Şimdi Ara

İphone 5s açıkken şarj olmuyor kapalıyken oluyor! ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
29.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün gece telefonumda ilginç bir sorun başladı. Telefon açıkken şarj olmuyor. Kapalıyken şarj oluyor. Şarja takıp kapatıyorum şarj oluyor. Ama açıkken ne şimşek işareti çıkıyor ne başka birşey. Bilgisayarda telefonu görmüyor. Restore de edemiyorum.

Var mı daha önce bu durumu yaşayan çözümü nedir. Çok konu okudum tam çözüm yok. Son çare garantiye yollayacağım.

EDİT: Telefon açıkken de çok yavaş şarj oluyor. Yüzde 1 artmış 15-20 dk da. Ama ne şarj göstergesi yeşil oluyor nede şimşek işareti çıkıyor.

EDİT 2 : Orjinal kablo alarak sorunu çözdüm. Önce gidin bir orjinal kablo deneyin olmazsa diğer çözümleri denersiniz. Benden sonra birine daha olursa diye yazıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmiteWessonS -- 6 Kasım 2015; 11:32:14 >

• Şarj soketinde sorun var büyük ihtimal daha önce forumda 4s i olan birinin başına gelmişti şarj soketi gevşemiş vidaları sıkmış düzelmişti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu şarj soket vidaları şarj giriş yerinde sağda solda olan vidalar mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faredevriii

Şarj soketinde sorun var büyük ihtimal daha önce forumda 4s i olan birinin başına gelmişti şarj soketi gevşemiş vidaları sıkmış düzelmişti

Evet oralar ama oralara uyacak tornavida bulmanız lazım kolay gelsin
    Edit: düzelmezse zorlu centerdan 40 tl civara şarj soketi değişimi yapıyor garanti varsa zaten beleş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E180F0C38 -- 31 Ekim 2015; 17:23:54 >
  • Bi bulmaya çalışayım tornavidayı. Zorluya şuan gitmem imkansız Niğde deyim.

Garantiye yollasak da uzun sürecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemiÇevik

Bi bulmaya çalışayım tornavidayı. Zorluya şuan gitmem imkansız Niğde deyim.

Garantiye yollasak da uzun sürecek.

Beklemek istemiyorsanız işin ehli birine 40 tlye yaptırcaksınız ama çin malı şarj soketi takacağı kesin ileride başınız ağrır hocam tek çare garanti

• Cevaplar için teşekkürler hocam fakat şarj soketi bozuk olsa neden kapalıyken şarj etsin ki. Ve şuan farket tim açıkken kullanmı yorsam çok yavaş şarj ediyor. 30 dk da yüzde 2 şarj etti mesela. Voltaj ımı tam almıyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemiÇevik

Cevaplar için teşekkürler hocam fakat şarj soketi bozuk olsa neden kapalıyken şarj etsin ki. Ve şuan farket tim açıkken kullanmı yorsam çok yavaş şarj ediyor. 30 dk da yüzde 2 şarj etti mesela. Voltaj ımı tam almıyor acaba

hocam bu kanıt işimize yaradı %70 vidalar gevşemiş orayı sıkıcaksınız onun için gereken tornavida nalburlarda cep telefoncularda falan heryerde var
    Toplu iğne başı kadar kalınlığı oluyor o tornavidaların diyorsanız ben arayamam klasik türk işi çatalla bıçakla makasla elinize ne geçerse deneyin
    Ama benden söylemesi telefonun biryerinin çizileceği kesin o vidanında o şekilde sıkılacağını sanmıyorum

• Yarın bi nalbura yada telefoncuya uğrar denerim hocam. :D inşallah vidalar gevşemiştir. Tekrar teşekkürler
  • Orijinal kablo ile de şarj almıyor kapatınca şarj oluyor soketide değiştirip denedik temizlik yaptık sorun devam ediyor başka çözüm varsa seviniriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.