Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.376
Cevap
199
Favori
1.897.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hiç dikkat ettiniz mi böyle mevsim geçişlerinde (ilkbahar-sonbahar) şikayetlerinizde artma falan oluyor mu hiç?
    Sanki bende öyle oluyor eğer tesadüf değilse.Bugünlerde bağırsaklarım da kasılma-ağrı gaz gibi şikayetler oluyor, guruldama ve gevşeme olursa rahatlıyorum.Ama ağrı olduğu zaman sinir ediyor beni, rahatsızlığımızın neyden olduğunu neyin iyi geleceğini bilmemek kötü bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prince_ices -- 23 Ekim 2019; 10:26:38 >
  • °î° 14853 mesaj ═╩╦ Deleted User ╩╦═

14853 mesaj yazmış biri ne büyük bir günah işledi de idam cezası aldı çok merak ettim °î°
    bari nişlediğini bilsek de bizde aynı hataya düşmesek :)
    Daha önceleri de 10Bin küsür mesajlı 2 ayrı Deleted User görmüştüm, acaba diyorum;
    gerçekten bu üyeler çokmu ayıp etmiş! yoksa çok hassas, dokunmatik bi yönetici mi var.!.
  • selamlar kolay helsin bu sindirim sistemi rahatsızlığıyla ilgili yazınız için rahatsız ettim rahatsızlığınız geçtimi ne durumdasınız bendede sizinkinin tıpa tıp aynısı sorun varda lütfen geri dönüş sağlayabilirmisiniz teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. Yaklasik 4 aydir yemeklerden sonra siskinlik, alt karin bölgesinde sancılar, yine yemek yedikten sonra 5 dakika içinde tuvalete çıkma , bir ishal bir kabız olma gibi dengesizlikler yaşıyorum. Genelde 2 hafta kadar sürüyor ondan sonra düzeliyor 1 hafta kadar normal yaşıyorum sonra tekrar başlıyor. Dahiliyeye gittim ve kan tahlili, idrar ve gaita testi yaptırdı. Akdeniz anemesi dışında temiz çıktı gastroentrolojiye yönlendirdi ve gittim doktor akdeniz anemisini duyunca direk endoskopi istedi ve özelde yaptırmayı düşünüyorum. Acaba İstanbulda önerebileceğiniz çok yüksek fiyatlı olmayan bir yer var mı ?

• arkadaslar bu urunu hic kullanan oldumu bilgi verirmisiniz
    Probien Probiyotik Prebiyotik Sinbiyotik
  • Merhaba arkadaşlar..Size uzun zamandır yaşam kalitemi oldukça düşüren bu durumdan bahsedeceğim .
    Geçen yıl ikinci dönem başladı bu rahatsızlığım,önce karın ağrısı ,ishal ve daha sonra değişmeye başlayan bağırsak düzenim..Daha sonra yaş tatili girdiği için o zaman pek üstünde durmadım geçer sanıyordum ama hala devam ediyor.Doktora gittiğimde hiçbir sonuç çıkmadı .Verilen ilaçlar sadece karın ağrımı aldı gaz ,sancılar ,tuvaletimi yapmış olmama rağmen hala devam eden tuvalete çıkma hissi.. Doktorlar ibs hakkında bir şey söylemedi ama ben öyle olduğumu düşünüyorum .Öyle miyimdir??

• bir haftadır, yani probiyotik kullanmaya başladığım günden beri kendimi daha iyi hissediyordum ama dün kızartma-yoğurtlu sos yedim. ondan mıdır bilmiyorum ama karnım çok kötü ağrıyor. bu hastalıktan kurtulamayacak olma düşüncesi hayatımı bitirecek diye korkuyorum. sürekli aklımın içinde, sürekli ne zaman iyilesecegimi düsünüyorum ama hiçbir çaresi hiçbir kaçış yolu yok. üstüne ne annem ne de başkaları hastalığımı ciddiye almıyor. doktorun psikolojik, strese bağlı demesi yüzünden “abartma bi şeyin yok” durumuna düstüm. allahtan tek istegim bu hastalıktan kurtulmak. baska hicbi sey istemiyorum hic bi sey

• Dokunanlari yememek gerek yoksa hicbirsey ise yaramiyor.ilaclar rahatlama amaclı.birde sıkayetler illa oluyor.iyilestigini soyleyenler var forumda.
    kimi colıdur kimi fungostatin kullanmıs.
    yesilcay tarzi seyler icen var kefirden fayda goren olmus.kombine yapmislar falan birde herkesinki farklı farklı

• Önceden yazmıştım ağrılar kendiliğinden düzeldi diye hala aynı pek ağrı gaz vs yok ama şimdi başka bir sorun çıktı..Ağzımda tarifi zor metal veya amonyak benzeri bir tad var sürekli ve ne yapsam geçmiyor.Acaba sonraki evreye mi geçtim de haberim mi yok?

Benzer sorun yaşayan oldu mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • neyin dokunup dokunmadığını anlayamıyorum maalesef çünkü bir gün dokunmayan şey ertesi gün karnımı ağrıtıyor takip etmek çok zor her yediğimden etkileniyorum

• Soslar asırı yaglılar hazirgıdalar tatlilar hamurisleri vb genelde dokunan seyler belli bazen tolere edilsede genelde bellı.
    yani bazı seylerden kacmak gerek arasira kacamak olsada.
    genelde sebzeler iyi olsada yine bazı sebzelerde dokunabiliyor.
    bazi meyvelerde dokunabiliyor.
    kisacası gitgelli bir hastalık

• Soslar asırı yaglılar hazirgıdalar tatlilar hamurisleri vb genelde dokunan seyler belli bazen tolere edilsede genelde bellı.
    yani bazı seylerden kacmak gerek arasira kacamak olsada.
    genelde sebzeler iyi olsada yine bazı sebzelerde dokunabiliyor.
    bazi meyvelerde dokunabiliyor.
    kisacası gitgelli bir hastalık

• Devamlı olarak sindirim sistemini yavaşlatan yiyecekler yemeyi denedin mi?

Her gün 4-5 muz gibi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kime sordunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: leviosami

kime sordunuz
    hiiç bana bakma,,, bana sormadı...
  • Arkadaşlar 473 sayfa olmuş bu konuda niye benden başka hiç kimse hormon dememiş,!?
    herkes yeme içme takviye gıda probiyotik antibiyotik bilmem ne vs. tutturmuş gidiyor..
    Hormonların vücudumuz işleyişindeki etki ve önemini kimse bilmiyor yada duymamış olamaz!

Ben kendim de dahil, burada yazmış ve derdi olan arkadaşlardan enaz %25 inin sorununun
    hormonal olduğuna inanıyorum ve herkese D vitamini sandığımız D hormonu dahil tüm önemli
    hormonları i.net den araştırmanızı tavsiye ediyorum. Doktorlar serotonin, Tiroit, insülin
    dışındaki hormonlarla pek ilgilenmiyor, herkese şeker ikram eder gibi serotonin yazıyorlar.
  • tavsan kemir marul kemirmedigim sürece bu hastalık gecmicek.. cikolata yemiyorum fastfood yemiyorum gazlı icecek icmiyorum bu hayat benden tam olarak baska ne yapmamı bekliyo olabilir iki kaşar salam yeme zevkimiz kaldı onu da yemiceksem öliyim zaten ölü sayılırım

• leviosami L kullanıcısına yanıt
    bu saydıklarının cogunu bende yiyip icemiyorum malesef hazır meyve suyuda dahil salam a gelince sanki digerlerinden daha tehlikeli
  • kral1kral1 kullanıcısına yanıt
    evet gercekten hazır meyve suyu iki kere ictim ikisinin de karnım ağrıdı cok anlam da veremiyorum artık gözümün önünden yemek gecse karnım agrıdıgı icin shdjsfd sucuk ve sosis cok zararlı diye duydum salam da onların aynısı sayılır zararlı olabilir dogru söylüyosunuz. belki onun yerine illa bi sey yenilicekse hindi füme falan yenmeli. yarın kahvaltıda zeytin domates salatalıkla kahvaltı yapıcam o zaman bakalım işe yarıcak mı

• leviosami L kullanıcısına yanıt
    işte bizim yanıldıgımız nokta tam olarak burası o bagırsagı o hale getirene kadar calistik hep tekrar duzelmesini ise 1 kaç gunde istiyoruz baya uzun zaman gerektirir aslında bir ara beyaz unu bile kestim kepek ekmegi cavdarli derken siyeze kadar bulastım yalniz siyez cok katı hemde pahalı açkcası duzelir gibi oluyor ama nafile
  • 
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.