Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (471. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir (4 Mobil) - 12 Masaüstü4 Mobil
5 sn
12.374
Cevap
199
Favori
1.896.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunları yaşayan birisi Allah rızası için cevap versin!

Önce kısa bir bilgi vereyim: Yaklaşık beş senedir bu illetin diyare versiyonunu çekmekteyim. Hayatımın bir döneminde beş sene kabızlık, ardından üç sene reflü yaşamıştım, şimdi de bu.. en beteri bu diyebilirim. doktor süreçlerini ben de geçirdim, fizyolojik bir bulgu yok.. Tedavi noktasında da doktorlara güvenim yok.. Sağlıklı beslenmeye önem veren spor yapan biriyim. zayıf sayılırım. Genel olarak biraz hassas, hafif takıntılı denebilecek biriyim ama hep böyleydim zaten. Gamsız biri hiç olmadım. Tabi yaş geçtikçe hayatta pek çok olumsuz olaylar da yaşadım.. Burada bu hastalık psikolojik mi derken iki ihtimal geliyor aklıma: 1- Genel olarak hassas biri olmanın sonucu mu? 2- Bu hastalığı/bağırsakları kafaya takmak mı buna sebep oluyor? İkincisi olduğunu sanmıyorum çünkü bu hastalığa yakalandığım ilk iki senede doktor tanı koyana kadar ibs nedir bilmiyordum, kafamda sadece "bağırsaklarım çok çalışıyor, iyice çalıştıran şeyleri yemeyeyim bari" vs. tarzı düşünceler vardı, sorun olarak görmüyordum, kafama takmam söz konusu değildi yani.. Ancak buna rağmen bu hastalık bende inatla devam etti. Eğer cevap birincisi ise bu nasıl çözülür ki... Yok psikolojik değil de beslenme desek, çevremde o kadar iğrenç beslenen insanlar var ki bu konuda en ufak bir sıkıntıları yok. Ayrıca bunların hiç mi derdi yok. Bunlar bile insanı deli ediyor bazen..

Şuanda beni çaresiz bırakan durumuma gelirsek; özellikle geceleri sürekli büyük tuvalete gidiyorum, çamursu dışkılama, gıda parçaları (yediklerimi tam sindiremiyorum) ve ne yersem yiyeyim aşırı gaz problemim var. Geceleri tuvalete gitmekten uyuyamaz oldum, tuvalet kabusum oldu. Gitmesem de karnımdaki şişkinlik ve gerginlik hissinden uyuyamıyorum. Çalışıyorum, sabah erken kalkmak zorundayım ve çıldırmak üzereyim. Bu durumları yaşayan varsa Allah rızası için bana bir şey söylesin.

• Nette okuduklarimda dahil biseyler yazayim.
    1.camur olayı ve asiri gaz durumunda safra kesesine baktırmadıysan baktir tedbiren.safra kesesi-pankreas-karaciger baglantılida olabiliyor
    2.mide-bagirsak stresten cok etkileniyor
    3.ibsde digerleri herseyi yiyor olayi biise yaramaz ibsli yiyemıyor
    4.en kotu ihtimal crohn ulseratif kolit ihtimali ki kolonoskopi yaptirdiysan bu degil
    5.ibs baslibasina psikoloji bozar ve halsizlikde yapar
    6.vitamin-mineral degerlerine gore takvıye almalisin
    7.genelde b-12 d demir eksikligi yapar
    8.probiyotik tabletler genelde ise yaramixor
    9.kefir yogurttan fayda gorende var gormeyende
    10.yine bazilari colidur fungostatinden fayda goruyor
    11.bazılari yesilcay turlerinden
    12.bikere herseyi yiyeyim olmuyor
    13.stres-ibs kardes gibilerD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gren kullanıcısına yanıt
    İlgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kolonoskopide bir şey çıkmamıştı. Safra kesesine baktırmadım, baktırayım inşallah.
    Beslenmeyi daha düzgün hale getirmek şart o zaman. Bunun için önce bağırsak karaciğer temizliği ile başlamayı öneriyorlar fakat daha önce belirttiğim gibi ben zayıf sayılabilirim. Temizlik programlarına baktığımda 7-10 gün sadece sıvı tarzı şeyler var. Bunlar da çok kilo kaybettirir. Daha kısa ve kolay bir yol deneyen var mıdır acaba
  • Rastgele detoks yapmadan önce doktora danismak gerekir.once bır doktora gorun.ayrica vitamin mineral degerlerine baktir.
    zaten bir yol belırır

• gren kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • perhapsss P kullanıcısına yanıt
    fodmap diyetini hiç duydunuz mu bilmiyorum ama bu diyete hiç taviz vermeden uyan insanlar çok faydasını görmüş. eğer maddi durumunuz uygunsa bir diyetisyenle ilerlemenizi tavsiye ederim çünkü birçok yasak gıda var. ekmek yasak, baklagiller yasak, bazı sebze ve meyveler yasak, süt ürünleri yasak.. kendi başınıza uygularsanız kontrolsüzce kilo verebilirsiniz. sanırım üç aylık bir diyet, üç ayın sonunda yavaş yavaş yasak olan besinleri yemeye başlıyorsunuz. eğer bir sorun çıkarmazsa beslenmenize ekliyorsunuz diye biliyorum.
    bir de gaps diyeti var ki bence o daha zorlayıcı. amacını ve mantığını ben anlayamadım. ama onun da faydasını görenler varmış. umarım bir çözümünü bulursunuz. çok çok geçmiş olsun, allah şifa versin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir goruse gore bagirsak florasi candidanın fazla artmasından bozuluyor
    bir goruşe gore kotu bakteri artısı.
    bu tarz diyetlerin cıkış nöktasida burası.
    muhtemelen ise yarar az veya cok.
    ama insanlar istiyorki herseyı yiyeyim iceyim
    zaten problemde bu.
    irade meselesi.
    yine de bu diyetler esnasinda vitamin mineral eksikliginden bahsetmemeleri eksiklik.
    bunu da tamamlamak gerek

• Gaspass deneyen varmı

• leviosami L kullanıcısına yanıt
    ben doktor sürecinde fodmap+laktoz free+gluten free+şeker free şeklinde bir diyet yapmıştım. pek bir fayda göremediğim için 40 gün yapıp sonra bıraktım. Diyet sürecinde çamursu dışkılama devam etti. Sadece gazda azalma olmuştu. Ekonomik boyutu ise korkunç. Kilo vermemek için yasak olmayan doyurucu şeyler çok pahalı. kinoa, karabuğday tarzı özel ürünler, pirinçten yapılmış ürünler, muz, et vs.. o dönemde inanılmaz para harcadım böyle şeylere. ve sonra insan bunların bir sektör olduğunu düşünüyor.. Maddi durumu iyi olmayanlar ne yapacak diyorsun.. Bu kadarı zor gibi ama genel olarak en zarar veren besinlerden kaçınarak da belki bir yere varılabilir.

benim tek sorunum maalesef ki gaz problemi. ondan kurtulacağıma emin olsam yapardım ama olamıyorum işte.. gazlı içecek ve şeker yemeyi kestim mesela ben de ama gaz problemim çözülmedi.

benim tek sorunum maalesef ki gaz problemi. ondan kurtulacağıma emin olsam yapardım ama olamıyorum işte.. gazlı içecek ve şeker yemeyi kestim mesela ben de ama gaz problemim çözülmedi.

• Benim de tek sorunum gazdı burda birisi aynısafa çayı önerdi hiç inanmamıştım geçeceğine ama gaz sorunum tamamen geçti.Kendisine çok teşekkür ederim burdan. Normalde şu saatte yatakta inanılmaz yellenerek gaz çıkartmam gerekiyordu ama hiç yok. 1 haftayı geçti kullanalı. ilk içtiğimde inanılmaz bir die off etkisi oldu çok yorgun hissettim uykum geldi hafif başım ağrıdı gaz çıkarmam daha da arttı sonraki gün sanki sihirli değnek deymiş gibiydi çok iyiydim gazım tamamen geçmişti ve hala öyle. Tabi bu süre kişiden kişiye değişir. Umarım böyle devam eder etkisini falan kaybedecek diye çok korkuyorum. Aslında biraz daha bekleyip yazacaktım hani şöyle 1-2 ay geçtikten sonra tam etki ediyor mu/plasebo mu değil mi diye ama dayanamadım yine belki bi faydalanan olur vs diye. Guruldama da vardı onlar da kesildi tamamen.
    Aktarlarda uygun fiyata satılıyor paketi 7 tl'ye aldım ben ismi papatya nergisi diye de geçiyor aynı şey, sabah akşam aç karnına bir bardak kaynamış suyun içine tepeleme bir tatlı kaşığı atıp 10 dk demleniyor sonra süzülüp içiliyor
    İlginç acımtırak bir tadı var ama içebiliyorum ben zaten bana bu şekilde faydası devam edecekse önür boyu içerim hiç sıkıntı değil zaten çok yararlı bir çaymış yeterki etkisi geçmesin

bende gaz sorununu bayağı azaltmıştı bu diyet fakat dediğim gibi uygulaması madden ve manen çok zor

• İngiliz karbonatı içiyorum ve gluten laktozdan uzak duruyorum gayet iyiyim.

Eczanede satılıyor. Belirtileri azaltıyor. 1 su bardağına 1 çay kaşığı serpme dökün sabah akşam aç karnina için.

Bakın sakın tok karnına içmeyin sakın..

Aç karnına için

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus2tr

Geçmiş olsun hikyhiky & leviosami arkadaşlar; size Aynısefa çayı denemenizi öneriyorum.
    Buna ilaveten yerli tohumdan, hilesiz, katkısız çörekotu yağı ve tahin tüketiniz.
    (not: markalı ürünler işe yaramıyor) +Yemekleri daha fazla çiğneyerek daha yavaş yiyiniz.
    Rica ederim, tekrar geçmiş olsun hikyhiky@ Aynısefa (Portakal Nergisi) çayını ben önermiştim,
    aslında bu bir prof. Saraçoğlu kürüdür. Bu bitkinin derdinize şifa olmasına çok sevindim.
    Demek sizdeki gaz nedeni Candida imiş, ilk içtiğinde oluşan die off etkisi ise ölü mantarların
    yarattığı toksite sebebiyledir. İkinize birden cevaben yazdığım öneriyi leviosami @ görmedi
    sanırım, halen ne yesem ne içsem diye dolaşıp duru, bide cepten arayım bari :)

Yıllarca herşeyi deneyipte derdine çare bulamamış diğer arkadaşlarada HORMONları araştırmasını
    önermiştim ama onu da gören olmadı, hiç kimseden ses yok. Hormonların birinde bir dengesizlik
    varsa dağları yesen, denizleri içsen bile, yinede tam sağlıklı olabilmek mümkün değildir...

•••► https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140548696

Aynısafa ►•• https://urun.n11.com/cay/aynisafa-bitkisi-portakal-nergisi-ayni-sefa-aynisefa-1-kg-P338900381

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus2tr -- 30 Ekim 2019; 22:48:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leviosami

Aynısefa (Portakal Nergisi) çayı: 1 su bardağı su kaynatıp içine 1 tatlı kaşığı bitki atıp
    üstü kapalı 10 dk. demleyin. günde 1 kere aç karına 3 gün deneyin, iyi gelirse devam edersiniz.

►•• https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140397990

►•• https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140589060

►•• https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140548696

• yunus2tr Y kullanıcısına yanıt
    ahhsahhs cok tesekkür ederim görmemistim gercekten. acıkcası ben böyle bitkisel ürünlerden korkuyorum biraz annem sürekli “abuk subuk seyler alma” dedigi icin ama eger gidebilirsem aktara alıcam. umarım faydasını görürüm ikiniz de denemissiniz gerci ise yarıyosa bende de yarar herhalde. benim diger bi korkumda ibsnin belirti degistirmesi. mesela suan gaz problemi ve karın agrısı var, bu en hafif versiyonu ancak zamanla problemi degisip ishale ceviren insanlar varmıs galiba öyle bi sey olursa yataga uzanıp birinin beni yukarı dogru cekmesini beklerim

• H.pylori
    H.pylori
    H.pylori
    Aslında o durum çok değişken :) Mesela benim ishalle başlamıştı.Sonra bi kabız bi ishale döndü, sonra 5-6 ay full kabıza döndü , şimdi ise çamurumsu - kabız gene karışık :D böyle saçma sapan durumlar yaratıyor gerçekten ama sürekli değişiyor hiçbir semptom sürekli kalıcı olmuyor.
  • Aynen ibs surekli degisken bazen gaz siskinlık
    bazen agrı bazen bunalti
    bazen hepsı
    surekli degişken

• 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.