Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freemanx

quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

Aslında son birkaç sayfadır bunun üzerine ziyadesiyle fazla ayrıntı verdim.
    Ama tekrar kısaca izah ediyim.

Bu ilaç kandida mantarının agızda ve bogazda ve yenek borusunda sebep oldugu pamukcuk denilen beyaz yaramsı hastalık icin kullanılıyor.
    Hiçbir doktor veya eczacı bunun barsaktaki kandida icin kullanıldıugını söylemezde inanmazda.
    Ama bu onların sacmalıgı cünkü ben aksini iddia ediyorum ve bundan fazlasınıda yapıp kendim denedim bizzat üzerimde.
    Bende pamukcuk vs yok.

Normalde pamukcuk sorunu icin bu ilaç kullanılırken agızda bir müddet bekletilip gargara yapılıp yutuluyor.
    Ama bizlerde pamukcuk olmadıgı icin buna cok gerek yok direk yutun.
    İlacın yanında damlalık cıkıyor 1 mmlik.
    Ben onla 3 kez sabah ve akşam ac karnına alıyordum.
    Bu dozu artırabilirsiniz cünkü ilacnn dozu düşün bebekler icin.

1 hafta boyunca kullanın ilacı ve sonra bırakın.
    Kullanırken ishal,gaz ve guruldama vb yan etkiler görebilirsinizki ben gaz ve guruldamayı cok cidi şekilde yasadım.
    Ama ilacı bıraktından 1-2 gün sonra yan etkiler kayboluyor ve ilacın yaptıgı etkiyi gözlemleyebiliyorunusz.
    Yani ne kadarlık iyileşme sagladıgını görebilirsiniz.
    Bende yüzde 40-60 arası iyileşme sagladı tek şişe kullanımla.

Sizde de olumlu etkiler gözlemlenirse ilaca kandida diyeti ile tekrar baslayıp 2-4 hafta kullanarak tamamen sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.
    Bu tarifi 2 ay olarak yapıyor amerikalı uzman.
    Önceki sayfalarda bu uzanın ibs için tedavi yöntemlerini paylaşmıştım okuyabilirsiniz.

teşekkürler

İlacın yanında damlalık cıkıyor 1 mmlik.
    Ben onla 3 kez sabah ve akşam ac karnına alıyordum.

anladığım kadarı ile saabah 3 defe 1mm toplam 3mm akşam 3 defa 1mm toplam 3mm yani günde iki defa 3mm

Alıntıları Göster
    .........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:29:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ibskab

Hocam selamlar. 15 senedir ibs illetinden muzdaribim. Denemediğim ilaç kalmadı inan. 2008 yılında piyasadan kaldırılan Zelmac isimli ilaç sorunumu % 80 çözmüştü. O ilaç şimdi yok ve senin candida mantarı için önerdiğin ilacı kullanmaya karar verdim.
    Bana mide rahatsızlığı için kullandığın yöntemi yazarsan sevinirim.

İyi geceler.
    ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:29:28 >
  • quote:

quote:

Hocam selamlar. 15 senedir ibs illetinden muzdaribim. Denemediğim ilaç kalmadı inan. 2008 yılında piyasadan kaldırılan Zelmac isimli ilaç sorunumu % 80 çözmüştü. O ilaç şimdi yok ve senin candida mantarı için önerdiğin ilacı kullanmaya karar verdim.

İyi geceler.

Çok geçmiş olsun öncelikle.
    Ben mide sorunu için birçok yöntem denedim aslında.
    Midemde sogdugumdan beri ülser veya gastirt sorunu vardı bugüne dek.
    Mide içinenson yalancı iğde veya diger adıyla sincan,kır iğdesi bitkisini kullandım cok büyük faydası oldu reflü,agrı vs hiçbirşey kalmadı.
    O bitkinin yağ formunu arıyorduk bulamamıştık.
    Gecenlerde bu konuyu beraber arastırdıgım arkadasım bulmus.
    Bir firma üretmiş.
    40 tlye satılıyor.
    Ben almadım ve kullanmadım henüz ama elim bollaşırsa alıcam,şu ara sıkıntılı dönemdeyiz.

Aşağıya link veriyorum ilginizi cekerse deneyebilirsiniz.
    http://www.nutraxin.gen.tr/nutraxin-ulceron-150-ml

Ayrıca mide icin incirde cok fayda sagladı.
    Kükürtsüz kurutulmus dökme incirden ac karnına yemeye basladım.
    İlk günler midem agrıdı ama sonra agrı gecti ve şikayetlerimde kayboldu.
    Mide ve barsak için ciddi bir onarıcıdır incirde.

Çok teşekkür ederim üstadım. En kısa zamanda deneyeceğim mide için önerdiğin yöntemi.

• quote:

quote:

quote:

İyi geceler.

Çok geçmiş olsun öncelikle.
    Ben mide sorunu için birçok yöntem denedim aslında.
    Midemde sogdugumdan beri ülser veya gastirt sorunu vardı bugüne dek.
    Mide içinenson yalancı iğde veya diger adıyla sincan,kır iğdesi bitkisini kullandım cok büyük faydası oldu reflü,agrı vs hiçbirşey kalmadı.
    O bitkinin yağ formunu arıyorduk bulamamıştık.
    Gecenlerde bu konuyu beraber arastırdıgım arkadasım bulmus.
    Bir firma üretmiş.
    40 tlye satılıyor.
    Ben almadım ve kullanmadım henüz ama elim bollaşırsa alıcam,şu ara sıkıntılı dönemdeyiz.

Aşağıya link veriyorum ilginizi cekerse deneyebilirsiniz.
    http://www.nutraxin.gen.tr/nutraxin-ulceron-150-ml

Ayrıca mide icin incirde cok fayda sagladı.
    Kükürtsüz kurutulmus dökme incirden ac karnına yemeye basladım.
    İlk günler midem agrıdı ama sonra agrı gecti ve şikayetlerimde kayboldu.
    Mide ve barsak için ciddi bir onarıcıdır incirde.

Çok teşekkür ederim üstadım. En kısa zamanda deneyeceğim mide için önerdiğin yöntemi.

Alıntıları Göster
    .........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:29:39 >

• Merhabalar ayni derdi paylasan kardeslerim.Onceden mesajlar atmistim.Beni biliyosunuzdur.şu ana kadar gitmedigim hastane kalmadi.Sonuc sıfır psikaytriye falan hepsi degisen bir sey yok.Simdi bunları bir kenara koyuyorum da 2 sorum var.
    1-Ben 12.sinif ogrencisiyim ygs lyseye hazırlanıyorum. Simdi kardeslerim suana kadar raporlu 6 raporsuz 7 gun oldu devamsizligim. 10 gune indigi icin süre napicami bilmiyorum okulda kalma riski var.Bu surede nasil yol izliyebilirim?
    2-ya da kolaya kacip 2.donem acik liseye mi gecis yapsam? Cunku 1 donem daha var ordada devamsizlik yapicagim kesin gunleri azaltmak istemiyorum bir zaman kullanmam gerekecek .sorularima yardim ederseniz sizde belki bu yollardan gectiniz nasıl bas ettiginizi soylerseniz iyi olur.simdiden Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VORVZAKONE

Merhabalar ayni derdi paylasan kardeslerim.Onceden mesajlar atmistim.Beni biliyosunuzdur.şu ana kadar gitmedigim hastane kalmadi.Sonuc sıfır psikaytriye falan hepsi degisen bir sey yok.Simdi bunları bir kenara koyuyorum da 2 sorum var.
    1-Ben 12.sinif ogrencisiyim ygs lyseye hazırlanıyorum. Simdi kardeslerim suana kadar raporlu 6 raporsuz 7 gun oldu devamsizligim. 10 gune indigi icin süre napicami bilmiyorum okulda kalma riski var.Bu surede nasil yol izliyebilirim?
    2-ya da kolaya kacip 2.donem acik liseye mi gecis yapsam? Cunku 1 donem daha var ordada devamsizlik yapicagim kesin gunleri azaltmak istemiyorum bir zaman kullanmam gerekecek .sorularima yardim ederseniz sizde belki bu yollardan gectiniz nasıl bas ettiginizi soylerseniz iyi olur.simdiden Teşekkürler.
    ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:29:51 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: huzi123

Merhabalar ayni derdi paylasan kardeslerim.Onceden mesajlar atmistim.Beni biliyosunuzdur.şu ana kadar gitmedigim hastane kalmadi.Sonuc sıfır psikaytriye falan hepsi degisen bir sey yok.Simdi bunları bir kenara koyuyorum da 2 sorum var.

Öncelikle şikayetlerin nedir onları yazmalısın.
    Enazından okula devam etmeni saglayabilicek kadar şikayetlerini kontrol altına almanı saglayabilicek birkaç yöntemden bahsedebiliriz belki.

Daha yaşında küçükmüş.
    Gerçi bende bu hastalıgı ilk olarak lise 2. sınıfta iken tatmıştım sen yaslarda.

Hocam kusura bakmayın biraz geç baktım.Şimdi hocam ben bu hastalığa 9.sınıfa girmeden yakalandım fakat bu aralar şiddeti daha çok arttı.Sİkayetlerim önceleri gaz oluyordu endoskopi filan yaptırdım gastrit çıktı. Ve ozamanlar psikolojik diyolardı sakinleştirici ilaçlar kullandım.Bir sürü fazla etkisi olmadı.Tabi aralarda ishal oluyordum.11 e geldiğimde ishal olma oranım arttı.Gaz tabi her zaman devam ediyor.Gene doktorlar felan(çölyak olup olmadıgına bakmak için) gittim sonuç yok.Bu sene de Devam ediyor ishal filan affedersiniz ama geceleri kaçırmada olmaya başladı.Gaz olunca bu bobreklerimide rahatsız ediyordu.Sık idrara çıkma filan bu yuzden 11.sınıfın ikinci dönemi 12 gün devamsızlık yaptım.Bu sene gastroentoloji bölümüne gittim gene bir sey çıkmadı.Kolonoskopi yapıldı.Yani sürekli ishal +gaz bazı günler kusma filan daha çok ağrı oldugu zaman .Hocam artık yaşamak zor geliyor. Dışarıya çıkamıyorum okula da zaten anca arkadaşlarla takılınca muhabbet edince güzel oluyor.Yani gün güzel geçiyor fakat ishal oldugum günler okula gittigimde ölmek istiyorum yani bir şey olsada hayattan kurtulsam filan çok kötü durum.Şuanda ishal olduğum için okula gitmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: VORVZAKONE

quote:

quote:

Enazından okula devam etmeni saglayabilicek kadar şikayetlerini kontrol altına almanı saglayabilicek birkaç yöntemden bahsedebiliriz belki.

Daha yaşında küçükmüş.
    Gerçi bende bu hastalıgı ilk olarak lise 2. sınıfta iken tatmıştım sen yaslarda.

Hocam kusura bakmayın biraz geç baktım.Şimdi hocam ben bu hastalığa 9.sınıfa girmeden yakalandım fakat bu aralar şiddeti daha çok arttı.Sİkayetlerim önceleri gaz oluyordu endoskopi filan yaptırdım gastrit çıktı. Ve ozamanlar psikolojik diyolardı sakinleştirici ilaçlar kullandım.Bir sürü fazla etkisi olmadı.Tabi aralarda ishal oluyordum.11 e geldiğimde ishal olma oranım arttı.Gaz tabi her zaman devam ediyor.Gene doktorlar felan(çölyak olup olmadıgına bakmak için) gittim sonuç yok.Bu sene de Devam ediyor ishal filan affedersiniz ama geceleri kaçırmada olmaya başladı.Gaz olunca bu bobreklerimide rahatsız ediyordu.Sık idrara çıkma filan bu yuzden 11.sınıfın ikinci dönemi 12 gün devamsızlık yaptım.Bu sene gastroentoloji bölümüne gittim gene bir sey çıkmadı.Kolonoskopi yapıldı.Yani sürekli ishal +gaz bazı günler kusma filan daha çok ağrı oldugu zaman .Hocam artık yaşamak zor geliyor. Dışarıya çıkamıyorum okula da zaten anca arkadaşlarla takılınca muhabbet edince güzel oluyor.Yani gün güzel geçiyor fakat ishal oldugum günler okula gittigimde ölmek istiyorum yani bir şey olsada hayattan kurtulsam filan çok kötü durum.Şuanda ishal olduğum için okula gitmedim.

Alıntıları Göster
    .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:30:3 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Daha yaşında küçükmüş.

Çok geçömiş olsun baya ciddiymiş sorunun.
    PEki bu hastalık ortaya cıktıgı dönemlerde aşırı antibiyotik kullanımın oldu mu?
    Veya agır hastalık vs gecirdinmi,ameliyat oldunmu vs?

Muhtemelen barsaklarında gaz varsa guruldamada vardır ve bu yuzden okulda filan ortamlarda duramıyosundur.

Bunları azaltabilicek birkaç önerim olabilir.
    Paptya cayı içebilirsin ac karnına o şikayetlerini azda olsa baskılar.
    Ebe gümecide olabilir.

Ayrıca şunuda sormak icap ediyor ; şekere,şekerli gıdalara,unlu gıdalara ekmege vse aşırı istegin oluyormu ?
    Sabahları halsiz uyanıyormusun?
    Kronik sinüzit gibi ve alerjiler gibi sorunların varmı?
    Göz bozuklugu ve belki sac dökülmesi vs varmı?

sağolun hocam.Önceleri heplobacteri cıktıgı için antibiyotik kullanımım fazlaydı ilaç kullanımımda.Ağır hastalık ameliyat geçirmedim.Hocam şeker istegim oluyor çikolataya tatlılara filan.(şeker tahlili filan yaptırdım birşey çıkmadı).Halsizlik olarak gün içinde hep halsizim mesela 12 de yatıp sabah halsiz bir şekilde kalkabiliyorum okuldan gelincede gene yatıyorum.Birde hocam artık okulda basket tarzı bir oyun oynadıgımda 20 dk sonra kesiliyorum resmen elim ayağım tutmuyor.Bu hastalıgı geçirmeden önce sporla ugraşıyodum.Şimdide az da olsa evde ağırlık çalışıyorum. Zayıfım hocam birde.kronik sinüzit filan yok alerji sorunumda yok yiyeceklere filan .önerilerinizi uygulayacagım hocam sağolun
    Edit:göz bozuklugu ve saç dökülmesi de yok hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VORVZAKONE -- 30 Aralık 2013; 16:39:54 >

• @Huzi123 oncelikle gecmis olsun hocam, sizde kendimi goruyorum desem yalan olmaz. Size bir kac gunluk bir diyet uygulamanizi oneririm bakalım rahatlayacakmısınız.. Et, süt,kola,fast food hazır yemek,beyaz ekmek, şekerli gıdaları(cikolata,tatlı) bırakmanızı oneririm. Biraz zor olacak ama Bir kac gun bunlardan uzak durun tavuk veya et yerine balık yiyin, süt yerine manda yogurdu tuketin, ekmek yerine cavdar ekmegi tuketin.. Şeker ihtiyacınız oldugunda meyve yiyin. 3 gun bu diyeti yapmaya calışın derim. Ben zaten 2. Gun rahatlamaya başlamıştım. Neden bu diyeti onerdigimi sorarsanız candida mantarından veya parazitten dolayı. Bu hastaliklar olabilir sizde ve bu mantarlar ve parazitler şekerli gıdalarla, mayalarla beslenirler.. Bende bu hastalığı KAPTANELVIS Mustafa abi sayesinde öğrendim İstanbulda teşhis edildi şu anda tedavi oluyorum, rahatladım çok şükür.. Bu diyeti uygulayabilirseniz umarım rahatlamaya başlarsınız..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:30:15 >
  • huzi123 daha önce kullandığın depresyon ilaçları var mı ? hangileri?
  • 1 ay önce yakaladı benı bu hastalık
    once tribudat verdı doktor gecmedi
    sonra başka bır doktora gıttım DİCETEL+TRANKO BUSKAS verdi artı pskologa gittim CİPRALEX verdi
    Şimdi cok iyiyim ilaclarımı duzenlı kullanıyorum
    sabahları gaz ve guruldama cok oluyor bu halı ıle bıle
    sabahları bıraz erken kalkıyorum kendımı rahatlatmak ıcın psikolojik olarak erken kalkınca daha rahat oluyorum iş yerinde
    bir tavsıyem olacak sıze eger isal iseniz hemen tuvalete gıtmeyın hatta gece 12 ye kadar tutabılıyorsanız tutun gercekten farkediyor cunku aksam wc ye gittiginizde bır bakmıssınız normal

Ne iş yaptıgıma gelirse Büyük bir Maden firmasında Harita müh. işe yeni girdim ve 3 aylık deneme suresınde oldu bana bu hastalık.
    dusunsenıze yer altındasınız ve birden tuvalet ıhtıyacınız geldıgını ve yerin 500m altındasınız her yerde tuvalet yok belkıde en yakın tuvalet 30 dk mesafede araba ıle :)

beterin beteri var arkadaslar doktorunuzdan yazdıgım ılacları yazmasını ısteyebılırsınız. bu hastalık sınırsel denılıyor gercektende oyle sanırım
    cunku 2012-2013 yılı içerisinde 1 adet- kısa donem askerlik 1 adet-nişan 3 adet- iş degişikligi 1 adet- evlilik bu yasadıklarımın hepsini 1 sene icerisinde yasadım haliyle psikolojik oldugunu dusunuyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rcpslh

1 ay önce yakaladı benı bu hastalık
    once tribudat verdı doktor gecmedi
    sonra başka bır doktora gıttım DİCETEL+TRANKO BUSKAS verdi artı pskologa gittim CİPRALEX verdi
    Şimdi cok iyiyim ilaclarımı duzenlı kullanıyorum
    sabahları gaz ve guruldama cok oluyor bu halı ıle bıle
    sabahları bıraz erken kalkıyorum kendımı rahatlatmak ıcın psikolojik olarak erken kalkınca daha rahat oluyorum iş yerinde
    bir tavsıyem olacak sıze eger isal iseniz hemen tuvalete gıtmeyın hatta gece 12 ye kadar tutabılıyorsanız tutun gercekten farkediyor cunku aksam wc ye gittiginizde bır bakmıssınız normal

Ne iş yaptıgıma gelirse Büyük bir Maden firmasında Harita müh. işe yeni girdim ve 3 aylık deneme suresınde oldu bana bu hastalık.
    dusunsenıze yer altındasınız ve birden tuvalet ıhtıyacınız geldıgını ve yerin 500m altındasınız her yerde tuvalet yok belkıde en yakın tuvalet 30 dk mesafede araba ıle :)

beterin beteri var arkadaslar doktorunuzdan yazdıgım ılacları yazmasını ısteyebılırsınız. bu hastalık sınırsel denılıyor gercektende oyle sanırım
    cunku 2012-2013 yılı içerisinde 1 adet- kısa donem askerlik 1 adet-nişan 3 adet- iş degişikligi 1 adet- evlilik bu yasadıklarımın hepsini 1 sene icerisinde yasadım haliyle psikolojik oldugunu dusunuyorum :)
    ........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:30:35 >

• Kusura bakmayın Bildirim gelemediği için bakamadım.
    @Hk@n hocam diyeti uygulamaya çalışıcam teşekkürler.
    @KAPTANELVİS hocam yarın kapalı olabilir öbür gün eczaneye gider sorarım sağolun
    @vesve. evet deprosyon ilacı kullandım .Lustral , atarax ve Ativan
  • KAPTANELVİS bu hastalık dediğin gibi sırf mantar kökenli ise lopermid alınca neden normal hale geliniyor? lopermid sadece bağırsakların çalışmasını yavaşlatır
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesve.

KAPTANELVİS bu hastalık dediğin gibi sırf mantar kökenli ise lopermid alınca neden normal hale geliniyor? lopermid sadece bağırsakların çalışmasını yavaşlatır
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:30:46 >
  • Bunu diğer sayfada açıklamıştım. Bir daha açıklayayım .
    Antibiyotik alarak bağırsaktaki tüm bakterileri azaltmış oluyorsun . sonuçta antibiyotik neyin yararlı neyin zararlı olduğunu bilmezki. benim bildiğim şöyle bir mekanizma var , bağırsağın çalışma hareketleri burdaki zararlı bakteri sayısıyla ilişkili, bu azalmadan dolayı belli bir rahatlama olur ama bu neyin karşılığında , bağırsak florasını bozmak buna değer mi ?
    sen bi yazında hapşurmaya başladığından bahsetmiştin bence bunlar bağışlığının zayıflamasıyla ilgili olabilir.
    Ki bende bu hastalıkta tabiki bakterilerin rol oynadığıını kabul ediyorum. Bunun için tüm bakterileri birden azaltmak yerine devamlı probiyotik alarak yararlıları artırmaya çalışıyorum.
    Antibiyotiklerin rolü kabaca böyle bir açıklamaya sahip , bir daha soruyorum peki sence lopermid neden etkili oluyor ? sırf bakteri kökenli olsa bu ilaç bakterilere hiç birşey yapmadığı için ishal devam etmez miydi ?

• quote:

Bunu diğer sayfada açıklamıştım. Bir daha açıklayayım .
    Antibiyotik alarak bağırsaktaki tüm bakterileri azaltmış oluyorsun . sonuçta antibiyotik neyin yararlı neyin zararlı olduğunu bilmezki. benim bildiğim şöyle bir mekanizma var , bağırsağın çalışma hareketleri burdaki zararlı bakteri sayısıyla ilişkili, bu azalmadan dolayı belli bir rahatlama olur ama bu neyin karşılığında , bağırsak florasını bozmak buna değer mi ?
    sen bi yazında hapşurmaya başladığından bahsetmiştin bence bunlar bağışlığının zayıflamasıyla ilgili olabilir.
    Ki bende bu hastalıkta tabiki bakterilerin rol oynadığıını kabul ediyorum. Bunun için tüm bakterileri birden azaltmak yerine devamlı probiyotik alarak yararlıları artırmaya çalışıyorum.
    Antibiyotiklerin rolü kabaca böyle bir açıklamaya sahip , bir daha soruyorum peki sence lopermid neden etkili oluyor ? sırf bakteri kökenli olsa bu ilaç bakterilere hiç birşey yapmadığı için ishal devam etmez miydi ?
    .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 7 Şubat 2020; 13:30:58 >

• quote:

quote:

Bunu diğer sayfada açıklamıştım. Bir daha açıklayayım .

Antibiyotik kullanın dedigimi hatırlamıyorum.
    Farklı bir hastalık için antibiyotik kullanırken İBSye dair şikayetleri ortadan kaybo9lan bircok İBS hastasının oldugunu söylemiştim dikkatinden kaçmış olmalı.

Antibiyotigin yararlı ve zararlı bircok bakteriyi etkiledigi şüphesiz tabiki.

Lakin şu teziniz dogru digil bildigim kadarıyla; barsaktaki zararlı bakterilerin sayısı barsagın calışmasıyla alakalı.
    Ben buna katılmıyorum.Barsak florasında tirilyonlarca bakteri ve mantar var.
    500 ü aşkın cesitte diye hatırlıyorum.
    Flora bir anlamda saf demokrasiye bir devlet gibidir.Her kesim yönetime hakları dogrultusunda katılır.Zararlı bazı bakterilerin sayısı artıp yönetimde daha fazla söz sahibi olmaları düzeni tamamen bozar.

Hapşırmaya basladıgım konusuna gelince; bunun bagısıklık zayıflamasıyla alakası yok.Buna iyileşme krizi deniyor.KAndida konusunda yüzlerce mesajım var konu icerisinde onları okursanız anlarsınız ne demek istedigimi.
    Kandida mantarı ölürken zarı yırtılır ve içindeki toksinler barsak ortamından kana karısır emilerek.Buda iyileşme krizi denilen durumu ortaya cıkarır.
    Bu bir süre devam eder ve kaybolur.

''Ki bende bu hastalıkta tabiki bakterilerin rol oynadığıını kabul ediyorum. Bunun için tüm bakterileri birden azaltmak yerine devamlı probiyotik alarak yararlıları artırmaya çalışıyorum.''
    Bu cümlede yanlıs benim bahsettigim tedavide.Benim kullanın dedigim antimantar ilacların etken maddesi ''nistatin'' dir.
    Bu madde hibir bakteriyi öldürmez etkilemez.Sadece kandida mantarına etki eder.O yuzden özgün bir etken maddedri ve yeni dogmus bebekler icin tasarlanmıstır.
    Bu konuda yapılmıs türk bilim adamının arastırmasıda var ve dünyadaki diger bircok doktor bu arastırmayı örnbek gösteriyor.

Dedigim gibi daha önceki mesajları tümüyle okumadan yoprum yapmayınız cünkü sizde de yanlış bir kanı oluşabilir.

Son cümlenize gelince; önce şunu söyleyim; gittiginiz kocaman prof doktorlar bile ufacık bir İBS hastalıgına karsı dogru dürüst cvp veremezken ve tedavi edemezken bana bu soruyu sormanız mantık dışı.
    Benim ilaç laboratuvarım yok ve ben doktor digilim.
    Lakin doktorların atladıgı en önemli ayrıntılar üzerine arstırma yapıp bizzat kendi üzerimde denemelerde bulunuyorum.Bunlardanda bir takım tecrübe ve cıkarımlarım oluyor.

Barsak hareketlerini yavaslatıcı bircok ilaç var mesela meteospamyl vs.
    Bunlar şikayetleriniz azaltabilir.
    Lakin bunların calışma prensibi ayrı.Bakterileri etkileyebilir veya etkileyemez konusunda birşey diyemem ama bunu ters biryere baglamkata akıllıca olmaz.
    Barsak florasındaki işleyiş iki lokma kitap okumakla anlaşılabilicek birşey digildir.

En basitinden ; zararlı mantar kandida albicans saglıklı florada iken bazı cok önemli vitaminleri sentezleyip vücuda kazandırıyor.Yani vücut için mühim öneme sahip bir görevi var.

Ama meclisteki sandalye sayıcsı artıncada sizi zehirlemeye baslıyor.
    Bu hassas düzeni hala tam olarak bilim adamları ögrenemediler bile.

Biz burada doktorculuk oynamıyoruz.
    Burada benim kadar kendi vücudunu ve parasını bu dertren kutulmaya adamıs birini daha bilmiyorum.
    O kadar risli bitkisel ürün ve karısımlar kullandımki buna hiçbiriniz cesaret edemezsiniz.
    Tüm bunlar bana bircok şey kazandırdı.
    Ve bunlara istinaden sizlere tecrübelerimi anlatıyorum.

Ve bu bnim tezimi sorgulamak en dogal hakkınız lakin kullanırsınız kullanmazsınız sizin bileceginiz iş.
    Bunu sorgulamadan evvelde her kelimesine kadar tezimi destekleyen amerikalı bilim adamlarının diger sayfalarda paylaştıgım arastırma ve tedavilerinide görebilirsiniz.

33 senelik İBS hastasını 2 ayda tamamen tedavi eden adamlar bunlar.

Tercih sizin,erken kalkan erken yol alır.Bir arkadasımız benimde görüştügüm bir uzmana gitti ve hiç olmadıgı kadar iyi durumda suan ve tedavisi devam ediyor.

Hatta ben bugün dahi boş duruyorum ve farklı yöntemleri deniyorum.
    Bir diger yeni arkadasımızın önerdigi bitkisel bir ilacıda deniyorum kendi üzerimde.

Kısacası ; böylesi ayrıntıları sorgulamak yerine bu seceneklerden birinin ucundan tutsanız belkide bir süre sonra bu dertten kurtulucaksınız.
    Geçmiş olsun tekrardan.

NEYİ DNEYELİM ŞİMDİ ŞU MANTAR İLACINI IMI

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.