Şimdi Ara

Irlanda dil okulu egitimime basladim(SS li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
7
Favori
8.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün itibariyle irlandaya geleli 1 hafta oldu. ist-dublin ucusu yaklasik 4 saat civarı suruyor. Uçak indikten sonra pasaport kontrolunden geçiyorsunuz.yaklasik 45 dk beklerdim sira vardi baya.(eu vatandaslari ayri bir bolum den hizlica geciyor. Irlanda'nın ikinci buyuk sehri olan Cork ta oturuyorum. Ilk izlenimim inanilmaz bir agIr aksanlarI var ve çok hizli konusuyorlar. Okulda b2 sinifindayim bu arada. Hava çok degisken sabah gunes var ogle yagmir yagiyor falan insanlar yardimsever.

Edit1: İrlanda 25 haftalık dil okulu kaydı yapınca 8 aylık çalışma izni olan vize veriyor. Ortalama okul fiyatı 2700-5000€ civarı gerekli bir de bankada en az 7000€ koymanız gerekli son 6 aylık banka hesap dokümanını istiyorlar. ben konaklama için 4 hafta aile yanı kalmaya 660€ ödedim tabi bu Cork için geçerli Dublin biraz daha pahalı olabilir. Yarın oda bakmaya gideceğim 340€ aylık inşallah tutabilirim. Genel oda fiyatları 250-500€ civarında. Bir de ulaşım öğrenci kartıyla şehir içi otobüsler 1.6€ genelde bisiklet kullanıyorlar eviniz fazla tepede değilse tabi.

Edit geleli 6 ay oldu Cork inanılmaz alıştım çok güzel dostluklar kurdum. Konuyu haftada bir fotoğraflarla canlı tutacağım. alt başlıklar şu şekilde olacak

İrlanda hakkında bilgiler
    Cork ta yaşam
    Yerel insanlar
    Konaklama maliyeti
    İş mevzu
    Oturum vize süreci
    Gezilecek yerler

Umarım devamını getirir ve faydalı bir başlık olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironcarbonom -- 5 Kasım 2018; 5:50:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi öğrenimler hocam, ileride boş zamanında maliyet, vize kayıt ve kursun kattıklarını bekliyoruz. 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam irlanda da calisma izni cikiyor mu? ucretler nasil? toplam masrafin ne oldu? bunlarin detaylarını daha çok merak ediyoruz :DD

• Fiyat vs masrafları detaylıca yazacağım.

• bu konu önemli bizi dil egitim aldıgın günleri bilgilendir.
  • Konu editlendi kusurabakmayin laptopm yok yanımda telefon biraz yazmak ve düzenlemek sıkıntı oluyor.

• Preacher cassidy irlanda aksanı mı oluyordu? Şundan bahsediyorum
  • Evet İrlanda aksanı. İnanılmaz fazla sayıda slang word var fazla hızlı konuşuyorlar ve ağır bir aksan var İrlanda da bizzat tecrübe ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironcarbonom -- 25 Mayıs 2018; 23:49:54 >
  • ironcarbonom kullanıcısına yanıt
    Kulağa çok hoş geliyor ama. Aslında biraz daha uzun süreli kalmak lazım gerçi aksan işi zor iyi akşamlar hocam
  • 8 ay sonunda Cork aksanı ile dönerim inşallah size de iyi akşamlar hocam

8 ay mı? Ben 1 ay sanmıştım konuları karıştırdım herhalde. Başarılar hocam 8 ay uzun bir süre. Bir aksanla dönersin illaki artık
  • Selam hocam vize işlemleri nasıl, sen aldığında çalışıyormuydun yoksa öğrencimiydin bildiğim kadarıyla işsizsen vize almak çok zor çalışıyorsan da iş yerinden evrak alman gerekiyor döndüğünde tekrardan burada çalışacak falan gibisinden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • toplam ne kadar mal oldu ve vizeyi nasıl halletin.Bide okulu nasıl buldunz internet felan mı şube felan mı
  • ya kaçırırlarsa ya organ mafyası sizi yakalarsa ? yada insan tacirleri ile karanlık ıssız bir sokakta karşılaşırsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi latif.07 -- 5 Haziran 2018; 1:48:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

Selam hocam vize işlemleri nasıl, sen aldığında çalışıyormuydun yoksa öğrencimiydin bildiğim kadarıyla işsizsen vize almak çok zor çalışıyorsan da iş yerinden evrak alman gerekiyor döndüğünde tekrardan burada çalışacak falan gibisinden
    Kusura bakma foruma giremedim bayadır. Ben gecen sene mezun olmuştum. Mezun olduktan sonra 9 ay geçtiği için (normalde yeni mezunlara sıkıntı çıkmıyor mezuniyet tarihi 6 ay geçmemişse geri döneceğine dair belge falan istemiyorlar.) vizeyi garantiye almak adına. Bir inşaat şirketine niyet mektubu hazirladim sanki orada 3 ay staj yapmışım ve yurt dışı tedarikçileri olduğu icin ileri düzeyde ingilizce talep ediyorlar bu yuzden ingilizce eğitimi almak istediğimi belirttim ve geri döndüğümde satinalma mühendisi olarak ise başlayacağım tarihi belirrtik. Onlara inandırıcı niyet mektubu yazacaksın tutarlı ve sebebleri iyi ve bağlantılı secersen problem yaşamazsın.

mektup sahte mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

mektup sahte mi
    Hayır gerçek firma kaşe imzası var.

• Kardeşim merhaba. Aynı kursu ben de görmüştüm, ciddi ciddi İrlanda'da böyle bir şeyi düşünüyorum. Çalışma izni olması çok iyi, ve ben Dublin'de konaklama dahil 3500-4000€ arası 25 haftalık bir eğitim görmüştüm. Part time maaşlar ne kadar? İşe başlayabildin mi? Hangi kurs? İş konusunda yardımcı oluyorlar mı? İngilizce öğrenilecek bir ülke mi, yani orda ogrensen amerikan aksanı anlamak konusunda çok sıkıntı yaşar mısın? Bu konular hakkinda yardımcı olabilir misin? Bir de instagramini falan verirsen özelden iyi olur kafama takılan bir sey olursa sorarım buraya geç girebilirsin😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bulut -- 23 Haziran 2018; 13:39:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba.
    Haftaya dil eğitimi için Dublin'e gideceğim ben de. Cep telefonu hattı işini nasıl hallettiniz?
  • isviçrelibilimadamı kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma laptop yok tu Bayadır forumdan uzaktım three kullanıyorum 4 hafta bir 20 € ile sınırsız data ayrıca call ve text dahil

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.