Şimdi Ara

İngilizce sözlük tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
16.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oxford wordpower almıştım 2 sene önce o zamanlar a1'den başlamıştım şuan c1 seviyedeyim, demin wordpowera baktım anlayabiliyorum kelimeleri (b2 içinmiş sanırım) ama ingilizce açıklamalı ben direk türkçesini daha rahat kullanıyorum. Bu anlamda tavsiye edebileceğiniz güzel bir türkçe-ingilizce sözlük var mıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePage -- 20 Ekim 2012; 18:00:09 >

• oxford un advanced seviyesi var onu almani öneririm ing ing sözlük zaten ordan öğrenirsen on numara olur
  • Longman metro

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeterince kelime haznen varsa İngilizce-İngilizce sözlüğe geçmeni tavsiye ederim.

Oxford Advanced Learner's Dictionary tavsiye edebilirim. Ben de Cambridge sözlükte var ,fakat Oxford açık ara daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muangtusi

yeterince kelime haznen varsa İngilizce-İngilizce sözlüğe geçmeni tavsiye ederim.

Oxford Advanced Learner's Dictionary tavsiye edebilirim. Ben de Cambridge sözlükte var ,fakat Oxford açık ara daha iyi.

hocam açıkçası bir ara kullanmaya çalıştım ama ingilizce-ingilizce olunca sadece kafada canlanıyor, kelimenin türkçesini bildiğimde çeviri yaparken daha rahat dönüyor aklımda.
  • Türkçesini bilmek çeviri için yardımcı olur. Fakat ingilizcesini bilirsen aslında 2x daha fazla ingilizce çalışmış olursun 1)Normal kelime anlamını öğrenirsin, 2) Tanımı okurken ingilizce cümle kurma şekli aklında kalır. Mesela;

book = a set of printed pages [ Burada set 'in kullanımını da öğrenmiş olursun.]

table = a piece of furniture that consists of a flat top supported by legs.

a piece of furniture

consists of

a flat top

supported by legs.

Burada 4 ayrı kelime grubu öğrenirsin. Bu tür doğal ingilizce kelime yapılarını başka yerde çok zor öğrenirsin.

Ayrıca Türkçe İngilizce çeviri yaparken bu şekilde öğrendiğin zaman çevirin daha otantik (orjinal İngilizce) olur.

Tabii sözlüğe alışıncaya kadar insanın canı çıkıyor. O ayrı mesele. Bir İngilizce öğretmen arkadaşım, bendeki sözlüğü görünce , içine şöyle bir baktı ve " sen bu tanımları
    anlayabiliyor musun?" dedi.

Anlayacağın, İngilizce öğrenmek sadece gramer ve kelime değil, aynı zamanda the way of thinking = düşünme şeklidir.

---------------------
    http://lisanca.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muangtusi -- 20 Ekim 2012; 22:17:25 >

• quote:

Türkçesini bilmek çeviri için yardımcı olur. Fakat ingilizcesini bilirsen aslında 2x daha fazla ingilizce çalışmış olursun 1)Normal kelime anlamını öğrenirsin, 2) Tanımı okurken ingilizce cümle kurma şekli aklında kalır. Mesela;

book = a set of printed pages [ Burada set 'in kullanımını da öğrenmiş olursun.]

table = a piece of furniture that consists of a flat top supported by legs.

a piece of furniture

consists of

a flat top

supported by legs.

Burada 4 ayrı kelime grubu öğrenirsin. Bu tür doğal ingilizce kelime yapılarını başka yerde çok zor öğrenirsin.

Ayrıca Türkçe İngilizce çeviri yaparken bu şekilde öğrendiğin zaman çevirin daha otantik (orjinal İngilizce) olur.

Tabii sözlüğe alışıncaya kadar insanın canı çıkıyor. O ayrı mesele. Bir İngilizce öğretmen arkadaşım, bendeki sözlüğü görünce , içine şöyle bir baktı ve " sen bu tanımları
    anlayabiliyor musun?" dedi.

Anlayacağın, İngilizce öğrenmek sadece gramer ve kelime değil, aynı zamanda the way of thinking = düşünme şeklidir.

---------------------
    http://lisanca.com

Teşekkür ederim hocam çok açıklayıcı oldu, ustasından dinlemiş oldum

• bişey değil hocam, okuyanlar için faydalı olması dileğiyle.
  • quote:

bişey değil hocam, okuyanlar için faydalı olması dileğiyle.

adamın dibisin üstad

bu arada seviyesini bilmiyorum ama The Best diye de bir sözlük var. O da iyi sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi How Ghastly -- 21 Ekim 2012; 2:05:32 >
  • Bu konuda bence en iyisi http://www.ingilizceturkce.gen.tr
  • yukarıda iyi açıklanmış. Bu soru için daha fazla cevaba ihtiyaç kalmadı bence. Oxford sözlükte en iyisidir ama genel kullanım için longman güzeldir. Cambridge sevemedim ben.

Dil öğrenmek isteyen ingilizce-ingilizce almalı mutlaka. Türkçe-ingilizce ilkokul öğrencileri içindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty2121

oxford un advanced seviyesi var onu almani öneririm ing ing sözlük zaten ordan öğrenirsen on numara olur

+1 İçinden çıkan yazılımla birlikte çok güzeldir tavsiye edilir.
  • HORTTT. Tavsiye alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar Oxford Advanced Learner’s Dictionary pdf elinde olan varsa link paylaşabilir mi çok acil++

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.