Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: NHCanX Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ironss41

üstad zamanla unutuyorsun senin sürekli kafanda sebebi colpermin olabilir... o ilaci her gün kullanıyorsan aklına geliyor bagırsaklar...
    ayrıca bagırsaklardaki gaz olayı doktora tahlil yaptırt istersen bir şey cıkmazsa ibs den dir....cola cappy gaz yapan yiyecekler kullanma ayrıca COLPERMİN belki gaz yapabilir sana ilacın yan etkisini bilmiyorum belki o ilaçtan dolayı ile olabilir...
    zamanla geçiyor şimdi bir yolculuga cıkmadan karnı yarık bile yerim :))

'' Eğer ki barsaklar da bir bulgu yoksa kesinlikle psikolojik insanın kendisini yoktan yere kandırıp barsakların yanlış zaman da yanlış yerde çalışmasını sağlamak''

''Sinir stress barsakları geriyor gerildikce tuvalet ihtiyacın ya geliyor ya da gelecekmiş gibi oluyor (yalancı tuvalet hissi). Sinir veya stresin oluşması zaten barsakları düşünmek ya da tuvaletim gelecek mi gibi düşüncelerin sürekli beyinde olması.''

bu senin cümlelerin altına imzamı atarım dogru yazmışsın

patolojik bir sorununuz yoksa mide de bagırsakta yara mantar vs problemler tahlillerde bir şey cıkmıyorsa ibs dir ve bu psiklojiktir
    Bende ibs limiyim ?

3 gündür sürekli karın ağrısı zaman zaman azalıyor - Ara sıra gurultuda geliyor - İshal - 2 gündür mukus vardı ama bugün yok. Fazla önemsemiyordum ama hayatımı olumsuz etkılemeye başladı. 2 hafta önce filan kas sıkışması için ilaçlar kullanmıştım birde antibiyotik bunlar sebep olabilir mi ki

• quote:

Orijinalden alıntı: alaskabjk

Arkadaşlar ben 6 aydır büyük problem yaşıyorum sağlık güvencem olmadığı için hastanelere çok fazla para harcadım... Belirtilerim ilk vucudumun her yanında oluşan ama deri de kızarıklık yapmayan kaşıntılarla başladı... Daha sonra kendimi incelemeye başladığım da şunları fark ettim, dışkı da genellikle sindirilmemiş gıdalar oluyor, maydonoz parçaları, susam vb... Muhtemelen emilim bozukluğu var. dışkı sürekli açık renkte ve suya batıyor... Ayrıca inanılmaz şekilde karnımda guruldama oluyor özellikle yemeklerden sonra.. defalarca doktora göründüm kan testi yaptırıp gönderiyorlar, bir şeyin yok diyorlar gençsin diyorlar vs... 26 yaşındayım. Alkol aldığım zaman ertesi gün bağırsaklarım alt üst oluyor, kaşınmalar, gaitada sindirilmemiş gıdalar tamamen artıyor. Kaşıntı sanırım emilim bozukluğundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum, gıdaları emilim sağlaman zehirli zehirsiz bir kısmı vucuduma gidiyor diğerleri sinmeden atılıyor. Pankreas enzimlerim normal görünüyor. Bu kandida virüsu emilim bozukluğu, gurultu, kaşınma gibi etkiler yapar mı ? 2 haftadır sarımsak hapı arı sütü ve poleni, probiyotik takviye ayrıca zencefilli bal kullanmaya başladım, kaşıntılarım yok denecek kadar azaldı ama gurultularım çok şiddetlendi ve dışkıda yemek parçalarını görüyorum özellikle sebze gibi gıdalar... Bana lütfen birisi akıl versin, sağlık güvencem olsa en iyi doktora gideceğim ama gidemiyorum devlet hastanesine sürekli muayne parası harcıyorum ve kan testi yaptırıp gençsin bir şey yok diye gönderilip duruyorum... ruh halim de bozulmaya başladı artık, bana fikir verebilecek olanlar var mı ?

Bugün bt alt ve üst çektirdim. Her şey normal çıktı.. b 12 de normal çıktı... Ama sürekli gaz guruldama vs var... Muhtemelen kandida virüsü var ya da bağırsak floram bozulmuş başka bir şey gelmiyor aklıma.

• Arkadaşlar tekrar merhaba yaklaşık iki üç gün önce yazmıştım günde 3 kez falan tuvalete çıktım falan diye iki gündür akşam eve gelince zor yetişiyorum onun dışında gün içinde tuvalete gitmiyorum öyle aşırı gaz olayıda yok sadece gaz çıkarttığımda veya akşam tuvalete gittiğimde koku midem bozulmuş gibi bu konu hakkında fikri olan birde bu olaylarla ilgili branş nedir nerelere gittiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa.Coskun

Arkadaşlar tekrar merhaba yaklaşık iki üç gün önce yazmıştım günde 3 kez falan tuvalete çıktım falan diye iki gündür akşam eve gelince zor yetişiyorum onun dışında gün içinde tuvalete gitmiyorum öyle aşırı gaz olayıda yok sadece gaz çıkarttığımda veya akşam tuvalete gittiğimde koku midem bozulmuş gibi bu konu hakkında fikri olan birde bu olaylarla ilgili branş nedir nerelere gittiniz

Gecmis olsun. Gastroentoloji bolumune gidebilirsiniz. Doktorlarin yarardan cok zarari oluyor ama gidin genede...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

quote:

Arkadaşlar tekrar merhaba yaklaşık iki üç gün önce yazmıştım günde 3 kez falan tuvalete çıktım falan diye iki gündür akşam eve gelince zor yetişiyorum onun dışında gün içinde tuvalete gitmiyorum öyle aşırı gaz olayıda yok sadece gaz çıkarttığımda veya akşam tuvalete gittiğimde koku midem bozulmuş gibi bu konu hakkında fikri olan birde bu olaylarla ilgili branş nedir nerelere gittiniz

Gecmis olsun. Gastroentoloji bolumune gidebilirsiniz. Doktorlarin yarardan cok zarari oluyor ama gidin genede...

Alıntıları Göster
    Evet bugün bir dahiliye uzmanına gittim. Ayakta karın grafisi ve kan tahlili yaptılar. Sonuç Mide asidim yükselmiş. İbs çok benzediğini söyledi. Peptik ülser ve ibs yazıyor teşhis yerinde ve Tranko - Buskas diye ilaç yazdı umarım iyi gelir :)

• 99emre kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim sindirim sistemi ile ilgili hastalıklara gastroenteroloji doktorları bakıyor ,dahiliye mecbur kalırsa bakıyor ama bir aşamadan sonra gastro. doktoruna gönderiyor

birde ayakta karın grafisi nedir ,nasıl oluyor (bilmediğim için soruyorum)

ayrıca endeskopi gibi bir sistem ile bakılmadan sindirim sistemi problemleri pek belli olmuyor ,ben yıllarca aynı şikayetlerle başvurduğumda hep ilaç verip mide röntgeni çektiler ve bir şeyin yok dediler ama endeskopi yaptırınca reflü ve ileri derece gastrit çıktı
  • quote:

.....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:2:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

benim bildiğim sindirim sistemi ile ilgili hastalıklara gastroenteroloji doktorları bakıyor ,dahiliye mecbur kalırsa bakıyor ama bir aşamadan sonra gastro. doktoruna gönderiyor

birde ayakta karın grafisi nedir ,nasıl oluyor (bilmediğim için soruyorum)

ayrıca endeskopi gibi bir sistem ile bakılmadan sindirim sistemi problemleri pek belli olmuyor ,ben yıllarca aynı şikayetlerle başvurduğumda hep ilaç verip mide röntgeni çektiler ve bir şeyin yok dediler ama endeskopi yaptırınca reflü ve ileri derece gastrit çıktı
    ....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:2:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elvis-Presley

....................

Alıntıları Göster
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:3:1 >
  • ben Mekke den birkaç kutu almıştım ve o günlerde çok fazla yemiştim ,lakin nasıl bir etki yaptı hiç hatırlayamıyorum :)

gerçi o zamanlar mide hapı alıyordum (nexium)

işin ilginci Arafat da üst üste mide hapları aldığım halde mide ağrısıyla kıvranarak sabahı etmiştim ,gerçi benim asıl şikayetim hep karın ve bağırsaktan kaynaklanıyor ,ne o zaman nede şimdilerde bir türlü anlatamıyorum ,doktora başvurduğumda hemen mide tetkiklerine başlıyorlar ,bu nedenle artık doktora gitmeyi de bıraktım

birde endeskopi yapıldığında parça alınıp inceleme yapıldı ama dediğiniz gibi kanser olup olmadığına baktılar

bende evvel ki sene 1 koli civarı yaş Malatya kayısısı yemiştim ve o dönemde tuvalet yönünden biraz rahat etmiştim :)

yani denemekte fayda oluyor ve biz bir şeyler bulursak sanırım tarihe geçeceğiz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

Bu arada ibs hastası olan ve konunun eski üyelerinden bi arkadasımız gecenlerde bişi söyledi bana.
    Bi akrabası veya komşusu arabistan hurması diye bildigimiz ramazanlarda oructa tükettigimiz hurmadan getirmiş.

Her akşam 5 adet tüketmiş bu arkadasımız ve ertesi gün günboyu ne ishal ne gaz ve ne gurultu sorunu olmamış.
    Elindeki hurmalar 5 gün yetmiş ve 5 gün şikayeti olmamış.

Bende dün hemen 1 kutu hurma aldım ve denemeye basladım .)
    Tabi biraz ucunu kacırdım 15 tane filan yedim ama sorun olmadı.
    Bugün ince kazakla ter icinde kalıp rüzgara maruz kaldı karnım vs.
    Akşamda papates yedimki nişasta deposuıdur ve kandida cok sever.
    Bide baya su içtim.
    Şükürler olsun neredeyse hiç şikayetim olmadı dostlar.

Allah'ın cennet meyvesi diye bahsettigi hurma inanılmaz etki yapıyor sanırım.
    Sizlerde bir miktar satın alıp deneyin.
    İnş şifa olur.
    Eger işe yararsa ömür boyu hergün hurma yer hayatımızı düzene sokabiliriz.

Hurmanın cok fazla çeşiti var.Ben ucuz ve yumusacık olan iran hurması aldım 5 tlye.Kurt filan olmuyor onda.
    Hangisini derseniz alın deneyin.
    Sonuclarıda burada paylaşın.

Abi Aslinda hurmayı daha once denedim faydası olmustu ama gene kesin cozum degil. Aç karna mı yemeliyiz tok karna mı ?

• quote:

quote:

Bu arada ibs hastası olan ve konunun eski üyelerinden bi arkadasımız gecenlerde bişi söyledi bana.
    Bi akrabası veya komşusu arabistan hurması diye bildigimiz ramazanlarda oructa tükettigimiz hurmadan getirmiş.

Her akşam 5 adet tüketmiş bu arkadasımız ve ertesi gün günboyu ne ishal ne gaz ve ne gurultu sorunu olmamış.

Bide baya su içtim.

İnş şifa olur.

Hurmanın cok fazla çeşiti var.Ben ucuz ve yumusacık olan iran hurması aldım 5 tlye.Kurt filan olmuyor onda.

Abi Aslinda hurmayı daha once denedim faydası olmustu ama gene kesin cozum degil. Aç karna mı yemeliyiz tok karna mı ?

Alıntıları Göster
    Bir arkadaş zeytin yaprağı çayı ishal yapar yazmış ancak bende de atak tuvalet ve sindirilmemiş dışkı problemi var. Zeytin yaprağını aldım ara ara içiyorum, ishal yapmadı aksine bağırsak alışkanlıklarıma iyi geldiğini düşünüyorum çok fazla akut tuvalet atağı geçirmiyorum bu döneme. Bu arada uzun bir aradan sonra otobüsle uzun yolculuğa çıktım, çok tedirgindim ancak korktuğum gibi olmadı çok mutluyum.

• quote:

quote:

Bide baya su içtim.

İnş şifa olur.

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar, bende ibs"ymişim. yaklaşık 2 yıldır bu dertten muzdaribim.
    benim sorunum sabah karın sol üst ağrısıyla uyanmam. aşırı gaz. süregelen kabızlık.ıkınmaktan çatlayacam artık:S göbeğimin üzerine yatıyorum, gaz ağrısı dinsin ve kakayı yumuşatsın diye. wc"ye 3-4 kez gitmezsem rahatlayamıyorum. ki buna rağmen tam boşalamama hissi var. dışkı ilk başta katı sonrasında parça parça daha yumuşak formda. karnımı tuta tuta wc ye gidiyorm az bişey yapıyorm 10 dk ağrıyla birdaha gidiyrm. bu 3-4 sefer sürüyor. günde 2 lt su içiyorum. kabızlık için sebze-meyve ağırlıklı besleniyorum. lakin sebze meyveler aşırı gaz yapıp, rahatsız ediyor beni:SS az birşey yediğimde karnım şişiyor. yemek sonrası yürürsem, sol üst karnıma bişey batıyormuş hissi yapıyor.
    kahve, kızılcık çorbası, muz kabızlığıma iyi geliyor. lakin kahve gazdan delirtiyor. ne yesem anında karın ağrısıyla birlikte gaz yapıyor. bazen yemeği yarıda bırakıp wcye gitmem gerekiyor. ama ishal tarzı değil.normal dışkı.
    özellikle kavun, kabak çekirdeği, süt, bulgur pilavı, irmik,mısır, domates,mandalina,portakal maden suyu bunları tüketirsem, günlerce gaz ağrısı ve kabızlıktan mahvoluyorm. heleki et tüketirsem yine gazdan duramıyorm. fokur fokur içimde şişiyrm. sindiremiyrm:(( yemek yemek işkence gibi benim için, ne yiyeceğimi şaşırdım. bunun yanında süregelen kansızlığımda var. kakamı yaparken beyaz akıntı geliyor. bazen gaz çıkarırkende beyaz akıntı geliyor. ayrıyetten dışkı da yiyecek taneleri de görüyrm. semizotu felen, domates, ceviz gibi.birde dışkı çok ekşi kokuyor. arkadaşlar fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

• quote:

quote:

Bide baya su içtim.

İnş şifa olur.

Alıntıları Göster
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:3:23 >

• ...........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:3:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cilekss

benim sorunum sabah karın sol üst ağrısıyla uyanmam. aşırı gaz. süregelen kabızlık.ıkınmaktan çatlayacam artık:S göbeğimin üzerine yatıyorum, gaz ağrısı dinsin ve kakayı yumuşatsın diye. wc"ye 3-4 kez gitmezsem rahatlayamıyorum. ki buna rağmen tam boşalamama hissi var. dışkı ilk başta katı sonrasında parça parça daha yumuşak formda. karnımı tuta tuta wc ye gidiyorm az bişey yapıyorm 10 dk ağrıyla birdaha gidiyrm. bu 3-4 sefer sürüyor. günde 2 lt su içiyorum. kabızlık için sebze-meyve ağırlıklı besleniyorum. lakin sebze meyveler aşırı gaz yapıp, rahatsız ediyor beni:SS az birşey yediğimde karnım şişiyor. yemek sonrası yürürsem, sol üst karnıma bişey batıyormuş hissi yapıyor.
    kahve, kızılcık çorbası, muz kabızlığıma iyi geliyor. lakin kahve gazdan delirtiyor. ne yesem anında karın ağrısıyla birlikte gaz yapıyor. bazen yemeği yarıda bırakıp wcye gitmem gerekiyor. ama ishal tarzı değil.normal dışkı.
    özellikle kavun, kabak çekirdeği, süt, bulgur pilavı, irmik,mısır, domates,mandalina,portakal maden suyu bunları tüketirsem, günlerce gaz ağrısı ve kabızlıktan mahvoluyorm. heleki et tüketirsem yine gazdan duramıyorm. fokur fokur içimde şişiyrm. sindiremiyrm:(( yemek yemek işkence gibi benim için, ne yiyeceğimi şaşırdım. bunun yanında süregelen kansızlığımda var. kakamı yaparken beyaz akıntı geliyor. bazen gaz çıkarırkende beyaz akıntı geliyor. ayrıyetten dışkı da yiyecek taneleri de görüyrm. semizotu felen, domates, ceviz gibi.birde dışkı çok ekşi kokuyor. arkadaşlar fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

Alıntıları Göster
    .....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 15:3:49 >

• quote:

Bide baya su içtim.

İnş şifa olur.

Bu konuda Mehmet Ali Bulutun bir kitabını okumuştum. Bağırsak florasını düzenleyen birinci sıradaki besin yıkanmamış hurma diyordu. Hurmanın dışındaki baktariler bağırsağımızdaki faydalı bakterilere en yakın olanlarındandır gibi birşeyler vardı.

Bir de sarımsak! SArımsağın nasıl yeneceğiyle ilgili bilgiyi unuttum ama sanırım her gün birkaç tane sarımsağı birkaçyerinde delip yemeklerde yutmak olabilir. En az üç ay. Yanlış bilgi vermek istemiyorum. Net bilgi sahibi olduğumda paylaşmaya çalışırım. Bi de kudüs hurması mı ne varmış, onu asla yemeyin diyor. GDO'lu imiş. Dikkat!!

Durun bir de link veriyim size. http://www.youtube.com/watch?v=-y3Mxcxz9Mk.
    "01.00.00" civarı kısmı dinleyiniz. Aslında tüm videoyu baştan sona dinlemenizi tavsiye ediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cilekss

Önceki sayfalarda paylaştıgım tükürük testini yapın.
    Kandida belirtileri var gibi.

teşekkür ederim. kaptanelvis. yarın sabah aç karna deneyeceğim tükürük testini. umarım sonuç negatif çıkar:SS bu arada tükürük testini yapacağımız su ılık soğuk farketmez değilmi?
    ben mekke hurmasını çok öncelerden kabızlık için denemiştim. başta faydasını gördüm ama sonrasında alıştı. tınlamadı. ayrıca aç karna yendiğinde kansızlığa da iyi geldiğini duymuştum.

sarımsak önerilmiş, sarımsak yediğimde karın sol üst bölgemde ağrı oluyor benim:S heleki hamsi yediğimde nasıl bir müthiş ağrıdır o.

midem çok az yemekle doyuyor. bi lokma fazlasini yesem midemde batma hissi oluyor. ben wc ye çıktığımda da karnım şişiyor yalnız:S çok az yememe rağmen kilo alıyorum. çevremdekiler şaşırıyor.

ve tatlıya düşkünüm. hamur işini seviyorm,

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    Benim sabahları karın ağrım olduğunu ve dışkılamadan sonra geçtiğini söyler söylemez uzan dedi ve karnımın alt bölgelerine bastırdı ağrı var diyince. Kan tahlili ve ayakta karın grafisi istedi(Gaz var mı yok mu diye). karnını bir alete dayıyorsun pantolu aşa indiriyorsun derin nefes alıp bırakıyorsun sonra ise çekiyorlar. Mide asidimin yükseldiğini söyledi teşhiş olarakda peptik ülser dedi. Takviyeli ilaçlar kullandın mı dedi bende kilo aldırıcı kullandım dedim kullanma dedi galiba oda olabilir. İbs ye de benziyor dedi. Yeri saptanmamış Peptik ülser yazıyor ilacı 1 gün kullandım ama gerçekten rahatlatıyo. - ve bu sorunlar çoğunlukla stresden oluyor dedi. Bende 1 haftadır oldukça stresliydim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 99emre -- 1 Mayıs 2014; 18:40:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 99emre

Benim sabahları karın ağrım olduğunu ve dışkılamadan sonra geçtiğini söyler söylemez uzan dedi ve karnımın alt bölgelerine bastırdı ağrı var diyince. Kan tahlili ve ayakta karın grafisi istedi(Gaz var mı yok mu diye). karnını bir alete dayıyorsun pantolu aşa indiriyorsun derin nefes alıp bırakıyorsun sonra ise çekiyorlar. Mide asidimin yükseldiğini söyledi teşhiş olarakda peptik ülser dedi. Takviyeli ilaçlar kullandın mı dedi bende kilo aldırıcı kullandım dedim kullanma dedi galiba oda olabilir. İbs ye de benziyor dedi. Yeri saptanmamış Peptik ülser yazıyor ilacı 1 gün kullandım ama gerçekten rahatlatıyo. - ve bu sorunlar çoğunlukla stresden oluyor dedi. Bende 1 haftadır oldukça stresliydim.

benim gittiğim profesör ise mide ve özellikle barsak iç kısmının hiçbir cihazla görülemeyeceği ve bu nedenle endeskopi ve kolonoskopi yapmadan hiçbir zaman tam teşhis kurulamaz demişti

ve bence de doğru söyledi

bu güne kadar bir sürü barsak kanseri olan kişi gördüm ve kolonoskopi yapılmadan kanser olduğu o güne kadar anlaşılamamış

hatta bir tanıdığım hem burada hem Almanya da defalarca şikayetini bildirip tetkikler yapıldığı halde barsak kanseri olduğunu bulamadılar

en son Almanya da kızının doktorlarla kavga ederek yaptırdığı kolonoskopi sonrası barsağın 18 cm. lik kısmında kanser olduğu tespit edildi (kanser çok büyük alanda olduğu için önce kemoterapi ile kanserli bölüm küçültüldü sonra ameliyat yapıldı ,çok büyük olunca yapılamıyormuş)

bir yılı aşkın tedavi ameliyat sonrası biraz iyileşti

yani öyle karşıdan bakarak tespit mümkün değil :)

ve mide ilaçları ilk zamanlar çok rahatlama sağlıyor ama gün geçtikçe yara büyüdüğünden etkisi de azalıyor ,işin en kötü tarafı bu mide ilaçları baskılama yaptığı için hastalığın ilerlediğini de anlayamıyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.