Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cilekss

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

merhaba arkadaşlar, bende ibs"ymişim. yaklaşık 2 yıldır bu dertten muzdaribim.
    benim sorunum sabah karın sol üst ağrısıyla uyanmam. aşırı gaz. süregelen kabızlık.ıkınmaktan çatlayacam artık:S göbeğimin üzerine yatıyorum, gaz ağrısı dinsin ve kakayı yumuşatsın diye. wc"ye 3-4 kez gitmezsem rahatlayamıyorum. ki buna rağmen tam boşalamama hissi var. dışkı ilk başta katı sonrasında parça parça daha yumuşak formda. karnımı tuta tuta wc ye gidiyorm az bişey yapıyorm 10 dk ağrıyla birdaha gidiyrm. bu 3-4 sefer sürüyor. günde 2 lt su içiyorum. kabızlık için sebze-meyve ağırlıklı besleniyorum. lakin sebze meyveler aşırı gaz yapıp, rahatsız ediyor beni:SS az birşey yediğimde karnım şişiyor. yemek sonrası yürürsem, sol üst karnıma bişey batıyormuş hissi yapıyor.
    kahve, kızılcık çorbası, muz kabızlığıma iyi geliyor. lakin kahve gazdan delirtiyor. ne yesem anında karın ağrısıyla birlikte gaz yapıyor. bazen yemeği yarıda bırakıp wcye gitmem gerekiyor. ama ishal tarzı değil.normal dışkı.
    özellikle kavun, kabak çekirdeği, süt, bulgur pilavı, irmik,mısır, domates,mandalina,portakal maden suyu bunları tüketirsem, günlerce gaz ağrısı ve kabızlıktan mahvoluyorm. heleki et tüketirsem yine gazdan duramıyorm. fokur fokur içimde şişiyrm. sindiremiyrm:(( yemek yemek işkence gibi benim için, ne yiyeceğimi şaşırdım. bunun yanında süregelen kansızlığımda var. kakamı yaparken beyaz akıntı geliyor. bazen gaz çıkarırkende beyaz akıntı geliyor. ayrıyetten dışkı da yiyecek taneleri de görüyrm. semizotu felen, domates, ceviz gibi.birde dışkı çok ekşi kokuyor. arkadaşlar fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

Önceki sayfalarda paylaştıgım tükürük testini yapın.
    Kandida belirtileri var gibi.

teşekkür ederim. kaptanelvis. yarın sabah aç karna deneyeceğim tükürük testini. umarım sonuç negatif çıkar:SS bu arada tükürük testini yapacağımız su ılık soğuk farketmez değilmi?
    ben mekke hurmasını çok öncelerden kabızlık için denemiştim. başta faydasını gördüm ama sonrasında alıştı. tınlamadı. ayrıca aç karna yendiğinde kansızlığa da iyi geldiğini duymuştum.

sarımsak önerilmiş, sarımsak yediğimde karın sol üst bölgemde ağrı oluyor benim:S heleki hamsi yediğimde nasıl bir müthiş ağrıdır o.

midem çok az yemekle doyuyor. bi lokma fazlasini yesem midemde batma hissi oluyor. ben wc ye çıktığımda da karnım şişiyor yalnız:S çok az yememe rağmen kilo alıyorum. çevremdekiler şaşırıyor.

ve tatlıya düşkünüm. hamur işini seviyorm,

Alıntıları Göster
    .....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:4:5 >

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    Bana grafiği gösterdi mide asidimin yükseldiğini söyledi. Mide asidini yükseltende ülserler. benim kanamam yok kusmam yok mukuslu dışkıda yok(ilk gün vardı). Karın grafisinin bağırsaklarla alakası yok zaten. sadece gaz var mı yok mu diye çektirmemi istedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 99emre -- 1 Mayıs 2014; 21:15:57 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: secrethero89

Öncelikle konuya hoş geldim.. Sanırım benimde 2.5 senedir çözüm aradığım hastalık bu.. Semptomlarım ;
    -Yağlı saç derisi
    -Saç dökülmesi
    -Zamansız burun akıntısı
    -Dilin sık sık pas tutması
    -Kronik yorgunluk
    -Kaşıntı
    -Depresyon
    -Konstantrasyon eksikliği
    -Hafif soğukta bile çok üşüme
    -Yüksek kolesterol
    -Yavaş metabolizma

Çare bulan arkadaşların tedavilerini merak etmekteyim. en çok da beni saç dökülmesi rahatsız ediyor. saçlarım hemen yağlanıyor

Kandida için sürekli bahsettigim tükürük testi var önceki sayfalarda,onu yapın.
    Ayrıca ; şekere ve şekerli gıdalara karşı fazla bir isteginiz varmı?
    ÖZellikle akşam yemekleri sonrası bi uyku halsizlik hali oluyor mu?
    Sabah uyandıgınızda ağzınız tabiri caizse leş gibi oluyor mu?

Ayrıca el ve ayak üşümesi bende de var sebebini çözemedim bi türlü.
    Sacların yaglanbması ve dökülmeside var.
    Sac icin harici olarak bazı yag karısımları önerebilirim.
    Badem ve zeytin yagını karıstırıp haftada bir uygulayıp 2 saat bekletin yıkayın.
    Veya ahmet marankinin tarifi var bazı yaglarla yapılan.Onları ihmal etmeyin.
    Hz Ali efendimizde saclarınızı sık sık yaglayın demiştir.
    Hintlilerinde kafalarındaki o çalı gibi sacların nedeni yaglardır.Onlar kimi zaman 2 gün saclarına sürdükleri yagı yıkamazlar.

evet şekere karşı isteğim oluyor.
    akşam yemeği sonrası hemen uykum geliyor.
    evet sabahlarım ağzım pas tutmuşmuş oluyor hep.

tükürük testini yaptım. evet kandida çıktı. benim şu saç dökülmesinden kurtulmam lazım. 2 senede %70i gitti.
    kandidadan dolayı dökülen saçlar geri çıkar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elvis-Presley

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    SARMISAL LİMON KÜRÜNÜ YAPIP BİR KENARA KOYDUM 25 GÜN BEKLEMEM LAZIM 18 GÜN KALDI
    http://blog.milliyet.com.tr/sarimsak-ve-limon-mucizesi/Blog/?BlogNo=422222

SARMISAK faydalarını arştırmaya devam ediyorum hatta yukarıdaki kürü denemeden önce 6 gündür sarmısaklı yoğurt yiyorum ve sonuçları yazmak istiyorum

1. gün sarmısaklı yoğurdu öğlen yedikten sonra akşam ciddi bağırsak sesleri ve gazı oluştu sabah olduğunda 2 defa tuvalete gitim ve gün içinde gaz şikinlik peşimi bırakmadı akşam tekra büyük tuvalet ihtiyacı hissetim ve gene tuvalete gitiim kokusu ağır ekşim traktı

2. gün sarmısak yemeye devam ettim bir önce ki güne göre yine rahatsız etti fakat 1 defa tuvalete gitmek yeterli oldu ıhlamu ile zeytin yapragını karıştırdım ve kaynatım sabahtan beri içiyorum çay içmedim.GÜN İÇİNDE 11 defa arka arkaya hapşırdım sonra 6 defa hapşırdım bağırsak sesleri devam etti çok olmasada

3. gün kayvaltıda akşam demlediğim ıhlamur ile karıştırdığım zeytin yaprağını cayı bir güzel içtim öğlen yemeklerin yanında süzme yoğurdun içine ezdiğim büyük diş sarımsağı çiğnemeden yedim.diğer 2 güne oranla bağırsaklardan ses gelmedi bir defa tek parca halinde dışkılamak yetti.

Not sarmısağı ile yediğim 2 gün sürekli gaz çıkardım ve bu gazın pis kokusu vardı bunun nedenide bağırsaklardaki helikobakter pilori ve kandida adlı bakterilerin sarımsağa vermiş olduğu tepkidir

4. Gün bağırsak kokusu sarmısak yememe rağmen normaldi günde 3 posta ıhlamurlu zeytin yaprağı cayı içtim. Bu cayı akşam yatmadan ıhlamur ve zeytin yaprağını yıkıyorum üstünde ki toz gitsin diye sabahta suyu döküp temiz su koyup kaynatıyorum sabah öğle ve akşam siyah cay yerine günde üç posta içiyorum 10 adet zeytin yaprağı atıyorum akşama kadar özü iyice cıkıyor ::)

5. gün gene ıhklamurlu zeytin yaprağını içtim sonra cumaya gitim cumada mide ve bağırsaklardan cıt cıkmadı genelde en az bir defa ses cıkarıp beni çıldırtırdı.sonra cumada hoca hutbe verirken eskiden ufak tuvaletimin gelip beni rahatsız etmesi geldi neyse ki öle bir sıkıntmda yoktu eskiye göre 5 gündür sarmısak YİYORUM ıhlamurlu zeytin yaprağı çayı içiyorum

sonuç

BÜYÜK DIŞKI KEÇİ PİSLİĞİ GİBİ PARCA PARÇA VE KOKULU OLURDU İLK GÜN 3 DEFA BÜYÜK TUVALETE GİTİM 2 GÜN İSHAL GİBİ GİTİM FAKAT SON 3 GÜNDÜR DIŞKI TEK PARÇA HALİNDE NORMAL ŞEKLİNDE YANİ KOKUSU NORMAL TAM BİR RAHATLAMA VAR

KÜÇÜK TUVALETE COK SIK GİDERDİM HATTA CUMADA BİLE AKLIMA GELİP CILDIRTRDI BENİ 5 SAAT OLDU GİTME İHTİYACIM YOK SABAHLARI İDAR RENGİ SARI GÜN İÇİNDE SU RENGİNDEYSE BU İNCE BAĞIRSAK SORUNLARINA BİR İŞARET SAYILIYOR FAKAT İLK GÜNLER HARİÇ ŞUAN İDRAR RENGİ VE SIKLIĞI GAYET NORMAL

BAĞIRSAKLARIMIZDAKİ SORUNLARIN TEMEL NEDENİ HELİKOBAKTER PİLORİ VE KANDİDA MANTARIDIR SARMISAK BU BAKTERİLERİ YOK ETMEK İÇİN EN UYGUN ANTİBİYOTİKTİR UZUN BİR SÜRE KULANIP SONUÇLARI YAZACAĞIM

ZEYTİN YAPRAĞI KANDİDA İÇİN ETKİLİ BİR ANTİBİYOTİK İNTERNETTE BU KONUDA ÇEŞİTLİ ARŞTIRMLAR VAR
    SARMISAK LİMON KÜRÜ HELİKOBAKTER İÇİN ETKİLİ
    IHLAMURUN FAYDALARINA GELİNCE SAYMAKLA BİTMEZ SİYAH CAY YERİNE 20 GÜN IHLAMUR İÇMENİZİ TAVSİYE EDERİM CAY ASİT SEVİYESİNİ YÜKSELTMEKTE MİDE BAĞIRSAK SESLERİNİ TAVAN YAPTIRMAKTA CÜNKİ

SAÇLARIM DÖKÜLÜYOR DİYEN ARKADAŞLAR LİMONLU SARMISAK KÜRÜNÜ DENEYİN KESİN FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yazate48 -- 2 Mayıs 2014; 17:25:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

SARMISAL LİMON KÜRÜNÜ YAPIP BİR KENARA KOYDUM 25 GÜN BEKLEMEM LAZIM 18 GÜN KALDI

SARMISAK faydalarını arştırmaya devam ediyorum hatta yukarıdaki kürü denemeden önce 6 gündür sarmısaklı yoğurt yiyorum ve sonuçları yazmak istiyorum

1. gün sarmısaklı yoğurdu öğlen yedikten sonra akşam ciddi bağırsak sesleri ve gazı oluştu sabah olduğunda 2 defa tuvalete gitim ve gün içinde gaz şikinlik peşimi bırakmadı akşam tekra büyük tuvalet ihtiyacı hissetim ve gene tuvalete gitiim kokusu ağır ekşim traktı

2. gün sarmısak yemeye devam ettim bir önce ki güne göre yine rahatsız etti fakat 1 defa tuvalete gitmek yeterli oldu ıhlamu ile zeytin yapragını karıştırdım ve kaynatım sabahtan beri içiyorum çay içmedim.GÜN İÇİNDE 11 defa arka arkaya hapşırdım sonra 6 defa hapşırdım bağırsak sesleri devam etti çok olmasada

3. gün kayvaltıda akşam demlediğim ıhlamur ile karıştırdığım zeytin yaprağını cayı bir güzel içtim öğlen yemeklerin yanında süzme yoğurdun içine ezdiğim büyük diş sarımsağı çiğnemeden yedim.diğer 2 güne oranla bağırsaklardan ses gelmedi bir defa tek parca halinde dışkılamak yetti.

Not sarmısağı ile yediğim 2 gün sürekli gaz çıkardım ve bu gazın pis kokusu vardı bunun nedenide bağırsaklardaki helikobakter pilori ve kandida adlı bakterilerin sarımsağa vermiş olduğu tepkidir

4. Gün bağırsak kokusu sarmısak yememe rağmen normaldi günde 3 posta ıhlamurlu zeytin yaprağı cayı içtim. Bu cayı akşam yatmadan ıhlamur ve zeytin yaprağını yıkıyorum üstünde ki toz gitsin diye sabahta suyu döküp temiz su koyup kaynatıyorum sabah öğle ve akşam siyah cay yerine günde üç posta içiyorum 10 adet zeytin yaprağı atıyorum akşama kadar özü iyice cıkıyor ::)

5. gün gene ıhklamurlu zeytin yaprağını içtim sonra cumaya gitim cumada mide ve bağırsaklardan cıt cıkmadı genelde en az bir defa ses cıkarıp beni çıldırtırdı.sonra cumada hoca hutbe verirken eskiden ufak tuvaletimin gelip beni rahatsız etmesi geldi neyse ki öle bir sıkıntmda yoktu eskiye göre 5 gündür sarmısak YİYORUM ıhlamurlu zeytin yaprağı çayı içiyorum

sonuç

BÜYÜK DIŞKI KEÇİ PİSLİĞİ GİBİ PARCA PARÇA VE KOKULU OLURDU İLK GÜN 3 DEFA BÜYÜK TUVALETE GİTİM 2 GÜN İSHAL GİBİ GİTİM FAKAT SON 3 GÜNDÜR DIŞKI TEK PARÇA HALİNDE NORMAL ŞEKLİNDE YANİ KOKUSU NORMAL TAM BİR RAHATLAMA VAR

KÜÇÜK TUVALETE COK SIK GİDERDİM HATTA CUMADA BİLE AKLIMA GELİP CILDIRTRDI BENİ 5 SAAT OLDU GİTME İHTİYACIM YOK SABAHLARI İDAR RENGİ SARI GÜN İÇİNDE SU RENGİNDEYSE BU İNCE BAĞIRSAK SORUNLARINA BİR İŞARET SAYILIYOR FAKAT İLK GÜNLER HARİÇ ŞUAN İDRAR RENGİ VE SIKLIĞI GAYET NORMAL

BAĞIRSAKLARIMIZDAKİ SORUNLARIN TEMEL NEDENİ HELİKOBAKTER PİLORİ VE KANDİDA MANTARIDIR SARMISAK BU BAKTERİLERİ YOK ETMEK İÇİN EN UYGUN ANTİBİYOTİKTİR UZUN BİR SÜRE KULANIP SONUÇLARI YAZACAĞIM

ZEYTİN YAPRAĞI KANDİDA İÇİN ETKİLİ BİR ANTİBİYOTİK İNTERNETTE BU KONUDA ÇEŞİTLİ ARŞTIRMLAR VAR
    SARMISAK LİMON KÜRÜ HELİKOBAKTER İÇİN ETKİLİ
    IHLAMURUN FAYDALARINA GELİNCE SAYMAKLA BİTMEZ SİYAH CAY YERİNE 20 GÜN IHLAMUR İÇMENİZİ TAVSİYE EDERİM CAY ASİT SEVİYESİNİ YÜKSELTMEKTE MİDE BAĞIRSAK SESLERİNİ TAVAN YAPTIRMAKTA CÜNKİ

SAÇLARIM DÖKÜLÜYOR DİYEN ARKADAŞLAR LİMONLU SARMISAK KÜRÜNÜ DENEYİN KESİN FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ
    .....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:4:22 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar, bende ibs"ymişim. yaklaşık 2 yıldır bu dertten muzdaribim.
    benim sorunum sabah karın sol üst ağrısıyla uyanmam. aşırı gaz. süregelen kabızlık.ıkınmaktan çatlayacam artık:S göbeğimin üzerine yatıyorum, gaz ağrısı dinsin ve kakayı yumuşatsın diye. wc"ye 3-4 kez gitmezsem rahatlayamıyorum. ki buna rağmen tam boşalamama hissi var. dışkı ilk başta katı sonrasında parça parça daha yumuşak formda. karnımı tuta tuta wc ye gidiyorm az bişey yapıyorm 10 dk ağrıyla birdaha gidiyrm. bu 3-4 sefer sürüyor. günde 2 lt su içiyorum. kabızlık için sebze-meyve ağırlıklı besleniyorum. lakin sebze meyveler aşırı gaz yapıp, rahatsız ediyor beni:SS az birşey yediğimde karnım şişiyor. yemek sonrası yürürsem, sol üst karnıma bişey batıyormuş hissi yapıyor.
    kahve, kızılcık çorbası, muz kabızlığıma iyi geliyor. lakin kahve gazdan delirtiyor. ne yesem anında karın ağrısıyla birlikte gaz yapıyor. bazen yemeği yarıda bırakıp wcye gitmem gerekiyor. ama ishal tarzı değil.normal dışkı.
    özellikle kavun, kabak çekirdeği, süt, bulgur pilavı, irmik,mısır, domates,mandalina,portakal maden suyu bunları tüketirsem, günlerce gaz ağrısı ve kabızlıktan mahvoluyorm. heleki et tüketirsem yine gazdan duramıyorm. fokur fokur içimde şişiyrm. sindiremiyrm:(( yemek yemek işkence gibi benim için, ne yiyeceğimi şaşırdım. bunun yanında süregelen kansızlığımda var. kakamı yaparken beyaz akıntı geliyor. bazen gaz çıkarırkende beyaz akıntı geliyor. ayrıyetten dışkı da yiyecek taneleri de görüyrm. semizotu felen, domates, ceviz gibi.birde dışkı çok ekşi kokuyor. arkadaşlar fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

Önceki sayfalarda paylaştıgım tükürük testini yapın.
    Kandida belirtileri var gibi.

teşekkür ederim. kaptanelvis. yarın sabah aç karna deneyeceğim tükürük testini. umarım sonuç negatif çıkar:SS bu arada tükürük testini yapacağımız su ılık soğuk farketmez değilmi?
    ben mekke hurmasını çok öncelerden kabızlık için denemiştim. başta faydasını gördüm ama sonrasında alıştı. tınlamadı. ayrıca aç karna yendiğinde kansızlığa da iyi geldiğini duymuştum.

sarımsak önerilmiş, sarımsak yediğimde karın sol üst bölgemde ağrı oluyor benim:S heleki hamsi yediğimde nasıl bir müthiş ağrıdır o.

midem çok az yemekle doyuyor. bi lokma fazlasini yesem midemde batma hissi oluyor. ben wc ye çıktığımda da karnım şişiyor yalnız:S çok az yememe rağmen kilo alıyorum. çevremdekiler şaşırıyor.

ve tatlıya düşkünüm. hamur işini seviyorm,

Tükürük testi için oda sıcaklıgındaki suyu kullanabilirsiniz.
    Sıcak veya soguk olmasın belki farklı sonuc cıkabilir.

Sarımsak elbette önemli lakin sarımsagın cok hafif tadını alayım benimde barsaklar cıldırıyor kramplar gaz ve guruldama 2 gün gitmiyor.
    Buda iyileşme krizi aslında.
    Sarımsagı cig tüketmeyin yinede.
    Sarımsakla alakalı kürler var onlardan birini yapın ve deneyin.

Ve son cümleniz herseyi özetliyor aslında,tatlı ve hamur işine düşkünlügünüz.

Bunun genellikle nedeni kandidadır.
    Bende de aynı durum vardı yıllardır.
    Bal ve arı ürünleri ile yaptıgım diyetten sonra bu kayboldu büyük oranda.
    Yoksa inanılmaz bir tatlı ve hamur işi düşkünlügüm vardı.

Kandida mantarının bir anlamda turbo nitro yakıtıdır şeker ve karbonhidrat yani unlu gıdalar.

Özellikle şekeri kesin azaltın,şeker kandida icin cok degerlidir ve onu besler cogaltır.
    Şeker isteginizi şekersiz bal ile veya meyve ile gidermeye gayret edin.

kaptanelvis 2 gündür deniyorum tükürük testini kandida yok bende. aklıma helico bakter geldi acaba o olabilirmi??

arkadaşın bahsettiği gibi ben de de gün içinde wc atakları var kabız formda. büyük tuvaletim geliyormuş gibi ağrı ve gerilme oluyor bazen kaka bazense gaz oluyor. ayrıyetten gece küçük tuvalete de sıkışarak uyanıyorum. küçük tuvalet sıkışmasını kabızlığa bağlıyorum ben ve günde 2lt su içmeme. gündüzde 2 saatte bir küçük tuvalet ihtiyacım oluyr zaten. ne yesem gazda o kokuyor :DD

kabız ibs olanlar için kesin çözüm var demişşiniz önceki konularda nedir, bulamadım. düzenli ot yemesem.6 günde bir anca gidiyorum wcye. kabızken sırtım, karnımda çok ağrıyor benim. moralim acayip bozuk oluyor. sinirli hissediyrm.bi de kemiklerim ağrıyor:SS bu kemik erimesiyle ilgili bi hastalık vardı adını hatırlayamıyorm neydi onun adı?? ondan olabilirmiyim acaba diye düşünmeye de başlamadım değil.

• Sarmısağı közlemek için pek vakit olmuyor malesef öğlen yemklerinde ezip çiğnemden yiyorum hatta bulursam yoğurdun içine atıyorum böylelikle ağız kokusu olmuyor veya az olUyor.Günde bir diş yiyorum

Zeytin yaprağını bende arştırdım ıhlamuru severim zaten sabah demlediğim ıhamurun içine 10 adet zeytin yaprağı atıyorum akşama kadar 5 6 bardak içiyorum.Bağırsak seleri şu 6 gündür yok denecek kadar az 3lü kombinasyon ıhlamur zeytin yaprağı ve sarımsak etkiliyor kesinlikle bugün 6 gün dışkı olayıda rahatım tam bir rahatlama var hayırlısıyla bu sefer etkili bir sonuca ulaşacağız inşallah

GASTRİT VE PEPTİK ÜLSER VE MİDE ÜLSERİNİN NEDENİ HELİKOBAKTER PİLORİdir. SARMISAK LİMON KÜRÜ İLE BU SORUNUN SONUNU GETİRECEĞİZ İNŞ

Çiğ yenen fazla sarımsak beyin zarına olumsuz etki yapabiliyormus demişsin.iİYİCE EZİP YOĞURDUN İÇİNE KAT GÜNDE SADECE BİR DİŞ YE EMİN OL BİR ZARARI OLMAZ UZMANLARDA BÖLE TAVSİYE EDİYOR...

Sarmısak yediğim ilk günler çok rahtsız ediyordu fakat şuan vücut sarmısağı kabullenmeye başladı.Aşırı tepkiler vermiyor.

İSHAL SORUNU için sarmısak tüketin ilk üç gün bağırsaklarınızı zorlar cünki mantarları eritir zararlı mantarlar atılmaya başlar ve sonuçunda ishale kalıcı çözüm bulmuş olduk

Ayrıca günde 3 4 defa büyük tuvalete gidip rahatlamadıklarını söyleyen arkadaşlar sarımsak limon kürünü deneyin hata yukarıda yazdığım ön hazırlığı yapın yergün bir diş sarımsak iyiyin ilk günler zor olacak reflüsü olan arkadaşlarda sarmısağı mideyi cok zorlamamak için TAHİNLE YİYEBİLİRLER

Kaptan hiç vakit kaybetme sarmısak limon kürünü yap kenara koy sende GASTRİT VAR VE BU SEBEBİ HELİKOBAKTER PUŞTU. Bu kürü içtikte sonra eminim faydasını göreceksin ben şimdiden başladım sarmısağın faydasını görmeye..

Bazı arkadaşlar kabızlık sorunlarından bahsetmiş bunun için birkaç tavsiyede bulunayım.

1.aktarlardan Kayısı cayı alın bu cay kabızlığa kesinlikle iyi geliyor ne kadar doğal olursa okadar iyi fakat olmadı doğanayın kayısı cayını alın et kötü ihtimal oda etkili
    2. kaptan elvisin daha önceden tavsiye etiği uygulama ayva alın ortadan kesin tavada ısıtın mümkünse akşam yiyin yatmadan bu sabahleyin rahat bir dışkılam sağlayacaktır.Ayva bağırsakları calıştırır. kURU KAYISI ALIN SİYAH OLANINDAN GECE YATMADAN 3 TANE YİYİN

3.siyah cayı azltın ve ya az için buda kabızlığa neden oluyor çünkü yukarıdaki 2 uygulama kabızlık sorunu için yeterli HATTA ikisini birlikte deneyin tam bir rahatlama yaşayacaksınız...

• quote:

Sarmısağı közlemek için pek vakit olmuyor malesef öğlen yemklerinde ezip çiğnemden yiyorum hatta bulursam yoğurdun içine atıyorum böylelikle ağız kokusu olmuyor veya az olUyor.Günde bir diş yiyorum

Zeytin yaprağını bende arştırdım ıhlamuru severim zaten sabah demlediğim ıhamurun içine 10 adet zeytin yaprağı atıyorum akşama kadar 5 6 bardak içiyorum.Bağırsak seleri şu 6 gündür yok denecek kadar az 3lü kombinasyon ıhlamur zeytin yaprağı ve sarımsak etkiliyor kesinlikle bugün 6 gün dışkı olayıda rahatım tam bir rahatlama var hayırlısıyla bu sefer etkili bir sonuca ulaşacağız inşallah

GASTRİT VE PEPTİK ÜLSER VE MİDE ÜLSERİNİN NEDENİ HELİKOBAKTER PİLORİdir. SARMISAK LİMON KÜRÜ İLE BU SORUNUN SONUNU GETİRECEĞİZ İNŞ

Çiğ yenen fazla sarımsak beyin zarına olumsuz etki yapabiliyormus demişsin.iİYİCE EZİP YOĞURDUN İÇİNE KAT GÜNDE SADECE BİR DİŞ YE EMİN OL BİR ZARARI OLMAZ UZMANLARDA BÖLE TAVSİYE EDİYOR...

Sarmısak yediğim ilk günler çok rahtsız ediyordu fakat şuan vücut sarmısağı kabullenmeye başladı.Aşırı tepkiler vermiyor.

İSHAL SORUNU için sarmısak tüketin ilk üç gün bağırsaklarınızı zorlar cünki mantarları eritir zararlı mantarlar atılmaya başlar ve sonuçunda ishale kalıcı çözüm bulmuş olduk

Ayrıca günde 3 4 defa büyük tuvalete gidip rahatlamadıklarını söyleyen arkadaşlar sarımsak limon kürünü deneyin hata yukarıda yazdığım ön hazırlığı yapın yergün bir diş sarımsak iyiyin ilk günler zor olacak reflüsü olan arkadaşlarda sarmısağı mideyi cok zorlamamak için TAHİNLE YİYEBİLİRLER

Kaptan hiç vakit kaybetme sarmısak limon kürünü yap kenara koy sende GASTRİT VAR VE BU SEBEBİ HELİKOBAKTER PUŞTU. Bu kürü içtikte sonra eminim faydasını göreceksin ben şimdiden başladım sarmısağın faydasını görmeye..

Bazı arkadaşlar kabızlık sorunlarından bahsetmiş bunun için birkaç tavsiyede bulunayım.

1.aktarlardan Kayısı cayı alın bu cay kabızlığa kesinlikle iyi geliyor ne kadar doğal olursa okadar iyi fakat olmadı doğanayın kayısı cayını alın et kötü ihtimal oda etkili
    2. kaptan elvisin daha önceden tavsiye etiği uygulama ayva alın ortadan kesin tavada ısıtın mümkünse akşam yiyin yatmadan bu sabahleyin rahat bir dışkılam sağlayacaktır.Ayva bağırsakları calıştırır. kURU KAYISI ALIN SİYAH OLANINDAN GECE YATMADAN 3 TANE YİYİN

3.siyah cayı azltın ve ya az için buda kabızlığa neden oluyor çünkü yukarıdaki 2 uygulama kabızlık sorunu için yeterli HATTA ikisini birlikte deneyin tam bir rahatlama yaşayacaksınız...
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:4:38 >

• sarmısak bağırsak gazlarını yok eder fakat bizde çeşitli mantar ve bakteri sorunları olduğu için gaz yapıyor en az 5 gün dene yoğurt ile ye zamanla gaz olayının son bulduğunu göreceksin çünkü mantar ve bakteriler sarmısak tarafından eritilip yok edilecek
  • quote:

sarmısak bağırsak gazlarını yok eder fakat bizde çeşitli mantar ve bakteri sorunları olduğu için gaz yapıyor en az 5 gün dene yoğurt ile ye zamanla gaz olayının son bulduğunu göreceksin çünkü mantar ve bakteriler sarmısak tarafından eritilip yok edilecek
    Ben sarımsak hapı aldım, zerdaçal bal bir de arı sütü kullanıyorum şu an da, inanılmaz gaz ve gurultu yapıyor, ama bunları kullanınca hapşurmaya başladım sürekli.. sanırım dediğinize göre iyiye delalet bir şey.. Bu arada bu helo denen bela mikrop bende de vardı. demek ki hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz ama benim bir sıkıntım var ek olarak ben de kaşıntı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaskabjk -- 6 Mayıs 2014; 0:25:48 >
  • alaskabjk kullanıcısına yanıt
    bağırsak mantarları alerjik reaksiyonlar yaratıyor kaşıntının sebebi budur .Günde bir diş sarımsak yemek lazım eğer cok fazla gaz yapıyorsa, midenizi rahatsız ediyorsa yarım cay bardağı süt için ben öyle yapıyorum helikobakter pilori tedavisi için şuan en etkili çözüm sarmısak veya kürleri ilerleyen tarihlerde sonuçları tekrar yazmaya başlayacağım...
  • quote:

bağırsak mantarları alerjik reaksiyonlar yaratıyor kaşıntının sebebi budur .Günde bir diş sarımsak yemek lazım eğer cok fazla gaz yapıyorsa, midenizi rahatsız ediyorsa yarım cay bardağı süt için ben öyle yapıyorum helikobakter pilori tedavisi için şuan en etkili çözüm sarmısak veya kürleri ilerleyen tarihlerde sonuçları tekrar yazmaya başlayacağım...
    arkadaşlardan 2-3 gündür haber yok acaba denemeler kötü mü sonuçlandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

arkadaşlardan 2-3 gündür haber yok acaba denemeler kötü mü sonuçlandı

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tekrar meraba..

Biorezonansın 10 uncu seansı bitti. buğday, süt , polen, dana eti,biftek , kimyasal ihtiva eden ahşap, deterjan alerjilerinin bittiği söylendi.

şu anda yumurta alerjisi tedavisine devam ediliyor. bakalım asıl istediğim şu bağırsak sorunlarına çare bulabilecekmiyiz.

o kadar kandida dendi ama candida enfeksiyonunun azalmasına rağmen ( hatta belki bitmek üzeredir) gaz , şişkinlik ve guruldamalarda hiç bir değişiklik yok.

şu an solgarın dil altı B12 si ile bentonit kullanıyorum. bentoniti 3 gündür kuyllanıyorum henüz bir tık yok..

galiba onca doktorun dediği ibs nin psikolojik yada daha doğrusu beyin bağırsak iletişimine zarar veren başka bir olgu var. B12 diye tahmin ettim bayadır kullanıyorum ama değişiklik yok. bentonit 2 litre aldım.

1 litresi bitmek üzere. bakalım inş. iyi olurum :( herkese geçmiş olsun..

• ben b12 iğnesini tam 1 yıl vurdurdum

benim hissettiğim iştah açılması ve kendimi biraz daha zinde hissettim (vurulduğu ilk günler)

bunun dışında bir değişiklik görmedim ve işin gerçeği ben zaten sindirim sisteminde olan problem için değil sadece kan tahlillerinde eksik çıktığı için iğne vurulmasına karar verildi

birde zaten limitin çok altında değildi ve daha ilk ay normal değerlere çıkmasına rağmen 1 sene devam ettim (b12 değerleri kısa sürede dengelenmediği için)

genelde sindirim sistemi hastalıkları ile psikolojik durum çok bağlantılı oluyor ,yani ne kadar çok kafaya takarsan ,her şeyi önemser isen sindirim sistemi kötü etkilenecek demektir :)

ve bu olay kısır döngüye dönüşecektir ,karnın guruldadığını düşündüğün için stres yapacaksın ve bu stres sana daha çok gaz olarak geri dönecektir :)

• quote:

ben b12 iğnesini tam 1 yıl vurdurdum

benim hissettiğim iştah açılması ve kendimi biraz daha zinde hissettim (vurulduğu ilk günler)

bunun dışında bir değişiklik görmedim ve işin gerçeği ben zaten sindirim sisteminde olan problem için değil sadece kan tahlillerinde eksik çıktığı için iğne vurulmasına karar verildi

birde zaten limitin çok altında değildi ve daha ilk ay normal değerlere çıkmasına rağmen 1 sene devam ettim (b12 değerleri kısa sürede dengelenmediği için)

genelde sindirim sistemi hastalıkları ile psikolojik durum çok bağlantılı oluyor ,yani ne kadar çok kafaya takarsan ,her şeyi önemser isen sindirim sistemi kötü etkilenecek demektir :)

ve bu olay kısır döngüye dönüşecektir ,karnın guruldadığını düşündüğün için stres yapacaksın ve bu stres sana daha çok gaz olarak geri dönecektir :)
    Meraba arkadaşlar öncelikle yaptığınız şey çok değerli onu söyliyeyim.Çünkü bu lanet olası doktorların bi boktan anladıkları yok...Herneyse size hikayemi anlatayım ben bundan yaklaşık 4 sene önce lise sondayken bu illetin belirtilerini görmeye başladım yediğim şeylerin gaz yapması,çok çabuk yorulma,şekere ve ekmeğe aşırı düşkünlük,dikkat dağınıklığı,uyku düzenimin bozulması ve çok uyuma ve zamanla(son 2 senedir)burun tıkanıklığı özellikle bir tanesinin ve acil idrara çıkma durumu buna eklendi.idrar testlerimde ve kan testlerimde bunla ilgili hiç bi bulgu bulunamadı bende gastroentoloğa gittim gene testler yapıldı şikayetlerimi söyledim bide endoskopi ol bakalm dedi doktor snra oldum ama helico bile çıkmadı hade iisin kerata dedi bana bende güldüm lanet olasıya velhasılı kelam arkadaşımn tanıdığı bi aktarcıya uğradım bana tükürük testi yaptı ve ibs olduğumu ve birazda gastrtim olduğunu söyledi ve bana diyet hazrladı fakat bnde o aralar bu ibrahim gökçeği takip ediyordum bu durumun mantardan kaynaklandığını beyinden bağırsağa artık sinyal gitmemesi olarak açıklanan ibsnin asıl nedeninin bu olduğunu ve çözümünün mantarı yok etmek olduğunu falan söylüyordu bnde onun meşur aloeverajelinden aldım ve diyetle birlikte kullanmaya başladım 2 yada 3 ay bunu kullanıp diyetime uyarsam mantarı yeniceğimi ve ibrahim gökçeğinde bahsetti iyileşme sürecinin ve dieoff un gerçekleşmesi için bekledim fakat die offla alakalı hiç birşey olmadı ama gaz sorunum yediklerime dikkat etmemlede alakalı çok büyük ölçüde ortadan kalktı ve defi hacetim tekrar düzene girdi(önceden bi ishal bi kabızdım)ve ben bunu 3 ay sürdürdüm ve birgün bıraktım baktımki bıraktıktan sonra ekmek yesem çayı şekerli içsem fln gene tuvaletim geliyor gazım oluyo fln en son bunada bi lanet çektim ve ulan dedim olum sen ibs sin buna bi çare yok ömrü hayatın boyunca bu sürecek hembak bazı şeyleri yemeyince bu konuda problem yaşamıyosun fln gerçektende öyleydi böyle hayatımı sürdürebilirdim hem başka insanlara göre daha sağlıklı ve daha uzun ömürlüde olurdum cidden hoşuma da gitmişti yalnız hala bir iki küçük problemimvardı bir hala acil ve sık idrara çıkıyordum iki böyle aralıklarla burnumun teki özellikle sıçtıktan sonra yada halsizken tıkanıyordu en sonunda prostat iltihabı olduğumu düşünüp ibrahim saracoğlunun kürlerni denedim azda olsa geçti fakat burun tıkanıklığımı geçiremiyordum en sonunda tak etti gne araştrrkren kaptanelvisin yazdıklarna denk geldim.Şu an mikostatin kullanıyorum 2 gün oldu ancak dediğin gibi gereksiz gaz sancıları olmaya başladı(istediğim gbi)demem o ki eğer buna bir ay kadar devam edip beslenmemi de bütçem dahilinde mükkemmelleştirirsem(kefir,doğal yoğurt fln aldım)bu illeti yenebilirmiyim kaptanelvis arkandayım bnde senin gbi bu işe başımı koyucam doktorların yapmayı bırak hayal bile edemeyeceğini başarıcaz inş................doya doya ekmek yiyebilmeyi sigara içebilmeyi o kadar özledim ki gerçi içmesemde olur artık alıştım ama normal bi insan gibi herşeyi tıkabasa yiyip bi bok olmamışcasına dawranmak istiyorum

• quote:

Tamamen katılıyorum sana kardeşim..

Kandidanında muhakkak etkisi vardır ama asıl sorun ibs gibi duruyor..

bundan 5 sene önce kız arkadaşım olmuştu çook mutluydum. Onun yanındayken ne bir guruldama ne bir gaz sancısı çektiğimi hissetmem..

Ayrılınca herşey eskisine hatta daha kötüye döndü...

BU arada Solgarın 5-htp sini kullanan oldumu? bitkisel antidepresan resmen .. gülen surat gibi gezersin deniliyor bide kilo vermeme yardımcı olabilir, iştah kesiyomuş.

nedenide seratonin salgılanmasını arttırdığı için iştah kapanıyor.. E tabvi doğal olarakta seratonin salgılanmazsa boğaz deliniyor resmen :)

• quote:

......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:9:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elvis-Presley

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    1 ayı geçti, zeytin yaprağı olayına girdim, devam ediyorum. Marankinin zeytin yaprağını çok beğendim, yeşil, güzel. Temiz ve de kırık dökük değil.

Sonuç: Artık dilimi seviyorum. Sürekli paslanan, işgembeye benzeyen dilim artık tatlı parlak bir pembe renge sahip. Bir insan hayatta buna benzer kaç şey isterki sorarım size

Bu arada Dr. Muammer Yıldız'dan yeni bir bilgi öğrendim. Sabahları aç karna , şöyle bir ay kadar, 5-7 kuru incirin ağzını açıp zeytin yağına batırıp mideye indiriyorsunuz. Bağırsak florasını tamir ediyor; hemoroid ve kabırlık olayı kalmıyor(muş).

Gaz falan yaparmı bilemiyorum . Deneyecek varsa neticeyi paylaşmanızı canı gönülden dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mushmula

1 ayı geçti, zeytin yaprağı olayına girdim, devam ediyorum. Marankinin zeytin yaprağını çok beğendim, yeşil, güzel. Temiz ve de kırık dökük değil.

Sonuç: Artık dilimi seviyorum. Sürekli paslanan, işgembeye benzeyen dilim artık tatlı parlak bir pembe renge sahip. Bir insan hayatta buna benzer kaç şey isterki sorarım size

Bu arada Dr. Muammer Yıldız'dan yeni bir bilgi öğrendim. Sabahları aç karna , şöyle bir ay kadar, 5-7 kuru incirin ağzını açıp zeytin yağına batırıp mideye indiriyorsunuz. Bağırsak florasını tamir ediyor; hemoroid ve kabırlık olayı kalmıyor(muş).

Gaz falan yaparmı bilemiyorum . Deneyecek varsa neticeyi paylaşmanızı canı gönülden dileriz.

Alıntıları Göster
    Bi de hergün 3 diş civarı sarımsak yutmayı tavsiye ediyor M. Yıldız. Hem bu şekil de ağız kokusu da yapmıyormuş. Bağırsak florası parlıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mushmula

Bi de hergün 3 diş civarı sarımsak yutmayı tavsiye ediyor M. Yıldız. Hem bu şekil de ağız kokusu da yapmıyormuş. Bağırsak florası parlıyormuş.

Alıntıları Göster
    Bugün 1 ay süreyle içki içmeme kararı aldım, ( içki içtiğim zaman belirtilerim yüzde yüz artıyor ??????? ) sabahları aç karnına sarımsak hapı, ve probiyotik içeceğim, akşamları zeytin yaprağı çayı, aynı zaman da mümkün mertebe balla karışık zerdaçal tüketeceğim sonuçlarını size yazarım umarım faydasını görürüm.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.