bir ısıtma elemanından kaynaklanır.
    • Arçelik Tost Makinesi: Arçelik tost makinesinde ısıtmama sorunu, sigorta atmasına veya termostat arızasına bağlı olabilir.
    • Işık Yanmıyor ve Isıtmayan Tost Makinesi: Tost makinesinin ışığı yanmıyor ve ısıtmıyorsa, güç kaynağında veya elektrik bağlantısında bir sorun olabilir.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • pinkfloyd1453 kullanıcısına yanıt
    Rezistans yanmış yenisini almalısın .
  • yeni rezistans laızm
  • Peki rezidans kaç lira civarındadır? Alsam ben takabilir miyim acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pardon rezistans diyecektim

çok pahalı birşey değil gücüne göre fıyatta değişme olabilir birazcık elektrıkten anlıyorsan çıakrtıp aynı şekilde takılabilir.
  • Rezistans yanmış yenisini almalısın .
  • haticetkn H kullanıcısına yanıt
    yukarda zaten tespit konulmuş sen neyin peşindesin.
  • Direk kısık ocağın üstüne konsa? :..
  • arçelik 50 tl dedi yan sanayisine bakayım dedim alt ve üst rezistansların uyumlu olması için ikisinide değişmesi gerekiyormuş 30 tl falan maliyeti var bakacağım artık
    yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler
  • gerek yok tekini değiştir 8-10tl olması lazım.
  • Usta aynı volt olması için ikisinin de değişmesi gerekir dedi ama ben bilmiyorum

• termik sigorta tak bide bidaha rezistans yanmasın
  • Nasıl ve nereye takılıyor

Hocam servisten alma ya 30 TL çok demişler .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.