Şimdi Ara

İphone3g(s) blackra1n sonrası recovery mod(tethered sorunu)(GEÇİCİ JAİLBREAK-UNLOCK) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
0
Favori
71.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dj_Hutnu!

Peki beyler çok ilginç birşey soracağım... Şimdi büyük ihtimalle itunes kurmadan İphone bilgisayarda tanımlanamayacağı için, itunes'suz bilgisayarlardan doğru blackrain'le iphone'umuzu açamayacağız? Bu soru size garip gelebilir; ama artık heryerde bir bilgisayar var. Olur da telefona birşey olur restart atmak gerekirse elalemin bilgisayarı teorik olarak kullanılabilir. Ama tahminen itunes kullanmayacak bile olsak usb'den bilgisayarın iphone'u tanıması için itunes'un kurulu olması gerekir... Acaba itunes'suz sadece bir driver pack var mıdır iphone için! Oyle birşey olsa zaten yanımda flash bellek var hep. Flashin içinde driver pack ve blackrain taşırım...

hocam bende bu sorunu yasadim, yurdisinda sarjim bitti. otelin internet cafesinde, usb yi takip blackrain yapim dedim. cihazi windows tanimadigi icin blackrain yapamadik.. malum oteldeki bilgisayarda kisitli kullanicisin. itunes kuramadigim gibi driver da bulamadim. sonra bi otel gorevlisinden laptopunu rica ettim bahsis verdimde kurdum itunes u.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_carleone82

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Hutnu!

Peki beyler çok ilginç birşey soracağım... Şimdi büyük ihtimalle itunes kurmadan İphone bilgisayarda tanımlanamayacağı için, itunes'suz bilgisayarlardan doğru blackrain'le iphone'umuzu açamayacağız? Bu soru size garip gelebilir; ama artık heryerde bir bilgisayar var. Olur da telefona birşey olur restart atmak gerekirse elalemin bilgisayarı teorik olarak kullanılabilir. Ama tahminen itunes kullanmayacak bile olsak usb'den bilgisayarın iphone'u tanıması için itunes'un kurulu olması gerekir... Acaba itunes'suz sadece bir driver pack var mıdır iphone için! Oyle birşey olsa zaten yanımda flash bellek var hep. Flashin içinde driver pack ve blackrain taşırım...

hocam bende bu sorunu yasadim, yurdisinda sarjim bitti. otelin internet cafesinde, usb yi takip blackrain yapim dedim. cihazi windows tanimadigi icin blackrain yapamadik.. malum oteldeki bilgisayarda kisitli kullanicisin. itunes kuramadigim gibi driver da bulamadim. sonra bi otel gorevlisinden laptopunu rica ettim bahsis verdimde kurdum itunes u.

bu aleti almamam önündeki en büyük engel şu anda bu durum

• Arkadaşlar anlamadığım bi konu var bende aynı durumu-sorunu yaşıyorum. JB yaptığımda iTunes sembolü çıktı ekranda ve format atma durumunda kaldım, bütün verilerimde silinmişti. Daha sonra JB yapamadım. Yukarıda bazı arkadaşlar böyle olması durumunda Blackrain' le açılmasından bahsetmiş, bu nasıl oluyor anlamadım.
  • Konuya daha once oylesine bakmistim.bnde telefonu alali cok olmuyor.bugun seri numarasina baktim 39mus.son anda yirtmisim bootloaderdan:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

Konuya daha once oylesine bakmistim.bnde telefonu alali cok olmuyor.bugun seri numarasina baktim 39mus.son anda yirtmisim bootloaderdan:)

Bence yirttin sayilmaz.Bildigim kadariyla 38 ve daha sonrasi ile basliyan numaralarda bu sorun.Insallah ben yaniliyorumdurda telefonunu sorunsuz kullanabilirsin.Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagoz19 -- 17 Aralık 2009; 21:06:23 >
  • Arkadaş benim telefon sim kilitliymiş. Yani AT&t sim cardtan başka kart takınca çekmiyor. Acaba Jailbroken yapmadan bu sim kilidini kaldırmanın yolu var mı?

Jailbroken yapıyorum ama 40. hafta olduğu için kapatım açınca yine aynı şey oluyor.

Telefonu kapatmayacaz anlaşıldı.
    Fakat bazı arkadaşlar pc ye takıp 5 dakkada eski haline döndürdüklerini yazmışlar. Benim pcde son sistem ama öyle 5 dakada dönmüyor malesef. Telefonu restore ediyorsun, sonra Jailbroken için wireles ayarlarını yapıyorsun felan.

Acaba telefonun sorunsuz halini nasıl yedeklerim? Diyelim yedekledim.
    Yanlışlıkla kapandığı zaman tekrar itunes logosu çıktığı zaman, bu yedeği kullanıp uğraşmadan halledebilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lezgi -- 17 Aralık 2009; 23:43:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lezgi

Arkadaş benim telefon sim kilitliymiş. Yani AT&t sim cardtan başka kart takınca çekmiyor. Acaba Jailbroken yapmadan bu sim kilidini kaldırmanın yolu var mı?

Jailbroken yapıyorum ama 40. hafta olduğu için kapatım açınca yine aynı şey oluyor.

Telefonu kapatmayacaz anlaşıldı.
    Fakat bazı arkadaşlar pc ye takıp 5 dakkada eski haline döndürdüklerini yazmışlar. Benim pcde son sistem ama öyle 5 dakada dönmüyor malesef. Telefonu restore ediyorsun, sonra Jailbroken için wireles ayarlarını yapıyorsun felan.

Acaba telefonun sorunsuz halini nasıl yedeklerim? Diyelim yedekledim.
    Yanlışlıkla kapandığı zaman tekrar itunes logosu çıktığı zaman, bu yedeği kullanıp uğraşmadan halledebilirmiyim?

dostum 5 dakkada dönüyor sen restore yapıyorsun. itunes işareti çıkıtığında blackra1n'i tekrar çalıştır cihaz açılır restore yapmana gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 17 Aralık 2009; 23:57:02 >

• s1Lv3r bu değerli bilgi için teşekkür ederim
    Peki blackra1n çalıştırınca eski ayarlar felan aynen geliyormu yoksa baştan mı ayarlamak gerekiyor?
  • quote:

s1Lv3r bu değerli bilgi için teşekkür ederim
    Peki blackra1n çalıştırınca eski ayarlar felan aynen geliyormu yoksa baştan mı ayarlamak gerekiyor?

değişen hiç birşey olmuyor en son bıraktığın gibi kaldığın yerden devam edebilirsin sadece telefonu açıp kapatınca blackra1n'i çalıştırman gerekiyo
  • quote:

s1Lv3r bu değerli bilgi için teşekkür ederim

arkadaslar biraz okuyun lutfen usenmeyin de okuyun 3 5 postta bir aynı soru insaf artık
  • peki arkadaşlar sizce bu yeni yazılım çıktığı zaman düzelirmi yoksa orjinal kullanmaya devam yannışlıkla kapansa yandık yedek kablo ve itunes cd si taşımamız gerekecek
  • Arkadaşlar daha henüz iphone alıp aranıza katılamadım. Almaya düşünüyorum ama kafam karıştı açıkcası. Konunun her 2 sayfasını okudum ama biçok şeyi anlamadım.

Biriniz bana yardımcı olursa çok sevinirim.

1- Anladığım kadaryla Jailbreak telefona bisürü program yüklemeni sağlayan bi işlem. Telefonu kırmak gibi birşey olsa gerek. Bunu yapınca telefonun garantisi gidiyor mu?
    2- Diyelim jailbreak yaptık, iphone kapatıp açtığımızda iphoneun açılmama hatası HER iphone da oluyor mu yoksa kimilerinde bir sorun olmazken kimilerinde sorun oluyor mu?
    3- Diyelim benim aldığım iphone uyumlu değil ve her açıp kapadığımda sorun çıkıyor. iphone'u restore yaptım diyelim. Anladığım kadarıyla bu durumda iphonedaki bütün veriler gidecek. peki restore yaptıktan sonra iphone açıp kapadığımda tekrar problem olacak mı, yoksa ilk aldığım günkü gibi sorunsuz bir iphone mu olacak?
    4- Blackra1n nedir? bilgisayar programı mı?
    5- tethered nedir?
    6- iphone'ın SMS kapasitesi ne kadar?
    7- iphoneda müzik parçaları klasörleyebiliyormuyuz yoksa sanatçı, parça vs şekilde mi kategorilere ayrılmış.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...

• Kızıl Baron duygularımı ifade ettin (: bende 3gs 16gb aldım bugun yarın elimde.. umarım sorunu cevaplarlar merak ettigim bir kac soru sorularının arasında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Arkadaşlar daha henüz iphone alıp aranıza katılamadım. Almaya düşünüyorum ama kafam karıştı açıkcası. Konunun her 2 sayfasını okudum ama biçok şeyi anlamadım.

Biriniz bana yardımcı olursa çok sevinirim.

1- Anladığım kadaryla Jailbreak telefona bisürü program yüklemeni sağlayan bi işlem. Telefonu kırmak gibi birşey olsa gerek. Bunu yapınca telefonun garantisi gidiyor mu?
    2- Diyelim jailbreak yaptık, iphone kapatıp açtığımızda iphoneun açılmama hatası HER iphone da oluyor mu yoksa kimilerinde bir sorun olmazken kimilerinde sorun oluyor mu?
    3- Diyelim benim aldığım iphone uyumlu değil ve her açıp kapadığımda sorun çıkıyor. iphone'u restore yaptım diyelim. Anladığım kadarıyla bu durumda iphonedaki bütün veriler gidecek. peki restore yaptıktan sonra iphone açıp kapadığımda tekrar problem olacak mı, yoksa ilk aldığım günkü gibi sorunsuz bir iphone mu olacak?
    5- tethered nedir?
    7- iphoneda müzik parçaları klasörleyebiliyormuyuz yoksa sanatçı, parça vs şekilde mi kategorilere ayrılmış.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...

1) garanti gitmez restore yaparsın ...
    2)bazılarında oluyor bazılarında olmuo..
    3)veriler gitmez backup yaparsın bilgilerin kalır açıp kapayınca hiç bi sorun olmaz..
    4)iphonu jailbreak yapmaya yarayan program win çalışır...

bildiklerim bunlar ama orjinal kullanırsan herşey çok başarılı

• quote:

Orijinalden alıntı: shakkaron

geohot sitesinden anlatırken problem var vs.diye bir şey dememiş ama sanırım

http://iphonejtag.blogspot.com/2009/11/blacksn0w-is-live.html

bahsediyor hocam

" If your ipt2/3GS/ipt3 is rebooting into recovery after running blackra1n, this isn't a bug. It's a feature. You need to run blackra1n every time to boot it. This 'feature', called tethered jailbreak, is enabled by upgrades Apple made to the bootrom and the fact ipt3 uses nand flash.
    "

burda tam bu durumdan bahsediyor. ama böyle yıldız bir çocuk daha ayrıntı vermeliydi mesela "39 dan sonrası bu sorunu yaşar beyler " gibi

bende 44 . hafta ürünü var aynı problem.

quote:

5- tethered nedir?

5- blackra1n.com adresinden indirebileceğin geohot ın yazdıgı dünyanın en basit jailbreak programı tıkla bütün unlockları yapsın tarzı
    5- jailberak in başka bir ismi denebilir uzun iş hiç girme :)
    6-iphonenin sms kapasitesinde sınır görmedim okadar meajlaşmama ramen :D çok zevklidir
    7- müzik sistemi kesinlikle klasör değil öle usb disk gibi görüp içine bişiy atamazsın. itunes ile bağlanıp itunesde güzel güzel şarkı listelerini çalma listelerini yaparsın. sonra iphoneyi veya ipod u açtıgında onlar hem çalma listesi olarak hem sanatçı hem album olarak ayrı ayrı bölünmüş çekilde görünürler.

kolay gelsin

burada benim ipod 3 64 gb dede aynı sorun var :D sade iphoneye has bişiy değil beyler...

• quote:

Orijinalden alıntı: m_carleone82

Peki Portable itunes veya Portable blackra1n yapıp flash diskimizde bulundursak. tethered jb li iphone nu istediğimiz pc den sarj edemez miyiz ?
  • hocam her zaman istediğin pc den şarz edersin itunes olsun olmasın

fakat cihazı recovry moddan çıkarmak için blacrain olmalı pc de
  • Multi61 bana jb isleminde yardimci olmak icin kullandigin msn adresini pmle gonderir misin ?3gs var ve her ne kadar okusamda sormam gereken sorular var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berktd34 -- 24 Aralık 2009; 21:44:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mult!_61

hocam her zaman istediğin pc den şarz edersin itunes olsun olmasın

fakat cihazı recovry moddan çıkarmak için blacrain olmalı pc de

Peki blackra1n portable yapılabilir mi ?. aslında yapılsa çok güzel olur. istediğimiz yerde, herhangi bir bilgisaydan kısıtlı da olsak recovery moddan çıkarabilirdik değil mi?
  • hocam türkçe kullnın..

blacra1n.com sitesinden windows a tıkladıgınızda 1 mb den az olan bir dosya interneti olan her pc de yapılır. bunun yanında telefonun içinede atabilirsin usb disk gibi yapıp
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.