Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Gurultugaz Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
10.330
Cevap
178
Favori
1.377.818
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon )
Giriş
    0 Mesaj

Daha öncesinde safra asidine bağlı gastritim vardı dediğiniz gibi devamlı bi açlık durumumda var aynı zamanda kilo alamama da var dediğiniz gibi olabilir yarın randevum var doktora ne diyebilirim bu konuda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    yunus2tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Ragnar_TR

Daha öncesinde safra asidine bağlı gastritim vardı dediğiniz gibi devamlı bi açlık durumumda var aynı zamanda kilo alamama da var dediğiniz gibi olabilir yarın randevum var doktora ne diyebilirim bu konuda
    Safra kesesi yerindemi, alındımı, İngiliz Tuzu (Magnezyum Sülfat) ile karaciğer ve safra
    temizliği denedinmi, Gastritin iyileştimi, bu arada hem aynısefa hemde çörekotu yağının gastrit
    için şifalı olduğunu da belirteyim. Kiloda alamıyorsan (+el ve ayak üşümesi de eşlik ediyorsa)
    hormonal bir dengesizlik olabilir. Yarın hangi bölüme, dahiliye mi gidiyorsun, sen şikayetlerini
    sayacaksın, doktor da bildiğini okuyacak, bilemediği yerde ise bilemedim demeye utandığı için
    pisikolocik diyerek pisikiyatriye yönlendirecektir muhtemelen.!. Allah tez şifa versin.
    |
    |

• Er
    0 Mesaj
    Gastritin tedavisi devam ederken antibiyotik kullanıp ishal olmuştum tedavi orda yarım kaldiydi. Safra ameliyatı vs olmadim. Çok karışık bi durumum var anlamasi güç :)

Hangi antibiotiği kullanmıştınız?
    |
    |
    Ragnar_TR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Arkadaslar karnımın boş olmasına rağmen gelen bıçak saplanır gibi hissettiren ağrıyı nasıl geçirebilirim öneriniz var mı? Ağrı ozellikle yemek yemediğim zamanlar oluyor. Karnın çevresinde ve kasıklara doğru gidiyor ağrının yerleri.

|
    |

Orijinalden alıntı: yunus2tr

Sanada geçmiş olsun *tkar @ arkadaşım...
    Psikiyatri Antipsikotikler gurubundan bir ilaç verdimi yoksa sadece Serotonin hapı yazıp salladımı
    ilaçlarını incele eğer yoksa doktorundan (Solian 200 mg) rica et. Dr. numunesi yada hasta iadelerinden
    bile bikaç adet olsa denemen için yeterli, yani faydası olacaksa zaten ilk kullanımda etkiyi görürsün.

Ben 10 yıldır dahiliye +gastro.. bölümlerini dolaşıp duruyorum çare biyana daha bir tanı bile konmadı
    +Psikiyatriye gittiğim 1,5 yıl zarfında 12 farklı Antidepresan denedim ama sadece Solian etkiledi,
    oda yine tam değil, karnımdaki huzursuzluğu yarı yarıya azalttı. Merakla prospektüsünü iyice okuyunca
    önemli bişey dikkatimi çekti *Vücutta üretilen Dopamin hormonun bağlandığı reseptörleri bloke ederek
    etkisini gösterir* yazıyor. Bende zaten sigarayı bırakınca hormonal dengemin alt üst olduğunu yani
    sorunumun hormonal olduğunu düşünüyordum, bilemediğim şey ise hangi hormonun yokluğu ya da çokluğu!

Ben bu ilacı IBS tanısı konmuş ya da hiç tanı konmamış, karnından rahatsız HERKES DENEsin diyorum.
    Şimdi hormonların vücudun işleyişindeki rolünü uzun uzun anlatmak istemiyorum, eğer sıkıntının
    sebebi hormonlar ise, ne gıda takviyeleri nede diğer ilaçların bir faydası olmayacaktır.
    Sana nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum Yunus kardeşim, Allah ne muradın varsa versin.
    Yıllardır denemediğim ot çöp vitamin mineral probiyotik takviye vs. kalmadı, tam umudu kesmişken
    tesadüfen gördüğüm bu mesajda adı geçen Dopamin hormonu biraz araştırınca benim de aklıma yattı
    ve denemeye karar verdim. Dedim ne olcak ki, en fazla ölürüm zaten ölüden daha iyi değilim!
    Psikiyatriste anlattım aynısını, olabilir.. dene bakalım dedi ve Solian 200 yazdı, ve daha sabah
    kahvaltı sonrası aldığım ilk tablet sonrası karnımda hiç sıkıntı kalmadı. 15 gün sonra ortadan
    kırarak günde yarım hap yutmaya başladım ve bişey farketmedi, yani şimdilik bir şikayetim yok.

• Yüzbaşı
    559 Mesaj

Deneyeceğim

|
    |
    yunus2tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ibs stres kaynakli ise dopamin fayda edebilir
    peki seratonin denedinizmi

Daha önceki mesajları okumadıysanız buraya bir göz atın aynısefayı aylar önce önermiştim. Bugün hala aynı sefayı kullandığım zaman guruldanma neredeyse tamamen ortadan kaybolurken kullanmayı bırakınca maalesef 1-2 hafta sonra biraz geri dönüyor.
    Yani benim tecrübelerime göre bu bitki maalesef ( en azından bende öyle ) kalıcı sonuç vermiyor ne yazık ki sürekli kullanmak lazım. İlk sefer yaklaşık 1 ay ve son sefer 40 gün belki daha fazla kullanmama rağmen bırakınca maalesef belirtiler geri dönüyor. Ama en azından kullanınca işe yarıyor guruldamadan rahatsız olanlar kesinlikle denesin derim.

• Er
    0 Mesaj

neyiniz var tam olarak

|
    |
    madamecocoz.. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: madamecocoz..

Ağlamaktan içim çürüdü , her şeyi denedim fayda etmiyor
    Benimkini de denedin mi madam.. ?
    benimki derken yanlış anlaşılmasın, Solian tablet yani :)

bii bak•••► https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140619618

Orijinalden alıntı: Selin82

Sana nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum Yunus kardeşim, Allah ne muradın varsa versin.
    Yıllardır denemediğim ot çöp vitamin mineral probiyotik takviye vs. kalmadı, tam umudu kesmişken
    tesadüfen gördüğüm bu mesajda adı geçen Dopamin hormonu biraz araştırınca benim de aklıma yattı
    ve denemeye karar verdim. Dedim ne olcak ki, en fazla ölürüm zaten ölüden daha iyi değilim!
    Psikiyatriste anlattım aynısını, olabilir.. dene bakalım dedi ve Solian 200 yazdı, ve daha sabah
    kahvaltı sonrası aldığım ilk tablet sonrası karnımda hiç sıkıntı kalmadı. 15 gün sonra ortadan
    kırarak günde yarım hap yutmaya başladım ve bişey farketmedi, yani şimdilik bir şikayetim yok.

Alıntıları Göster
    Şifa bulmana çok sevindim sevgili Selin hanım, ben vesile olduğum için ayrıca çok mutlu oldum.
    Tabiki asıl şifa her zaman Allah'tan. Umarım bundan daha fazla arkadaş faydalanır. Geçmiş olsun.
    |
    |

• Er
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yunus2tr

Benimkini de denedin mi madam.. ?
    benimki derken yanlış anlaşılmasın, Solian tablet yani :)

bii bak•••► https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140619618

Alıntıları Göster
    Bu durumda sorun beyinde dopamin fazlalılığından kaynaklanıyor denebilir mi?

• Er
    0 Mesaj
    günlerdir ev yemeği dışında hiçbi şey yemiyodum ve şaka yapmıyorum o kadar iyiydim ki yolunda gidiyodu her şey. tabi probiyotikleri içmeye hala devam ediyorum. akşam annem gelirken lahmacun almış bir(1) tane yedim sadece ve aşırı dokundu. kendimi cüce bi gazman gibi hissediyorum ajskahskwd 65 yaş üstü ücretsiz ulaşımı görünce ordan oraya dolaşan emekli amcalar gibiyim ben de evde aynı şekil dolaşıyorum. bu konuyla ilgili son kararım dışardan yemek yemek ibs hastasının felaketidir, bundan sonra fastfood gördüğüm yerden koşarak kaçıcam yemediğim zamanlarda aklıma bile gelmedi ki her gün hamburger yiyen biriydim. işin psikolojik boyutu zaten her hastalıkta önemli.

|
    |

Orijinalden alıntı: agric99

Bu durumda sorun beyinde dopamin fazlalılığından kaynaklanıyor denebilir mi?

Alıntıları Göster
    Kendi soruma cevap gibi oldu ama solian düşük dozda dopamin salgısını arttırıyormuş. O zaman solian işe yarıyorsa ibs de dopamin az olduğu için dopamin arttıran şeyler işe yarar diyebiliriz.

Orijinalden alıntı: gren

Yunus2tr tespitiniz mantıkli

ibs stres kaynakli ise dopamin fayda edebilir
    peki seratonin denedinizmi

Bana IBS tanısı konmadı ki!
    7 dahiliye, 2 gastro.. 1 üroloji bölümünde hiç bir kesin teşhis konamayınca psikiyatriye gittim.
    Dr. daha ben 2 satır konuşmadan *tamam tamam anladım ben senin derdini, şimdi sana bi ilaç yazıcam
    tamamen iyileşeceksin* dedi. Bende bayaa bi ümitlendim ve sevindim, aldığım hapı evde bi inceledim
    *Losiram 10 mg* Serotonin hapıymış. Daha önce dolaştığım dahiliyeciler adı ve etken maddesi farklı
    3 değişik marka vermişti, 100 den çok çeşidi var, hepsi Serotonin Gerialım İnhibitörü diye geçiyor.
    Losiram dahil 4 farklı hapın hiç birine 3 günden fazla dayanamadım, yan etki olarak bende feci halde
    bulantı yaptı, 24 saat midem hep ağzımda ama en ufak bir fayda hissetmedim. Devamında etken maddesi
    farklı 2 başka marka daha aynı yan etkiyi gösterince bidaha başka Serotonin hapı yazdırmadım.
    Başka gurup antidepresanlarla deneylere devam ettim. İlk 11 hap karavana, hiç bir fayda görmedim.
    12 Numaradaki SOLIAN ile daha ilk hap sonrası karnımdaki sıkıntı kayboldu. Hedef tam 12 den denebilir.
    Son olarak dopamin hormonun stresden başka daha pek çok işleyişte etkili olduğunu belirteyim.
    |
    |

• Er
    2 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: agric99

Kendi soruma cevap gibi oldu ama solian düşük dozda dopamin salgısını arttırıyormuş. O zaman solian işe yarıyorsa ibs de dopamin az olduğu için dopamin arttıran şeyler işe yarar diyebiliriz.

Alıntıları Göster

*solian dopamin salgısını arttırıyormuş* die nerde yazıyor ben göremedim, aşağıdaki;
    ►▬Solian, dopamin'in bağlandığı reseptörleri bloke ederek etkisini gösterir.▬◄
    cümlesinin de ne anlama geldiğini çözemedim, anlayan biri varsa lütfen tercüme etsin.
    Yani bu hap dopamini artırıyor mu, azaltıyor mu yada bünyedeki dopamin az mı, çok mu?
    ben her ikisini de muhtemel görüyorum, ne demişler; dopaminin de azı karar çoğu zarar.

♣Dopamin, vücutta doğal olarak üretilen bir kimyasaldır. Beyinde, dopamin reseptörlerini aktive ederek nörotransmiter olarak görev yapar. Dopamin, ayrıca, hipotalamustan da salgılanır ve kana karışarak nörohormon görevi yapar. Nörohormon olarak görevi hipofizin ön lobundan prolaktin salgılanmasını baskılamaktır.♣ (Vikipedi)

bak bii•••► http://www.ogelk.net/makale/42-herkes-icin-yasamla-dans-dopaminin-azi-karar-cogu-zarar-.html
    |
    |

• Yarbay
    8559 Mesaj
    Konuyla tam alakalı degilde dopaminin degisik bir hormon.
    şoyleki mesela alkol bagımlisi alkol aldıkca dopamin artıyor daha sonrasinda dustukce tekrar tekrar alkol ve kisirdöngü.
    florayi bozan herseyden kacmak gerek

|
    |
SEO
son dakika
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.