Şimdi Ara

iPhone 8 Plus'tan 11 veya 12'ye geçilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sorum başlıktaki gibi, 2.5-3 senedir 8 Plus kullanmaktayım, bataryası 83 seviyesine geldi pek tatmin etmiyor. Şarj dışında performanstan çok çok memnunum aslında, ekran boyutundan da öyle fakat bu aralar 11 veyahut bir çılgınlık yapıp 12 alsam mı diye düşünmüyor değilim. 11'i bir miktar daha rahat, 12'yi ise biraz zorlayarak bütçemi alabilirim. Ne tavsiye edersiniz, bataryayı yenileyip devam mi etmeliyim, 13'ü mü beklemeliyim ya da, mantıklı gelmiyor değil.

• Ayni durumdayim baktim ki iphone 11 ekran tatmin etmiyicek batarya konusunda düşük satip üstüne para verip 11 almak mantiksiz geldi..Ama iphone 12 fiyat cok yüksek geldi nerden baksan 7veya 8 bin tl eklemek lazim miş cebime baktimda beş krş yok 8 plus ile yola dvm edicem gibi:)) 8 bin tl ile pc kurulur servisden batarya değiş 3 yil daha kullan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 değil de 12’ye geçilir.

Ancak 8 Plus hâlâ çok iyi telefon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • neden 11'e geçilmez hocam?

• Translasyon kullanıcısına yanıt

Geçmeye değecek bir fark hissetmez. Üstüne bir de 8+'dan 11'e geçince ekranın çözünürlüğü ve ppi değeri düştüğü için ekran biraz daha kötü bile gelebilir. (Plus olmayan 8 olsa geçilir derdim ama 8+ kullanıyor).

Ama 12'ye geçerse OLED ekran, ince çerçeveler, kamera geliştirmeleri, A14 çip "geçtiğime değdi" dedirtir. Yani ben öyle düşünüyorum en azından.

• anladım hocam, teşekkürler :)

• Ben 8 plustan 11 e geçtim öyle aşırı bi fark göremedim çerçevesiz erkan güzel duruyo bide kamerası hoşuma gitti 11 in bence şimdi geçilecekse 12 ye geçilebilir 11 i aldığmda 12 çıkmamıştı daha
  • 11 Pro Max'e gecip keyfine bak

• iPhone 12'ye geçilir ve süper olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de_westwood -- 9 Aralık 2020; 13:22:26 >
  • oguzhan297 kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım katılıyorum
  • Teşekkürler herkese, sanırım bataryayı yenileyip kullanmaya devam edeceğim 1-1.5 sene daha. iPhone 13'ü beklemeye karar verdim, belki bir fırsat yakalarsam 12 düşünüyorum.

• Bende de ip7 var. Geçmeye değer telefon ip 12 bence 11 için pek bir fark yaratmaz.

• Kimse aradaki fiyat farkini sormuyor ha param var sıkı tı yok gecersin ama iphone 12 veya iphone 11 pro daha mantikli 11 gecilmez parana yazk

• 2 sene önce 7 plus'tan Xs max geçişi yaptım. Çerçeveler dahil boyut birebir aynıydı ama tam ekranın keyfi çok başka geldi. 11-12 fiyat farkı biraz fazla ama zorlamayacaksa her zaman en son çıkan daha iyidir. 11 deki ekran kalitesi ve çerçevelerinin hafif kalın olması tek soru işareti olabilir ama aradaki yaklaşık 4000 tl için bu yapılır mı bilinmez. Benim tercihim aradaki fiyat farkıyla watch se+airpods pro almak olurdu :)

• Hocam yapman gereken pil değişim yapip yoluna devam etmek.İphone 7 kullaniyorum pil sağliğim 83tü benimde nerdeyse günde 3 kere şarja takıyordum.Orjinal bataryanın aşırı pahalı oluşu nedeniyle deji taktım baya memnunum şuana kadar.1 günü dolu dolu rahat çıkariyorum.

• Bence pili değiştirip yolunuza devam edin. Durup dururken niye 10000 üzeri verip de masrafa giresiniz?

• 8p bence gayet sağlam bir model tükendiği yere kadar kullanın derim, sonrasında 11 ya da 12'yi düşünürsünüz.

• Çok gereksiz bir hamle. 8 plus çok iyi bir telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Çok gereksiz bir hamle. 8 plus çok iyi bir telefon.

1 senedir kullanıyorum çok memnunum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.