DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Iphonenun orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır ?
16
Cevap
0
Favori
12.922
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Iphonenun orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      54 Mesaj
      04 Mayıs 2010 18:13:52 Konu Sahibi
      Arkadaşlar ben hayatımda iphone'u uzaktan bile nadiren görmüş birisiyim. Dün babam bana hediye almış bir iphone. Çine giden bir arkadaşından istemiş o getirmiş 2 tane. Açtım gayet güzel hatta menüsü falan Türkçe. ama kafam kameraya takıldı. Arkadaşım 16Megapiksel olduğunu söyledi Iphone'un kamerasının. Ama cidden çok kötü bir görüntüsü var. 4-5 megapiksellik kameralar gibi. Eski telefonum Nokia5700 kat kat daha iyi fotoğraf çekiyordu. Yine aynı arkadaşım bana bazı iphoneların kamerasını çıkarıp başka kamera taktıklarını söyledi sizce bunada böyle mi olmuştur ? Yoksa komple iphone mu sahtedir ? Sahte olma ihtimali varsa nasıl anlaşılır ?

|
      |

Uçurumun kenarında olsan bile, hayata gıcıklık olsun diye gülümse
    • Emekli Admin
      5755 Mesaj
      04 Mayıs 2010 18:21:49
      Arkadaşınız büyük ihtimalle iPhone değil, Dslr fotoğraf makinesi almış (bkz. 16 megapixel ve takıp çıkarılabilir lens) iPhone 2g ve 3g'nin kamerası 2 megapixel, iPhone 3gs'in kamerası ise 3.2 megapixeldir. Telefonun resmini çekip buraya yollarsanız orjinal olup olmadığını söyleyebiliriz.
      |
      |

Nikon D7000 / Tamron 17-50 f2.8 / Nikkor 50mm f1.8D / Nikkor 55-200 VR
      flickr
      / Instagram
      / Steam
    • Yarbay
      2132 Mesaj
      04 Mayıs 2010 18:22:52
      çok büyük ihtimal sahte.. bi fotoğrafını çekip (mümkünse açıkken) buraya eklersen daha sağlıklı bi yorum yapılabilir
      |
      |

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Yarbay
      3767 Mesaj
      04 Mayıs 2010 18:24:23
      Geldigi yer çin olunca yetkili apple saticisindan alinsa bile guvenmem. Sahte oldugi kesin. Itunes kur bilgisayarina bak opusup koklasiyorlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Çavuş
      54 Mesaj
      04 Mayıs 2010 18:26:33 Konu Sahibi
      Peki hocam o kamerayı geçtik. Birde başka bir sitede Iphonun işletim sistemini arayüzünü vs. taklit etmek zormuş diye okumuştum. Sahte olma ihtimali yüksek midir ? + AppStore diye bir uygulama oluyormuş masaüstünde, bende o da yok.. O bir şey ifade eder mi ?
      |
      |

Uçurumun kenarında olsan bile, hayata gıcıklık olsun diye gülümse
    • Yarbay
      2132 Mesaj
      04 Mayıs 2010 18:29:40
      quote:

Orijinalden alıntı: __bluefire__

Peki hocam o kamerayı geçtik. Birde başka bir sitede Iphonun işletim sistemini arayüzünü vs. taklit etmek zormuş diye okumuştum. Sahte olma ihtimali yüksek midir ? + AppStore diye bir uygulama oluyormuş masaüstünde, bende o da yok.. O bir şey ifade eder mi ?

öyle iphone taklitleri var ki menüsünün içinde iyice gezmeden anlamak çok zor oluyor.. yani arayüzünün hemen hemen aynısını yapmış olabilirler ayrıca appstore yoksa kesin sahtedir
      |
      |

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Yüzbaşı
      800 Mesaj
      04 Mayıs 2010 20:31:49
      sahtedir o ama sen yinede git bi telefoncuya sor abi kaça alırsın de 500den fazla bi fiyat verirse gerçektir yok 70tl derse sahtedir
      |
      |

Blackberry Bold 9700 + ipod Touch 2G 16GB + SENNHEISER CX300(Black)--PS 3--Casper NEO

• Yüzbaşı
      998 Mesaj
      04 Mayıs 2010 21:32:29
      bende birşey sormak istiyorum .. 3gs 3.1.3 jb spirit videolarına seyrederken birşey dikkatimi çekti iphone kulaklık girişi benimkinde<<<<<vodafone ithalatı>>> sol üst tarafta simkart girişinin sol yanında--- power tuşuda sağ üst köşede-- ki bu tüm türkiyede böyle heralde .. videolara bakınca kulaklık girişi sağ altta .. power tuşuda sol üst köşede. tuş kilidi sağ üst köşede ben mi yanlış gördüm..
      |
      |

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer.
    • Binbaşı
      1493 Mesaj
      04 Mayıs 2010 23:21:06
      quote:

Orijinalden alıntı: aslannn

bende birşey sormak istiyorum .. 3gs 3.1.3 jb spirit videolarına seyrederken birşey dikkatimi çekti iphone kulaklık girişi benimkinde<<<<<vodafone ithalatı>>> sol üst tarafta simkart girişinin sol yanında--- power tuşuda sağ üst köşede-- ki bu tüm türkiyede böyle heralde .. videolara bakınca kulaklık girişi sağ altta .. power tuşuda sol üst köşede. tuş kilidi sağ üst köşede ben mi yanlış gördüm..

ipod touch larda öyle...
      |
      |

FENERBAHÇE
    • Teğmen
      107 Mesaj
      10 Ocak 2011 21:44:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Sylargray

Arkadaşınız büyük ihtimalle iPhone değil, Dslr fotoğraf makinesi almış (bkz. 16 megapixel ve takıp çıkarılabilir lens) iPhone 2g ve 3g'nin kamerası 2 megapixel, iPhone 3gs'in kamerası ise 3.2 megapixeldir. Telefonun resmini çekip buraya yollarsanız orjinal olup olmadığını söyleyebiliriz.

abi süper koptum hehehehhehe

nikon d7000 anca cekiyo 16 mp li oda 4500tl civarı

meger bosuna para vermişiz makinaya elimizdeki cevheri farkedememişiz
      |
      |

• Yarbay
      4916 Mesaj
      10 Ocak 2011 23:43:38
      quote:

Orijinalden alıntı: RT5

Alıntıları Göster

abi süper koptum hehehehhehe

nikon d7000 anca cekiyo 16 mp li oda 4500tl civarı

meger bosuna para vermişiz makinaya elimizdeki cevheri farkedememişiz

hort
      |
      |

2012 Ford fiesta 1.4Tdci TitaniumX+
    • Yarbay
      2395 Mesaj
      10 Ocak 2011 23:48:02
      Cok buyuk ihtimal cakma ama bir foto eklerseniz daha net yorumlariz.

|
      |
    • Yüzbaşı
      425 Mesaj
      07 Şubat 2011 20:08:13
      iPhone zaten ilk açılırken bildiğim kadarıyla iTunes a bağlanmadan açılmıyor. Bir de eeğer arka kapak çıkıyorsa kesinlikle sahtedir. Menüde AppStore yoksa yine sahtedir.
      |
      |

• Yarbay
      3701 Mesaj
      07 Şubat 2011 20:16:53
      Önceki mesajların tarihine bakın lütfen.
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      26 Ağustos 2013 21:36:34
      merhaba

ekteki fotodaki iphone sahte olabilir mi acaba? Yarın bakmaya gideceğim, fakat menünün türkçe olması ve appstore, itunes vb olmaması dikkatimi çekti.
      İlandan alıntı yaptım fotoyu.
      |
      |

• Yüzbaşı
      374 Mesaj
      26 Ağustos 2013 21:41:25
      En basit yolu varsa imkan itunesa baglamaktir görüyorsa orijinal görmüyorsa değil

Bakarak anlayabilmek için uzun süreli kullanmışlık tecrübe gerekebilir yada telefonlar ve bu is üzerine biraz bilgi birikim olmasi gerekir

|
      |

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      26 Ağustos 2013 21:45:30
      aktivasyon yaptınmı hocam?
      |
      |

iPhone 4S 16 GB BLACK
Reklamlar
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,547
1.2.163

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.