Şimdi Ara

İşçilik için bu fiyat normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ön takim komple degisim yapildi. Parca fiyatlari 1500 lira, iscilik 900 lira tuttu.
    Ilk defa servis dışı sanayiye yaptirdim. Sanki fazla gibi geldi.
    Birde aracin direksiyonu sertlesti. Usta helezon ve amortisör değişince sertleşir normal dedi. Sizce boyle birsey olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 21 Nisan 2021; 19:14:28 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 5 ay önce bende 2012 ford fiestanın yaptırdım. Rot başları hariç tüm parçaları + 2 salıncak+ şanzıman takozu değişti 350 lira gibi bi işçilik ödemiştim. 900 lira bana çok yüksek geldi. Araç nedir?
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Araç 2015 focus

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MetuEs kullanıcısına yanıt
    Bana pahalı geldi, parçalar değiştikten sonra rot ayarına girdiniz mi?
  • başka yere bır sorun.

gecen gun focus baskıbalata degıstıı 450tl işcılık verdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön takım için azami tutar 500 lira olmalı. Nerdeyse bin lira, resmen motor açma ücreti kesmişler.

• 1000 liraya şanzıman indirip bindiriyorlar.

Yeni takılan helezon ve amortisörler direksiyonu sertleştirmez kötü montaj sertleştirir

• Araba focus ise normal. ne yaptıklarını bilmiyorum ama sor ustaya bayağı indirim bile yapmıştır. ön düzeni iyi yol tutan ama çok noktalı ve karmaşık olan focus, mazda, alfaların ön düzen işçiliği pahalıdır, herkes yapamaz ve genelde de usta kurcaladıktan sonra karakteri değişir. sizinkini de yapamamışlar "zamanla düzelir" diyip yollamışlar zaten.

bundan yıllar önce ani frende direksiyon titriyor şikayetinde sadece işçiliğe 1000 lira istemişti servis. ki focus 2'yi 27'ye almıştık(herkes çok vermişsiniz demişti)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar10 -- 21 Nisan 2021; 23:15:57 >
  • eğer parça değişecek ise, muhakkak yetkili servisten fiyat alınmalı. sanayi sadece onarım gerektiren durumlarda tercih edilebilir.

• Yapılan işten memnun isen iyi fiyat, yapılan işten memnun değilsen pahalı.

Ben şu kadar verdim ben bu kadar verim diyene bakma sen.

Yapılan iş tam olarak detaylı olarak aktarılamamış.

Net bir fiyat söylemek yanlış olur.

• işçilik pahalı, maksimum olsa olsa 500 tl olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

Yapılan işten memnun isen iyi fiyat, yapılan işten memnun değilsen pahalı.

Ben şu kadar verdim ben bu kadar verim diyene bakma sen.

Yapılan iş tam olarak detaylı olarak aktarılamamış.

Net bir fiyat söylemek yanlış olur.

"Ben şu kadar verdim ben bu kadar verim diyene bakma sen."

bu laf banaydı sanırım. pardon ama benim verdiğim örneğe bakmayıp kime bakcak ? benim aracıma yapılan araçla hemen hemen aynı işlem yapılmış, 3 kat fazla işçilik alınmış, benim aracıma 2 saat uğraşıldı, konu sahibinin aracına 6 saat mı uğraşıldı ? bu ücretin neresi normal ? max 2 saat sürecek bi işlem için 1 aylık asgari ücretin tam 1/3 parası...

yapılan işlem belli kompe ön düzen değişmiş hangi parçalar olduğu belli. amortisör,rot kolu,rot başı, z rot, gerekiyorsa; salıncaklar(değiştiğini hiç sanmıyorum), viraj denge kolu lastikleri

• 900 lira çok ön düzen için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

Araç 2015 focus

Merak ettiğim için soruyorum

2015 model aracın komple ön takımını neden değiştirme gereği duydunuz?

• Hocam aracı hangi ilde yaptırdınız? Küçük bir şehir ise usta tayfasının k...ç..na kibirden iğne batmıyor. Anlayan yok deyip fazla almış olabilir diye aklıma geldi.

Zamanında Ankara Şaşmaz da Ford Clinik diye bir tamirhaneye gitmiştim. Araç cama su atmıyordu. Tıkanmış, ben açmayı becerememişim. Çocuklar bakıp temizlediler, düzeldi. Araç Lpg li idi. Kış ve hafta içi olduğu için sakindi. Ayak üstü çay içerken şikayetim olmadığı halde baktım boğaz kelebeğini sökmüş temizliyorlar. İşlem bitti. "Borcum nedir?" dedim. "Ne borcu hocam." deyip para almadılar. O kadar emeğin var neden para almıyorsun dediğimde verilen cevap, "Bu işlerden para alsak dükkanın kapısını açan olmaz." oldu. Aynı işi Ordu da yaptırsaydım, en az 100 TL alırlardı. Zar zor iki çırağın eline 20 şer lira sıkıştırmıştım.

• Baya pahalı geldi...

Araçtaki sertlik için de bir yerleri olması gerektiği gibi yapamamışlardır, genelde bahane şudur; "sen bir iki ay kullan düzelir o"...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşçilik yüksek geldi bana. Direksiyon sertliğinin bir çok sebebi olabilir. Başka bir ustaya durumu sorabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.