Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizdeki bağırsak sorunlarını 8 yıldır araştırıyorum SON BİR KAÇ AYDIR TAHİNİ KEŞVETTİM MİDE SORUNLARI İÇİN MÜKKEMMEL SONUÇLAR VERDİ fakat bağırsaklar için istediğim sonuça hala ulaşmadım LİMON SAIMSAK KÜRÜNÜ DENEMEY KARAR VERDİM SOĞAN LİMON SARIMAK BUNLAR BAĞIRSAK SORUNLARI OLANLAR İÇİN İNANIMAZ GURULDAMA KAZINTI VS YAPIYOR AMA BELKİDE BUNUN KÜRÜ BAĞIRSAKLARA İYİ GELEBİLİR

RUSYA DA HELİCO BAKTER PİLORİ VİRÜSÜNE KARŞI KESİN ÇÖZÜM OLARAK KABUL EDİLİYOR BU KÜR VE BAĞIRSAK FLORASINDA Kİ ALERJİK MADDLERİ DAHİ TEMİZLEDİĞİNDEN BAHSEDİLİYOR BENDE BUGÜN 5 KİLO KADAR DOĞAL LİMON VE 40 DİŞ SARIMSAK ALDIM AŞAĞIDA Kİ TARİFİN AYNISINI YAPACAĞIM 25 GÜN SONRA İÇMEYE BAŞALIYACAĞIM ÖLMESEM EĞER SONUÇLARI SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM ...

SARIMSAK VE LİMON MUCİZESİ

yüzyıllardır sağlık açısından sayısız yararları bulunan sarımsak ve limonun birleşiminden nasıl mucizeler ortaya çıktığı konusunda yapılan araştırmalar hususunda kısa bir açıklamayı bilgilerinize sunuyorum.

2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım. Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı olacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )
    %100 KANITLANMIŞ YARARLARI
    1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor
    2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.
    3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.
    4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.
    5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor.
    6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felçlere ve VERTİGO'da fayda veriyor.
    7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

N O T: İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve uygulamışlar şimdi ABD'de uygulanmaya başlamış, tıp de devrim yaratacağı söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal yapısı çözülmeye çalışılıyor.

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )

Not İSHAL SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLARDA BU KÜRÜ ÖNEREBİLİRİM İSAL OLAYINI DÜZÜNLEDİĞİNDEN BAHSEDİLİYOR ARŞTIRDIĞIM KADARIYLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 26 Nisan 2014; 21:22:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

Bizdeki bağırsak sorunlarını 8 yıldır araştırıyorum SON BİR KAÇ AYDIR TAHİNİ KEŞVETTİM MİDE SORUNLARI İÇİN MÜKKEMMEL SONUÇLAR VERDİ fakat bağırsaklar için istediğim sonuça hala ulaşmadım LİMON SAIMSAK KÜRÜNÜ DENEMEY KARAR VERDİM SOĞAN LİMON SARIMAK BUNLAR BAĞIRSAK SORUNLARI OLANLAR İÇİN İNANIMAZ GURULDAMA KAZINTI VS YAPIYOR AMA BELKİDE BUNUN KÜRÜ BAĞIRSAKLARA İYİ GELEBİLİR

RUSYA DA HELİCO BAKTER PİLORİ VİRÜSÜNE KARŞI KESİN ÇÖZÜM OLARAK KABUL EDİLİYOR BU KÜR VE BAĞIRSAK FLORASINDA Kİ ALERJİK MADDLERİ DAHİ TEMİZLEDİĞİNDEN BAHSEDİLİYOR BENDE BUGÜN 5 KİLO KADAR DOĞAL LİMON VE 40 DİŞ SARIMSAK ALDIM AŞAĞIDA Kİ TARİFİN AYNISINI YAPACAĞIM 25 GÜN SONRA İÇMEYE BAŞALIYACAĞIM ÖLMESEM EĞER SONUÇLARI SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM ...

yüzyıllardır sağlık açısından sayısız yararları bulunan sarımsak ve limonun birleşiminden nasıl mucizeler ortaya çıktığı konusunda yapılan araştırmalar hususunda kısa bir açıklamayı bilgilerinize sunuyorum.

2 Litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım. Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz, soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz, 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkanacak, (sarımsaklar iyice erimiş olacak) 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay bardağı içiyoruz kavanoz bitene kadar içilecek, kapağı hep kapalı olacak, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmayacak ancak çay bardağına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz bunu içtikten sonra en az yarım saat bir şey yiyip içilmeyecek, yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

%100 KANITLANMIŞ YARARLARI
    1-Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor
    2-Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor) şekeri düşürüyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.
    3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor idrar söktürüyor vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.
    4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.
    5-Tüm romotizmal iltihabı önleyip, her tür romotizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor her türlü ağrıyı kesiyor.
    6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felçlere ve VERTİGO'da fayda veriyor.
    7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü alerjiyi özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden kesiyor, kansere karış tüm vücudu koruyor.

N O T: İlacı hazırlayanın babasının koroner by-pass ile üç damarı değişecekken bu ilaç sayesinde %100 tıkalı damarları açılmış ilaç hazırlandıktan sonra sarımsaklar erir, koku etrafa yayılmaz. Kullanan üç kişi ile görüştüm hep son derece memnun olduklarını adeta gençlik iksiri olduğunu söylüyorlar. Bunu ilk defa Rus doktorlar bulmuş ve uygulamışlar şimdi ABD'de uygulanmaya başlamış, tıp de devrim yaratacağı söyleniyor ve sarımsak limon karışımından oluşan maddelerin kimyasal yapısı çözülmeye çalışılıyor.

Not İSHAL SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLARDA BU KÜRÜ ÖNEREBİLİRİM İSAL OLAYINI DÜZÜNLEDİĞİNDEN BAHSEDİLİYOR ARŞTIRDIĞIM KADARIYLA
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:1:18 >

• Birgün turşu suyu içtim içinden sarımsak lahana ve limon var neyse benim bağırsaklar 4 gün çıt ses çıkarmadı oturdum düşündüm nasıloldu diye sonra arştırdımki turşu suyunun içindeki sarımsak en az 30 gün beyleyip limonla mayalanıyor ve farklı bir hal alıor çiğ sarımsağı herkesin midesi kaldırmıyor fakat bu şekilde sarmısak 25 günde limonla mayalanmış oluyor bu kürü bende uzun süredir araştırıyorum bugün 5 kilo limon ve sarımsak aldım anlatıldığı gibi hazırladım 25 gün sonra denemeye başlayacağım

Ama kes,nlikle etkili olacağına eminim gastrit ve 12 bağırsak ülserinin nedeni helikobakter pilori bunu yüzde yüz temizleyen antibiyotik yok piyasada 3 helipak falan hikaye hiç bir halta yaramadı

candida virüsü içinde etkili olacağını düşünüyorum

seninde dediğin gibi yıllarca sarımsak ve limonda korktuk vücut alışılmışın dışında tepkiler veriyordu belkide bu kür ile bağırsak filorası yeniden düzene girecek....7

bu kürü tek başına kullanmayı düşünüyorum sonlara doğru zeytin yaprağı cayını deneye bilirim ikisi ağır olabilir

30 gün sonra kesin sonuçları paylaşmaya başlayacağım umarım önemli faydaları olur.

Daha önceden TAHİNİN FAYDALARINDAN BAHSETİM MİDE SORUNLARI OLANLAR REFLÜ OLANALAR İÇİN TAHİN MÜKEMMEL BİR ÜRÜN HALA TAVSİYE EDİYORUM

LİMON SARIMSAK KÜRÜNÜN İLTİHABIL BAĞIRSAK SORUNLARINI TEMİZLEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 26 Nisan 2014; 21:42:36 >

• SİRKE BANA DA İYİ GELMİYOR ZATEN ARAŞTIRDIĞIM KADARIYLA BİZE BİR YARAR SAĞLAMASI MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR.

SARIMISAK LİMON KÜRÜNÜN BAĞIRSAK VE MİDE DE ÖDEMLİ DOKUYU İYİLEŞTİRDİĞİNDEN DE BAHSEDİLİYOR

YAPTIRDIĞIM ENDOSKOBİDE 12 PARMAK BAĞIRSAK BÖLGESİNDEN KIZARIKLIK VE ÖDEM GÖRÜLMÜŞTÜ (GASTRİT) LİMON VE SARIMSAK KÜRÜNÜN HELİKOBAKTER VE KÖTÜ HUYLU BAKTERİLERİ YOK EDİP BAĞIRSAK FLORASINIDA DÜZELME SAĞLIYACAĞINI UMUT EDİYORUM...

TAHİNİ TAVSİYE ETİĞİM VE DAHA ÖNCEDEN KULLANAN BİR ÇOK KİŞİ CİDDİ YARARLARINI GÖRDÜ BU YAZDIKLARIMIZIN 10 YIL SONRA BİLE İNSANLARA YOL GÖSTERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
    TAHİN ALLAH' IN BİR LUTFU GİBİ...

BU ARADA UZUN SÜREDİR BÜYÜK TUVALETİM KEÇİ PİSLİĞİ GİBİ PARÇA PARÇAYDI VAKAT 2 GÜN ÖNCE SARIMSAK YEDİM BAĞIRSAKLARI HAREKETLENDİRDİ VE DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE TEK PARÇA OLARAK NORMAL BİR DIŞKIYA DÖNÜŞTÜRDÜ

Bağırsaklar gaz ve sancı yapan zararlı bakteriler eğer bu bakterilerin kökünü kazırsak gaz guruldama gibi sorunların ortadan kalkacağına eminim...

• quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

SİRKE BANA DA İYİ GELMİYOR ZATEN ARAŞTIRDIĞIM KADARIYLA BİZE BİR YARAR SAĞLAMASI MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR.

SARIMISAK LİMON KÜRÜNÜN BAĞIRSAK VE MİDE DE ÖDEMLİ DOKUYU İYİLEŞTİRDİĞİNDEN DE BAHSEDİLİYOR

YAPTIRDIĞIM ENDOSKOBİDE 12 PARMAK BAĞIRSAK BÖLGESİNDEN KIZARIKLIK VE ÖDEM GÖRÜLMÜŞTÜ (GASTRİT) LİMON VE SARIMSAK KÜRÜNÜN HELİKOBAKTER VE KÖTÜ HUYLU BAKTERİLERİ YOK EDİP BAĞIRSAK FLORASINIDA DÜZELME SAĞLIYACAĞINI UMUT EDİYORUM...

TAHİNİ TAVSİYE ETİĞİM VE DAHA ÖNCEDEN KULLANAN BİR ÇOK KİŞİ CİDDİ YARARLARINI GÖRDÜ BU YAZDIKLARIMIZIN 10 YIL SONRA BİLE İNSANLARA YOL GÖSTERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
    TAHİN ALLAH' IN BİR LUTFU GİBİ...

BU ARADA UZUN SÜREDİR BÜYÜK TUVALETİM KEÇİ PİSLİĞİ GİBİ PARÇA PARÇAYDI VAKAT 2 GÜN ÖNCE SARIMSAK YEDİM BAĞIRSAKLARI HAREKETLENDİRDİ VE DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE TEK PARÇA OLARAK NORMAL BİR DIŞKIYA DÖNÜŞTÜRDÜ

Bağırsaklar gaz ve sancı yapan zararlı bakteriler eğer bu bakterilerin kökünü kazırsak gaz guruldama gibi sorunların ortadan kalkacağına eminim...
    ........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:1:36 >

• hocam bu ayva işini bende bir defa deneyim diye düşünüyorum

bu arada işin gerçeği ben hiç perhiz yapmıyorum ,hemen hemen her türlü gıdayı alıyorum ve bunlar içinde sadece ;

nohut

ev yoğurdu ve ayranı

ve süt

dışında diğerleri pek etkilemiyor ama özellikle nohut yersem resmen acillik oluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

hocam bu ayva işini bende bir defa deneyim diye düşünüyorum

bu arada işin gerçeği ben hiç perhiz yapmıyorum ,hemen hemen her türlü gıdayı alıyorum ve bunlar içinde sadece ;

nohut

ev yoğurdu ve ayranı

ve süt

dışında diğerleri pek etkilemiyor ama özellikle nohut yersem resmen acillik oluyorum
    ...........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:1:49 >
  • işin ilginci kurufasülye bana hiç etki etmiyor :)

birde şu sıralar damaklarımda sızılar başladı ve kekik suyu ile gargaraya başladım inşallah bir çakışma yapmıyordur

evet kabızlık sorunum yıllardır var ,olmasa dahi kolay dışkılama yapmam mümkün değil ,bazen yarım saat tuvalette kalıyorum ve bacaklarım tutuluyor :)

ayva işini mutlaka deneyeceğim

bu arada sizin sağlık sorunlarınız ne alemde ,galiba kimyasalların bir etkisi olmadı sanırım (yaşadığınıza göre) :)
  • hocam çok şükür ben fasülye+soğan+turşu vs. yiyebiliyorum ,gaz yapıyor ama her insanda yaptığı kadar :)

gerçi doktor bunların hepsini yasaklamıştı ama şahsen ben böyle bir hayata tahammül edemem :)

3 lü tedavi de ise siz şanslıymışsınız ,bana hiçbir faydası olmadığı gibi şimdiki hale gelmemin baş sebebi oldu

hatta ben bu tedaviye başlamadan önce bir günde 6 tane aspirin içtiğimi bilirim ve şimdilerde adını dahi duysam midem ağrıyor :)

kadmiyum ile neden bu kadar içli dışlısınız ,kimyacı mısınız :)
  • Arkadaşlar en sinir bozucu durumlardan biri de tuvaletten çıktıktan sonra o huzursuzluk ve bir süre sonra başlayan ağrılar. Yani huzur bize haram.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 2 3 gündür aşırı tuvalete çıkıyorum ishal şeklinde sıvı dışkı geliyor günde 4 5 sefer çıkıyorum 3 gündür ben mideyi bozdum derken buraya denk geldim valla panik atak vardı onu atlattım derken anksiyete bozukluğu mudur bilmem endişelenme gibi bir şeye yakalandım otobüste hızlı giderken falan korkuyorum vs buda psikolojikse bir psikiyatriste giderim artık.. Herkese acil şifalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki hafta civarı zeytin yaprağı çayını günde üç kez, aç karna içiyorum. Ayrıca bir ay kadardır çörektou bal karışımına devam ediyorum. Bir de akşam yemekten 2-3 saat sonra ebegümeci yaprağı. Bugün ayrı zamanlarda iki büyük dilim kek yediğim için olsa gerek, çok rahatsız edici olmamakla birlite biraz gaz oldu o da uzun sürmedi. Onu saymazsak bir kaç gündür karnım ekstra rahat. Hatta dün hazır kek ve ülker gofret yedim hiç olumsuz etkilemedi.

Zeytin yaprağı çayıyla alakalı olarak, bende hapşırma vs olmadı ama bir süredir bacaklarımda ciddi dermansızlık; merdiven çıkarken falan hamlamışım gibi ağrı oluyor. Zeytinyaprağından dolayı iyileşme öncesi etkimidir bilemedim, sizce zeytinyaprağımıdır yoksa bahar etkisi mi?
    Kaptanelvis ne düşünüyorsunuz, acaba zeytin yaprağı beni iyileştiriyormu yoksa bu bitkisel yüklemeler beni hasta mı ediyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

hocam çok şükür ben fasülye+soğan+turşu vs. yiyebiliyorum ,gaz yapıyor ama her insanda yaptığı kadar :)

gerçi doktor bunların hepsini yasaklamıştı ama şahsen ben böyle bir hayata tahammül edemem :)

3 lü tedavi de ise siz şanslıymışsınız ,bana hiçbir faydası olmadığı gibi şimdiki hale gelmemin baş sebebi oldu

hatta ben bu tedaviye başlamadan önce bir günde 6 tane aspirin içtiğimi bilirim ve şimdilerde adını dahi duysam midem ağrıyor :)

kadmiyum ile neden bu kadar içli dışlısınız ,kimyacı mısınız :)

Mide ağrısı ibsden iyidir valla.
    Enazından sosyal hayatınız oluyor azda olsa.
    İbs olduktan sonra evde kapalı kaldım iş güç sosyal hayat vs tamamen bitti.

KAdmiyuma gelince ; kimyacı digilim lakin radyesteziye merakım var.
    Kadmiyum alaşımlı tellerle denemeler yapmayı planladıgım icin aldım.
    Yoksa mümkünü yok kimyasal veya böylesi ağır zehirli metallere bırakın el sürmeyi bakmam bile.
    Ama bi defa bulaştık işte .)

ya hocam sizlerinki gerçekten o kadar vahim mi yoksa sizler yapınız gereği çok mu takıyorsunuz ?

işin gerçeği ben o kadar takmıyorum ve istersem sosyal de olabiliyorum ,ben çok fazla dışarısını sevmediğim için genelde evde oluyorum ,yani bu hastalık yüzünden eve kapanmıyorum :)

yani evde bile olsa tehlikeyi severim diyorsunuz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa.Coskun

Yaklaşık 2 3 gündür aşırı tuvalete çıkıyorum ishal şeklinde sıvı dışkı geliyor günde 4 5 sefer çıkıyorum 3 gündür ben mideyi bozdum derken buraya denk geldim valla panik atak vardı onu atlattım derken anksiyete bozukluğu mudur bilmem endişelenme gibi bir şeye yakalandım otobüste hızlı giderken falan korkuyorum vs buda psikolojikse bir psikiyatriste giderim artık.. Herkese acil şifalar

yılda birkaç defa ishal yada kabızlık olayı normaldir ,bizim bahsettiğimiz genelde bu durumu yaşadığımız içindir

anksiyete bozukluğu tanısı hemen hemen doktora başvuran herkese konuluyor :)

aslında korku tüm canlılarda vardır ve sadece her olur olmaz durumda korku yaşayanlar için anormal olabilir

hatta ben ölümden hiç korkmam diyenler bile doğru söylemiyordur ,çünkü yapısında heyecan ve korku vardır ,bunun azı yarar-çoğu zarardır

aksine hiç korkmamak durumu anormaldir ve hatta tehlikelidir

• quote:

Orijinalden alıntı: mushmula

İki hafta civarı zeytin yaprağı çayını günde üç kez, aç karna içiyorum. Ayrıca bir ay kadardır çörektou bal karışımına devam ediyorum. Bir de akşam yemekten 2-3 saat sonra ebegümeci yaprağı. Bugün ayrı zamanlarda iki büyük dilim kek yediğim için olsa gerek, çok rahatsız edici olmamakla birlite biraz gaz oldu o da uzun sürmedi. Onu saymazsak bir kaç gündür karnım ekstra rahat. Hatta dün hazır kek ve ülker gofret yedim hiç olumsuz etkilemedi.

Zeytin yaprağı çayıyla alakalı olarak, bende hapşırma vs olmadı ama bir süredir bacaklarımda ciddi dermansızlık; merdiven çıkarken falan hamlamışım gibi ağrı oluyor. Zeytinyaprağından dolayı iyileşme öncesi etkimidir bilemedim, sizce zeytinyaprağımıdır yoksa bahar etkisi mi?
    Kaptanelvis ne düşünüyorsunuz, acaba zeytin yaprağı beni iyileştiriyormu yoksa bu bitkisel yüklemeler beni hasta mı ediyor :)
    .....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:2:11 >

• quote:

quote:

Yaklaşık 2 3 gündür aşırı tuvalete çıkıyorum ishal şeklinde sıvı dışkı geliyor günde 4 5 sefer çıkıyorum 3 gündür ben mideyi bozdum derken buraya denk geldim valla panik atak vardı onu atlattım derken anksiyete bozukluğu mudur bilmem endişelenme gibi bir şeye yakalandım otobüste hızlı giderken falan korkuyorum vs buda psikolojikse bir psikiyatriste giderim artık.. Herkese acil şifalar

yılda birkaç defa ishal yada kabızlık olayı normaldir ,bizim bahsettiğimiz genelde bu durumu yaşadığımız içindir

aslında korku tüm canlılarda vardır ve sadece her olur olmaz durumda korku yaşayanlar için anormal olabilir

hatta ben ölümden hiç korkmam diyenler bile doğru söylemiyordur ,çünkü yapısında heyecan ve korku vardır ,bunun azı yarar-çoğu zarardır

Hocam içime su serpmek için cevaplamışsın gibi keşke öyle olsa şimdi 40la giden bir otobüste neden korkar ki insan istem dışı tabii yada farklı şeylerde neden kalp atışı yükselir birden gibilerinden benimkisi inatla gitmiyorum psikiyatriye bakalım kendimiz ne kadarını atlatacağız :)

• b12 testim 295 yani normal çıktı... yarın bilgisayarlı tomografiye girecem karın içi alt ve üst bakalım
  • quote:

quote:

quote:

Hocam içime su serpmek için cevaplamışsın gibi keşke öyle olsa şimdi 40la giden bir otobüste neden korkar ki insan istem dışı tabii yada farklı şeylerde neden kalp atışı yükselir birden gibilerinden benimkisi inatla gitmiyorum psikiyatriye bakalım kendimiz ne kadarını atlatacağız :)

yok inan ki iyi hissedesiniz diye söylemedim :)

hele ki kendi şoförlüğünüz var ise daha çok korkarsınız (bende başkasının kullandığı arabaya bindiğimde hep tedirgin olurum) ,sanki kendim süper şoförüm de başkaları kötüymüş gibi gelir

hatta çok değişik takıntılara sahip insanlar gördüm ,misal çocuk üşüyecek hasta olacak diye yaz günü 3-4 tane giyeceği üst üste giydirip çocuğa havale geçirten mi dersin ,aynı yeri defalarca temizlediği halde hala kirli olduğuna inanan mı dersin vs.vs.

ha birde bişey olmazcılar vardır ,onlar ise dünya batsa umurlarında olmaz

yani anlayacağın tam tekmil kusursuz insan bulamazsın (yok zaten)

sadece bu tip olayları fazla kafaya takmamaya çalışacaksın

psikiyatr ilaçlar bir derece çözümdür doğru ama o zamanda ilacın esiri oluyorsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

yok inan ki iyi hissedesiniz diye söylemedim :)

hele ki kendi şoförlüğünüz var ise daha çok korkarsınız (bende başkasının kullandığı arabaya bindiğimde hep tedirgin olurum) ,sanki kendim süper şoförüm de başkaları kötüymüş gibi gelir

hatta çok değişik takıntılara sahip insanlar gördüm ,misal çocuk üşüyecek hasta olacak diye yaz günü 3-4 tane giyeceği üst üste giydirip çocuğa havale geçirten mi dersin ,aynı yeri defalarca temizlediği halde hala kirli olduğuna inanan mı dersin vs.vs.

ha birde bişey olmazcılar vardır ,onlar ise dünya batsa umurlarında olmaz

yani anlayacağın tam tekmil kusursuz insan bulamazsın (yok zaten)

sadece bu tip olayları fazla kafaya takmamaya çalışacaksın

psikiyatr ilaçlar bir derece çözümdür doğru ama o zamanda ilacın esiri oluyorsun

Zaten baştan beri o ilaçlara tepkimden gitmiyorum gitsemde derim ilaçsız tedavi varsa eyv yoksa versende kullanmam diye en azından asosyal yapmıyorum kendimi haftanın 6 günü çalışıyorum zaten her hafta yada 2 haftada bir 4 kafadar ark var geziyoruz tozuyoruz Allah herkese şifasını versin neler var neler psikoloji falan neymiş diyor insan ama yinede iyileşmek istiyor teşekkür ederim hocam mesajınız içinde gerçekten rahatlatıyor insanı

• Öncelikle konuya hoş geldim.. Sanırım benimde 2.5 senedir çözüm aradığım hastalık bu.. Semptomlarım ;
    -Yağlı saç derisi
    -Saç dökülmesi
    -Zamansız burun akıntısı
    -Dilin sık sık pas tutması
    -Kronik yorgunluk
    -Kaşıntı
    -Depresyon
    -Konstantrasyon eksikliği
    -Hafif soğukta bile çok üşüme
    -Yüksek kolesterol
    -Yavaş metabolizma

Çare bulan arkadaşların tedavilerini merak etmekteyim. en çok da beni saç dökülmesi rahatsız ediyor. saçlarım hemen yağlanıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.