Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İran dan yeni göç dalgası geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
419
Cevap
0
Favori
27.318
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> İran dan yeni göç dalgası geldi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1083 Mesaj

Dediklerine aynen katılıyorum,hatta örnekler veriliyor Afganistan-Pakistan savaşında Pakistan 4 milyon kadar multeciyi ulkesine aliyor ve bir suru problemle karşılaşıyor.İnternetten detaylarina bakabilir merak eden arkadaşlar.Hatta Pakili biri Türkiye bizim düştüğümüz hataya düşmesin diye de yorum yapmıştı.

https://www.google.com.tr/amp/m.haberler.com/amp/pakistanli-uzman-multeci-sorunu-turkiye-yi-de-8057421-haberi/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Thekanarya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cruel53

quote:

Orijinalden alıntı: Eryphore

REFERANDUMDA EVET VERİRSİNİZ ARTIK

Evet verecegim. isinize gelen bisey olsa insan haklari nerede kaldi diye yirtinirdiniz.

Sokakta bir tane Suriyeliye 1 TL verdiğini sanmıyorum.

güneş ve rüzgar oyuncak işi bebelere yönelik yani sana.ben lafımı çaktım o zaman ben tartışmam yazabilirsin ancak. -em2018
  • Yüzbaşı
    449 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DeathWing

quote:

Orijinalden alıntı: Celest

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Eğer imkanınız varsa bu ülkeden kaçıp kurtulun, yarına sağ çıkıp çıkmacağımızı bilmediğimiz, hastalıklı bir düşünce tarafından beyni ele geçirilmiş cahil insanların yön verdiği bu ülkeyle hayatınızı mahvetmeyin.

Hocam biz neden kaçıyoruz onlar sonradan geldi biz onları gönderelim ülke bizim değil'mi
    Atatürk ne diyordu? GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER

O tren çoktan kaçtı.
    Adam akıllı eğitim verilseydi, ülke de adam akıllı hukuk işleseydi, adam akıllı devlet disiplini verilseydi insanlara, adam akıllı cumhuriyetin ilkeleri öğretilseydi bu durumda olmazdık.
    Başımıza ne geliyorsa cahillikten geliyor, rantçılıktan ve "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" zihniyetinden.
    Bugün sağ'da başta olsa, sol'da başta olsa değişen hiçbir şey olmayacak. Çünkü insanlarımızın zihni iflas etmiş durumda.

Kafa tasçılar ırkçılar neden var? Eğitimsizlik.
    Din adı altında haramyiyengiller neden var? Eğitimsizlik.
    Atatürk'ün adını kullanarak her b*ku eleştiren ve ötekileştirenler neden var? Eğitimsizlik.
    Ülke kuracaklarına inanan 1 avuç beyni yıkanmış eşek si..en neden var? Eğitimsizlik.

Suçlu kim?
    Suçlu, imkanı ve gücü olduğu halde insanlarını anlamaya çalışmayıp ve ona göre bir eğitim devrimi başlatamayanlarda.
    Bunlar kim mi?
    Atatürk'ün ölümünden sonra ülkenin dümenini eline almış olan herkes... ve bunda halk'ın da katkısı çok olmuştur.

Atatürk boşuna demiyor hocam en büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır diye
    artık öyle kılıç kalkan dönemi bitti bilim var artık şeriat modernlik öncesi yönetilen bir sistem idi
    Köy enstitüsü kapanmasaydı ve bugüne kadar inanın devam etseydi şimdi tamamiyle modern olmuştuk
    Ama maalesef Atatürkten sonra işler yolunda gitmedi. Bu ülke bugüne kadar ayakta kaldı ise ve ortadoğu gibi olmadı ise
    Atatürkün yaptığı devrimler sayesinde kim Atatürkü silmeye çalışıyorsa emin olun türk düşmanıdır
    Atatürkün yaptığı devrimler normal bir insan yapamaz sanki extra bir güç vardı adamda
    Ne kadar teşekkür etsek az onun sayesinde ortadoğu gibi olmadık. Ama gel gelelim şimdi nalet ırk olan arapları ülkemize aldık
    Halkın öyle bir beyni yıkanmışki tepki bile vermiyorlar meydana çıkıp türkçülüğe karşıyız dedi rte ama millet tutupta
    sen kimsin lan bunu söylüyorsun deyip mitingi terk etmedi beyinleri resmen din ile yıkanmış
    |
    |

• Yüzbaşı
    893 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

quote:

Orijinalden alıntı: cruel53

quote:

Orijinalden alıntı: Eryphore

REFERANDUMDA EVET VERİRSİNİZ ARTIK

Evet verecegim. isinize gelen bisey olsa insan haklari nerede kaldi diye yirtinirdiniz.

Sokakta bir tane Suriyeliye 1 TL verdiğini sanmıyorum.

yanimda gezdigini sanmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

%1 daha az büyümek demek ekonominin batması, yatırımların bitmesi demekti. Şu an o tanrı misafirleri sayesinde darbelere, fetö, israil ve ingiliz abd'ye meydan okuyoruz. Bazılarının 2. kurutuluş savaşı olduğunu söylediği bu günlerde suriyeliler sayesinde ayakta durduk yazacak belkide tarih.

Bunu istemeyenler böyle haberler saçıyorlar etrafa. Afganlar yiğittir, delikanlıdır, aynı mezhepten insanlardır bizim ile. Mubarek insanlardır. Suriyeliler gibi onlarda bu topraklarda uyum içinde yaşayacak, bu ülke için hep birlikte katkıda bulunacaklardır. Bundan kimsenin sıkıntısı olmasın. 3 milyon afgan demek türkiyenin %6-7 büyümesi ile sonuçlanır ve bu bütün düşmanların hayallerinin yıkılması demektir.

Daha mutlu, özgür, başka kültürler ile zenginleşmiş, gelecekte 2023'te bütün dünya ya egemen olacak, avrupaya yüzyıllardır özlem duydukları osmanlı hakimiyetini getirecek bir ülke oluyor türkiye farkında mısınız?

Avrupa'da üst akıl halklarını 200 yıldır uyutuyor, içlerindeki osmanlı sevgisini bastırıyor ancak avrupa halkları günden güne uyanıyor. 2023'te biz değil onlar gelin bizi yönetin diyecek, bu günlerini osmanlı yönetimine hazırlık olarak görüyorlar. Sokaklarda insanlar osmanlının ne kadar güzel bir devlet olduğunu konuşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 3 Nisan 2017; 12:39:14 >

• Yarbay
    6926 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Bakın az önce ekonomi kanalında suriyeliler büyümeye yardım etti dedi ekonomist. Suriye olmasa belki %1 daha az büyürdük dedi.

%1 daha az büyümek demek ekonominin batması, yatırımların bitmesi demekti. Şu an o tanrı misafirleri sayesinde darbelere, fetö, israil ve ingiliz abd'ye meydan okuyoruz. Bazılarının 2. kurutuluş savaşı olduğunu söylediği bu günlerde suriyeliler sayesinde ayakta durduk yazacak belkide tarih.

Bunu istemeyenler böyle haberler saçıyorlar etrafa. Afganlar yiğittir, delikanlıdır, aynı mezhepten insanlardır bizim ile. Mubarek insanlardır. Suriyeliler gibi onlarda bu topraklarda uyum içinde yaşayacak, bu ülke için hep birlikte katkıda bulunacaklardır. Bundan kimsenin sıkıntısı olmasın. 3 milyon afgan demek türkiyenin %6-7 büyümesi ile sonuçlanır ve bu bütün düşmanların hayallerinin yıkılması demektir.

Daha mutlu, özgür, başka kültürler ile zenginleşmiş, gelecekte 2023'te bütün dünya ya egemen olacak, avrupaya yüzyıllardır özlem duydukları osmanlı hakimiyetini getirecek bir ülke oluyor türkiye farkında mısınız?

Avrupa'da üst akıl halklarını 200 yıldır uyutuyor, içlerindeki osmanlı sevgisini bastırıyor ancak avrupa halkları günden güne uyanıyor. 2023'te biz değil onlar gelin bizi yönetin diyecek, bu günlerini osmanlı yönetimine hazırlık olarak görüyorlar. Sokaklarda insanlar osmanlının ne kadar güzel bir devlet olduğunu konuşuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    340 Mesaj
    ÜLkediki işsizliği daha da artıracak, çalışan türk işcilerinin yerine işe girerler ama en önemlisi inşallah kendilerini patlatmazlar.
    |
    |
    arkadaşlar, bu durumun yaşanmaması tabiki de daha iyi olurdu fakat bazılarının yorumlarını ağzım açık okuyorum. Hiç mi vicdanınız yok. tiplere bak demiş biri ne kadar ayıp adam savaştan yokluktan geliyor. karşı komşunuzda biri öldürülürken öyle kapıyı kapalı mı tutarsınız yoksa kurtarmak adına evinize mi alırsınız. yapmayın ayıptır.

Evet, bu kadar mülteci ülkemizde ekonomik anlamda sorun çıkaracaktır. İçlerinden tecavüzcüsü hırsızı da çıkacaktır (sanki memlekette hiç yokmuş gibi yazıyonuz) ama içlerinden bu ülkeye faydalı olacak birileri de çıkacaktır.

Şimdi bazıları yazacak diğer ülkeler niye almıyor sadece biz alıyoruz diye. Herkes kötü ise sende mi kötü olacaksın. Çoğunluğun yaptığımı doğrudur?

keşke yaşanmamış olsaydı ama var olan bir zulüm var ve hangi millet hangi din hangi ırk olduğunun önemi olmadan gücümüz yettiğince kol kanat gelmeliyiz. Yapılan iyilikler hiçbir zaman boşa gitmez hiç unmadığın anda karşına çıkı verir.

Çanakkale savaşında yaralı düşmanını canı pahasına savaş alanından çıkaran milletin torunları olduğumuzu hatırlatmak isterim.

"Vefalı Türk geldi yine" dedirtmek bizim genlerimizde var.

Ben ki yarı Arnavut yarı Türk'üm

Bu konuyu da lütfen partilileştirmeyin.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

Allah belanizi versin

Beddua tutmuş
    |
    |
    evet bir ekonomik kriz yoktur.

çünkü krize girebilecek bir ekonomi kalmamıştır. türkiye olarak çoktan iflas verdik. sadece günü kurtarma amaçlı para çeviriyoruz. ki bu durum da bu sene sonu özel sektör yurt dışı borç ödeme döneminde açığa çıkacaktır.

bu ekim ayında iflas ediyoruz arkadaşlar. 60 milyar dolara yakın kısa dönem borcumuz var ama elimizde hiç para yok.

hani diyorsunuz ya, neden aceleyle başkanlık getirmeye çalışıyorlar. işte bunun nedeni silahlı güçleri kontrol edip, açlıktan ve ödenemeyen maaşlardan dolayı ayaklanan halkı bastırmaktır.

evet doğru söylüyorum. insanların sokaklarda açlıktan öldüğünü göreceksiniz. suçun arttığını, bazı geceler aç yattığınızı, intihar eden arkadaşlarınızı göreceksiniz.

peki bu hikaye nasıl bitecek diyorsanız onu da anlatayım. fakirlikten ve şiddetten isyana başlayan halk, fırsatçı bir başkan yardımcısının muhalefetiyle kendilerine yalan söylemiş ve kandırmış tek adamın sarayına yürür.

gerisi için çavuşevsku'nun son anlarını ya da mussolini'yi okuyabilirsiniz.

tek bir çare var. o da bu referandumdan hayır çıkması bir şekilde gitmeleri.

gitmedikleri müddetçe bu coğrafyada kimseye huzur yok

-Alıntı-
    |
    |

• Yarbay
    10816 Mesaj
    150 kişi göç dalgası mı oluyor ? sözcü haberi midir nedir ???

her yıl kaç kişi geçiyor zaten o sınırlardan, suriyeliler hariç, bir araştırın.
    |
    |
    AsRocK Z77 Extreme 6 // i5 2500K // 2x8GB GskiLL // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi / 1.5TB // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 // Sound Blaster Omni / Takstar HD5500 // Logitech F710 // Oukitel k6000 Plus / Xiaomi Mi A1 // Honda Civic Fc5 Elegance Otom.
    Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?..
  • Çavuş
    49 Mesaj

Ben de gelmelerini istemiyorum ama tiplerinden nasıl ışidli oldukları sonucuna varıyorsun? Klasik Kuzey hindistan-Güney Orta asya tipi bunlarınki.

|
    |
    srknpower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2117 Mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. eneox -- 3 Nisan 2017; 13:18:53 >
    |
    |

Aga ne yaptın son paragrafı okurken tutamadım kendimi işyerinde "yaşa reis" diye bağırdım.
    |
    |
    sangokudbgt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: eumeriusfarukus

Ben de gelmelerini istemiyorum ama tiplerinden nasıl ışidli oldukları sonucuna varıyorsun? Klasik Kuzey hindistan-Güney Orta asya tipi bunlarınki.

Valla Reina saldırganı ile birebir aynı tipleri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

saka bir yana...

akepe icin her bit multeci birer yatirim, potansiyel akepeye oy verecek bir secmen.. o yuzden multeci ithal etmeye devam edecektir... ayrica bu multeciler sayesinde AB'yi tehdit edebiliyor... AB referandum diye fazla sesini cikarmiyor, biliyor akepeye yaradigini ama eminim birseyler yapaaktir referandumdan sonra... ki umarim yapar.. ( ambargo vs )
    |
    |
    simdi bazi gerizekalilar gelip abye gonderelim diyecek.. ab mi alin hepsini besleyin diyor.. ki diyelim diyor ab'yi mi dinleyeceksiniz...

bu hukumeti iktidar yapan ailelerin yanina gondereceksin her birini.. yozgat, cankiri, rize.. nerede en cok oy almis iktidar, ona gonder bu multecileri gondereceksin...
    |
    |

Alıntı yapmayın şunlara ne güzel bloklamışım, okudum yazdığını utandım arkadaşım adına... lütfen...
    |
    |
    srknpower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

yazıklar olsun buna göz yumana da destekleyene de...

|
    |
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
üniversite
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,417
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.