Şimdi Ara

iPhone 7 şebeke sorunu yaşayan var mı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
2
Favori
56.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Arkadaş plus alip turkcell kullaniyosu ondada öyle bir problem cikti satip 7 aldi ama şikayetlere bakilirsa turkcell ile alakli olsa gerek turktelekom vodafone kullandim problem yok

Şikayetlerin hepsi Turkcell olunca işin boyutu değişti sanki biraz. Bakalım diğer hatları kullananlarda sorun olacak mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hattım Turkcell 6s Plus ile dediğiniz problemleri birebir olarak yaşıyorum. Kaç kere müşteri hizmetlerine şikayet bıraktım tınlamadılar başka operatöre geçeceğim
  • Ankara'daki evimde 6 plusla Türk Telekom çok iyi çekerken 7 plus düşük çekiyor

• Arkadaşlar sorunu çözeniniz veya sorun hakkında bilgisi olan yok mu ? Vodafone um. 3g bağlantısı olduğu halde ara sıra kopmalar oluyor ve nete giremiyorum. Bazende hat hiç çekmiyor. 5 yuvarlakta boş oluyor. Sonra geri geliyor. Ne yapmamız lazım acaba ? Temiz kurulum yaptım. Tek soru var. Operatörden mi cihazdan mı kaynaklı
  • Beyler bende 7 plus kullanıyorum hattım türk telekom bendede bazen gidiyor geliyor hat
  • İşyerimde Turkcell harici operatör çekmiyor. O da bir ara gitti de araya araya şebekeyi düzeltin dedim, 2 ay sonra arayıp yeni verici taktık dediler. O zaman ip5 kullanıyordum. Dediğiniz olay yaklaşık 10 günde bir oluyordu. 10 gündür 7 kullanıyorum, 1 kere oldu o da işyerinde oldu. Başka hiçbiryerde yaşamadım. Ben operatörle, vericilerle alakalı bir durum olabilir diye düşünüyorum.
  • Bence cihaz kaynaklı. Çünkü 18 senedir Turkcell kullanıyorum verici sayıları azken bile ya ulaşılıyor ya da ulaşılamıyordu bunun gibi ağ hatası şebekenin gelip gitme olayı olmuyırsu. Bir önceki cihaz 6s idi hiç buna benzer sorun yaşamadım. İp7 kullanmaya başladığım andan itibaren olmaya başladı.
  • Valla tamda 7plus düşünürken 4000tl lik cihazda işi şansa bırakmak istemem (şansım yoktur) 7s plus çıksın bakalım hattım Vodafone
  • Hocam sorunu ne yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

Hocam sorunu ne yaptınız?

Aynı duruyor Hocam ama uzun zamandan beri ses çıkmıyordu bugün yine bir sefer kim aramış mesajı geldi. Şimdi 10.2 ile mi düzeldi yoksa Şebeke (Turkcell) den mi kaynaklıydı iyileştirme mi yapıldı anlamadım. Ama fark var. Belki de 10.2 ile oldu bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkbey

quote:

Aynı duruyor Hocam ama uzun zamandan beri ses çıkmıyordu bugün yine bir sefer kim aramış mesajı geldi. Şimdi 10.2 ile mi düzeldi yoksa Şebeke (Turkcell) den mi kaynaklıydı iyileştirme mi yapıldı anlamadım. Ama fark var. Belki de 10.2 ile oldu bilemedim.

Hocam vodafone dum. Sorun vardı. Turkcell e geçtim. Halen sorun var. 10.2 de denedim yine var. Şuan 10.1.1 deyim halen var :) telefondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Öyledir de zaten. Finallerim bitince servise verecem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam vodafone dum. Sorun vardı. Turkcell e geçtim. Halen sorun var. 10.2 de denedim yine var. Şuan 10.1.1 deyim halen var :) telefondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Öyledir de zaten. Finallerim bitince servise verecem

şimdi emin oldum cihazdan olduğuna sen hepsini denemişsin çünkü...

• quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi emin oldum cihazdan olduğuna sen hepsini denemişsin çünkü...

Aynen hocam. Apple destekte servise verin dedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Problemi telefonla gelen 10.0.2 ile yaşamıştım ancak 10.2'yi dfu ile temiz kurulum yaptım;ulaşılamama problemi yaşamadım sonrasında...
  • Eşimin kullandığı iPhone 6s'de konuşma esnasında kesilme olmaya basladi. Konuşma kesilince ekrana bakınca Şebekenin gittiği gözüküyordu. Bazen 10 dk boyunca her aramada kesildi. Ekranda şebeke olmasına rağmen, arayinca kapalı diyordu ve arama da yapamıyorduk. Sonrasında sim kart arızası olacağını düşünüp Vodafone olan hattı Turkcell'e taşıdım. Sorun çözülmek yerine daha da büyüdü. Vodafone sim kartı ile arada bir olan kesilmeler Turkcell sim kartı ile şebeke yok, sim yok, geçersiz sim boyutuna taşındı. Defalarca ağ ayarı sıfırlama veya SIM'i çıkarıp takma sonunda bazen şebeke geliyordu. Sonunda garantiye yolladım. Bakalım cihazı değişecekler mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanGD

Eşimin kullandığı iPhone 6s'de konuşma esnasında kesilme olmaya basladi. Konuşma kesilince ekrana bakınca Şebekenin gittiği gözüküyordu. Bazen 10 dk boyunca her aramada kesildi. Ekranda şebeke olmasına rağmen, arayinca kapalı diyordu ve arama da yapamıyorduk. Sonrasında sim kart arızası olacağını düşünüp Vodafone olan hattı Turkcell'e taşıdım. Sorun çözülmek yerine daha da büyüdü. Vodafone sim kartı ile arada bir olan kesilmeler Turkcell sim kartı ile şebeke yok, sim yok, geçersiz sim boyutuna taşındı. Defalarca ağ ayarı sıfırlama veya SIM'i çıkarıp takma sonunda bazen şebeke geliyordu. Sonunda garantiye yolladım. Bakalım cihazı değişecekler mi.

Hocam garanti dönüşü sonucu paylaşırsanız sevinirim. Hem de arkadaşların da bilgisi olur.

• bende iphone 7 128 gb var.turkcell de sorun var diye vf geçtim yine çekim sorunu var bıktım valla

• iphone 7 ios 10.2 sürümünü kullanmaktayım hattım vodafone bahsedilen sorunların hiçbirisini yaşamadım. Bu sorunu olan cihazları restore yoluyla yeniden yükleyin düzelebilir.
    Edit: Operatörler volte gibi ayarlarla güncellemeler getirdiğinden de olabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erturrk -- 11 Şubat 2017; 0:1:17 >
  • ios 10la ilgili olduğunu düşünüyorum, iş yerinde 6s plus ve 7 var.

6s plus turkcell, 7 turk telekom takılı. bi anda 1 çekiyor bi anda 4. bazen ulaşılamıyor diyor karşı tarafa aynı sıkıntılar var ikisinde de. hatta 6s plus daha sorunlu. bazen hat komple gidiyor, uçak moduna almadan düzelmiyor
  • 6s Plus kullanıyordum şimdi 7 Plus kullanıyorum hat Turk Telekom , şimdiye kadar böyle bir sorun olmadı şükür ki
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.