Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece önerebileceğim NT BİOTİC KAPSÜL çünkü pre,pro,postbiyotik şeklinde bir ürün 90 TL civarı tabi öncelik eczacınıza danışmaktan geçer tekrar geçmiş olsun..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

cymbalta deneyen oldu mu antidepresan 1 aydır kullanıyorum %30-40 azaldı bende

Haziran 2015'ten beri kullanıyorum. Yabancı forumlarda zamanla iyileşen çok. Tamamen yenenler ağırlıkta. Ama bende beklediğim gibi olmadı. Umuyorum ki siz iyileseceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

Kaptan burada hala .))
    Önceki sayfaları okuman lazım.

Hocam neden önceki sayfaları okuyayım ne oldu ki?
  • turkuaz999 T kullanıcısına yanıt
    .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:53:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAPTANELVIS

2 defa ibs yi yendim gecen yaz,Onunla ilgili ayrıntılar yazmıştım cok defa.O yuzden öncki sayfalara bak demiştim.

Bu arada o ibsyi yendigimde kullandıgım çay karışımınıda temin ettigim arkadasımla görüşüp burada paylaşıcam hazır kit halde satılıyormus sanırım.

Tabi kesinkez olacak deme şansımız yok ama ben 2 defa oldurdum.

Kullanmak isteyenler olursa ve kullanırsada sorumluluk kendilerine ait olucak yan etki vs görürseler.

Bu vb sorumlulukları üzerlerine alırlarsa paylaşıcam denemek isteyenlerde deneyecekler.

Sadece çay içerek mi ibsyi yendin?
  • Herkese GEçmiş olsun arkadaslar,

Benim söyle bir sorunum var, haftada neredeyse bir defa tuvaletimi yapabiliyorum oda ancak cok cıvık ve az oluyor, kilo problemim var doktora gittiğimde bağırsal floran bozulmuş SFS diye bir test varmıs bunu yaptırman lazım dedi fiyatı 500 euro , yurt dısında yapıldığını söyledi (Arastırdım baktım , türkiyede yapılmıyor) sizde bunu yaptırmalımıyım, ayıflamaya çalışıyorum diyet yaptığım halde kilo veremiyorum hata sabah kalktığım halde 1 kilo aldığımı görüyorum aksama oranlar,
    PRebiyorik ilaçlar verdi doktor.

-Bugün aynı zamanda Gastroentrolojiye gittim maflor,libalaks,duspatalin ve x-m verdi, bir hafta sonra sorun devam ederse kolonoskopi yapcaz dedi

BAna bu konuda tavsiye verebilecek olan var mı ?

YArdımcı olursaız coks sevinirim.Benim sorunum tuvalete çıkamamak,çıktığımda bile cok az çıkıyorum.

Herkse geçmiş olsuns ağlıklı günler dilerim.

• Orijinalden alıntı: Smartyy

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

Ben bu ilacı 2 hafta kadar kullandım, etki bakımından cok az bir süre ama f bir faydasını görmedim, normalde 2-3 ay en az kullanmak gerekiyormus.
    Orijinalden alıntı: Smartyy

Ben bu ilacı 2 hafta kadar kullandım, etki bakımından cok az bir süre ama f bir faydasını görmedim, normalde 2-3 ay en az kullanmak gerekiyormus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mky2 -- 9 Mayıs 2016; 16:54:49 >
  • Oncelikle ben stajyer doktorum 9 aydır ibs denen illetle urasmaktyim bir çok tedavi şekli denedim ama ıstedgim sonucu alamadım Prof söyledim mantar için ilaç kullnaymi florani bozarsin dediler sen şu an ne asamadasin antifungal işine yaradimi paylasirsan çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hk@n kullanıcısına yanıt
    Ilac kullandinizmi sonuç aldınizmi

• ControlYourDream kullanıcısına yanıt
    Doktoru söyleyebilir misin

• volkann86 kullanıcısına yanıt
    Ilacin ismi ne paylasabilir misin

• ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:53:48 >
  • Yunhan Y kullanıcısına yanıt
    arkadasım senın sorunun ibs falan değil.. başka sitelerde de senin yasadıgın sıkıntıları yasayan arkadaslar vardı.. bir ilac var onu kullanarak hemen düzelme saglamışlar..ilgili sitenin lnkini paylasşıyorum. ilgili sayfada selinda nickli üyede seninle aynı benzer durumu yasşıyormuş.. ve kolestran isimli ilacı kullanarak işi çözmüş.selinda yorumlarını dikkatli oku.... seninki ibs değil.. safra kesesi ameliyatından kaynaklanan bir durum ve tedavisi mevcut..http://www.barsak.org/forum/viewtopic.php?t=1701 bu sayfayı incele umarım derdine derman olabilir..
  • Merhaba

SFS testini doktor bana zayıflama yardımcı olabilmek için bağırsak analizi yaptırmak için önerdi ama çok ğahalı neredeyse 1600 TL tutuyor,
    karar veremedim.dün aksam lavman yaptım doktorun yazdığı libalax kullandım ama ondan sonra az bir sey tuvalete çıkabildim.
  • 8 yıldır bu hastalıktan muzdaribim.bir de bu yetmezmiz gibi okb var ileri derecede.Bu dunyada cehennemi yasadîğımı söyleyebilirim.Her türlü testi yaptırdıgımı söyleyebilirim ,birsey çıkmadı elbetteki çünkü sorun psikolojik arkadaslar.Tuvaletim gelecek korkusu barsaklarinizı tetikliyor ve gercekten tuvaletiniz geliyor,bir de gelmesin diye tedbiren tuvalete gidip zorlayinca barsaklarda uyarilmis oluyor tabi,bu da dertlerinizin üstune bi de hemoroidi ekliyor ve böylece de ibs,okb ve hemoroid seklinde üçlü kombo yaparak lanetlenmis gibi hissediyordum.çözume gelecek olursak da herkes gibi ben de kendime göre bir yöntem uyguladım,gaz olayıni ve büyuk abdest olayini büyuk oranda çozdüm diyebilirim sadece sık idrara çikmayi henuz ćozemedim ama buna da sükur tabi.Benim ćòzümüm şu sekilde:Aksam yatmaya yakın 3-4 tane günkurusu yiyorum ustune su iciyorum,debridat ve cipralex alıp yatiyorum Sabah erken kalkip tuvalete gidiyorum iyice bittigini hissetmeden kalkmiyorum tuvaletten.Kahvaltidan sonra yine debridat aliyorum.Bu sekilde sıkıntilarimi oldukca azalttim.

• stalker7777 kullanıcısına yanıt
    Eger sorununuzun psikolojik oldugunu veya psikolojik olarakda etkilendiginizi dusunuyorsaniz vercegim linkdeki videoyu izleyin.

https://youtu.be/7Zt4tciwQu8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ed0 -- 15 Haziran 2016; 5:02:13 >
  • Bende sık idrar var bu ibs den mi acaba birde gezim var haziranda okulla şimdiden başladı skıntı

• quote:

Orijinalden alıntı: ed0

Eger sorununuzun psikolojik oldugunu veya psikolojik olarakda etkilendiginizi dusunuyorsaniz vercegim linkdeki videoyu izleyin.

https://youtu.be/7Zt4tciwQu8

Allah kendisine donmemizi istiyor.dinimizi ogrenelim arastiralim yasayalim insaALLAH.

Youtubede su kanallarada göz atin arkadaslar selametle.

Hayalhanem
    Çay house
    Sözler köşkü
    Çınaraltı

Benim ya da bu dertten muzdarip insanların ne kadar dindar olup olmadığını nerden biliyorsun, insanların sıkıntılarını kendinize propaganda aracı yapmayın.

• selocan_67 S kullanıcısına yanıt
    idrar olayında pek de yardımcı olacak fikir veremem ama bu geziyi cok dert ettiğini görüyorum.. müdürüne söyle katılmak istemediğini , illaki katılacaksın derse rapor alırsın katılmazsın hocam ..
  • tekrar yazıyorum, İBS tamamen psikolojik bi rahatsızlıktır beyinle barsak arasında enformasyon taşıyan serotonin hormonunun yetersizliğinden kaynaklandığı yaygın bir görüş uzmanlar arasında, ben de yıllardır edindiğim deneyimlerimle bunun doğru olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple antidepresan şart . Ben cipralex kullanıyorum , bir de bu hastalığın tedavisinde genel kabul görmüş ilaç debridattır. Düzenli olarak kullanıyorum ve sorunlarım büyük ölçüde kayboldu diyebilirim, Özellikle gaz şikayetlerim tamamen bitti nerdeyse. Günde bir defa sabahları tuvalate çıkıyorum, (eskiden en az 3 tü) şu an çok rahatım.
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.