Şimdi Ara

İphone3g(s) blackra1n sonrası recovery mod(tethered sorunu)(GEÇİCİ JAİLBREAK-UNLOCK) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
0
Favori
71.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1. s, ser, numaranı milletten gizlemene gerek yok

2. si serinumarasının 4. ve 5. rakamlarına bakıcaksın 46. hafta ürünü senin cihaz jb yaparsan açılmama problemi olur (bahsettiğimiz)
  • ya ne bilim ne olur ne olmaz saklayım dedim :) eywallah saolasın
  • :) rica ederim
  • Abd den getirdigim kiz gibi cihazi sattim bu yuzden, 16 beyaz. Halledemediler bir turlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Abd den getirdigim kiz gibi cihazi sattim bu yuzden, 16 beyaz. Halledemediler bir turlu.

bence hiç bir sıkıntısı yok . ben çok raha t kullnıyorum recov sorunu ile
  • Ok, elimde 2 gün önce alınmış ipod touch 32GB var.

Blackrain JB sonrası recovery sorunu bugün bende de oluştu.

Forumun biryerlerinde anlatılan RC1 versiyonuyla JB yapma hikayesini denedim, sonuç olumsuz ( oradaki diğer arkadaşlarda da sonuç olumsuzmuş zaten)

Sonuç olarak, başımızdan geçenler şunlar:

1) Yeni bir ipod touch satın alıyorsunuz. şurdan da ituns yüklüyorsunuz:http://www.apple.com/itunes/download/

2) Bedava müzik, oyun vs yüklemek için size JB ( JailBreaking) lazım.

3) JB yapmanın en kolay yolu BlackRainhttp://blackra1n.com/

4) Blackrain yapınca birsürü oyun vs yükleyebiliyorsunuz.

5) Ama makinayı kapatırsanız ( poweroff), malesef normal modda açılamıyor. Recovery modunda açılıyor.

6) İyi haber: Hiçbirşey aslında silinmiyor. Sadece makina normal boot edemiyor.

7) Normal boot'a geçebilmek için, ipod'u kabloyla bilgisayara bağlıyoruz. sonra itunes'u çalıştırıyoruz. itunes diyor ki: "Cihaz recovery modda kalmış, düzeltelim.." Biz onu görmezden gelip, blackrain'i çalıştırıyoruz.

8) ipodumuz birkez daha restart attıktan sonra, tüm yazılımlar vs yüklü haliyle, tekrar çalışmaya hazır hale geliyor...

Durum budur...

==========================

Bir gömülü sistem tasarımcısı olarak şunu söylemeliyim ki, bootloader ve kernel üzerinde yapılan değişiklikler, blackrain türündeki patchlerle herzaman uyum sağlamayabiliyor.

Elbette, apple firmasının bu olayda hiçbir kabahati yok. Blackrain'in yazarının da.

Bence satın almayı düşünen arkadaşların, şikayet etmeden önce bu ve benzeri mesajları okuyup, ürünü ona göre tercih etmeleri ( veya etmemeleri) gerekir.

Şahsi kanaatimce, ipod /iphone serisi cihazlar gerçekten oldukça gelişmiş teknolojiye sahipler. Bu teknolojiye harcanan paralar boşa gitmiyor bence.

Arada bir cihazı PC'ye bağlayıp, 30sn süren bir blackrain programını çalıştırmak da çok büyük bir işkence sayılmaz bence...

Kolay Gelsin

Saygılar & Selamlar

• arkadaslar bende turkcellden 32 gb iphone aldım bnm urun 46. hafta urunu ama anlaşılan bu pek fark etmiyor. Benim sormak istediğim ürünü blackra1n ile jailbreak yaptıktan sonra restore edip urunu TAMAMEN sıfır yani sorunsuz olarak kullanabiliyormuyuz yani denemek için jb yapsam sonra eer takılırsa da sıfırlayıp şimdiki hali gbi kapatıp açarak kullanabilirmiim??? acill!!!!!!!!
  • Brde blackrainden başka jb için program yokmu???
  • B'de mesela bnm aleti jb yaptm appstoredaki butun ve daha fazla uygulamayı cydiadan direk olarak indiribilecekmiyim bı cevaplarsanız sewinirim:)
  • Brisi aciiiiiiiiillllll cvp yazablirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mult!_61

quote:

Abd den getirdigim kiz gibi cihazi sattim bu yuzden, 16 beyaz. Halledemediler bir turlu.

bence hiç bir sıkıntısı yok . ben çok raha t kullnıyorum recov sorunu ile

E tabi herkesin kendi tercihi. Kucuk sinek migde bulandirdi bende, o yuzden elden cikardim.
    Cihazi abim aldi, o kullanicakti. Kendisinde gold iphone var, birakmak istemedi onuda zaten..
  • Buarada SBSettings yukleyen oldu mu? SBSettings calismamisti cihazda. Basina gelen var mi?
  • Arkadaslar, bende yeni 3GS getirttim yurtdisindan. restore problemi vs aynen mevcut. Lakin goruyorum ki herkes Jailbreak yapma pesinde. Ben sadece unlock yapmak istemistim. Jailbreak yapmadan sadece unlock yapmak mumkun mu? bu durumda kablo-itunes ekranindan kurtulur muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gallardo101

Arkadaslar, bende yeni 3GS getirttim yurtdisindan. restore problemi vs aynen mevcut. Lakin goruyorum ki herkes Jailbreak yapma pesinde. Ben sadece unlock yapmak istemistim. Jailbreak yapmadan sadece unlock yapmak mumkun mu? bu durumda kablo-itunes ekranindan kurtulur muyum?

Unlock için, önce JB yapmak şart demişlerdi bu forumda
  • Blackra1n islemi basli basina jb tir,eger blackra1n den snow u calistirirdaniz cihaz unlock yapilir,calistirmazsaniz jb li fakat sim kilitli cihaziniz olur.
  • peki Turkiyeden telefon alip sadece jailbreak yapsak yine ayni sorunlar oluyor mu?
  • peki ileride düzeltilme ihtimali yok mu bu sorunun? bazı arkadaşlar artık cihazlarımızı böyle kullanacağız falan diyorlar.. eğer bu sorun çözülmezse jb li şekilde iphone kullanlar için işkence olur ve kanımca apple ufak çaplı bir zarara uğrar
  • quote:

Buarada SBSettings yukleyen oldu mu? SBSettings calismamisti cihazda. Basina gelen var mi?

Yurtdisi 3GS'den bahsediyorum.

SBSettings yukleyeniniz var mi, calisiyor mu?
  • Bende bu sorunu yasayanların arasına katıldım...Umarım en kısa zamanda cozumunu bulurlar...
  • ingilizanahtarinda custom fw yayinlamislar az once tethered sorununun cözüldügü soyleniyor denemek lazim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.