Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İran dan yeni göç dalgası geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
419
Cevap
0
Favori
27.318
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> İran dan yeni göç dalgası geldi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  390 Mesaj
  Finlandiya bile kendi himayesinde yaşayan veyahut vatandaşlık almak isteyen insanları sınava tabi tutuyor. Vatandaşlık başta olmak üzere, iş,okul gibi konularda hemen hemen Fince öğrenmeyi zorunlu hale getiriyor ve iyi de yapıyor.
  Tabii ki isteyen istediği dili konuşabilir ama adamlar bizim gibi serbest bırakıp halkın huzurunu kaçıracak şekilde yaymıyor, hizaya sokup düzen veriyor.
  Ama ben yeni kardeşlerimle anlaşmak için Arapça,kürtçe öğrenmek zorunda kalıyorum,kalacağım. Onlar neden Türkçe konuşsun ki(!)
  Ülkemi çok seviyorum ama bu şekilde devam ederse buraları terk etmek isteyeceğim.
  _____________________________
 • Yarbay
  5113 Mesaj

  Terk Etme !! Kal savaşalım Bunlarla ...Mesela ilk 16 Nisan da HAYIR "Vererek başlıyalım..  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Tala Valkov kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1070 Mesaj
  Milli bir hükümet kurulduğu takdirde bunları otobüslere doldurup geldikleri yerlere postalamak gerek. Sonra da sınır boylarımızı komple mayınla donatmak.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  1 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: serhatwxe


  quote:

  Orijinalden alıntı: Deníz


  quote:

  Orijinalden alıntı: serhatwxe


  quote:

  Orijinalden alıntı: Deníz

  Ülkenin gerçekten çivisi çıktı. Özal kürtleri aldı, Tayyip suriyeli ve afganlilari alıyor. Nedir bu çektiğimiz arkadaş.Gelen her mülteci ülkenin içine ediyor ve vatandaşı oluyor, uzay da yaşam bulsalar da gidip kurtulsak

  Özal Kürtleri aldı yazmışsın da bilinçsiz bir şekilde konuştuğun çok açık ortada. Özal'ın kimseyi aldığı yok, Kürtler zaten her zaman oradaydı.
  Kürtler M.Ö 2500 li yıllardan beri Guti krallığı, M.Ö 1250 yıllardan beri Hurri ve Mitanni krallığının soyundan, Karduk'ların, MÖ 858-824 yıllarında ki Med İmparatorluğundan ve Mervanilerin soyundan geliyor. Bugün soysuz, tarihi bile olmayan kişiler olarak görülen ırk, M.Sonra 580. yıllardaki gibi Kavimler göçü yaşayarak Orta Asya'dan göç etmiş bir toplum değil. Bu ırk 3 bin yıl önce ve sonra Türkiye'nin doğusu, Suriye, Irak, İran'ın parçasında yaşamını sürdürmekte ve devleti olan bir topluluktu. Sevseniz de sevmeseniz de tarih her zaman yazmaya devam edecek. Yine bu bazı kesim tarafından yok sayılan topluluk, o kesimin dedesiyle sırt sırta Osmanlı devletinde de savaştı, Kurtuluş Savaşında da savaştı, savaşmaya devam edecek. Tabii bu tür faşizan yorumlarınıza son verirseniz. Zihniyetiniz den kurtulursanız kimse yeni bir devlet kurma arayışına girmez, kimse normal yaşantısını bırakıp, ülkenin arananlar listesine girip terörist sıfatına girmeyi tercih etmez.

  Senin hdpli bir pkk sempatizanı olduğunu biliyorum.Dedigin gibi birşey yok. Yok 3000 yılmışta yok devlet kurmuşlar da.kürtlerin kökü o kadar eskiye dayansaydi şuan kürt nüfusu en az 100 milyon olurdu. Yaptığınız şey son 100 yılda 10 15 tane çocuk yapmak öyle nüfusunuzu arttırmak oldu.

  Şuan bile abd Avrupa falan filan yardım ettide bir devlet kurmaya çalışıyorsunuz, yoksa siz kim devlet kim. Yıllarca birbirlerini en küçük şeyden öldüren bir güruh devlet mi ayakta tutabilir.

  Bizim de zamanımız gelecek merak etmeyin, Kurt tekrar Türklere liderlik yapacak!

  Fikirlerine saygı duyuyorum ama söylediklerime tarafsız bir gözle bak.
  Gerçekleri görmek için belirli bir örgüte sempatizanlık yapmana gerek yok. Ben hiç bir silahlı örgütü asla savunmadım, savunmam da. Ama ortada belirli bir gerçek var, PKK gibi terör örgütleri sizler yüzünden kuruldu. 1938 bir grup isyancı topluluk ayağa kalktı, yeni bir şeriat ve Kürt devleti kurmak için (karşı geldiğim bir durum) bu isyanı durdurmak için silahı tercih ettik, bu gayet normal - doğal bir şey. Ama ortada siviller ölüyorsa ve sadece "resmi olarak" 10 bin kişi ölmüşse, ki bu resmi rakam, resmi olmayan rakamlara göre yüz binlerce kişi Dersim katliamında hayatını kaybetti.  Kadın, çoluk çocuk demeden yüzlerce kişi ölürse, yılanın başını erken yaşta kesmek mantığıyla bir çok çocuk öldürüldü. Bunu mantıklı bulan insanlar tanıyorum ben. Sivilin ölümü asla mantıklı olmaz, 1938 yıllarında aslında bizler ateşe körükle yaklaştık, kanı kan ile temizlemeye çalıştık ve yeni bir teröre olanak sağladık. 1984'de bir çok akrabamın köyleri yandı, medya bunların hiçbirini göstermiyor, gidin bir doğuya normal insanı köşeye çekin sorun, akrabalarının arasından köyü yanan var mı diye, her kenara çektiğinin emin ol bir akrabasının köyleri - evleri yanmıştır. Teröre son vermek amacıyla her seferinde terörü daha da büyüttük. 1993'de insanların eğlencesine bile karıştık, Newroz denilen bayramı kutladılar panzerle içeri girip köydeki bir çok erkeği içeri attık. Bunu yalan bulan bir çok insan oldu, 2 sene önce internette görüntüleri yayınlandı. Her seferinde örgüt dahada büyüdü, büyüdü ve bugün başımıza çok büyük bir bela aldık, Yüzbinlerce orduyla YPG sınırımızda ABD - Rusya'yı arkasına alıp devlet kurma çabasına giriyor. Örgütü yok etmek amacıyla sivillere verdiğimiz her zarar, bu terör örgütlerinin büyümesini sağladı. Bunun sorumlusu barış isteyenler mi yoksa inadına savaş diyenler mi? Şu saatten sonra barışın "B" sini söyleyemeyiz ama zamanında bir çok hata yaptığımız gerçeğini hiç bir şey değiştirmez.
  Cizre olaylarında Taybet ananın cesedi günlerdir sokakta kaldı, çocukları bu yaşlı kadının cesedini bile alamadı, cesede bile saygı duyulmuyor artık. Medya, dedesinin kucağında polisin gaz kapsülüyle öldürülen 6 aylık Miray bebeği göstermiyor! Söylesene bana bu hangi kanalda çıktı? Bir köpeğin kuyudan çıkarılma çabası günlerdir gündemde kalırken, dedesinin kucağında öldürülen bir bebek ne için öldürüldü? terörist olduğu için mi?
  Ben hiç bir insanın ölmemesi gerektiğini savundum, PKK tarafından öldürülen Yasin Börü'nün de ölmemesi gerektiğini, Fırat Çakıroğlu'nun da öldürülmemesi gerektiğini savundum. Keşke "faşist" diye tanımladığım kişiler, ölümle siyaset olmayacağını ve kimsenin ölmemesi gerektiğini tıpkı benim gibi savunsa. Anlaşamadığımız en önemli kısım bu.

  Nüfusu 1935 nüfus sayımına göre 101 bin olan Tunceli'de yüzbinlerce kişi öldürmüşüz. Ayrıca Nazi Almanyasından olduğunu bildiğim bir fotoğraf benim ülkemde çekilmiş! Almanyayı sınırlarımıza katmış olmalıyız!

  Hmmmmmmmm dh forum bugün de bana bir şey öğretti.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 3 Nisan 2017; 18:3:8 >
  |
  |
  _____________________________
  Alea iacta est
 • Binbaşı
  1814 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: armanac05


  quote:

  Orijinalden alıntı: hkD


  quote:

  Orijinalden alıntı: guvenkab

  Bu gelenler Türkiyede çıkarılacak iç savaşın militanları farkındasınız dimi.... Mülteci diye gelen tiplere bakın...

  Aynen öyle.

  Suriye'ye ihraç edilen radikal terörist olayı şuan Türkiye için yapılıyor.

  Sıra İran'da derken , Türkiye kararı çoktan verilmiş.

  Yapacak bir şey yok , madem bu oyunu oynayacağız.

  O zaman oynarız.

  ne olacaktı ki . batı dünyası sınırsız gençlik ve sınırsız hayatın derdinde . ilk bilimsel buluşlar ortaya çıkmak üzere ki bu buluşların içinde kanser bile var . sınırsız enerji sınırsız gıda da demek . soğuk fizyon gerçekleşmek üzere . robot teknolojisi filmlerdekini yakalamak üzere . bütün bunlar 50 yıl içerisinde bitecek .
  uzun lafın kısası devrim kapımızda . devrim halk hareketi değil bilimsel değişimin sosyal yapıyı değiştirmesidir . her devrim kendi toplumunu , kendi ekonomik biçimini , kendi insanını , kendi ahkaki değerlerini , kendi dinini de yaratır .
  sosyalizm ve kapitalizm savaşı işçi ve patron savaşıydı . yeni, dünya düzeninde belli ki işçiye gerek yok dolayısıyla insana da ihtiyaç yok dolayısıyla 6 milyar insanın 5 milyarına da ihtiyaç olmayacak .
  hedef ölümsüzlüğe sahip yada çok çok uzun yaşayacak , sadece bilim üreten , bilim insanlarından oluşan 1 milyarlık bir dünya. bop projesi de bunun ilk ayağıydı . tabi bana göre

  o nece bir tespiddi üstad
  _____________________________
 • Yarbay
  2817 Mesaj
  bu ülke herkese yetecek güzellik ve zenginlikte arkadaşlar. magdur olmuş afganlara yüklenmek yerine kendi vicdanınıza savaş açın derim.

  Sokağa çıkın biraz asosyallikten kutulun. Her yer mercedes bmw dolu, bütün cafeler dolu insanlar yaşıyor mutlu mutlu. Herkes hayatının en güzel günlerini yaşıyor artık. Siz takmışşınız suriye de suriye, afgan da afgan. Yeter artık.

  Gelecek tabi, gerekiyorsa ülkenin kazanması için değil 3-5 10 milyon gelecek ve sonuşçta ülkemiz kazanacak. Ekonomimiz kazanacak, bütün dünyanın gözü bizde farkında değil misiniz? Bütün avrupa hayatından mutsuz, hepsinin hükümetleri yıkılıyor ve istikrarsızlaşıyorlar. Bizde halk hükümetinden mutlu, geleceye umut ile bakıyor. İstikrar var istikrar arkadaşlar.

  eyitim dünyanın en iyisi, her yerde artık üniversite var abd bile yaklaşamaz bize. Saglıkta zaten devrim yaptık yıllar önce. Ekonomi olarak bütün dün ya birleşti yine yıkamadılar %3 büyüdük. Ezdik kıskandırdık hepsini

  almanya kaç büyüdü? 0.2 mi 0.3 mü? %3 nere 0.3 nere arkadaşlar oturup doğru konuşun.

  Eskiden insanlar avrupaya gitme hayali kurardı artık ülkemize akın akın insan geliyor neden geliyor çünkü altın değerinde her parçası bu toprakların. En eyitimli, en güzel en ferah ülkesi burası deyerini bilin.
  _____________________________
  ARDAHAN UNIVERSTY İŞLETME
 • Yüzbaşı
  682 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sangokudbgt

  bu ülke herkese yetecek güzellik ve zenginlikte arkadaşlar. magdur olmuş afganlara yüklenmek yerine kendi vicdanınıza savaş açın derim.

  Sokağa çıkın biraz asosyallikten kutulun. Her yer mercedes bmw dolu, bütün cafeler dolu insanlar yaşıyor mutlu mutlu. Herkes hayatının en güzel günlerini yaşıyor artık. Siz takmışşınız suriye de suriye, afgan da afgan. Yeter artık.

  Gelecek tabi, gerekiyorsa ülkenin kazanması için değil 3-5 10 milyon gelecek ve sonuşçta ülkemiz kazanacak. Ekonomimiz kazanacak, bütün dünyanın gözü bizde farkında değil misiniz? Bütün avrupa hayatından mutsuz, hepsinin hükümetleri yıkılıyor ve istikrarsızlaşıyorlar. Bizde halk hükümetinden mutlu, geleceye umut ile bakıyor. İstikrar var istikrar arkadaşlar.

  eyitim dünyanın en iyisi, her yerde artık üniversite var abd bile yaklaşamaz bize. Saglıkta zaten devrim yaptık yıllar önce. Ekonomi olarak bütün dün ya birleşti yine yıkamadılar %3 büyüdük. Ezdik kıskandırdık hepsini

  almanya kaç büyüdü? 0.2 mi 0.3 mü? %3 nere 0.3 nere arkadaşlar oturup doğru konuşun.

  Eskiden insanlar avrupaya gitme hayali kurardı artık ülkemize akın akın insan geliyor neden geliyor çünkü altın değerinde her parçası bu toprakların. En eyitimli, en güzel en ferah ülkesi burası deyerini bilin.

  İyi eyitim almış birine benziyorsunuz,yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil.Herkes sizin gibi eyitimli olsa şu an dünyaya hükmediyordur.Özetle eyitim şart..
  _____________________________
 • Binbaşı
  1811 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sangokudbgt

  bu ülke herkese yetecek güzellik ve zenginlikte arkadaşlar. magdur olmuş afganlara yüklenmek yerine kendi vicdanınıza savaş açın derim.

  Sokağa çıkın biraz asosyallikten kutulun. Her yer mercedes bmw dolu, bütün cafeler dolu insanlar yaşıyor mutlu mutlu. Herkes hayatının en güzel günlerini yaşıyor artık. Siz takmışşınız suriye de suriye, afgan da afgan. Yeter artık.

  Gelecek tabi, gerekiyorsa ülkenin kazanması için değil 3-5 10 milyon gelecek ve sonuşçta ülkemiz kazanacak. Ekonomimiz kazanacak, bütün dünyanın gözü bizde farkında değil misiniz? Bütün avrupa hayatından mutsuz, hepsinin hükümetleri yıkılıyor ve istikrarsızlaşıyorlar. Bizde halk hükümetinden mutlu, geleceye umut ile bakıyor. İstikrar var istikrar arkadaşlar.

  eyitim dünyanın en iyisi, her yerde artık üniversite var abd bile yaklaşamaz bize. Saglıkta zaten devrim yaptık yıllar önce. Ekonomi olarak bütün dün ya birleşti yine yıkamadılar %3 büyüdük. Ezdik kıskandırdık hepsini

  almanya kaç büyüdü? 0.2 mi 0.3 mü? %3 nere 0.3 nere arkadaşlar oturup doğru konuşun.

  Eskiden insanlar avrupaya gitme hayali kurardı artık ülkemize akın akın insan geliyor neden geliyor çünkü altın değerinde her parçası bu toprakların. En eyitimli, en güzel en ferah ülkesi burası deyerini bilin.

  Kardeş saçmalama ülkene akın akın gelenler hep cahil cühela insanlar. Aralarında zaten bol bol terörist geçiyor ülkenin her yerinde bomba patlarken sen heralde yatağın altına girmiş uyuyordun?

  Ülkeye gelsinler ülke kazansın diyorsun, arkadaşım bilim adamları mı geliyor akın akın ülkeye? Mülteci alıyorsun, pkk'lı kürtlerin yaptığını yapmaya geliyorlar. Aynı şeyleri 50 senede bir yaşayıp yaşayıp hala akıllanmıyorsunuz. Sanarsın ki avrupalardan beyin göçleri alıyoruz, sanarsın ki SpaceX projesi Tesla proejeleri bize ait uzaya MArs'a biz çıkmaya hazırlanıyoruz. Ülkene akın akın gelenler kimler yahu mühendisler doktorlar sinir bilimciler falan mı? Terörist alıyorsun TERÖRİST. (hepsi değil masum fakir fukara insanlar çoğunluktadır ama aralarında bol bol ışidci sızıyor ülkeye) Ülke kazanacak diyor bide. Masumlara sadece kaynak harcıyorsun devlet kaynağı. Masum olmayanları da orayı burayı bombalar yakında. İşte ülkene kazandırdığın şey bunlar, helal olsun kına yak.

  Yazdığın şeyler ironi resmen. Sen kafelerde mutlu mestu gezip BMW'ye binmeye devam et. Zira ülke Suriye'ye döndüğünde baya bi hızla gaza basıp kaçman gerekecek.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 3 Nisan 2017; 18:44:33 >
  |
  |
  _____________________________
  XBLive: EVREN89 -- PSN: Evren01 -- Steam: evren0119
 • Yüzbaşı
  449 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sangokudbgt

  bu ülke herkese yetecek güzellik ve zenginlikte arkadaşlar. magdur olmuş afganlara yüklenmek yerine kendi vicdanınıza savaş açın derim.

  Sokağa çıkın biraz asosyallikten kutulun. Her yer mercedes bmw dolu, bütün cafeler dolu insanlar yaşıyor mutlu mutlu. Herkes hayatının en güzel günlerini yaşıyor artık. Siz takmışşınız suriye de suriye, afgan da afgan. Yeter artık.

  Gelecek tabi, gerekiyorsa ülkenin kazanması için değil 3-5 10 milyon gelecek ve sonuşçta ülkemiz kazanacak. Ekonomimiz kazanacak, bütün dünyanın gözü bizde farkında değil misiniz? Bütün avrupa hayatından mutsuz, hepsinin hükümetleri yıkılıyor ve istikrarsızlaşıyorlar. Bizde halk hükümetinden mutlu, geleceye umut ile bakıyor. İstikrar var istikrar arkadaşlar.

  eyitim dünyanın en iyisi, her yerde artık üniversite var abd bile yaklaşamaz bize. Saglıkta zaten devrim yaptık yıllar önce. Ekonomi olarak bütün dün ya birleşti yine yıkamadılar %3 büyüdük. Ezdik kıskandırdık hepsini

  almanya kaç büyüdü? 0.2 mi 0.3 mü? %3 nere 0.3 nere arkadaşlar oturup doğru konuşun.

  Eskiden insanlar avrupaya gitme hayali kurardı artık ülkemize akın akın insan geliyor neden geliyor çünkü altın değerinde her parçası bu toprakların. En eyitimli, en güzel en ferah ülkesi burası deyerini bilin.

  Kardeşim şu an güzel güzel yaşıyorlarda peki biz ŞUAN önlem almazsak ilerde güzel güzel yaşayabilirmiyiz?
  Almanyada yapsınlar bunun aynısını bakalım anında kafede yaşamayı bırakıp sokaklara inip talan ederler hükümete geri adım attırırlar
  şu an birbirini denetleyen demokratik bir anayasa var ve güzelce yaşıyorlar peki tek adam rejimine geçince GÜZELCE yaşyabilieceklermi?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celest -- 3 Nisan 2017; 18:44:4 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5017 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: serhatwxe


  quote:

  Orijinalden alıntı: Deníz


  quote:

  Orijinalden alıntı: serhatwxe


  quote:

  Orijinalden alıntı: Deníz

  Ülkenin gerçekten çivisi çıktı. Özal kürtleri aldı, Tayyip suriyeli ve afganlilari alıyor. Nedir bu çektiğimiz arkadaş.Gelen her mülteci ülkenin içine ediyor ve vatandaşı oluyor, uzay da yaşam bulsalar da gidip kurtulsak

  Özal Kürtleri aldı yazmışsın da bilinçsiz bir şekilde konuştuğun çok açık ortada. Özal'ın kimseyi aldığı yok, Kürtler zaten her zaman oradaydı.
  Kürtler M.Ö 2500 li yıllardan beri Guti krallığı, M.Ö 1250 yıllardan beri Hurri ve Mitanni krallığının soyundan, Karduk'ların, MÖ 858-824 yıllarında ki Med İmparatorluğundan ve Mervanilerin soyundan geliyor. Bugün soysuz, tarihi bile olmayan kişiler olarak görülen ırk, M.Sonra 580. yıllardaki gibi Kavimler göçü yaşayarak Orta Asya'dan göç etmiş bir toplum değil. Bu ırk 3 bin yıl önce ve sonra Türkiye'nin doğusu, Suriye, Irak, İran'ın parçasında yaşamını sürdürmekte ve devleti olan bir topluluktu. Sevseniz de sevmeseniz de tarih her zaman yazmaya devam edecek. Yine bu bazı kesim tarafından yok sayılan topluluk, o kesimin dedesiyle sırt sırta Osmanlı devletinde de savaştı, Kurtuluş Savaşında da savaştı, savaşmaya devam edecek. Tabii bu tür faşizan yorumlarınıza son verirseniz. Zihniyetiniz den kurtulursanız kimse yeni bir devlet kurma arayışına girmez, kimse normal yaşantısını bırakıp, ülkenin arananlar listesine girip terörist sıfatına girmeyi tercih etmez.

  Senin hdpli bir pkk sempatizanı olduğunu biliyorum.Dedigin gibi birşey yok. Yok 3000 yılmışta yok devlet kurmuşlar da.kürtlerin kökü o kadar eskiye dayansaydi şuan kürt nüfusu en az 100 milyon olurdu. Yaptığınız şey son 100 yılda 10 15 tane çocuk yapmak öyle nüfusunuzu arttırmak oldu.

  Şuan bile abd Avrupa falan filan yardım ettide bir devlet kurmaya çalışıyorsunuz, yoksa siz kim devlet kim. Yıllarca birbirlerini en küçük şeyden öldüren bir güruh devlet mi ayakta tutabilir.

  Bizim de zamanımız gelecek merak etmeyin, Kurt tekrar Türklere liderlik yapacak!

  Fikirlerine saygı duyuyorum ama söylediklerime tarafsız bir gözle bak.
  Gerçekleri görmek için belirli bir örgüte sempatizanlık yapmana gerek yok. Ben hiç bir silahlı örgütü asla savunmadım, savunmam da. Ama ortada belirli bir gerçek var, PKK gibi terör örgütleri sizler yüzünden kuruldu. 1938 bir grup isyancı topluluk ayağa kalktı, yeni bir şeriat ve Kürt devleti kurmak için (karşı geldiğim bir durum) bu isyanı durdurmak için silahı tercih ettik, bu gayet normal - doğal bir şey. Ama ortada siviller ölüyorsa ve sadece "resmi olarak" 10 bin kişi ölmüşse, ki bu resmi rakam, resmi olmayan rakamlara göre yüz binlerce kişi Dersim katliamında hayatını kaybetti.  Kadın, çoluk çocuk demeden yüzlerce kişi ölürse, yılanın başını erken yaşta kesmek mantığıyla bir çok çocuk öldürüldü. Bunu mantıklı bulan insanlar tanıyorum ben. Sivilin ölümü asla mantıklı olmaz, 1938 yıllarında aslında bizler ateşe körükle yaklaştık, kanı kan ile temizlemeye çalıştık ve yeni bir teröre olanak sağladık. 1984'de bir çok akrabamın köyleri yandı, medya bunların hiçbirini göstermiyor, gidin bir doğuya normal insanı köşeye çekin sorun, akrabalarının arasından köyü yanan var mı diye, her kenara çektiğinin emin ol bir akrabasının köyleri - evleri yanmıştır. Teröre son vermek amacıyla her seferinde terörü daha da büyüttük. 1993'de insanların eğlencesine bile karıştık, Newroz denilen bayramı kutladılar panzerle içeri girip köydeki bir çok erkeği içeri attık. Bunu yalan bulan bir çok insan oldu, 2 sene önce internette görüntüleri yayınlandı. Her seferinde örgüt dahada büyüdü, büyüdü ve bugün başımıza çok büyük bir bela aldık, Yüzbinlerce orduyla YPG sınırımızda ABD - Rusya'yı arkasına alıp devlet kurma çabasına giriyor. Örgütü yok etmek amacıyla sivillere verdiğimiz her zarar, bu terör örgütlerinin büyümesini sağladı. Bunun sorumlusu barış isteyenler mi yoksa inadına savaş diyenler mi? Şu saatten sonra barışın "B" sini söyleyemeyiz ama zamanında bir çok hata yaptığımız gerçeğini hiç bir şey değiştirmez.
  Cizre olaylarında Taybet ananın cesedi günlerdir sokakta kaldı, çocukları bu yaşlı kadının cesedini bile alamadı, cesede bile saygı duyulmuyor artık. Medya, dedesinin kucağında polisin gaz kapsülüyle öldürülen 6 aylık Miray bebeği göstermiyor! Söylesene bana bu hangi kanalda çıktı? Bir köpeğin kuyudan çıkarılma çabası günlerdir gündemde kalırken, dedesinin kucağında öldürülen bir bebek ne için öldürüldü? terörist olduğu için mi?
  Ben hiç bir insanın ölmemesi gerektiğini savundum, PKK tarafından öldürülen Yasin Börü'nün de ölmemesi gerektiğini, Fırat Çakıroğlu'nun da öldürülmemesi gerektiğini savundum. Keşke "faşist" diye tanımladığım kişiler, ölümle siyaset olmayacağını ve kimsenin ölmemesi gerektiğini tıpkı benim gibi savunsa. Anlaşamadığımız en önemli kısım bu.

  Ben tarafsız gözle bakıyorum, taraflı bakan sensin. Kürt dediğin zaten tek bir ırk bile sayılmıyor, zazalari da kürt sayıyorsunuz ama dil olarak kurmancilerle uzaktan yakından alakaları bile yoktur. Birbirleriyle anlaşamıyorlar bile şimdi gelipte bunlar tek ırk diyebilir misiniz?Ayni coğrafya da yaşamalarına rağmen. Bana diyorsun ki Cizre de şu ölmüş bu ölmüş, peki onun ölmesine sebep olanlar kim? Onların komşuları, akrabaları, çocukları.Ordaki halk bilmiyormuydu teröristlerin olduğunu? Peki orda ölen askerin polisin suçu ne? Neden öldüler?

  Pkk yıllarca kendi insanlarını öldürdü bunu damı biz yaptık?

  Ypg yüzbinlerce ordu mu oldu? O kadar büyük bir gücü varsa suriyeyi ele geçirmesi gerek değil mi?

  10 çocuk yapıpta mağduriyet kasmakta ayrı bi komik  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  2817 Mesaj

  Siz beyensenizde beyenmesenizde ülke iyiye gidiyor arkadalar. Sen gelenlere doktor avukat bılım adamı gibi davranısan onlar olurlar ama dıslarsan sokakta yasarlar. Bu ulkede eyıtım alacaklar ulkenın guzellıklerıne guzellık katacaklar ısallah

  Kültürlerin birbirine anlatacagı cok sey var gun gelcek kız alıp vereceksınız bu ınsanlara bu yuzden doyru konusun.

  Mercedes bmw jaguar kaynıyo ortalık sıze kalsa ulke bıttı deyılmı? porcha filan hep var bu demek ki ulke iyiye gidiyor. eski turk fılmlerine bakın ne zengınler bıle mercedes alamıyordu. İyi biliriz ınsanların ekmek ıcın karne ıle beklediyi gunleri halk refah gordu burda
  |
  |
  Bahsedilenler: Metal-Gear , Musbab kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Celest
  _____________________________
  ARDAHAN UNIVERSTY İŞLETME
 • Binbaşı
  1811 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sangokudbgt

  Siz beyensenizde beyenmesenizde ülke iyiye gidiyor arkadalar. Sen gelenlere doktor avukat bılım adamı gibi davranısan onlar olurlar ama dıslarsan sokakta yasarlar. Bu ulkede eyıtım alacaklar ulkenın guzellıklerıne guzellık katacaklar ısallah

  Kültürlerin birbirine anlatacagı cok sey var gun gelcek kız alıp vereceksınız bu ınsanlara bu yuzden doyru konusun.

  Mercedes bmw jaguar kaynıyo ortalık sıze kalsa ulke bıttı deyılmı? porcha filan hep var bu demek ki ulke iyiye gidiyor. eski turk fılmlerine bakın ne zengınler bıle mercedes alamıyordu. İyi biliriz ınsanların ekmek ıcın karne ıle beklediyi gunleri halk refah gordu burda  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 3 Nisan 2017; 19:10:35 >
  |
  |
  _____________________________
  XBLive: EVREN89 -- PSN: Evren01 -- Steam: evren0119
 • Yüzbaşı
  668 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Thekanarya

  Yani hocam diyorsun ki mülteciler elini kolunu sallaya sallaya girmeye devam etsin memleket araplaşsın önemli değil öyle mi? Yapmayın hocam Yunanistan bunları bizim gibi alır mı sanıyorsun? Cumhurbaşkanı tehdit edip duruyor açarım sınırı diye açabiliyor mu peki? HAYIR. Neden? çünkü Avrupa hemen amborga tehtidinde bulunuyor senin ihracatının %50 si avrupaya. avrupa ambargo uyguladığında sen o şirketi 3 günde kapatırsın farkında mısın.Bu memleket bizim hocam başka Türkiye yok kaçacak yerimizde yok. Bu kadar vasıfsız mülteci iç savaşın tehlikesidir.

  Mülteciler girsin demiyorum,

  madem bu kadar kontrol e rağmen giriyorlar; kontrollü olarak gönderimi yapılsın .

  2. türkiye ihracatını ilk 10 ülkesinden 5 i avrupaya gidiyor. Ki bu alanlar genişliyor.

  Düşündüğünüzün aksine ithalatımız avrupa odaklı, yalnız şu an küresel boyutta hiçbir ülke kimseye muhtaç değil. Rusya bizden sebze ve meyveyi almayı durdurarak vitaminsizlikten geberdi mi ?

  Bu memleketin bizim olduğunun üzerinde duruyorum, bir önceki münakaşaya dikkat edersen, türkiye'den kaçacaksın diyen arkadaşlara sitem ettim .

  Türkiye coğrafi konumu nedeniyle kaçak olarak girilebilecek en güzel ülkelerden birisi, bu kadar uzun ve bol ülkeli sınır komşusu olan ülke bulunmaz hint kumaşı.

  Duvar örmek, Kızıl ötesi kameralar hiçbiri durdurmuyor. Adam bavulun içinde, arabanın benzin deposunda geliyor.Asla durduramazsın.Ben de diyorum ki, madem durduramıyorsun al ve gönder. Devlet elbet yapabilir bunu.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5184 Mesaj
  hedef hindistan
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1814 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sangokudbgt

  bu ülke herkese yetecek güzellik ve zenginlikte arkadaşlar. magdur olmuş afganlara yüklenmek yerine kendi vicdanınıza savaş açın derim.

  Sokağa çıkın biraz asosyallikten kutulun. Her yer mercedes bmw dolu, bütün cafeler dolu insanlar yaşıyor mutlu mutlu. Herkes hayatının en güzel günlerini yaşıyor artık. Siz takmışşınız suriye de suriye, afgan da afgan. Yeter artık.

  Gelecek tabi, gerekiyorsa ülkenin kazanması için değil 3-5 10 milyon gelecek ve sonuşçta ülkemiz kazanacak. Ekonomimiz kazanacak, bütün dünyanın gözü bizde farkında değil misiniz? Bütün avrupa hayatından mutsuz, hepsinin hükümetleri yıkılıyor ve istikrarsızlaşıyorlar. Bizde halk hükümetinden mutlu, geleceye umut ile bakıyor. İstikrar var istikrar arkadaşlar.

  eyitim dünyanın en iyisi, her yerde artık üniversite var abd bile yaklaşamaz bize. Saglıkta zaten devrim yaptık yıllar önce. Ekonomi olarak bütün dün ya birleşti yine yıkamadılar %3 büyüdük. Ezdik kıskandırdık hepsini

  almanya kaç büyüdü? 0.2 mi 0.3 mü? %3 nere 0.3 nere arkadaşlar oturup doğru konuşun.

  Eskiden insanlar avrupaya gitme hayali kurardı artık ülkemize akın akın insan geliyor neden geliyor çünkü altın değerinde her parçası bu toprakların. En eyitimli, en güzel en ferah ülkesi burası deyerini bilin.

  eyitimden trollü anlamlıydınız.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  655 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: serhatwxe


  quote:

  Orijinalden alıntı: Deníz

  Ülkenin gerçekten çivisi çıktı. Özal kürtleri aldı, Tayyip suriyeli ve afganlilari alıyor. Nedir bu çektiğimiz arkadaş.Gelen her mülteci ülkenin içine ediyor ve vatandaşı oluyor, uzay da yaşam bulsalar da gidip kurtulsak

  Özal Kürtleri aldı yazmışsın da bilinçsiz bir şekilde konuştuğun çok açık ortada. Özal'ın kimseyi aldığı yok, Kürtler zaten her zaman oradaydı.
  Kürtler M.Ö 2500 li yıllardan beri Guti krallığı, M.Ö 1250 yıllardan beri Hurri ve Mitanni krallığının soyundan, Karduk'ların, MÖ 858-824 yıllarında ki Med İmparatorluğundan ve Mervanilerin soyundan geliyor. Bugün soysuz, tarihi bile olmayan kişiler olarak görülen ırk, M.Sonra 580. yıllardaki gibi Kavimler göçü yaşayarak Orta Asya'dan göç etmiş bir toplum değil. Bu ırk 3 bin yıl önce ve sonra Türkiye'nin doğusu, Suriye, Irak, İran'ın parçasında yaşamını sürdürmekte ve devleti olan bir topluluktu. Sevseniz de sevmeseniz de tarih her zaman yazmaya devam edecek. Yine bu bazı kesim tarafından yok sayılan topluluk, o kesimin dedesiyle sırt sırta Osmanlı devletinde de savaştı, Kurtuluş Savaşında da savaştı, savaşmaya devam edecek. Tabii bu tür faşizan yorumlarınıza son verirseniz. Zihniyetiniz den kurtulursanız kimse yeni bir devlet kurma arayışına girmez, kimse normal yaşantısını bırakıp, ülkenin arananlar listesine girip terörist sıfatına girmeyi tercih etmez.

  Kürtler binlerce yıl yaşayıp da devlet kuramayan tek ırk. Hiç bir zaman kuramayacaklar da :)  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  istisnalar içinde müstesnalar vardır
 • Yüzbaşı
  449 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Guest-31C579044

  Ilk parti bunlar. Katlana katlana artacak.

  Daha pakistan'in deport edecegi 1milyona yakin talibanli var.

  4.5-5mil suriyeli
  3 mil afgan (iran)
  1 mil afgan (iran)

  10 milyon multeci yapiyor.

  10 milyon oy, yuzde 25 eder turkiye'de.  Korkunç bir rakam bu o zaman biz kaybettik?
  hani milli iradeydi bu? hocam ne yapsak baskı kurup bunlara
  oy kullandırtmasak falan olmaz'mı?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celest -- 3 Nisan 2017; 19:40:3 >
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  114 Mesaj
  bu iş kötüye gidiyor. bu iş çok ciddiye alınmalı artık. bu kadar adamın sorgusuz sualsiz ülkeye alınması bir şeylerin hazırlığı. birlik olmalıyız.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.M. -- 3 Nisan 2017; 20:3:44 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  984 Mesaj
  Başka ülkede olsa halk ayaklanır, millet sokağa dökülür, taş üstünde taş kalmazdı...
  |
  |
  _____________________________
 • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 6 saat 39 dakika kadarı kaldı.
  İşte bunlar hep HAYIR!  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  UPS kargo ile çalışan satıcılardan alışveriş yapmıyorum
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Lastik Fiyatları
son dakika
Blogio
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,459
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.