Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (332. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu illeti 3 yıldır bende çekiyorum sizler gibi kullanmadığım ilaç kalmadı ancak benim sormak istediğim başka bi konu var alkol alınca bende ne ağrı kalıyor ne bi rahatsızlık yani iki biradan sonra ertesi güne kadar hiçbir rahatsızlık hissetmiyorum ama ertesi gün artarak geri başlıyor sorunlar bunu yaşayan birtek ben miyim merak ettim açıkcası ?

Şimdi hem ibs sin hem alkol alıyosun taraflarına hiç girmeyin bu mal ağrı yüzünden alkole küsecek değiliz bunun başka bi yolu olmalı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • edessa2017 E kullanıcısına yanıt
    merhaba edessa2017 telefonda görüşmemiz mümkün mü bi kaç sorum olacak da ? özel mesaj gönderemiyorum hata veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brknt07 -- 6 Eylül 2017; 16:6:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brknt07

merhaba edessa2017 telefonda görüşmemiz mümkün mü bi kaç sorum olacak da ? özel mesaj gönderemiyorum hata veriyor

tlf konusunda yardımcı olamıyacagım, burda kafanıza takıkan hersoru cevaplana konusunda yardımcı olmaya çalışır bu hastalığın bir dongu sistemi var ,etkilediği vucudun belli bolgelerini etkiliyor o nedenle herkes çaresizlikmiş gibi bakıyor..

SİMFLAT kabızlığada ilerleyen zamanlarda çare olacak mıdır ? çünkü dışkılama olduğu zaman rahatlama oluyor dışkılama olmadığı zaman dışkılama olana kadar beni çok kötü etkiliyor
  • quote:

SİMFLAT kabızlığada ilerleyen zamanlarda çare olacak mıdır ? çünkü dışkılama olduğu zaman rahatlama oluyor dışkılama olmadığı zaman dışkılama olana kadar beni çok kötü etkiliyor

dediğim gibi kabızlık vve ishal bu hastalığın belirtisi, ya karın şiskinligi, yemek yemeseniz bile su içseniz bile kabız olmuş oluyorsunuz . (uzun sure kabız iseniz iç hemoridiniz oluşmuştur buna bağlı yorgunluk ve halsizlik baş gostermiştir) ilaç bağırsak ile beyin arasındaki iletişim hattını onarıyor...bu onarım bittiginde zaten oyle bir probleminiz kalmıyor...

• Hocam bende 4 yıldır sürekli tuvalet atakları oluyor çamur gibi bazen ishal oluyor sabahlara aç karnına 2 adet debridat atınca o günüm rahat ve sıkıntısız geçiyor konu ile bilgisi olan varsa sürekli debridat kullanmak sıkıntı yapar mı yada ileride vücut alışıp doz arttırmak gerekir mi diğer sorumda simflat ishal de işe yaradı mı ben 6 gün kullandım biraz rahatlattı ama ishalimi tam kesmedi sizde ishal var mıydı?

• gülmekgerek G kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sorunların neredeyse benimki ile aynı ama 4-5 senelik hastalık 1 hafta kullanmakla geçebilecek olsa şimdiye ibs hastası kalmazdı en az 3 ay düzenli kullanmak gerekir diye düşünüyorum. debridat bende işe yaramadı simflata başladım.
  • brknt07 B kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde nasıl başladı ben bir ay antibiyotik tedavisi aldım o günden beri sürekli atak ishal oluyor debridat aç karnına 2 adet iyi geliyor simflat ı bıraktım şimdilik

• gülmekgerek G kullanıcısına yanıt
    Benimde ayni sayılır 2 seçenek den şüpheleniyorum bende uzun zamandır panik atak ve anksiyete var ya bundan yada antibiyotik den diye düşünüyorum

• Arkadaşlar bağırsak sağlığınız bozulduğu zaman, mikrobiyota dengesi bozulduğu zaman psikolojik sorunlar ortaya çıktığı artık kesin. Bağırsaklardaki yararlı bakteriler azaldığında hem sindirim sistemi sorunları hem de psikolojik sorunlar ortaya çıkıyor. Güçlü bir probiyotik kullanın. En az 3 ay devam edin. Faydasını görürsünüz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    İlac bağırsakları hangi anlamada zorluyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gülmekgerek

Hocam sizde nasıl başladı ben bir ay antibiyotik tedavisi aldım o günden beri sürekli atak ishal oluyor debridat aç karnına 2 adet iyi geliyor simflat ı bıraktım şimdilik

antiboyotik kesinle almayın çok buyuk problemler karşılaşırsınız bagırsak florası ishal ile darmadağın olur, bağırsağı toplayamazsilınız..

• quote:

İlac bağırsakları hangi anlamada zorluyor ?

bagırsakları boşaltığı zaman zaman ağrı hisedebilirsinizm..

Benim karnım davul gibi oluyor wc ihtiyacım olduğunu düşünüp lavaboya gidiyorum ama sadece oturup bekliyorum gelen birşey Yok 😀

• quote:

Benim karnım davul gibi oluyor wc ihtiyacım olduğunu düşünüp lavaboya gidiyorum ama sadece oturup bekliyorum gelen birşey Yok 😀

kaçıncı gun kullanım

4. gün henüz. dışkıyı ıkınarak cok az yapabılıyorum baska turlu zaten normal bı dıskılamam olmuyor. var diye gidiyorum ama otur otur yok birsey sıkıldım artık bu bagırsaklardan yıldım yanı yıldım :(
  • quote:

4. gün henüz. dışkıyı ıkınarak cok az yapabılıyorum baska turlu zaten normal bı dıskılamam olmuyor. var diye gidiyorum ama otur otur yok birsey sıkıldım artık bu bagırsaklardan yıldım yanı yıldım :(

attarlarda deve gozu var cay gibi demleyin aksamlar birer bardak şeker atabilirsiniz için bayagı kabız olmuşsunuz...

sanırım sizin söyledıgınız açlık otu diger adı . bunu kullanınca kesilse bile ibs oldugum icin tekrar aynı olacagım. önemlı olan ibs yi tamamen ortadan kaldırmak yoksa ölene kadar çekeceğe benziyor durum .
  • quote:

sanırım sizin söyledıgınız açlık otu diger adı . bunu kullanınca kesilse bile ibs oldugum icin tekrar aynı olacagım. önemlı olan ibs yi tamamen ortadan kaldırmak yoksa ölene kadar çekeceğe benziyor durum .

evet o ot siz siz kafanıza taktıgınız bende ilacla birlikte alın dedim bagırsakları yayvanlığını goturuyor su anda bagırsaklar sıklaştırma yapıyor biraz o zaman sabır..

zaten sabretmekten baska bırsey yapamıyoruz . sagolsun doktorlarımız caresını bulamadılar
  • 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.