Şimdi Ara

Engellediğim numara mesaj atarsa ne oluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
75.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Örneğin bir numarayı engelledim diyelim (İPhonedan bahsediyorum)
    O engelli kişi bana mesaj atarsa ne oluyor?
    Yani ekranında "mesaj gönderilemedi" diye bir uyarı mı çıkıyor yoksa "mesaj gönderildi" diyor ama ben mi göremiyorum?

Eğer "mesaj gönderildi" uyarısı çıkıyorsa o zaman engellemenin bir anlamı yok gibi.
    Neden derseniz zaten gönderildi diye uyarı veriyorsa eğer o kişi benim engellediğimi anlamaz nasıl olsa gönderildi zanneder.
    Esas önemli olan "mesaj gönderilemedi" gibi bir uyarı versin ki bir daha göndermesin.

(Bu ara 7979 diye bir yerden dolandırıcılık amaçlı mesajlar geliyor.
    Bunun için sordum.Engellesem karşı taraf nasıl bir uyarı alır kendi telefonunda?Ekran görüntülü konu açmıştım hatta.
    https://forum.donanimhaber.com/m_120041123/tm.htm )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 3 Eylül 2016; 23:08:45 >

• Karşı taraf gittiğini sanıyo ama sana gelmiyo. Bencede gitmemesi lazım aslında ama olmuyo öyle. Arama yaparkende numara düşmemesi lazım mesela ama direk meşgule atmış gibi oluyo oda saçma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarıda ki arkadaş açıklamış
  • cedric... C kullanıcısına yanıt
    Engelleme olayı operatör tarafında yapılmıyor, telefonda yapılıyor. O yüzden çağrı ve mesaj aslında telefona kadar ulaşıyor, çağrıyı reddetme yada mesajı otomatik silme işini telefon yapıyor. Mesajın hiç gelmemesi yada aramanın başlamaması için engellemeyi GSM operatörünün yapması lazım, böyle bir servis de yok bildiğim kadarıyla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.