Şimdi Ara

İran dan yeni göç dalgası geldi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
412
Cevap
0
Favori
28.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemsinan

Yav bu göçmenlerle ilgili ne plan var ne bir şey

Salıyorsun sokaklara dingonun ahırı gibi

Afganistan ve Pakistan gibi ülkelerde bu adamlar burkasız kadına kafir gözüyle bakan adamlar

Salıyorsun eşimizin çocuğumuzun arasına

Türkiye ile ilgili bir eğitim ver - yok

Bir alan göster - iş eğitim filan programla- o da yok zaten ekilebilir alanlar doğal olarak sınırlı ve milletin elinde

Eğitim ise kendi çocuklarımıza yetemiyoruz

Tam bir kepazelik

Gocmen degil hocam multeci.Gocmenlik cok farkli bir sey.

Bakalim yakinda paki filan da aliriz, maksat multeci olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün ülkücü sağcı solcu chp mhp bilmem herneyse bütün herkes el ele vermeli aşırı islamlaşmaya karşı olmalıdır

• İstanbul'a ulaşmışlar. Araç arızalandı çekici beklerken otogar'ın çıkış noktasının karşısındaki .parkta 8-10 afgan veya pakistan vatandaşı olduklarını tahmin ettiğim kişiler çimenlere yayılm ış vaziyette duruyorlardı.

• https://forum.donanimhaber.com/istanbul-otogari-na-getirilen-multeciler--125270280

Geldiler
    HAYIRlı olsun EVETçiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbaba89

İlk Fırsatını bulduklarında İstanbula gelecekler.

İstanbul ortadoğu'nun New York'u.

Bana,halkımıza sormadan bunları alıyorsunuz hakkımı helal etmiyorum.Bir çoğu Taliban üyesi çıkacak hatta eylem yapacaklar ülkede.Parti parti geliyorlar tiplere bakın ilk parti grup önden gelmiş çünkü genç,dirayeti yerinde.

Hocam bildiniz, şuan İstanbul'da malum şahıslar

• Göçmen kelimesini mülteci ile değiştirdim. Haklısınız. Sağolun.

Ne acaip bir video koymuş arkadaşlar. Koy şunları Şırnağa yüksekova'ya

İstanbul nereden çıktı yahu. Zaten kalabalık ve en alt seviye işçiye hiç ihtiyacı olmayan ve bu adamlara muhtemelen kültür şoku yaşatacak bir şehir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 3 Nisan 2017; 16:8:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

Bu kadar suriyeli geldi hiç bize sormadılar...Afgan geliyor şimdi yine bize sormadılar...

Ama yetki isterken en fazlasını istiyorlar.

Müstehat bu millete diyorum artık ama bu gidişle Türkiyede Türk kalmayacak, eminim yarısından fazlası ya dilenci olacak ya gaspcı yada hırsız.

Ama müslümanlarya biz alırız sadece, neden arabistan almaz neden iran gönderir kimse sorgulamaz...

Siz bunlara rağmen evet demeye devam edin...İleride çocuklarınızı düşünerek çok pişman olacaksınız, bunların ülkeye ne katkısı olabilir ?
    sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 21 Ocak 2019; 13:5:25 >
  • Bakın bekarmış bunlar, tanıdık falan bulun evlendirin. Vatandaşlık alıp oy verirler sizinle birlikte. Nasılsa amacınız ülkenin içine etmek.
  • AB ye kuru sıkı atıyordu yetkililer " yok 4 milyon suriyeliye sinir kapilarini acar, üstünüze salarım diye " hani nerede üstüne daha da ne olduğu belirsiz afganlari alıyoruz. Ben bu ülkenin 27 senelik vatandaşıyım Suriyeli benden daha çok el üstünde tutuluyor. Yazıklar olsun çok net diyorum bunları görüp evet basacak varsa İki yakası araya gelmesin.

• sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 19 Ocak 2019; 13:38:10 >
  • Ala ala Türkiye laçka oldu artık yeter.

• Bu ukranyada da savaş vardı bi ara onlar niye gelmedi Şaka bi yana bu kadar çok mülteci o ülkenin vatandaşlarına sorulmadan ülkeye sokulmaz hele vatandaşlık hiç verilmez eğer bunlarda ileride vatandaşlık alırsa seyireyleyin Vatan-ı Türkiyeyi
  • Nüfus artışının olumsuz sonuçları
    • İşsizlik artar.
    • Kalkınma hızı düşer.
    • Kişi başına düşen milli gelir azalır.
    • Tasarruflar azalır.
    • Tüketim artar.
    • İç ve dış göçler artar.
    • İnsanların temel ihtiyaçlarının karşılanması zorlaşır.
    • İhracat azalır.
    • Demoğrafik (nüfusa bağlı) yatırımlar artar.
    • Çevre kirlenmesi artar.
    • Belediye hizmetleri zorlaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

quote:

Orijinalden alıntı: serhatwxe

quote:

Ülkenin gerçekten çivisi çıktı. Özal kürtleri aldı, Tayyip suriyeli ve afganlilari alıyor. Nedir bu çektiğimiz arkadaş.Gelen her mülteci ülkenin içine ediyor ve vatandaşı oluyor, uzay da yaşam bulsalar da gidip kurtulsak

Özal Kürtleri aldı yazmışsın da bilinçsiz bir şekilde konuştuğun çok açık ortada. Özal'ın kimseyi aldığı yok, Kürtler zaten her zaman oradaydı.
    Kürtler M.Ö 2500 li yıllardan beri Guti krallığı, M.Ö 1250 yıllardan beri Hurri ve Mitanni krallığının soyundan, Karduk'ların, MÖ 858-824 yıllarında ki Med İmparatorluğundan ve Mervanilerin soyundan geliyor. Bugün soysuz, tarihi bile olmayan kişiler olarak görülen ırk, M.Sonra 580. yıllardaki gibi Kavimler göçü yaşayarak Orta Asya'dan göç etmiş bir toplum değil. Bu ırk 3 bin yıl önce ve sonra Türkiye'nin doğusu, Suriye, Irak, İran'ın parçasında yaşamını sürdürmekte ve devleti olan bir topluluktu. Sevseniz de sevmeseniz de tarih her zaman yazmaya devam edecek. Yine bu bazı kesim tarafından yok sayılan topluluk, o kesimin dedesiyle sırt sırta Osmanlı devletinde de savaştı, Kurtuluş Savaşında da savaştı, savaşmaya devam edecek. Tabii bu tür faşizan yorumlarınıza son verirseniz. Zihniyetiniz den kurtulursanız kimse yeni bir devlet kurma arayışına girmez, kimse normal yaşantısını bırakıp, ülkenin arananlar listesine girip terörist sıfatına girmeyi tercih etmez.

Senin hdpli bir pkk sempatizanı olduğunu biliyorum.Dedigin gibi birşey yok. Yok 3000 yılmışta yok devlet kurmuşlar da.kürtlerin kökü o kadar eskiye dayansaydi şuan kürt nüfusu en az 100 milyon olurdu. Yaptığınız şey son 100 yılda 10 15 tane çocuk yapmak öyle nüfusunuzu arttırmak oldu.

Şuan bile abd Avrupa falan filan yardım ettide bir devlet kurmaya çalışıyorsunuz, yoksa siz kim devlet kim. Yıllarca birbirlerini en küçük şeyden öldüren bir güruh devlet mi ayakta tutabilir.

Bizim de zamanımız gelecek merak etmeyin, Kurt tekrar Türklere liderlik yapacak!

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D7015A580 -- 25 Ocak 2018; 14:0:28 >

• 2011 den beri olan göç işleri hep planlı. amaç içeriyi 10 milyon ne olduğu belirsiz tiplerle doldurup iç savaşı başlatmak.

2009 da bu mayınlı arazileri neden temizlediler iyi düşünün.hepsi planlı empeyalist işler.

http://www.ntv.com.tr/turkiye/mayinli-araziler-temizlenince-kimin-olacak,5pY2bYDc90W7fxSp8GSsXg

baktılar kürtler ile istedikleri büyük savaşı çıkaramıyorlar,militan ithal etmeye başladılar.
  • lonelyhawk84 L kullanıcısına yanıt
    Herkesin işine geliyor ses çıkarmıyorlar

İş patlayınca hepimize girecek

• Edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tala Valkov -- 22 Eylül 2020; 15:27:41 >
  • Tala Valkov T kullanıcısına yanıt
    Terk Etme !! Kal savaşalım Bunlarla ...Mesela ilk 16 Nisan da HAYIR "Vererek başlıyalım..

• Milli bir hükümet kurulduğu takdirde bunları otobüslere doldurup geldikleri yerlere postalamak gerek. Sonra da sınır boylarımızı komple mayınla donatmak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ülkenin gerçekten çivisi çıktı. Özal kürtleri aldı, Tayyip suriyeli ve afganlilari alıyor. Nedir bu çektiğimiz arkadaş.Gelen her mülteci ülkenin içine ediyor ve vatandaşı oluyor, uzay da yaşam bulsalar da gidip kurtulsak

Özal Kürtleri aldı yazmışsın da bilinçsiz bir şekilde konuştuğun çok açık ortada. Özal'ın kimseyi aldığı yok, Kürtler zaten her zaman oradaydı.
    Kürtler M.Ö 2500 li yıllardan beri Guti krallığı, M.Ö 1250 yıllardan beri Hurri ve Mitanni krallığının soyundan, Karduk'ların, MÖ 858-824 yıllarında ki Med İmparatorluğundan ve Mervanilerin soyundan geliyor. Bugün soysuz, tarihi bile olmayan kişiler olarak görülen ırk, M.Sonra 580. yıllardaki gibi Kavimler göçü yaşayarak Orta Asya'dan göç etmiş bir toplum değil. Bu ırk 3 bin yıl önce ve sonra Türkiye'nin doğusu, Suriye, Irak, İran'ın parçasında yaşamını sürdürmekte ve devleti olan bir topluluktu. Sevseniz de sevmeseniz de tarih her zaman yazmaya devam edecek. Yine bu bazı kesim tarafından yok sayılan topluluk, o kesimin dedesiyle sırt sırta Osmanlı devletinde de savaştı, Kurtuluş Savaşında da savaştı, savaşmaya devam edecek. Tabii bu tür faşizan yorumlarınıza son verirseniz. Zihniyetiniz den kurtulursanız kimse yeni bir devlet kurma arayışına girmez, kimse normal yaşantısını bırakıp, ülkenin arananlar listesine girip terörist sıfatına girmeyi tercih etmez.

Senin hdpli bir pkk sempatizanı olduğunu biliyorum.Dedigin gibi birşey yok. Yok 3000 yılmışta yok devlet kurmuşlar da.kürtlerin kökü o kadar eskiye dayansaydi şuan kürt nüfusu en az 100 milyon olurdu. Yaptığınız şey son 100 yılda 10 15 tane çocuk yapmak öyle nüfusunuzu arttırmak oldu.

Şuan bile abd Avrupa falan filan yardım ettide bir devlet kurmaya çalışıyorsunuz, yoksa siz kim devlet kim. Yıllarca birbirlerini en küçük şeyden öldüren bir güruh devlet mi ayakta tutabilir.

Bizim de zamanımız gelecek merak etmeyin, Kurt tekrar Türklere liderlik yapacak!

Fikirlerine saygı duyuyorum ama söylediklerime tarafsız bir gözle bak.
    Gerçekleri görmek için belirli bir örgüte sempatizanlık yapmana gerek yok. Ben hiç bir silahlı örgütü asla savunmadım, savunmam da. Ama ortada belirli bir gerçek var, PKK gibi terör örgütleri sizler yüzünden kuruldu. 1938 bir grup isyancı topluluk ayağa kalktı, yeni bir şeriat ve Kürt devleti kurmak için (karşı geldiğim bir durum) bu isyanı durdurmak için silahı tercih ettik, bu gayet normal - doğal bir şey. Ama ortada siviller ölüyorsa ve sadece "resmi olarak" 10 bin kişi ölmüşse, ki bu resmi rakam, resmi olmayan rakamlara göre yüz binlerce kişi Dersim katliamında hayatını kaybetti.

Kadın, çoluk çocuk demeden yüzlerce kişi ölürse, yılanın başını erken yaşta kesmek mantığıyla bir çok çocuk öldürüldü. Bunu mantıklı bulan insanlar tanıyorum ben. Sivilin ölümü asla mantıklı olmaz, 1938 yıllarında aslında bizler ateşe körükle yaklaştık, kanı kan ile temizlemeye çalıştık ve yeni bir teröre olanak sağladık. 1984'de bir çok akrabamın köyleri yandı, medya bunların hiçbirini göstermiyor, gidin bir doğuya normal insanı köşeye çekin sorun, akrabalarının arasından köyü yanan var mı diye, her kenara çektiğinin emin ol bir akrabasının köyleri - evleri yanmıştır. Teröre son vermek amacıyla her seferinde terörü daha da büyüttük. 1993'de insanların eğlencesine bile karıştık, Newroz denilen bayramı kutladılar panzerle içeri girip köydeki bir çok erkeği içeri attık. Bunu yalan bulan bir çok insan oldu, 2 sene önce internette görüntüleri yayınlandı. Her seferinde örgüt dahada büyüdü, büyüdü ve bugün başımıza çok büyük bir bela aldık, Yüzbinlerce orduyla YPG sınırımızda ABD - Rusya'yı arkasına alıp devlet kurma çabasına giriyor. Örgütü yok etmek amacıyla sivillere verdiğimiz her zarar, bu terör örgütlerinin büyümesini sağladı. Bunun sorumlusu barış isteyenler mi yoksa inadına savaş diyenler mi? Şu saatten sonra barışın "B" sini söyleyemeyiz ama zamanında bir çok hata yaptığımız gerçeğini hiç bir şey değiştirmez.
    Cizre olaylarında Taybet ananın cesedi günlerdir sokakta kaldı, çocukları bu yaşlı kadının cesedini bile alamadı, cesede bile saygı duyulmuyor artık. Medya, dedesinin kucağında polisin gaz kapsülüyle öldürülen 6 aylık Miray bebeği göstermiyor! Söylesene bana bu hangi kanalda çıktı? Bir köpeğin kuyudan çıkarılma çabası günlerdir gündemde kalırken, dedesinin kucağında öldürülen bir bebek ne için öldürüldü? terörist olduğu için mi?
    Ben hiç bir insanın ölmemesi gerektiğini savundum, PKK tarafından öldürülen Yasin Börü'nün de ölmemesi gerektiğini, Fırat Çakıroğlu'nun da öldürülmemesi gerektiğini savundum. Keşke "faşist" diye tanımladığım kişiler, ölümle siyaset olmayacağını ve kimsenin ölmemesi gerektiğini tıpkı benim gibi savunsa. Anlaşamadığımız en önemli kısım bu.

Nüfusu 1935 nüfus sayımına göre 101 bin olan Tunceli'de yüzbinlerce kişi öldürmüşüz. Ayrıca Nazi Almanyasından olduğunu bildiğim bir fotoğraf benim ülkemde çekilmiş! Almanyayı sınırlarımıza katmış olmalıyız!

Hmmmmmmmm dh forum bugün de bana bir şey öğretti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 3 Nisan 2017; 18:3:8 >

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.