Şimdi Ara

FRIENDS izleyerek İngilizce öğreniyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kaç senedir şu bölümü takip ettiğmi hatırlamıyorum, sonunda İngilizce öğrenmeye başladım Şu an tüm gün friends izliyorum, direkt, altyazısız. Kelimelerin yaklaşık yarısını anlamaya başladım, direkt kelimeyi anlamasam bile bağlama bakarak cümlenin ya da dönen olayların %80'ini anlayabiliyorum. İngilizce seviyemi bilmiyorum. Konuş deseniz konuşamam, gramer bilmediğimden cümle kuramam. Past tense vs hiç bilmiyorum. Teknik dökümanları bile anlayamıyorum. İngilizce'yi tamamen İngilizce kaynakları kullanarak, hiçbir şekilde Türkçe-İngilizce sözlük, Türkçe gramer kitabı vs kullanmadan öğrenmeye çalışıyorum. Araya Türkçe girdikçe öğrenme sürecimin uzayacağını düşünüyorum. Yalnızca İngilizce anlatımlar ile İngilizce öğreten kendini ispatlamış içerikler var: BBC, CBC, VOA güzel işler çıkarıyor. Ama İngilizce öğrenmeyi istemekten başka bir motivasyonum yok, kısa bir süre sonra podcast dinlemekten sıkılacağımı tahmin ediyorum. Bu yüzden Friends izleyerek öğrenmeyi deniyorum, ileride başka dizileri de eklemeyi düşünüyorum.

Dizi izleyerek İngilizce öğrenmiş olanlar varsa tavsiye alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 18 Eylül 2020; 16:23:14 >

• Dizi izleyerek İngilizce öğrenmek güzel ama akademik bir hedefiniz varsa verimli yöntem olmayabilir.
  • bu konuyla ilgili bir yazı hazırladım. ilgisi olanlar okuyarak bilgi sahibi olabilirler.

https://kendimedusunceleer.com/dizi-izleyerek-ingilizce-ogrenilebilir-mi/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.