Şimdi Ara

IPHONE 5 ÇEKMİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
9.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün bir mağazadan geçici kayıtlı 1500 TL'ye aldım. MD294LL/A ve 0133 imei ile başlıyor. 6.01 sürümü ile birlikte geldi ve şebeke çekim sorunu gibi bir şey yoktu. Fakat 6.1 'e güncelledikten sonra sanki şebeke çekim gücü azaldı gibime geldi. Psikolojik midir yoksa bu seri ya da bu sürüm mü sıkıntılı ?

Ve şöyle bir durum da var ki, evin içinde Turkcell hat takılı iPhone 4s'in 5 diş çektiği yerde yine Turkcell hat takılı iPhone 5'im 3 diş çekiyor. Sim kartımı nano sim olarak almadım, eski sim kartımı kestirdim bunun bir etkisi olabilir mi yoksa telefonumda bir sorun mu var ?

• kesilmiş kartlarda bu sorun olabiliyor nano sim almaya çalışın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2735

kesilmiş kartlarda bu sorun olabiliyor nano sim almaya çalışın.

Eğer sorunun kesin kaynağı bu ise yarın gidip alırım o sıkıntı değil.
  • kesin kaynak olduğunu söylemek güç fakat bu durumda yapılabilecek ilk şey bu. Kesilmiş kart şimdi olmasa bile uzun vadede sorun çıkarabilir zaten.

• Yardımcı olacak kimse yok mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: moral83

Yardımcı olacak kimse yok mu ?

Bu konuda kimse kesin bir cevap veremez. İhtimalleri kendin değerlendireceksin. İmkanın varsa 4S ile değil de, aynı operatör ve ios 6.1'i kulanan başka bir iphone 5 ile yan yana kıyaslaman çok daha doğru olur. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kesilmiş kartlarda da bu sorunlar çıkabiliyor. Bu arada cihazın Jeilbreak'li mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 17 Şubat 2013; 10:14:32 >
  • Evin içinde birkaç metre yer değiştirdiğinde sinyal gücünde değişim oluyorsa sorun yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün bir mağazadan geçici kayıtlı 1500 TL'ye aldım. MD294LL/A ve 0133 imei ile başlıyor. 6.01 sürümü ile birlikte geldi ve şebeke çekim sorunu gibi bir şey yoktu. Fakat 6.1 'e güncelledikten sonra sanki şebeke çekim gücü azaldı gibime geldi. Psikolojik midir yoksa bu seri ya da bu sürüm mü sıkıntılı ?

Ve şöyle bir durum da var ki, evin içinde Turkcell hat takılı iPhone 4s'in 5 diş çektiği yerde yine Turkcell hat takılı iPhone 5'im 3 diş çekiyor. Sim kartımı nano sim olarak almadım, eski sim kartımı kestirdim bunun bir etkisi olabilir mi yoksa telefonumda bir sorun mu var ?

Aynı durum bendede var dostum cihaz genpa garantili 5 6.1 geçtikten sonra şebeke düştü hanımın 4 s full çekiyor benimki üç küp yeni güncellemeyle düzelir inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

quote:

Yardımcı olacak kimse yok mu ?

Bu konuda kimse kesin bir cevap veremez. İhtimalleri kendin değerlendireceksin. İmkanın varsa 4S ile değil de, aynı operatör ve ios 6.1'i kulanan başka bir iphone 5 ile yan yana kıyaslaman çok daha doğru olur. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kesilmiş kartlarda da bu sorunlar çıkabiliyor. Bu arada cihazın Jeilbreak'li mi?

Hocam o imkan yok ama farklı şekilde test edeceğim. Cihazım jailbreak'li değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Evin içinde birkaç metre yer değiştirdiğinde sinyal gücünde değişim oluyorsa sorun yok.

Evin içerisinde yer değiştirince sinyal 1 diş de olsa artıyor hocam. Ya da açık alanda sıkıntı yok 5 diş yani full çekiyor.
  • Sizin sorun belki değişilktir ama. Ben Şişli Feriköy semtinde oturuyorum telefon Hol'de 5 Diş salonda 3 Diş Yatak odasında 1 diş falan çekiyor yani oturduğun semten kaynaklı olabilir.
  • kullandıgın operatörden, bulundugun yerden, sim kartdan, şebeke yogunlugundan, 3G açık olmasından, bir çok sebepden olabilir, diğer arkadaşların dedigi gibi bazı sorunlar bendede oluyor bana göre benim sorunum orjinal nano sim kart kullanmadıgımdan, eski kart sorun çıkarıyor olabilir, bende en kısa zamanda nano alıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

kullandıgın operatörden, bulundugun yerden, sim kartdan, şebeke yogunlugundan, 3G açık olmasından, bir çok sebepden olabilir, diğer arkadaşların dedigi gibi bazı sorunlar bendede oluyor bana göre benim sorunum orjinal nano sim kart kullanmadıgımdan, eski kart sorun çıkarıyor olabilir, bende en kısa zamanda nano alıcam

Diğer telefonların full çektiği yerde iphone 5'in böyle çekmesi garip değil mi ? Ben de sim karttan diye tahmin ediyorum, yarın nano sim alacağım sanırım.
  • nano sim yaptırmaya gittiydim türkcell 30 lira istedi dedim kalsın ben kendim üretirim bu arada 6.1 e geçişte ciddi olarak şebeke farkını bende hissettim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

kullandıgın operatörden, bulundugun yerden, sim kartdan, şebeke yogunlugundan, 3G açık olmasından, bir çok sebepden olabilir, diğer arkadaşların dedigi gibi bazı sorunlar bendede oluyor bana göre benim sorunum orjinal nano sim kart kullanmadıgımdan, eski kart sorun çıkarıyor olabilir, bende en kısa zamanda nano alıcam

Diğer telefonların full çektiği yerde iphone 5'in böyle çekmesi garip değil mi ? Ben de sim karttan diye tahmin ediyorum, yarın nano sim alacağım sanırım.

tamam, nano sim aldıktan sonra sonucu bizimlede paylaş, bakalım düzelecekmi..

• Arkadaşlar ben de İphone 5 ile avea orjinal nano simkart kullanıyorum.bahsettiğiniz gibi herlade güncellemden olsa gerek.Kapalı alanlarda 3g modunda ciddi çekim problemi yaşıyorum.Avea ile paylaştım güncellemeden kaynaklandığını söylediler.Aynı simkartı adaptörle Nokia telefona takıyorum full çekiyor.İphoneye takıyorum 1 veya 2 diş çekiyor.Açık alanlarda sorun yok.Kapalı alanlarda normal modda 2 veya 3 diş 3g modunda 1 veya 2 diş çekiyor.Acaba pil tasarrufu için mi böyle bir yola başvurdu Apple.Heralde bizim gibi 3.dünya ülkelerini pek düşünmedi.E bir AVEA hat kullanıyorsan yandın demektir.İyice çekim gücünden muzdarip olursun.
  • ıphone 5 çekimi az deniyor..ama benim sorunum sanırım çekimle değil...vodafone kullanıyorum..konuşurken ara ara kelimeler anlaşılmıyordu başka hat takınca düzeldi..sonra benim hattı takınca benim hatta da sorun yok....derken zamanla çekimi de azaldı konuşurkende işkence çekiyorum nerdeyse..yurt dışından getirtmiştim lanet olsun demeye başladım bugünlerde yapacağım en önemli şeyi telefonla rahat rahat konuşmayı yapamıyorum..hattı kırdırdığımdan olur diye nano sim kart almıştım oda aynı...az önce hattı çıkarttım taktım yine düzeldi...sizce neden olabilir fikri olan varmı arkadaşlar..ucuz bişey olsa şimdiye atıp kırmıştım ..benim düşünceme göre kartın oturduğu bölümde sıkıntı var zamanla kart yerinden oynuyo tam oturmuyo..siz ne dersiniz alalı 1 ay oldu daha
  • anten tak sabunla dene pampa
  • Aynı sorun bende de olduğu için konu hakkında google da bilgi almak istedim ve buraya konu hakkında görüşümü yazmak istiyorum

Daha önceden Iphone 4 16 gb kullanıyordum aynı cihazın 8 gb versiyonu ablamda var Söylentiye göre iphone 4 de fabrika hatası yeterince güçlü olmayan anteni olduğu 4s modelini bu sorunu çözerek piyasaya sürdüklerini artık böyle birşey olmayacağının söylentisi şimdilik idare etsin zaten yeni modelinde sorunu çözmüşler ilerde onu alırım düşüncesi ile 5-6 aydır Iphone 5 kullanmaktayım

Sonuç hattımın çekim gücü daha önce kullandığım İphone 4 den hiç farkı yok. Hattım Turkcell simkart ım kesme biçme hiç olmadı direk nano sim kart taktım işin kötü kısmı anneme işini görmesi için 400 tl ile alınan en basit android bile aynı yerde aynı hat ile 4 kademe çekim gücüne sahipken ablam ve benim telefonum 1 sinyal gücüne sahip Artık Apple dan nefret ettim şu cihazlara bir sürü para istiyorlar konuşmak için anten koymayı düşünmemişler

Cihazlar Kaçak garantisiz falan değil hepsi faturalı Turkcell den alınan yurtiçi cihazlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.