Şimdi Ara

iPhone 7 şebeke sorunu yaşayan var mı... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
2
Favori
56.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kıbrısta kıbrıs vodafone hattını kullanıyorum ıphone 7 plus cihazım,

10.3 sürümüne geçtiğimden beri her gün 2-4 defa şebeke komple gidiyor kısa süreli olarak tekrar geliyor. Bazen uçak moduna aldığım zamanlarda tekrar şebeke gelmiyor cihazı resetlemek icap ediyor.

Sıfırlayıp yedeği kurdum olmadı yeni iphone olarak sıfırdan kurdum yine aynı problem söz konusu.çözüm için ne yapmamız gerekir bilen varmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imperiOsus kullanıcısına yanıt
    Hocam demeyi unutmuşum, LTE açıksa onu kapatın, 3G de kullanın sorun yine olucakmı bir bakın. Ben 3G ile kullanırken çok nadir oluyordu.
  • 7plus kullanıyorum. Vodafone Lte açık, herhangi bir sorun yaşamadım bu güne kadar.

• Night_Noise kullanıcısına yanıt
    Zaten sürekli 3g kullanıyorum hocam. Dün yine çare ararken Turkcelli aradım. Dedim bu sefer de hattımın 4.5g aboneliğini iptal edeyim. İlginçtir Dün akşamdan beri sorunlar kalmadı gibi. İlk defa umut verici bir çözüm oldu sanırım. Anlaşılan Turkcell 4.5G iPhone 7'lerde çok ciddi sorun çıkarıyor. Çözüm arayan arkadaşlar 4.5g aboneliğini HAT ÜZERİNDEN iptal etsin sadece 3g kullansınlar ve Lte cihaz üzerinden aktif etmesinler.

• _RaSCaL_ kullanıcısına yanıt
    Lte aboneliğinizi HAT Üzerinden iptal edin. Cihazdan hiç bir şekilde açmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: imperiOsus

Bir kaç gün daha deneyip biZi bilgilendirirseniz sevinirim bide yani buda bi Çözüm değil lte kullanmıcak mıyım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce herhangi bir talebim olmamasına rağmen şu şekilde bir bilgilendirme mesajı aldım. iPhone 7 şebeke sorunu yaşayan var mı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RaSCaL_

Az önce herhangi bir talebim olmamasına rağmen şu şekilde bir bilgilendirme mesajı aldım. iPhone 7 şebeke sorunu yaşayan var mı...

En azından donanımsal bir sorun değil bu kadar şikayet olunca öyle anlaşılıyor

• quote:

4g hat üzerinden iptal etmeniz sorunlarınızı çözdü mü

• quote:

Orijinalden alıntı: _RaSCaL_

Az önce herhangi bir talebim olmamasına rağmen şu şekilde bir bilgilendirme mesajı aldım. iPhone 7 şebeke sorunu yaşayan var mı...

Merhaba Hocam. Bana da Aynı Mesaj Geldi. Bende Kıbrıstayım Aynı Sorunu Bende Yaşıyorum. Hatta Benim Sorunum Günde 10-15 Kere Oluyor. Arada Arayanlarda Ulaşamıyor.

• feylezof77 F kullanıcısına yanıt
    Çoğunu çözdü diyebilirim. En azından şebeke sorunu hiç yaşamadım daha. Ama ios 10.3.2 beta 3 kurdum sorunlar kalmadı gibi. Şimdi hem Lte açık hem de beta yüklü cihazda. Şuan memnunum açıkçası. Denemeye devam edeceğim.

Anlaşıldığı kadarıyla sorun yazılımsal. İnşaallah herkes bir sonraki güncellemede bütün dertlerinden kurtulur.

• quote:

Çoğunu çözdü diyebilirim. En azından şebeke sorunu hiç yaşamadım daha. Ama ios 10.3.2 beta 3 kurdum sorunlar kalmadı gibi. Şimdi hem Lte açık hem de beta yüklü cihazda. Şuan memnunum açıkçası. Denemeye devam edeceğim.

Anlaşıldığı kadarıyla sorun yazılımsal. İnşaallah herkes bir sonraki güncellemede bütün dertlerinden kurtulur.

Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü çok fazla kişi bu sorunu yaşıyor ve 10.2.1 de böyle bir sorunum yoktu. Bu arada çoğunu derken ne demek istediniz daha mı az karşılaşıyordunuz sorunla

Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum..

Belli bölgelerde LTE'den 3G'ye geçiyor.

Bu mesajları görmeseydim müşteri hizmetlerini arayacaktım az daha..
    Yani şebeke ve internet sorunu pek yaşamadım. Servis yok sorunu hiç yaşamadım. Uçak moduna alıp kapatınca sorun çıkmıyor. Telefonu açıp kapatma ihtiyacı olmadı daha. Umarım yeni güncellemeyle hepsi biter. Kanaatim bu durumun yazılımdan kaynaklandığı yönünde.

• SİM KARTTAN YAPIYOR ABİ GENELDE 4,5 G TAM OTURMADI GALİBA ONDAN YAPIYOR ÇOĞU
  • Bu sadece iphone 7 ye özgü değil, 5s dede aynı sorun var. sorun 10.3.1 de
  • Sekebe sorunu veya, cagri geldiginde yalnizca numaranin gözüküp cagrinin sonlanmasi problemi gün icinde yasaniyordu. Gecen hafta servise gönderdim. Bugün cihazin degistirilecegini, donanimsal bir sorun oldugunu ögrendim. Gelecek olan cihazda ne olur bilmiyorum. Bu sorunu yasayan kisiler, garanti sürelerini dikkate alarak, gerekiyorsa servisle iletisime gecsinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueICE

Sekebe sorunu veya, cagri geldiginde yalnizca numaranin gözüküp cagrinin sonlanmasi problemi gün icinde yasaniyordu. Gecen hafta servise gönderdim. Bugün cihazin degistirilecegini, donanimsal bir sorun oldugunu ögrendim. Gelecek olan cihazda ne olur bilmiyorum. Bu sorunu yasayan kisiler, garanti sürelerini dikkate alarak, gerekiyorsa servisle iletisime gecsinler.

Garantiye nereye gönderdin kardeş

Yurtdisinya yasiyorum o nedenle Apple in kendi servisine yolladim. TR de, Istanbul Apple görüsmeniz gerekecek sanirim. Telefonda konustugumda bu tür bir sorunla ilk defa karsilastiklarini söylediler ama internette bircok kisi benzer sorunlari yasiyor dedim. Bilemiyoruz dediler. Sanirim bazi serilerde gercektende donanimsal birseyler var. Bazi modellerdede 10.3 sonrasi olustu. 10.3.2 Betayi da denememe ragmen hala benzer sorunlari alinca mecburen göndermek zorunda kalmistim.

Telefon asli fonksiyonunu yerine düzgün getiremeyince insan rahatsiz oluyor. O nedenle basit gibi görünsede ihmal etmeyin. Hata varsa takip edin. Telefon aramasi, cevaplayamama veya sebeke sorunu normal bir hata degil. Telefon en azindan bu fonsiyonlari hatasiz yerine getirmeli. Ilk defa bir apple modelinden sogudum. En azindan servis kalitesi hala iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueICE

Yurtdisinya yasiyorum o nedenle Apple in kendi servisine yolladim. TR de, Istanbul Apple görüsmeniz gerekecek sanirim. Telefonda konustugumda bu tür bir sorunla ilk defa karsilastiklarini söylediler ama internette bircok kisi benzer sorunlari yasiyor dedim. Bilemiyoruz dediler. Sanirim bazi serilerde gercektende donanimsal birseyler var. Bazi modellerdede 10.3 sonrasi olustu. 10.3.2 Betayi da denememe ragmen hala benzer sorunlari alinca mecburen göndermek zorunda kalmistim.

Telefon asli fonksiyonunu yerine düzgün getiremeyince insan rahatsiz oluyor. O nedenle basit gibi görünsede ihmal etmeyin. Hata varsa takip edin. Telefon aramasi, cevaplayamama veya sebeke sorunu normal bir hata degil. Telefon en azindan bu fonsiyonlari hatasiz yerine getirmeli. Ilk defa bir apple modelinden sogudum. En azindan servis kalitesi hala iyi.

Ben istanbuldan da uzağım ne olcak bilmiyorum diğer servislere versem sorun yok diye göndercekler

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.