Şimdi Ara

İphone fazla uygulama indirmek ZARARLI MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk sorum, Telefona 20 ye yakın uygulama indirmenin ne gibi zararları var? Mesela İnternet bankacılığı uygulamaları var 2 tane, dergilik, kitapyurdu yandex disk youtube gibi uygulamalar var 15 20 tane, telefonun kullanım süresi 4,5 saat beklemesi 20 saate yakın. Önerir misin bu şekilde devam etmemi? Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum

2.si, telefonu çok kullanmak iatemiyorum fakat dergi okumanın zararı olabilir mi veya hergün 3 4 saat e yakın araştırma yapmanın?

Edit: Beyler bayanlar,sorumun en can alıcı noktası batarya ömrü ile ilgili kısmı. Kullanmasam dahi o uygulamalar şarjı fazlaca yer mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahbeazizim -- 16 Eylül 2017; 13:4:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hicbir zarari olmaz.5 sene iphone 5 kullandim, gunde defalarca sarj ettim, oyunlar oynadim hicbir sey olmadi

• Telefonu kullanmayacaksanız niye aldınız o zaman ? Dergi okumak, film izlemek, oyun oynamak vs bunları yapmak için aldınız. Alıp bi kenara koymak için değil ya

• 70-80 tane uygulama yüklü telefonumda hep. Rahat bir şekilde kullanın telefonunuzu hiçbir şey olmaz, gönül rahatlığıyla her işinizi kolaylaştırın. :)
  • Ben forum konularından bir tanesinde telefonunda 380küsür tane uygulama olan birisini gördüm, ekran görüntüsünü de atmış sayfalar sıra sıra full ekran uygulama. yani bir sıkıntı olmaz
  • Kilo yapar

• Zararı yok ama okuma eylemini kitap, dergilerle yapmanızı öneririm. Elinizdekinin telefon olduğunu unutmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Zararı yok ama okuma eylemini kitap, dergilerle yapmanızı öneririm. Elinizdekinin telefon olduğunu unutmayın.

İsteyen istediği cihazda yapar, telefon değil akıllı telefon. Telefon demek komik geliyor graham bell'in yaptığı şeyede telefon diyorsunuz
    bu cihazlar mobil bilgisayar
  • Bende zararı yok diye eski 64 gb lık ip6 ma bi sürü uygulama doldurdum.daha sonra wifi çipinde sorun olunca apple ı aradım online check-up yaptılar.çok fazla uygulama yüklemekten uygulama çakışması oldu demişti ordaki adam.temiz kurulum yapmalısınız dedi ordaki adam.sonra yine düzelmedi sorun yeni telefon vermişlerdi.yani neyden kaynaklanıyordu sorun bilmiyorum.

• Opricnik kullanıcısına yanıt
    Telefonlar akıllandıkça asıl görevlerinden uzaklaşıp oyuncak haline geliyor.

Graham Bell telefon oyuncak olsun diye bulmadı diye biliyorum, ne dersiniz?
  • Telefonumda 172 adet uygulama var, eminim ki daha fazla olanda vardır. Akıllı telefonun amaçlarından biri uygulama yükleyip kullanabilmedir zaten. Hiç bir sorun olmaz devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Telefonlar akıllandıkça asıl görevlerinden uzaklaşıp oyuncak haline geliyor.

Graham Bell telefon oyuncak olsun diye bulmadı diye biliyorum, ne dersiniz?

Graham Bell'in bulduğu aletle şuan ki aletin bir alakası yok dediğim gibi.
    Evet iletişim için buldu, ayrıca oyun ve eğlence için ayrı araçlar kullanıyorduk.
    Fotoğraf için ayrı araçlar.
    Müzik dinlemek için ayrı araçlar.

Şimdi hepsi tek bir cihazda.
  • Beyler bayanlar,sorumun en can alıcı noktası batarya ömrü ile ilgili kısmı. Kullanmasam dahi o uygulamalar şarjı fazlaca yer mi

• Fazla mal göz çıkarmaz diye bi laf millette onu uygulayıp 300 tane uygulama yüklüyor zaten bedava nasılsa ne zararı olacak hafızan doldukça silersin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbeazizim

Beyler bayanlar,sorumun en can alıcı noktası batarya ömrü ile ilgili kısmı. Kullanmasam dahi o uygulamalar şarjı fazlaca yer mi

Bizde bunu düşünerek cevap veriyoruz zaten. iPhone özelliklerini kullanmayı bilen birine hiç bir sorunu olmaz. Öncelikle arka planda çalışan uygulamaları kapatın ve eğer uygulama konum desteğide istiyorsa gizlilik içerisinden konum servislerine girdiğinizde çıkan uygulamalardan hiç biri konum servislerini her zaman kullanmasın kesinlikle kapatın uygulamayı kullanırken veya gereksizse asla yapın. Widget desteğinede dikkat edin.

• Hocam benim telin hafıza nerdeyse full uygulama ile dolu bi sıkıntı yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefonun 256gb veya 128gb ise bir sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

quote:

Orijinalden alıntı: ahbeazizim

Beyler bayanlar,sorumun en can alıcı noktası batarya ömrü ile ilgili kısmı. Kullanmasam dahi o uygulamalar şarjı fazlaca yer mi

Bizde bunu düşünerek cevap veriyoruz zaten. iPhone özelliklerini kullanmayı bilen birine hiç bir sorunu olmaz. Öncelikle arka planda çalışan uygulamaları kapatın ve eğer uygulama konum desteğide istiyorsa gizlilik içerisinden konum servislerine girdiğinizde çıkan uygulamalardan hiç biri konum servislerini her zaman kullanmasın kesinlikle kapatın uygulamayı kullanırken veya gereksizse asla yapın. Widget desteğinede dikkat edin.

hocam bahsettiğin şekilde konum servisleri ve arka plandakileri yenile kısmı kapalı. widget ne oluyor?

Ayrıca kullanım ve bekleme süreleri ortalama ne kadardır 7'lerin? Gidişatın iyi mi kötümü olduğunu anlayabileyim diye soruyorum. teşekkür ediyorum

• ahbeazizim kullanıcısına yanıt
    Bu ayarları yaptıysanız iyidir. Ayrıca 7'in performansını bilemem ben size ios'un ortak dilinden bahsettim. Kötü değildir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.