Yüzbaşı
19 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bürokratları sıcakta bekletmemek için şehidin mezarına toprağı kepçeyle döktüler. Şehidin mezarına kürekle toprak atmak için sıraya girenler, yapılanın karşısında üzüldü. Böyle bir durumla ilk kez karşılaşanlar yapılanı “saygısızlık” olarak niteledi..
Siirt'in Pervari ilçesinde teröristlerle girişilen çatışmada şehit edilen Şanlıurfalı Halil Sıltak'ın memleketinde toprağa verilişinde tam bir skandal yaşandı. Cenaze töreni için gelen bürokratların güneş altında fazla kalmasını önlemek için din görevlisi mezara toprağı iş makinesiyle döktürmesi tepki yarattı. Yapılanı “şehide karşı saygısızlık” olarak niteleyenler bu durumu sessizce izlemek durumunda kaldı Şehidin cenazesi Ağveren Mahallesi mezarlığında toprağa verilmek üzere hazırlık yapıldı. Cenaze törenine vali, vali yardımcıları, il yöneticileri de katıldı. Şehiden mezara konulması sırasında, yöneticiler bir ağacın gölgesinde bekledi.

‘HAVA SICAK KEPÇE GELSİN’

Şehidi son görevini yerine getirmek için mezarlığa gelenler, birkaç kürek de olsa toprak atmak için beklerken, az ilerde mezar yeri kazmak için getirilen kepçeyi gördü. İmam, “hava sıcak, misafirleri bekletmeyelim. Kepçe gelsin” dedi. Şehidin mezarına toprak atmak için bekleyenler bir kenara çekilmek zorunda kaldı. Birkaç dakika içinde kepçe şehidin mezarının toprağını doldurdu.


http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/sehide-bunu-da-yaptilar-1374978/
Rahşan affı faciası gibi bir durum çıkarsa sorumlu kim olacak ?

http://turkiyebiz.com/guncel/kader-mahkumlarina-af-cikti-h2092.html

Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında Genel Sağlık Sigortasıyla ilgili yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma başlatıldığını duyurdu.

http://www.haberler.com/yildirim-gss-borclariyla-ilgili-yeni-calisma-8546721-haberi/
Olağanüstü toplanan MHP Merkez Disiplin Kurulu, kurultay hazırlıkları yapan Akşener, Oğan ,Özdağ ve Aydın'ın ihracı için düğmeye bastı.
MHP'de sular durulmuyor, kurultay isteyen muhalifler çalışmalarını sürdürürken MHP lideri Devlet Bahçeli'den karşı atak geldi. Olağanüstü toplanan MHP'nin en üst disiplin organı olan Merkez Disiplin Kurulu isyan bayrağı açan Meral Akşener, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ ve Koray Aydın'ın partiden ihraç sürecini hızlandırmak için adımlar attı.

HER ADAYA AYRI DOSYA

Merkez Disiplin Kurulu'nda her aday için bir isim görevlendirildiği ve adaylarla ilgili ayrı ayrı klasörler oluşturulduğu belirtiliyor. Adayların konuşmaları ve sosyal medyadaki yazışmaları, görüntüleri dosyalara ekleniyor. Dört genel başkan adayının yanında bulunan etkili isimlerin de dosyaları açıldığı ve onların sürecinin de merkezden yürütüleceği ifade ediliyor. Adayların ihraçları halinde partideki 'seçme ve seçilme' hakları başta olmak üzere tüm haklarının elinden alınacağını ifade ediyor.

http://www.milliyet.com.tr/mhp-de-4-ismin-hizla-ihraci/siyaset/detay/2241938/default.htm


http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/05/09/mhp-4-ismin-ihraci-icin-dugmeye-basti
SGK Başkanı’ndan yolsuzluk şikayeti: ’Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor, 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, "Bir Hastane düşünün 124 bin vaka gönderiyor, bunun 123 bini acil. Orada atom bombası falan patlamadı, olsaydı haberimiz olurdu. Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor. Hastane düşünün 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor" dedi.

Özel Hastaneler ve sağlık Kuruluşları Derneği’nin (OHSAD) bu yıl 7’ncisini düzenlediği Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları Kurultayı, Antalya Belek Sueno Deluxe Otel’de başladı. Toplantının açılışına Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, OHSAD Başkanı Reşat Bahat ve davetliler katıldı.

’TEDAVİ HARCAMALARI 39.5 MİLYAR’
Toplantıda konuşan SGK Başkanı Bağlı, SGK’nın bir geri ödeme kuruluşu olduğunu belirterek, harcamaların 4’te 1’inin sağlık hizmetlerinin finansmanında kullanıldığını söyledi. Bunun da yaklaşık 60 milyar liraya denk geldiğini kaydeden Bağlı, "Tedavi harcamaları 39.5 milyar, ilaç harcamaları 19 milyar TL. En fazla ödeme yaptığımız birim kamu hastaneleri. Özel sektörün sağladığı rekabet kamu için bir yol gösterici olmasıdır. Bu sektör ayakta kalacak. Sadece kamu ile sağlık hizmetlerinin sunulmayacağı tartışılmaz bir hakikat" dedi.

’HASTANE DÜŞÜNÜN ÖLÜYÜ TEDAVİ EDİYOR’
Hakimlik ve hekimlik mesleğinin yolsuzlukla yan yana gelmemesi gerektiğine vurgu yapan SGK Başkanı Bağlı, "Parayla bir hekimin çok fazla ilişkisi olmaz diye bilinir. Hele yolsuzlukla, usulsüzlükle hiçbir şekilde bunların yan yana gelmemesi gerekiyor. Bir hastane düşünün 124 bin vaka gönderiyor, bunun 123 bini acil. Orada atom bombası falan patlamadı, olsaydı haberimiz olurdu. Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor. Hastane düşünün 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor. Evlenmemiş kızımız gidiyor sezaryen ameliyatı oluyor, ortada çocuk yok, bir çocuk buluyorlar. Geriye dönük resmi bir muamele, evlilik cüzdanı çıkartılıyor. MERNİS’e kayıt yaptırılıyor her şey yolunda. Faturayı gönderiyor ’SGK bunu ödesin.’ Ben öderim arkadaşlar ama emin olun ödediğim para bu SUT- Sağlık Uygulama Tebliği fiyatları üzerinde baskılamaya sebep veriyor" diye konuştu.

’ÖLÜ ADAM NASIL TEDAVİ EDİLİR?’
Hastanelere yapılan ödemelerle ilgili yaşadıkları sorunlardan da bahseden SGK Başkanı Bağlı, usulsüzlük tespit ettikleri kurumların sözleşmesini feshettiklerini anlattı. Sözleşmesi feshedilen hastanenin hemen yargıya başvurduğunu kaydeden SGK Başkanı Bağlı, şöyle dedi:

"Hakim başlıyor teminat almaksızın, savunma almaksızın bütün tedbirlerimizi, fesih kararlarımızı ve ortaya koyduğumuz cezai şartlarımızın tedbirine karar veriyor. Feshediyoruz, tedbir kararı alınıyor. Cezai şart yazıyoruz, tedbir kararı alınıyor. Ödemesine bloke koyuyoruz, tedbir kararı alınıyor. Sadece 1 vilayette denetlemişiz, eski parayla 5 trilyon usulsüz ödeme, 1 katrilyon cezai şart, tahsilatımız sıfır. Bir vilayette 25 müfettiş olabilir mi? Bir vilayette müfettiş ev kiralamış 3 yıldır orada. Ondan sonra ’SGK siyasi davranıyor.’ Sağlık hizmetinin siyasalı diye bir şey olur mu? Bizi dolandıranlarla yürümeme hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ölü adam nasıl tedavi edilir? Cezaevindeki adam nasıl diyalize girer? Almanya’daki insan nasıl böbrek ameliyatı olur? Bunları görmüyor musunuz? Görüyoruz, yakalıyoruz, tedbir kararı koyuyoruz, fesih yapıyoruz. Ondan sonra hemen toplanıyorlar, ortaklar kendi aralarında orada çalışanlara devir yapıyorlar, ’yeni bir şirket olarak geldim benimle sözleşme yap.’ Şeytan taşlamaktan salavat çekmeye vakit bulamadık. Bize verilen talimat bu sorunları çözme yolunda. Bu sektör ayakta kalacak. Hep beraber bu problemleri aşacağız, yeter ki uzlaşı içersinde olalım. Hep birlikte konuşarak bu işin çözümünü bulacağız."

’HASTANE YAPMAYA KALKIYORUZ, MÜTEAHHİT İFLAS EDİYOR’
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş de bakanlığa bağlı toplam 900’ü kamu, 556’sı özel sektör ve üniversiteler olmak üzere 1500’e yakın hastane olduğunu anlattı. Bu hastanelerin en iyi şekilde çalıştırılması halinde başarılı olacaklarını kaydeden Müsteşar Gümüş, "Özel sektör 556 hastanesi 40 bin yatağı, 20 bine yakın hekimiyle, bu hekimlerin çoğunluğu uzman hekimlerimiz, ülke bu hastaneleri yapmaya kalksa belki 15 yılda yapacaktı. Hastane yapmaya kalkıyoruz, müteahhit iflas ediyor. Mesela Seyrantepe’deki Şişli Etfal Hastanesi 5 yıldır yapılacak çünkü kamunun dinamikleri zor. Ama özel sektör karar veriyor ve yapıyor. Sağlık sektörü bu kadar hızlı geliştiyse özel sektörün payı unutulmamalıdır" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/sgk-baskani-ndan-yolsuzluk-isyani-gundem-2227232/
Malatya’da bir okulun müdür yardımcısının sosyal medya hesabından halk oyunları ile ilgili paylaşımı velilerin tepkisine neden oldu.

Yeşilyurt ilçesine bağlı Gazi Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcısı N.T.’nin soysal medya hesabından kız ve erkek öğrencilerin birlikte halk oyunu oynamasına tepki gösterdiği iddiası, velilerin protestosuna yol açtı. Sabah erken saatlerde okul önünde toplanan bir grup veli, müdür yardımcısının paylaşımını kınadı.


http://www.hurriyet.com.tr/mudur-yardimcinin-halk-oyunlari-mesaji-velileri-ayaga-kaldirdi-40085796FETÖ'nün sinsi MHP planı
FETÖ'nün MHP üzerindeki kirli oyunu bir kez daha gözler önüne serildi. Daha önce kaset operasyonuyla MHP'yi ele geçirmek isteyen FETÖ başarılı olamayınca yeni planlarını devreye soktu.

http://www.takvim.com.tr/Guncel/2016/04/08/fetonun-sinsi-mhp-plani

http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/04/09/feto-medyasi-mhpye-kayyumu-sevincle-karsiladi

http://haber.star.com.tr/politika/mahkemenin-kurultay-kararina-en-cok-feto-sevindi/haber-1102365

http://www.aksam.com.tr/siyaset/mahkemenin-kurultay-kararina-en-cok-feto-sevindi/haber-505699

yazarlarda aynı durumda yapılan haberler birbirinin kopyası gibi.. Kısaca MHP'yi Paralel ele geçirecekmiş..

Asker,Polis uyumadan dinlenmeden görev yapıyor. Anlatılanlar kan dondurucu PKK küçük bir ülkeye yetecek kadar mühimmat yığmış.. Nusaybin de taktik değiştirmiş kısaca durum vahim..

Mete yarar belki bilmeyenler vardır..Kara harp okulu mezunu.20 yıl boyunca silahlı kuvvetlerin çeşitli birimlerinde görev yapan Yarar, son görev yeri olan Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan binbaşı rütbesiyle kendi isteğiyle ayrıldı.TSK’da görev yaptığı zaman diliminde 10 yılı aşkın bir süre güneydoğu’da hizmet etmiştir.
1:24'ten sonra izleyebilirsiniz
İstanbul da son 1 aydır her yere Afiş,pankart asıyor yada yapıştırıyorlar. Bugün geçtiğim işlek kavşaklara kocaman pankart asmışlar Boğaz köprüleri,Tarihi mekanlar metro,Metrobüs girişleri her yer

artık rahatsızlık verici boyuta ulaştı

http://www.sabah.com.tr/galeri/turkiye/her-yerde-genclik-yeni-anayasa-istiyor-pankarti
Mahkeme MHP'li muhaliflerin yaptığı başvuruyu 8 Nisan Cuma günü karara bağlayacak. Eğer mahkemeden, "olağanüstü kurultay toplansın" yönünde bir karar çıkarsa MHP yönetimi "kararı tanımadığını" açıklayacak ve Yargıtay'a gidecek.

‘Mahkeme yetkisiz' diyen genel merkez, ‘kurultay toplansın' kararı çıkması durumunda Yargıtay'a gidecek.

Haberin devamı http://www.milliyet.com.tr/mhp-mahkeme-kararini-tanimayacak/siyaset/detay/2208043/default.htm
Hakkında
Konum: İstanbul,Beşiktaş
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
TV
LG
Notebook
Asus
İşlemci
Intel
Modem
Airties
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 408
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.590
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 6.747 (Bu ay: 75)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.487 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.