Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.378
Cevap
199
Favori
1.899.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Denk geldi yazayım. Bende uzun süre bunu çektim.Hatta aklıma en kötüsünü getirmiştim.Nihayet doktora gittikten hemen birkaç saat sonra araştırmalarımda İbs'yi öğrenince,birden rahatsızlığım kayboldu. Tabi endoskopilere 900 lira verdikten sonra rahatlamıştım belkide :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bağırsak için milyon euro ilaç alsanız abartmadan söylüyorum ARMUT'un yerini tutmaz. Hemen Armut yiyin. Bol bol yemenize gerek yok. Bugün 2 tane yarın 2 tane yiyin, 2 günde toparlıyorsunuz. Sonra ara ara yersiniz sofrada meyve olması açısından. Hayatımda gördüğüm en mucizevi şey.

• Kefir bence kabizligA çok iyi ben 2 haftadır az da olsa duzeldi gibi. 15 gün kabizlik çeken ben şimdi daha iyim. Tek sıkıntım gaz. Şu var ben fmf hastasıyım fakat ataklarda gaz çok oluyor. Acaba atağı mi tetikliyir kefir anlayamadim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ingrid

Yine başladı şu lanet sancı hiçbirşey yapamıyorum meteospasmyl de kesmedi

Hepsini denemis biri olarak rahatlikla soyleyebilirim ki Gaz giderici ilaclar ibs de ise yaramiyor ,debridat kullaniñ sabah aksam 1 tane alin 1 hafta icinde gaz filan kalmiyor yaninda anti depresan kullanin ve probiyotik yogurt tuketin,kabîz olanlar içın gün kurusu çok faydalı ama en önemlisi debridat çok ćok etkili muhakkak kullaniñ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deri_2525

Kefir bence kabizligA çok iyi ben 2 haftadır az da olsa duzeldi gibi. 15 gün kabizlik çeken ben şimdi daha iyim. Tek sıkıntım gaz. Şu var ben fmf hastasıyım fakat ataklarda gaz çok oluyor. Acaba atağı mi tetikliyir kefir anlayamadim

Kefir oldukca faydali probiyotik bakteriler var çünkü icinde ama probiyotik yogurtdun daha faydasıni gordum ben her aksam kayisili olanindan muhakkak tuketiyorum ,surekli tekrarliyorum forumda ama debridat muhakkak kullanin bende gaz maz kalmadi,icindeki trimebutin denen etken madde ibs de etkinligi kanitlanmis tek madde şu an.
  • Armut yiyin arkadaşlar. Santa maria denilen çok işe yarıyor.Yani deveci armududa olur belki ama ben onu sevmediğim için pek yemiyorum. Armut yiyin 2-3 gün sonra burada yazın bana.

Armut bağırsakları toparlıyor. Kayısı vs gibi tersi yönde berbat etmez.

• stalker7777 kullanıcısına yanıt
    Dünden beri 2 kez acillik oldum bıktım şu hastalıktan 6 ayda bir aynı şeyler

• quote:

Dünden beri 2 kez acillik oldum bıktım şu hastalıktan 6 ayda bir aynı şeyler

Acillik derken?
  • stalker7777 kullanıcısına yanıt
    Dün gece ile bu sabah acile gittim sancıdan dolayı serum takıyrlar

• quote:

Dün gece ile bu sabah acile gittim sancıdan dolayı serum takıyrlar

Büyük geçmiş olsun.
  • Ne kadar enteresan kimine anti deprasan kimine kemik suyu kimine bitkisel karisim kimine armut sifa olmus kimine pozitif dusunme teknikleri.. bakalim bizim sifamiz hangisi olacak zamanla gorecegiz Allahin izniyle

• Romemo R kullanıcısına yanıt
    Size kefir iyi gelmedi mi? Günde ne kadar iciyorsunuz

• Deri_2525 D kullanıcısına yanıt
    Sadece aksamlari iciyorum günde 1 bardak civari. Muhakkak faydasi olmustur ama bende ibsnin kabizlik versiyonu baskin oldugu icin col belirgin bi etkisini gormedim suana kadar ama ileriki gunlerde nasil olur bilemem. Bu arada kabizlik versiyonu icin onerisi olan var mi?

• Kefiri sabah aç karnına akşamda yemekten 2 saat sonra icersen etki eder. Kabızlık olduğum için biliyorum. Birde bir tane cevizi kırıp ortasındaki kabukla ve cevizli suda koyun sabah için

• Meraba arkadaşlar ben 4 5 aydır karın ağrısı pure kivaminda mukuslu ishalim karın ağrım tuvalete girdikten sonra geçiyor bi ara doktora gittim plapy diye bi ilaç verdi kullanma sürecinde geçti bıraktığım gün yine başladı ayin 1 inde randevum var tekrar doktora gitcem belirtilere bakıyorum hep İBS çıkıyor karşıma sizce bende mi İBS yim

• LÜTFEN OKUYUN.

2 senedir bu hastalıkla cebelleşiyorum ve sonunda buldum çözümünü.16 yaşındayken başladı bende, şuan 18 yaşındayım bu hastalık yüzünden çok çektim.Çözümüm geçicide olsa çok işe yarıyor yeter ki uygulamayı bırakmayın.

YAPILACAKLAR:

Tuvalet asla tutulmayacak.Ne zaman gelirse yapacaksınız

Kola,gazoz,soda ve benzeri şekerli içecekleri tüketmeyeceksiniz

Çok fazla çikolata tüketmeyin.

Zeytin çekirdeği yutarsanız mide sancılarınızı azaltırsınız çok faydalı deneyin.Sabah öğlen akşam 2 şer tane yutuyordum.

Gece yatmadan önce yoğurt yiyin

Bir öğün düzeniniz olsun. Örneğin saat 9 da kahvaltı yaptınız 12de öğle yemeği yapacaksınız.O vakte kadar hiçbir şey yemeyin, he çok acıkırsanız 1 kase yoğurt yiyin.

Sabahları süt içmeyin çok ses yapıyor :D

Eğer sağlıklı yiyecek bulamayacağınız bir ortamdaysanız, örneğin kantin vb. işte böyle yerlerde çubuk kraker falan yiyin.

------------------------------------

Yiyebileceğiniz abur cuburlar:

Kendimden örnek veriyorum, deneyerek buldum sizde deneyin bulun :D

çikolata- 3 günde bir falan

Çubuk Kraker-Her gün yesenizde bir şey olmaz yegane aburcuburdur çubuk kraker :D

Süt mısırlı cips-2 günde bir olabilir ben çok sevdiğimden sık yerim :D

Diğerlerini deneyin bulun.

------------------------------------------------

Yapılmayacaklar

Kahve içmeyin.

Aç karnına su içmeyin

Kendinizi üzmeyin

Kemerinizi çok sıkmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SanırımMezunaKalcam -- 22 Mayıs 2016; 14:22:40 >

• arkadaşlar 1 sene içinde endoskopi kolonoskopi ultrason kan idrar tahlilleri derken ibs teşhisi koyulmuş biri olarak size faydalı olabileceğim bilgileri paylaşmak istiyorum
    bende aşırı bi gaz,şişkinlik hissi ve karın ağrısı vardı karnıma bastırınca dahada artan bi ağrı ve bu ağrı benim sosyol olarak yaşam kalitemi düşüren bi ağrıydı.
    ŞUAN GAYET ÇOK İYİYİM KOLADA İÇİYORUM SÜTDE İÇİYORUM ağrılarımda yok şişkinlikde yok gazda yok.en azından aç olduğumu hissediyorum.

3 hafta boyunca ekmek-pilav-yağ-eksi-tuz-şeker bunlardan vazgeçtim
    yani sabah sadece 2 haşlanmış yumurta
    öğle yemeği çorba ve sebze yemeği
    akşam çorba salata yoğurt(salatada yağ tuz ekşi yok)

öğünlerimde az yedim.
    böyle beslenerek rahatsızlığım çok azda olsa azaldı ama hala devam eden huzursuzluğum vardı.en son gittiğim gastroenteroloji bölüm başkanı bi prof doktor
    duspatalin 100 mg verdi

sabah kahvaltıdan bir saat önce aç karnına
    pulcet (mide koruyucu)
    duspatalin (ibs ağrı kesici)
    kullandım

gün içinde tualete çıktıktan sonra probiotic çiğneme tableti kullandım günde 1 adet
    tabii hemen bıçak değilki kessin dikkatli beslenerek bu şekilde 1 ay devam ettim şuan bişeyim kalmadı.yememe içmemede dikkat etmiyorum şuan ve ekmek pilav ne varsa götürüyorum.
    bu arada kafama takılan bazı şeyler vardı can sıkıcı şeyler onlarıda hayatımdan uzaklaştırdım.
    sonuç benim için başarılı oldu.

daha öncede tranko-buskas kullandım ama bi faydasını göremedim.
    pankreoflat kullandım faydasını göremedim
    birde unutmadan söliyim sabah kahvaltısında çay içmedim çayıda hayatımdan çıkarmıştım.sarı kantaron otu demleyip içtim çünkü kantaron otu doğal bi anti deprezant.

umarım aynı şikayeti yaşayan birilerine faydam olur.
    herkeze acil şifalar dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsevol -- 28 Mayıs 2016; 13:12:36 >

• barsevol B kullanıcısına yanıt
    ..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:54:56 >
  • zaten son 1 haftadır düzenli kullanmıyorum 1 haftada 1-2 içmişimdir.dediğiniz gibi yapıcam bugünden itibaren kullanmayı kesicem.
    ilaçla alakalı bildiğiniz bişeymi var?bırakınca ağrılar ve guruldama tekrar başlar diyemi düşünüyosunuz?
  • barsevol B kullanıcısına yanıt
    ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 19:55:8 >
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.