Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (495. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.374
Cevap
198
Favori
1.891.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen gerçekten kendini çok bilmiş birisi mi sanıyorsun? Yoksa rol mü yapıyorsun?
    Gördüğüm en gereksiz forum üyelerinden birisisin ve insanlara ayar verdiğini düşünerek çok komik duruma düşüyorsun. Ciddi olarak psikolog desteği alman şart. Ya insanlara yardımcı olacak şeyler yaz ya da yazanları aşağılamayı bırak ve hiç yazma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Git sor bakalım, kendileri ne diyecekler. Beni karıştırma. Siz heralde prim yaptığını zannediyorsunuz, bilinçli davrandığınızı düşünüyorsunuz. Sebze ye lafını bile çok görüyorsunuz kendinize. Bu hastalık size yemek seçtirmez, işinize gelirse.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hocam yazmayın dedim di dayanamadım sana kimse bişey demiyor ısrarla sen konuya girip milletle alay eder gibi laf sokuyon herkes hastalığı ile uğraşıyor belki bir çare olur mu diye buraya yazıyor geçen dediğim gibi sen burda egonu tatmin ediyon. Başka uğraşacak kimse veya yer yok mu koskoca forumda bir sürü konu var milletle uğraşmayı bırak bence.

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Herkesin yapacağı şey bildiğini okumak değil, söz dinlemek. Neden öyle, neden değil diye eleştirecekseniz, burada yetişkin insanlarca tartışıyoruz. İddia ediyorsanız, sorumluluğunu almanız gerekiyor. Hastalığın yeri, hastanın yeri bellidir. Ben kendimi tedavi edicem diyemezsiniz.

Hiç kimse bişey idda etmedi ve bildiğini okumuyor şahsen ben doktorun dediği söyledim sadece birde bana neyin dokunduğunu. Sizin bi fikriniz varsa söyleyin milletle alay eder gibi konuşmak moral bozuyor he doktorsanız da açık açık söyleyin uymamız gereken bir şey varsa sağlığımız için. Öyle diyorsunuz da öyle bir lanet şey ki kimi zaman evden bile çıkamaz hale getiriyor insanı.

Ben sizin moralinizden mesul olamam. Hâlâ fikriniz varsa diyorsunuz. Ben birşey diyorum ama duyulmuyor demektir. Sebze yiyeceksiniz.
    Kendinizi iyi hissetmeniz bu şartta doğru birşey değil. Size kendinizi iyi hissettirmem değil, harekete geçirmem gerekiyor.
    Beslenme kültürel bir alışkanlık. Bildiğini yapıp farklı sonuç almak yok. Ortada umut tacirleri var, hekimlikse yok. Bu hastalık dikkate alınmıyor. Oysa, alınması gerekiyor. Sağlığınıza bakmadığınız takdirde birilerine yem oluyorsunuz. Yeterince gördük, sizinle aynı naifliği paylaşmam samimiyetsizlik olur. Takdir edersiniz ki beş parmağın beşi bir değil.

Ya hocam tabiki herkes aynı değil ama biz burda fikirlerimizi belirtiyoruz ama sizde belki bizim iyiliğimiz için diyorsunuz ama uslubunuz sert o yüzden birilerini kırıyorsunuz. Tabiki moral bozukluğu yaratıyor sebze diyorsunuz ama denemediğim şey kalmadı gaz şişkinlik insanı öldürüyor. Belki de size tuhaf gelen hasta olmamanız eğer olsaydınız bizi anlar bu kadar sert konuşmazdınız ne bileyim benim anladığım bu.

Lafla peynir gemisi yürümez. Çevrenize yansıtamazsınız. Öyle olursa beyhude konuşmuş oluruz. Sebze yenecek, bağırsaklar düzelecek, sonra yorum yapacaksınız. Bu sizin iradenize bağlı. O yüzden iradesizliğe giriyor az çabalayıp çok konuşunca. Dr. Dougall 6 ayda diyor. Tabii, yapmadığınızda değil.
    Niye bu kadar resmi kanalların dışında yönerge geliyor, çünkü sizin hasta garantili hastaneleriniz sınırların ötesinde hekimlik peşinde değil. Ticari kurum, rant işletmesi.

Neyse hocam sizinle daha fazla tartışmaya gerek yok nasılsa her şeye bi cevabınız var anladığım kadarıyla da siz de hasta falan değilsiniz . Aynen sebze yiyip neyin zararlı neyin faydalı olduğuna karar vereceğiz artık.

Kolonoskopi sonrası bir şey olmadığını inandığım için hocam bağırsaklarda düzene girdi düşünmüyorum artık bağırsaklarımı düşündüğüm de guruldama şişkinlik oluyor. Ayrı olarak şuna kanaat getirdim gaz yapıcı şeylerden uzak durmak bunu atlatmada çok başarılı siyah zeytin yememek mesela salata yememek yağlı salçalı şeyleri yememek akşam 6 dan sonra kestane balı ceviz muz gibi şeyler halsizlik yaratmaması açısından da iyi geliyor. Bu ara sadece uyku bastırıyor akşam 7 sonrası oturur pozisyon da fazla durmayın olabildiğince yatın akşamları atakları kesiyor aslında yellenme geliyor ama kafa bunu tuvalet ihtiyacı geldi zannederek beynimiz bizi tuvalete sürüklüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Sen gerçekten kendini çok bilmiş birisi mi sanıyorsun? Yoksa rol mü yapıyorsun?
    Gördüğüm en gereksiz forum üyelerinden birisisin ve insanlara ayar verdiğini düşünerek çok komik duruma düşüyorsun. Ciddi olarak psikolog desteği alman şart. Ya insanlara yardımcı olacak şeyler yaz ya da yazanları aşağılamayı bırak ve hiç yazma.
    aynennn +7

♫ dokunmayın hasanıma... ♪♪ ben onun laflarına bakıp saatimi ayarlıyom.!.
  • türk kahvesi fodmap’e uygun mu biliyor musunuz? daha doğrusu şöyle sorayım, kahvenin ibsliler üzerinde yan etkisi var mıdır? şişkinlik, gaz gibi? ona göre içmeyeceğim

• leviosami L kullanıcısına yanıt
    Kahve tanin içerdiğinden besin karşıtı olması gerek ama çok potasyum var ve tersine sebze niteliğinde. Gaz yapmaz, tersine hareketlendirir.

teşekkür ederim. ama bağırsakları hareketlendirdiği için gaz oluşma ihtimali yok mu? bilmediğim için soruyorum. çünkü bazen kabızlık yaşadığımda hiç karın ağrısı, gaz sancısı çekmiyorum ibsden önceki gibi oluyor her sey

Eğer hızlandırıyorsa, bu tarz gaz, şişkinlik yapanı değil. Bağırsak hareketine yardım etmiş olanı, şişkinlikten sayılmıyor çünkü hareketi kolaylaştırıcı oluyor.
    Kabızlığın varsa sebzenin yanında meyve de ye. Gazın varsa yeme.

kabızlığı bir şekilde çözebiliyorum olduğu zamanlarda ama gaz sorununu maalesef çözemedim. gaz sorunu için ne yapılması gerek peki, bilginiz var mı?

Her zamanki dediğimi dene. Gazın varsa meyveyi bırak sebze ye, gazın yoksa sebze ye, kabızlığın varsa sebze ve meyve ye.

meyve hiç yemiyorum, sebzeye ağırlık verip deniyim bi de hazır evdeyken sebze de çok yemiyorum çünkü. çok teşekkür ederim tekrar

• 1881-1938 kullanıcısına yanıt
    Hocam neyin dokunduğunu öğrendikten sonra biraz daha normale dönüyor insan yinede akşam azda olsa sebze falan yemeye çalışın.

Hocam hiç sebze de yemeden olmaz dokunmayan gaz yapmayanlardan yemeye çalışın mesela ben ıspanak pırasa yiyorum baklagiller çok gaz yapıyor yemiyorum onlardan meyve de mandalina muz yiyorum onlarda iyi geliyor. Bende ki sıkıntı haplardan mı nedir sanki bağırsaklarım ağrıyor birazda kabız var.

• 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.