Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yazıları belirttiğim gibi baştan okuyorum ve anlıyorum ki benden çok daha ağır bu hastalığı yaşayanlar var kendimi bi yerde şanslı hissetim.

Colpermin kullanan arkdaşlar varmış . Ne gibi sonuçlar aldılar ? Hala kullanıyorlar mı ? Bunu kullanabilirim.

laroxly tedavisinin nasıl gittiğinden bahsedeyim biraz da , 6 haftayı geçti toplam kullanım sürem . ilk üç hafta düzensiz kullandım . İlk hafta çok çok iyi geldi. Daha sonra düzensiz kullanımdan etkisi azaldı. Son üç hafta, günde bir defa, hergün akşam yemeğinde sonra 10 mg alıyorum. VE ben nerdeyse her hafta bir lopermid içmek zorunda kalırdım ama bu son üç hafta bi kere bile içmedim .
    Tabi çok iyi olmasada yediklerime dikkat etmeye çaılışıyorum. Probiyotik alıyorum fermente ürünlere ağırlık veriyorum .örneğin Boza tüketiyorum. Tabi yinede sorunlar var mesela gaz sorunu ve şişkinlik ve guruldama ama ishal nerdeyse bitti gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: vesve.

Arkadaşlar yazıları belirttiğim gibi baştan okuyorum ve anlıyorum ki benden çok daha ağır bu hastalığı yaşayanlar var kendimi bi yerde şanslı hissetim.

Colpermin kullanan arkdaşlar varmış . Ne gibi sonuçlar aldılar ? Hala kullanıyorlar mı ? Bunu kullanabilirim.

laroxly tedavisinin nasıl gittiğinden bahsedeyim biraz da , 6 haftayı geçti toplam kullanım sürem . ilk üç hafta düzensiz kullandım . İlk hafta çok çok iyi geldi. Daha sonra düzensiz kullanımdan etkisi azaldı. Son üç hafta, günde bir defa, hergün akşam yemeğinde sonra 10 mg alıyorum. VE ben nerdeyse her hafta bir lopermid içmek zorunda kalırdım ama bu son üç hafta bi kere bile içmedim .
    Tabi çok iyi olmasada yediklerime dikkat etmeye çaılışıyorum. Probiyotik alıyorum fermente ürünlere ağırlık veriyorum .örneğin Boza tüketiyorum. Tabi yinede sorunlar var mesela gaz sorunu ve şişkinlik ve guruldama ama ishal nerdeyse bitti gibi.
    ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:33:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Tabi yinede sorunlar var mesela gaz sorunu ve şişkinlik ve guruldama ama ishal nerdeyse bitti gibi.

Gaz guruldama vs yine aynı kapıya cıkıyor kandida mantarı.
    Colpermin kullananlar olmuştu ama cok fazla kişi digil.
    Bırakınca eskiye dönüyor sanırım colperminde de.
    Bende kullandım colpermin ama zerre kadar etkisi olmadı.
    Abartısız söylüyorum zerre kadar etki göremedim ben.
    Diger arkadaslar fayda gördüler ama.

şimdi candida mantarında,aşırı gaz mümkün müdür.
    bende ağızdan ve yellenme aşırı olmak üzere çook fazla.ozellikle yellenme çook fazla ve gazın kokusu kötü,burada rahatsızlıktan bahsediyoruz çözüm yolu arıyoruz o yüzden utanmadan yazıyoruz karşılaştıklarımızı,kusura bakmayın.
    bende mukostatini altın kullanıyorum bakalım ne olacak denemekten ne zarar görürüm ki.
    ağızdan gaz çıkarınca tellenince rahatlama oluyor.dışkıda ilk kısım sert iken devam eden kısım yumuşak ve çamurumsu oluyor aşırı yelleniyorum anlatılmaz fabrika gibiyim.. Mantarsal bir şey bu duruma yol açar mı. Ne dersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

quote:

Tabi yinede sorunlar var mesela gaz sorunu ve şişkinlik ve guruldama ama ishal nerdeyse bitti gibi.

Gaz guruldama vs yine aynı kapıya cıkıyor kandida mantarı.
    Colpermin kullananlar olmuştu ama cok fazla kişi digil.
    Bırakınca eskiye dönüyor sanırım colperminde de.
    Bende kullandım colpermin ama zerre kadar etkisi olmadı.
    Abartısız söylüyorum zerre kadar etki göremedim ben.
    Diger arkadaslar fayda gördüler ama.

şimdi candida mantarında,aşırı gaz mümkün müdür.
    bende ağızdan ve yellenme aşırı olmak üzere çook fazla.ozellikle yellenme çook fazla ve gazın kokusu kötü,burada rahatsızlıktan bahsediyoruz çözüm yolu arıyoruz o yüzden utanmadan yazıyoruz karşılaştıklarımızı,kusura bakmayın.
    bende mukostatini altın kullanıyorum bakalım ne olacak denemekten ne zarar görürüm ki.
    ağızdan gaz çıkarınca tellenince rahatlama oluyor.dışkıda ilk kısım sert iken devam eden kısım yumuşak ve çamurumsu oluyor aşırı yelleniyorum anlatılmaz fabrika gibiyim.. Mantarsal bir şey bu duruma yol açar mı. Ne dersiniz.
    ..........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:33:24 >

• merhaba arkadaşlar bende ibs'liyim.

20 yaşında bir bayanım. Rahatsızlığım ekimin sonlarına doğru ortaya çıktı. Okula giderken sabahları mola vermek zorunda kalıyordum. Hatta çoğu zaman devamsızlık yapıyordum ve bu okulum için ciddi sıkıntıydı. 2 haftadır iyiyim.

Bir cuma günü çok kötüleştim. Daha fazla dayanamıyorum dedim ve hemen acile gittim. Şaka gibi hastaneye varır varmaz iyileştim. Dolayısıyla bana bakmadılar ve eve yolladılar. Ertesi gün özele gittim. Kan, idrar ve dışkı testleri yaptılar. Sonucunda hiçbirşey çıkmadı. Serum verdiler. Gereksiz bir sürü de hap. 1 hafta kullanıp bırakmamı söylediler. Dediklerini yaptım ama devam etti. Doktorla konuşmaya çalıştım. Hiç bir yorum yapmadı. İbs olduğumu düşünüyorum dedim. Oda evet ibs'sin dedi. Başından atmak için mi dedi yoksa emin miydi hala düşünüyorum. Ayrıca psikolojik olduğunuda söyledi. Bu beni daha çok rahatsız etti. Zaten okul yüzünden aşırı stressliydim (kalma durumları) daha da kötü oldum.

Neyse ki araştırmalarıma devam ettim ve şükürler olsun ki ilk defa psikolojik olmadığını söyleyen birilerini buldum. KAPTANELVIS çok teşekkür ederim. Yazılarınız resmen yüreğime su serpti. İçim kararmıştı. Ne neden kaynaklandığını biliyordum ne de çözümünü.

Hemen candida'dan şüphelendim ve tükürük testini yaptım. Dediğiniz gibi oldu bende candida var. Başka candida belirtilerinide gözlemledim kendimde. Ayrıca elime test sonuçlarım geçti ve ordada en altta ki yazı ilgimi çekti.

Gaitanın mikroskopik incelemesinde:
    Her sahada 2-3 lökosit ve CANDİDA blastosporları görüldü.

Ne yazık ki doktorum hiç bir şey söylememişti belkide gerçekten önemli olmadığındandır. Dediğim gibi teşhisimi bile kendim koydum o ise sadece onayladı.

Ayrıca belirtmek istiyorum. Hastalığım ilerliyormuş gibi hissediyorum. Bağışıklık sistemim güçsüzleşti. Herhangi bir anda burnumdan su gibi bir sıvı geliyor. Çok ilginç..

Bir de kabul etmeliyiz ki psikolojik bir boyutu var. SADECE hafta içi sabahları okula giderken ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum. Başka herhangi bir zamanda başıma gelmiyor. Yoldan nefret ettiğim için olabilir mi?

Bende çoğunuz gibi kendimce çözümler buldum. Kahvaltı etmeden okula gidiyorum. 2 ulaşım aracı kullanmak zorundayım. 2.sine binmeden 15 dakika yürüyorum bu beni rahatlatıyor. Son 2 haftadır bu yöntemi kullanıyorum. Aşırı faydası oldu. Mola vermek zorunda kalmıyorum.

Uzattım gibi hissettim. Daha anlatacaklarım vardı ama kısa kesiyorum ve asıl soruma geliyorum.
    KAPTANELVİS ben bu ilacı kullanmak istiyorum. Ayın 20sinde sömestr tatilim olacak. O zaman denemek istiyorum. Ama tam olarak nasıl yapacağımı ve iyileşip iyileşmediğimi nasıl anlayacağımı bilmiyorum. Ben evdeyken zaten hiç bir sorun olmuyor. İlacı kullanmasam bile iyi hissedeceğim ama candida olduğuna da eminim. Diyet demişsiniz onu nasıl yapacağım. Kaç gün sürecek. Detaylı bilgi verir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: bbaskk

merhaba arkadaşlar bende ibs'liyim.

20 yaşında bir bayanım. Rahatsızlığım ekimin sonlarına doğru ortaya çıktı. Okula giderken sabahları mola vermek zorunda kalıyordum. Hatta çoğu zaman devamsızlık yapıyordum ve bu okulum için ciddi sıkıntıydı. 2 haftadır iyiyim.

Bir cuma günü çok kötüleştim. Daha fazla dayanamıyorum dedim ve hemen acile gittim. Şaka gibi hastaneye varır varmaz iyileştim. Dolayısıyla bana bakmadılar ve eve yolladılar. Ertesi gün özele gittim. Kan, idrar ve dışkı testleri yaptılar. Sonucunda hiçbirşey çıkmadı. Serum verdiler. Gereksiz bir sürü de hap. 1 hafta kullanıp bırakmamı söylediler. Dediklerini yaptım ama devam etti. Doktorla konuşmaya çalıştım. Hiç bir yorum yapmadı. İbs olduğumu düşünüyorum dedim. Oda evet ibs'sin dedi. Başından atmak için mi dedi yoksa emin miydi hala düşünüyorum. Ayrıca psikolojik olduğunuda söyledi. Bu beni daha çok rahatsız etti. Zaten okul yüzünden aşırı stressliydim (kalma durumları) daha da kötü oldum.

Neyse ki araştırmalarıma devam ettim ve şükürler olsun ki ilk defa psikolojik olmadığını söyleyen birilerini buldum. KAPTANELVIS çok teşekkür ederim. Yazılarınız resmen yüreğime su serpti. İçim kararmıştı. Ne neden kaynaklandığını biliyordum ne de çözümünü.

Hemen candida'dan şüphelendim ve tükürük testini yaptım. Dediğiniz gibi oldu bende candida var. Başka candida belirtilerinide gözlemledim kendimde. Ayrıca elime test sonuçlarım geçti ve ordada en altta ki yazı ilgimi çekti.

Gaitanın mikroskopik incelemesinde:
    Her sahada 2-3 lökosit ve CANDİDA blastosporları görüldü.

Ne yazık ki doktorum hiç bir şey söylememişti belkide gerçekten önemli olmadığındandır. Dediğim gibi teşhisimi bile kendim koydum o ise sadece onayladı.

Ayrıca belirtmek istiyorum. Hastalığım ilerliyormuş gibi hissediyorum. Bağışıklık sistemim güçsüzleşti. Herhangi bir anda burnumdan su gibi bir sıvı geliyor. Çok ilginç..

Bir de kabul etmeliyiz ki psikolojik bir boyutu var. SADECE hafta içi sabahları okula giderken ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum. Başka herhangi bir zamanda başıma gelmiyor. Yoldan nefret ettiğim için olabilir mi?

Bende çoğunuz gibi kendimce çözümler buldum. Kahvaltı etmeden okula gidiyorum. 2 ulaşım aracı kullanmak zorundayım. 2.sine binmeden 15 dakika yürüyorum bu beni rahatlatıyor. Son 2 haftadır bu yöntemi kullanıyorum. Aşırı faydası oldu. Mola vermek zorunda kalmıyorum.

Uzattım gibi hissettim. Daha anlatacaklarım vardı ama kısa kesiyorum ve asıl soruma geliyorum.
    KAPTANELVİS ben bu ilacı kullanmak istiyorum. Ayın 20sinde sömestr tatilim olacak. O zaman denemek istiyorum. Ama tam olarak nasıl yapacağımı ve iyileşip iyileşmediğimi nasıl anlayacağımı bilmiyorum. Ben evdeyken zaten hiç bir sorun olmuyor. İlacı kullanmasam bile iyi hissedeceğim ama candida olduğuna da eminim. Diyet demişsiniz onu nasıl yapacağım. Kaç gün sürecek. Detaylı bilgi verir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler..
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:33:37 >

• ........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:33:47 >
  • Ayın 21-22 gibisi inşallah ilaçla birlikte diyete de başlayacağım. Sonucu burdan paylaşırım. Şikayetlerim derken genel olarak mı sordunuz? Bende ibs'nin ishal durumu var ve karın ağrısı ama sadece dediğim gibi sabahları okula giderken (2 haftadır olmuyor stressiz olduğumdan olabilir aklıma gelince karın ağrısı oluyor sadece o kadar). Psikolojik olmasından da şüpheleniyorum. O uzun yoldan nefret ediyorum acaba ondan mı diye ama candida'da var işte.

Candida belirtilerini soruyorsanız

Kronik Yorgunluk √
    Konsantrasyon sorunları √
    Kısa süreli bellek
    Kas / eklem ağrısı
    Asit reflü √
    Ağızda kabarcıklar
    Vajinal enfeksiyonlar √
    Yorgunluk √
    Baş ağrısı √
    Aşırı alerji
    Gaz ve Şişkinlik √
    Sıvı tutulması => tam emin değilim
    Earaches
    Gıda istek √

psikolojik sorunlar

Depresyon √
    Sinirlilik √
    Panik atak √
    Ruh hali √

ayrıca bu tam olarak ne demek anlayamadım.
    ''4.Candida’nın dışkı spesmeninde görülmesi fungal gastrointestinal infeksiyonu düşündürür.''

Ayrıca hayır hiç ameliyat olmadım ve yıllardır antibiyotik kullanmadım. Küçüklüğümde de kabızlık sorunu vardı. Acaba diyorum bende hep vardı da farkedemedim mi. Küçükkende kabızlıktan çok çekmiştim. Bir yerde ibs'nin genetik olduğunu okumuştum. Babamda da çok hafif bir şekli var benim şimdiki durumumun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbaskk -- 7 Ocak 2014; 20:16:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bbaskk

Ayın 21-22 gibisi inşallah ilaçla birlikte diyete de başlayacağım. Sonucu burdan paylaşırım. Şikayetlerim derken genel olarak mı sordunuz? Bende ibs'nin ishal durumu var ve karın ağrısı ama sadece dediğim gibi sabahları okula giderken (2 haftadır olmuyor stressiz olduğumdan olabilir aklıma gelince karın ağrısı oluyor sadece o kadar). Psikolojik olmasından da şüpheleniyorum. O uzun yoldan nefret ediyorum acaba ondan mı diye ama candida'da var işte.

Candida belirtilerini soruyorsanız

Kronik Yorgunluk √
    Konsantrasyon sorunları √
    Kısa süreli bellek
    Kas / eklem ağrısı
    Asit reflü √
    Ağızda kabarcıklar
    Vajinal enfeksiyonlar √
    Yorgunluk √
    Baş ağrısı √
    Aşırı alerji
    Gaz ve Şişkinlik √
    Sıvı tutulması => tam emin değilim
    Earaches
    Gıda istek √

psikolojik sorunlar

Depresyon √
    Sinirlilik √
    Panik atak √
    Ruh hali √

ayrıca bu tam olarak ne demek anlayamadım.
    ''4.Candida’nın dışkı spesmeninde görülmesi fungal gastrointestinal infeksiyonu düşündürür.''

Ayrıca hayır hiç ameliyat olmadım ve yıllardır antibiyotik kullanmadım. Küçüklüğümde de kabızlık sorunu vardı. Acaba diyorum bende hep vardı da farkedemedim mi. Küçükkende kabızlıktan çok çekmiştim. Bir yerde ibs'nin genetik olduğunu okumuştum. Babamda da çok hafif bir şekli var benim şimdiki durumumun.
    .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:34:0 >

• Merhaba arkadaşlar,

Benim durum soyle gelisti.İdrar enfeksiyonu teşhisi konmuştu bu sebeple Wincef 400 mg antibiyotik kullanıyordum.İlacın 6. gününde mukuslu ve hafif kılcal kanli ishal durumu oldu.Ardından telaşlanıp hemen dahiliye doktoruna gittim.Gaita örneği alınıp test yapıldı.Bir sorun olmadığını söyledi.Ama yalnızca parazit incelemesi ve amibe bakıldı.Dr. bir kaç ilaç verdi.Ercefuryl ve Debridat'ı kullanıp şikayetim devam ederse tekrar gelmemi söyledi.Bunun yanında eczacının önerisi maflor probiyotik alıyorum.İshal durumu kesildi dışkı normal halini aldı.Fakat kötu kokulu mukus(bazen kılcal şekilde kanlı) halen devam ediyor.Bunun sebebi ne olabilir?Bagirsagin kendini toparlamasi zaman alir mi yoksa vakit kaybetmeden Kolonoskopi yaptırmalı mıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar.İBS rahatsızlığım ihtimalim var mı sizce?
  • erdembicirdi E kullanıcısına yanıt
    ibs de mukus olur ama kan hiç görmedim bunu doktora sor derim, Antibiyotikler bağırsak florasını bozduğu için ishal olmuş olabilirsin bizde bağırsak florasını güçlendirmeye çalışıyor . Yanlız depridat ibs yatıştırmak için kullanılıyor doktor bundan şüphelendiği için mi verdi acaba?
  • vesve. V kullanıcısına yanıt
    Doktor stressin uzerine gitti baya bi.Askerden yeni dondum.Issizlik vs gbi durumlar var.Basak burcu oldugumdan bi seyi kafaya taktim mi tamam :)
    Eger antibiyotiktense bu durum antibiyotik ardindan ne kdr surer ki acaba bu durum?Ishal kesildi ama yeri geliyor sadece mukus geliyor.Bu durum da acikcasi benim moralimi daha cok bozuyor.
    Ulseratif koliti de inceledim benzer ozellikler var.Ama umarim antibiotik etkisidir ve cabucak gecer...

Yarin ozel bi hastaneye gitme dusuncem var.Devlet hastaneleri cok yogun oldugundan doktorlarin hastayla yeterli derecede ilgilenemedigini dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Surekli ishal olanlar nasil kesiyor o kadar reflor aliyorum bitkisel yada probiyotik aliyorum geçmiyor gecse bile tekrar yasiyorum mesela gecen hafta 3 gun ve bugunde ishalim dunden beri bunu bir yok etsem cok rahatliycam siz nasil hallettiniz ya da nasil basa çıkıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: erdembicirdi

Merhaba arkadaşlar,

Benim durum soyle gelisti.İdrar enfeksiyonu teşhisi konmuştu bu sebeple Wincef 400 mg antibiyotik kullanıyordum.İlacın 6. gününde mukuslu ve hafif kılcal kanli ishal durumu oldu.Ardından telaşlanıp hemen dahiliye doktoruna gittim.Gaita örneği alınıp test yapıldı.Bir sorun olmadığını söyledi.Ama yalnızca parazit incelemesi ve amibe bakıldı.Dr. bir kaç ilaç verdi.Ercefuryl ve Debridat'ı kullanıp şikayetim devam ederse tekrar gelmemi söyledi.Bunun yanında eczacının önerisi maflor probiyotik alıyorum.İshal durumu kesildi dışkı normal halini aldı.Fakat kötu kokulu mukus(bazen kılcal şekilde kanlı) halen devam ediyor.Bunun sebebi ne olabilir?Bagirsagin kendini toparlamasi zaman alir mi yoksa vakit kaybetmeden Kolonoskopi yaptırmalı mıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar.İBS rahatsızlığım ihtimalim var mı sizce?
    .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:34:18 >

• Bugun ozel bir hastaneye gittim.Ic hastaliklari(dahiliye)uzmani ile gorustum.Hemogram istedi.Kan tahlilini yaptirdik ve kisa surede tahlil sonucu cikti.Ulseratif kolit veya crohn olsa degerlerde bi gariplik ortaya cikiyormus.Tum degerler normal cikti.Sikayetlerim dogrusunda Ilac olarak ise Duspatalin 200.mg ve Spasmomen 40 mg verdi.10 gun boyunca kullan o sekilde tekrar muayeneye gel dedi.Sanirim antibiyotigin verdigi hasar kolay kolay duzelmiyor.Ben buna bagliyorum ve gorundugum iki doktor da bunu ongordu.Simdilik durum bu arkadaslar.

• quote:

Bugun ozel bir hastaneye gittim.Ic hastaliklari(dahiliye)uzmani ile gorustum.Hemogram istedi.Kan tahlilini yaptirdik ve kisa surede tahlil sonucu cikti.Ulseratif kolit veya crohn olsa degerlerde bi gariplik ortaya cikiyormus.Tum degerler normal cikti.Sikayetlerim dogrusunda Ilac olarak ise Duspatalin 200.mg ve Spasmomen 40 mg verdi.10 gun boyunca kullan o sekilde tekrar muayeneye gel dedi.Sanirim antibiyotigin verdigi hasar kolay kolay duzelmiyor.Ben buna bagliyorum ve gorundugum iki doktor da bunu ongordu.Simdilik durum bu arkadaslar.
    .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:34:29 >
  • Kanamadan kastim sadece mukus icinde cok az bi kilcal kan durumu oluyor.Yani ancak dikkatlice bakinca ancak anlasilabilecek sekilde.Su ilaclari bitireyim de sonrasinda duruma bakicaz artik.Umarim bu ilaclarla duzelirim.Aksi bi durum gerceklesmez ins...

• quote:

Kanamadan kastim sadece mukus icinde cok az bi kilcal kan durumu oluyor.Yani ancak dikkatlice bakinca ancak anlasilabilecek sekilde.Su ilaclari bitireyim de sonrasinda duruma bakicaz artik.Umarim bu ilaclarla duzelirim.Aksi bi durum gerceklesmez ins...
    ........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:34:40 >
  • erdembicirdi E kullanıcısına yanıt
    ibs de mukus olur artık ben bunları kafaya bile takmıyorum , eğer ibs başlangıcındaysan sadece mukus var diye çokta stres yapma. Doktor sana ishali kesmesi için depridat vermiş bunlar etkili olursa , ibs teşisi koyabilir , bana göre de ciddi bir kan yoksa kaptanelvisin dediği gbi bir nedenden olabilir. Bence çok stres yapıp kafaya takma.
  • eğer strese bağlı sürekli ishal oluyorsan yani ibs ise durumunda çok kötü ise alırsın bir lopermid kabıza çevirir. seni bi kaç gün rahatlatır . reflör bu durumlarda çok işe yaramaz.Daha sonrasında diyette girmek gerek , mideyi fazla doldurmaman gerek, ben laroxly kullanıyorum bi çeşit antidepresan , ishalden bir aydır kurtulmuş durumdayım. Tabiki önce bir doktora git teşhis konsun.
    Mikrobik bir durum varsa ona birşey diyemem.
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.