Şimdi Ara

iPhone Apple.com.tr'den mi alınmalı yoksa Turkcell/Vodafone/AVEA mağazasından mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
8.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anneme ilk defa akıllı telefon alacağız. Yaklaşık 15 yıldır uzak yaşadığımız ve artık teknoloji geliştiği için rahat rahat Facetime vs. yapabilmek için kendisine iPhone 6 almayı planlıyorum.

Apple.com.tr'den baktığımda iPhone 6 64GB'ın fiyatının 2,849 TL olduğunu, Turkcell.com.tr'de ise 2,789 TL olduğunu görüyorum. Yani arada yaklaşık 60 TL fark var.

Bu telefonu Turkcell'den değil de Apple mağazasından almanın herhangi bir avantajı var mıdır?

Teşekkürler.

• Elmayı elmacıdan. Diğerlerinide diğerciden almalıyız ki ; satış sonrası gol yememek için ürünü imalatçısından olmadı distribütöründen almalıyız ki kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyeceksin..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslannn A kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla Turkcell KVK ürünü satıyor, KVK da distribütör değil mi? Teşekkürler.
  • Appledan al ariza sorun begenmeme gibi durumlarda 14 gun kosulsuz iade hakkin var ki havaledede 100 tl indirimin var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple dan almak iyidir.

• BTMWTMP B kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ancak sırayla ; önce imalatçısından . Bulmazsan distribütörden almalısınız..

• Hepsi apple turkiye garantili degil mi cihazlarin ?
    Ne fark edecek ki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslannn A kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler... bu arada Hepsiburada.com'da Apple'a göre 200 TL daha ucuz, sanırım onu da tavsiye etmezsiniz :)
  • Arkadaş elmayı elmacıdan al Demiş Katılıyorum Avea Vodafone Turkcell bayileri sakat telefon kötü çıkar tamir ederler etmezler vs. O Yüzden AppStore dan al.

Bu arada başka bayileri kötülemiyorum oradan telefon almak şans meselesi kötü çıkar iyi çıkar.

• apple store dan alınan cihaz genpa ya veya kvk ya verilebiliyor mu?eğer verilmiyorsa istanbul dışında yasıyorsanız ordan almanız mantıksız olur.
  • Apple Store veya Apple Online Store'dan almanın tek farkı beğenmediğinizde veya bir sorun çıktığında rahat edebiliyor olmanız. Çünkü 14 gün sorgu sualsiz iade ve değişim hakkı var ve direk yeni kutu cihazla değişiyor. Diğer yerlerde ise sorun çıktığında cihazı direk servise gönderiyorlar ve kaç hafta bekliyorsunuz ve size sadece yeni cihaz veriyorlar. Böylelikle kutuda yazan ile cihazda yer alan seri numarası ve imei tutmuyor. Bu normalde problem olmaz ama kim yeni aldığı cihazın kutusunun ve cihazın birbirini tutmamasını ister ki? Bu arada Apple Store ve Apple Online Store'dan aldığınız cihazları Genpa, Başarı, Brightstar gibi servislere verebilirsiniz tıpkı operatörlerden aldığınız cihaz gibi, problem olmaz.

• mahmudf2 M kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim.

Bu durumda Adana'da yaşayan anneme alacağım için Apple Store'dan almamım pek bir anlamı yok çünkü zaten ilk akıllı telefonu olacak ve beğenmeyip de iade edip yerine başka birşey alması mümkün değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BTMWTMP

Bu durumda Adana'da yaşayan anneme alacağım için Apple Store'dan almamım pek bir anlamı yok çünkü zaten ilk akıllı telefonu olacak ve beğenmeyip de iade edip yerine başka birşey alması mümkün değil :)

Hocam Apple Store'dan almanı tavsiye ederim ve şiddetle öneririm.. En küçük bir sorunda Apple destekle görüştün mü anında ve çok iyi bir şekilde ilgileniyorlar..

Arkadaşların dediği gibi elmayı elmacıdan alacaksın.. Apple store'dan şipariş vermek zor bişey değil..
  • Cladien kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler hocam ancak 14 günlük süre tamamlandıktan sonra Apple Store telefonla destek vermeye devam ediyor mu?

Bir de şeyi sorabilir miyim, mesela telefonu Apple Store'dan aldım ve 2 yıl garantisi var. Bu 2 yıl içinde herhangi bir problem yaşandığında Apple'ın çözüm süresi diğerlerine göre daha kısa mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cladien

quote:

Hocam Apple Store'dan almanı tavsiye ederim ve şiddetle öneririm.. En küçük bir sorunda Apple destekle görüştün mü anında ve çok iyi bir şekilde ilgileniyorlar..

Arkadaşların dediği gibi elmayı elmacıdan alacaksın.. Apple store'dan şipariş vermek zor bişey değil..

Kesinlikle. Turkcell'den telefon alıp 2-3 gün sonra Apple'a gidip ben bunun rengini değiştirmek istiyorum sevmedim diyip, cevap olarak bunu bizden almamışsınız lafını duyunca, "Omorokodo boylo dogol" diye cümleye başlayıp küfürler yağdıran tipler vardı.

• Vatov kullanıcısına yanıt
    Hocam tipleme fena ya Bende mağazaya gidince diyorum zaten, bütün Türkiye, Amerika'ya gitmiş de bizim haberimiz yokmuş Sorunu olan, bir hizmeti beğenmeyen Amerika'ya gitmiş oluyor her nasılsa. Aslında oraya Amerikan konsolosluğundan birisini getirtip kontrol ettireceksin, gitmiş mi diye, çıkacak gerçekler ortaya.

• quote:

Tavsiye için teşekkürler hocam ancak 14 günlük süre tamamlandıktan sonra Apple Store telefonla destek vermeye devam ediyor mu?

Bir de şeyi sorabilir miyim, mesela telefonu Apple Store'dan aldım ve 2 yıl garantisi var. Bu 2 yıl içinde herhangi bir problem yaşandığında Apple'ın çözüm süresi diğerlerine göre daha kısa mıdır?

Tabiki . Bu 14 günlük süre senin şartız geri iade hakkın ..

Bundan sonra ise 2 yıl içinde telefonla ilgili bir sorun oldumu apple.com.tr den apple destek ile görüşüyorsun sana onlar yardımcı oluyor..

Evet Apple'ın çözüm süresi diğerlerine göre daha kısadır..
  • Cladien kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler hocam. Sanırım %5 daha fazla verip Apple'dan almak daha mantıklı bu durumda. Sağolasın tekrardan.
  • Rica ederim hocam yani 60 tl bişey değil bunun için Apple dan .. Şimdiden hayırlı olsun

Edit: Ben şahsen Aksesuar bile alırken apple storeden alıyorum.. 5s Dock aldım apple'nın kendi sitesinden .. Şarj aleti, kablosu olsun hep Apple'dan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cladien -- 15 Nisan 2015; 16:05:46 >
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

Anneme ilk defa akıllı telefon alacağız. Yaklaşık 15 yıldır uzak yaşadığımız ve artık teknoloji geliştiği için rahat rahat Facetime vs. yapabilmek için kendisine iPhone 6 almayı planlıyorum.

Apple.com.tr'den baktığımda iPhone 6 64GB'ın fiyatının 2,849 TL olduğunu, Turkcell.com.tr'de ise 2,789 TL olduğunu görüyorum. Yani arada yaklaşık 60 TL fark var.

Bu telefonu Turkcell'den değil de Apple mağazasından almanın herhangi bir avantajı var mıdır?

Teşekkürler.

aveadan alabilirsin uygun fiyat + 6 aydır kullanıyorum sorunda yok gayet memnunum 90 tl olan kabı falan beleş veriyorlar müşteri memnuniyetine önem veriyorlar yani :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.