Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden vajina mantarı için, toplanan köpek dışkısı kaynatılıp hastalığa yakalanan kişi üstüne otutturularak şifa bulan birini duydum. Kocakarı ilacı tabi bu. Bu dediğimde vajinada beyaz lekeler varmış çokça, mantar diye bahsetmediler bana. Acaba bize de buna benzer bir yöntem etki edebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada uzun süredir takip etmeme rağmen ilk kez yazıyorum. Yaklaşık 13 senedir ibs'yim. Tabi ilk zamanlar durumumun ne olduğunu bilmiyordum.Sonradan öğrendim. Çok şey denedim. Bir türlü geçiremedim. İbs'nin ishal türüyüm, en büyük sıkıntı gaz ve buna bağlı olarak karnımda çıkan ses. Yediklerime azami dikkat ederek işe gidip geliyorum, hayatımı idame ettiriyorum. Dışkı nakli de ilgimi çekiyor. İmkân olursa bi ara yaptırcam nakil inş. Bi de son bahsedilen kemik suyundan şifa giren başka kimse var mı acaba?

• venomtx V kullanıcısına yanıt
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:51:54 >
  • Acaba kaynatıp lavman yapılsa sağlığa zararlı mıdır? Ben bu hastalıktan kurtulacaksam bunu denerim. Mantıklı gelmesinin sebebi dışkı naklindeki başarı. Zira köydeki köpeklerin dışkısı her türlü yararlı ya da belki de zararlı bakteri, mikroorganizma vs. içeriyordur.

• Midenizi bulandırmak istemem ama bir şey daha sorcaktım. Dışkı nakli ile dışkıyı blenderden geçirip içmek aynı şey midir? Sanıyorum nakilde direk ince bağırsağa bırakılıyor. İçince mideye zarar verir mi?

..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:52:6 >
  • Yani o zaman dışkı nakli kalın bağırsağa da mı yapılabiliyor? Çünkü lavman yazmışsınız. Öyleyse kendimizin bu işlemi yapmasında bir sakınca var mıdır?

...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:52:23 >
  • Teşekkürler.

• Merhaba herkese.Arkadaslar bende ibs hastasiyim.Ishal versiyonu.Kaptanelvislede bundan yaklasik 1 sene once iletisimimiz olmustu.Ben artik bu durumun fizyolojik olduguna inandim ve bagirsak florasinin bozuldugu yararli bakterilerin zararlilarla savasamaz hale geldigi icin duzenin bozuldugu kanaatine vardim.Yaklasik 10 ay once duzenli kefir icmeye basladim sabah aksam olmak uzere ve 1 ay icerisinde tum ibs semptomlari yok oldu.9 aydir hic birsey de yoktu.Hayatimin en mutlu 9 ayiydi diyebilirim.Son donemlerde kefiri cok ihmal ediyordum ortalama 4 5 gunde bir iciyordum ve su son 1 aydir ciddi stres altindayim.3 gun once ibs tekrarladi ve hala devam ediyor.Nedenini inanin bende anlamadim.Bunu buraya yazisim kefir kesin cozum olabilir.Tekrardan duzenli icmeye basladim.1 ay icerisinde yine duzelirsem ki burdan paylasacagim, kurtulusumuzu ilan etmis olacagim :)

• zalim92 Z kullanıcısına yanıt
    ishal olduğunda bol suyla lopermid ilacını iç..pahalı değil ama ishali kesiyor..
  • Arkadaşlar bendeki ibs eeskisi gibi değil..dışkılama düzene girdi ve ishal çok az oluyor..ne mi yaptın derseniz hiçbirşey yapmadım..işe gidip geliyorum..tek sorunum (bu önceden yoktu) yemek yedikten sonra gaz guruldama (bu da akşam yemeğinden sonra oluyo) ve acıktığımda midemin kazınması..geçen oruç tutayım dedim ve tuvalete çıkmadım acayip bir gurultu ve mide kazınması yaşadım..acaba midemde mi bişey var diye de şüpheleniyorum..önceden böyle bir şey hatırlamıyorum..ayrıca ishal olduğumu hissettiğimde ve ya olduğumda lopermid içiyorum..yüzde yüz etkisini görüyorum..ama ben psikolojik olduğunu hala düşünüyorum..çünkü rutin geçen günlerde herhangi bir sıkıntı yokken , farklı bir gün içinde gurultuyu düşünüyorum..bunu aşmam lazım..dediğim gibi dışkılama eskisine göre düzene girdi..fakat başka sorunlar başgösterdi...ayrıca şunu söyleyeyim ilk defa bu kış hasta olmadım ve ilk defa bir kış antibiyotik kullanmadım..onun da etkisi olabilir mi acaba ?

• myheart70 M kullanıcısına yanıt
    Kitabın adı Takıntılarla Başa Çıkma idi.Tabi ki okb ile ilgili idi.Farkındalık yapıyor dediğim gibi.
    Bu meret okb ve ibs sanırım birbiri ile yakın ilişkili.Zaten serotonin büyük kısmının bağırsaklardan üretildiğini düşünürsek ne denli bu iki şeyin birbiri ile alakalı olduğunu anlarız.Bende mesela 12 parmak bağırsağı gastriti de var.Durum böyle olunca sarmısak falan rahat yiyemiyorsunuz da.
    O zayıflama bende biraz oldu ama nedenini anlamadım. ben ekmek olayını bayağı bir azaltmıştım belki ondan olabilir.Şu kemik suyu yada paça gerçekten faydalı mı onu bir araştırmak lazım.Kaptan_Elvis de bu işi takip ediyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prince_ices -- 18 Nisan 2016; 15:42:29 >
  • Bir yıl süre zarfında zedprx(antidepresan) kullandım. Okb sıfıra düşmüştü neredeyse . İlacı bıraktım kademeli olarak tekrar nüksetti.

Uykusuzluk ve sinir stres yoğun oda mide bağırsağı etkiliyor tabi. 1.5 senedir kepekli yada tam buğday lifli ekmek tüketiyorum. Çayı şekersiz içiyorum.

Şekerli şeylerden az az tüketiyorum belki ondan zayıflıyor olabilirim.

Kemik suyu ile alakalı şöyle anlatayım geçen yaz izinde kayınvalidem etli büyükbaş kemik haşlamış bayram sonrası idi sanırım. İki gün akşam öğününde yedim.

Dışkı aylar sonrası sağlıklı insanlardaki gibi şekilli idi. Kemik suyu denemek lazım. Yanlız ekmeği nasıl kesicez ya da ne tür ekmek yiyeceğiz hala bilemedim gitti
  • myheart70 M kullanıcısına yanıt
    Bende bu konuda glutensiz ekmeğini onerebilirim kemik suyu gerçekten iyi mi ya. Bende yiyeceğim de kararsizim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eger sorununuzun psikolojik oldugunu veya psikolojik olarakda etkilendiginizi dusunuyorsaniz vercegim linkdeki videoyu izleyin.

https://youtu.be/7Zt4tciwQu8

Allah kendisine donmemizi istiyor.dinimizi ogrenelim arastiralim yasayalim insaALLAH.

Youtubede su kanallarada göz atin arkadaslar selametle.

Hayalhanem
    Çay house
    Sözler köşkü
    Çınaraltı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ed0 -- 18 Nisan 2016; 20:01:05 >
  • Bu glutensiz ekmeği hiç denemedim İHE nin varmış ama bi alamadık gitti.

Her yerde de bulunmuyor ki ..

Siz nereden temin ediyorsunuz
  • Ben temadan soke ve sinanoglu glutensiz unu alıyorum. Ve özellikle sadece sabah yiyorum. Ekmeğin her türlüsü zarar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myheart70

Bir yıl süre zarfında zedprx(antidepresan) kullandım. Okb sıfıra düşmüştü neredeyse . İlacı bıraktım kademeli olarak tekrar nüksetti.

Uykusuzluk ve sinir stres yoğun oda mide bağırsağı etkiliyor tabi. 1.5 senedir kepekli yada tam buğday lifli ekmek tüketiyorum. Çayı şekersiz içiyorum.

Şekerli şeylerden az az tüketiyorum belki ondan zayıflıyor olabilirim.

Kemik suyu ile alakalı şöyle anlatayım geçen yaz izinde kayınvalidem etli büyükbaş kemik haşlamış bayram sonrası idi sanırım. İki gün akşam öğününde yedim.

Dışkı aylar sonrası sağlıklı insanlardaki gibi şekilli idi. Kemik suyu denemek lazım. Yanlız ekmeği nasıl kesicez ya da ne tür ekmek yiyeceğiz hala bilemedim gitti

Okb için kullandığınız ilaç ibs ye iyi geldimi peki? Hiç dikkat ettinizmi?
    Bende şeker olayını bayağı bir azalttım, ekmek olayını mısır ekmeğine çevirdim ama bu mısır ekmeğinin içinde de buğday unu var.Başka türlü kesemedim ekmeği, glutensiz ekmek bulamadım çünkü.
    Kemik suyu ile acaba paça çorbası aynı şeymidir, paça tamamiyle ayak ve kaval kemiğinden yapılıyor diye biliyorum.Bende başlıyacağım inşallah.

Birde bu ibs denilen şeyin tam olarak neden olduğu hala kesinleşmedi, psikolojikmi , fonksiyonelmi, mikrobikmi, genetikmi vs. bunlardan herhangi biri tetikleyici olabilir.Veya bunlardan da olabilir ama tıp henuz bilmiyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prince_ices -- 19 Nisan 2016; 11:17:07 >

• İlacı bıraktıktan sonra aktif olarak başladı bendeki şikayetler o yüzden pek bişey söyliyemiyecegim.
    Kelle paça kemik suyu yerine geçmez diye düşünüyorum. Psikoloji mide bağırsak kasılmalarini ve bazı hormonları etkiliyor tabi ama ibs sebebi olabilir mi bilmiyorum
    Zayıflama ve pis kokulu dışkı beni tedirgin ediyor. 2 kez kolonoskopi oldum Endoskopi henüz yapılmadı. Mide ve ince bağırsak henüz incelenmedi.İstanbul'da sağlam bi Gastroenterolog arıyorum Tavsiyesi olan varsa pm atarlarsa çok makbule gecer

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.