Şimdi Ara

İphone 4S ve Galaxy S3 Arasında Kaldım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
4
Favori
3.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acelen yoksa biraz daha bekle. 12 Eylül'de iPhone 5 duyurulacak haberleri çıktı bugün. Muhtemel özellikler:

quote:

Kaynakların belirttiğine göre iPhone 5 tanıtımı 12 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek ve satışlar 21 Eylül tarihinde başlayacak. 3.5 yerine 4 inç 16:9 formatlı 1136 x 640 piksel ekran içerecek olan cihazın 3.5 mm kulaklıklık çıkışı üstten alta alınıyor. Ayrıca alttaki veri bağlantısı fişi kısalıp 19-pin oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 31 Temmuz 2012; 16:38:30 >
  • Fanboy değilim kesinlikle

S3 suan 3gsle Basbasa gidiyor ( benim fikrim budur)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Fanboy değilim kesinlikle

S3 suan 3gsle Basbasa gidiyor ( benim fikrim budur)

evet

• s3 amcamda vardı ve deneme fırsatım oldu baya . Telefon bildiğin kasılıyor son sürüm olmasına rağmen . Kendim ip4 kullanıyorum 15-16 tweak yüklü takıldığı tek yer açıldığındaki kilit ekranı oda 1 kere birde facebook çok takılıyor ama bu facebook dan kaynaklı . Açıkcası s3 4 çekirdek filan hikaye ekran büyük ve ele oturuşu çok güzel o yönden beğendim ama hala takılıyor. Hatta kuzenimde galaxy wonder vardı amca bu telefon bile bu kadar takılıyorsa benim telefon napsın dedi
  • Dönem dönem ben de herkes kadar cihaz kullandım(İphone serisi/Galaxy NOTE/Galaxy s3) ve cihaz değişikliğine yöneldim.Bu değişiklik itibariyle bana sunulanlar dahilinde test etme şansım oldu.

Tekrar tekrar donanımhaber'in diğer kısımlarına yazdıgım fikirlerimi burada dile getirmeyeceğim ve kıssadan hisse....

Açıkçası yazılım ve stabilitenin dışında İphone kullanıcıları ve takipçileri İphone5 itibariyle ciddi anlamda endişelenmelidirler.

Eğer Apple klasikleşmiş ve kendini tekrar edercesine (fiziksel ve özellik bakımından hele ki son çıkan prototip doğruysa) devam eder ise; CİDDİ BİR İVME KAYBEDER.

Buarada bazı arkadaşlarımızın dile getirdiği ''STABİLİTE VE SANA SUNULANIN DIŞINA ÇIKMAYA KALKARSAN CİHAZ KASAR'' sözüne de katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 31 Temmuz 2012; 17:25:16 >
  • Plastik yığını almak istersen s3 al

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtr5000

quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

quote:

''Oyuna giriyor çıkıyorsun launcherı tekrar yüklüyor. Ölme eşşeğim ölme'' bu konuda haklisin ama bu işlem oldukça hızlı oluyor.
    Ben İPhone 4 kullanıyorum 4ste kullandım. Jb yapınca alet KASIYOR!!! Cydianın açılması mı dersin , telefon açıldıktan sonra kilit ekranı takılması mı klasorlerin geç açılması mı vs. Çok sorunlu oluyor.
    S3'ün bu kadar çok kastigini görmedim.

Haklısın kardeşim fakat zaten bu telefon jb yapılsın veyahut yapılırsa düzgün çalışsın diye düşünülerek hazırlanmıyor. Cydia apple yapısı değil. Açıldığında da kilit ekranı 1 sefer kasıyor başka kasmıyor. Sen telefonu tweak manyağı yaparsan tabi düzgün çalışmaz.

5-6 tweak yüklesen bile kasıyor.
    Bence jb olmadıktan sonra iphone hiçbir işe yaramıyor.
    S3'ü bu kadar kötülemeyin. Gerçekten güzel cihaz

Ben kotulemiyorum sgs2 min bazi ozelliklerini ozluyorum fakat iphone kadar akici oldugunu soyleyemez kimse ben bunu anlatmaya calisiyorum. Benim 4simde de 10 a yakin tweak var kasma sorunu yok..

• 4s kullaniyorum s3u de 1 hafta kullandm
    Kagit uzerinde s3un sundugu yazilimsal ozellikler iphonedan geri kalmaz hatta sbeam vs gibi ozelliklerle ileri gider..

S3 hafiftir 4S agir ancak 4s dengelidir yani ben elimden dusurmedim hic ancak s3 de surekli risk yasadim s3un yapisi saglam hissettirmez ama dis yapisi saglamdir ic donanimlarini bilemem..

Android stabil olmayan ozgur bir dunya..

İos ise iphone 2de bile stabil:))

Apple bi gelenek bi kultur urunu gibi yani samsung 5 telefon cikarir iphone tek.. Digrr markalarin adi bile yok.. Ha bu konuyu 5de gorucez SJ nin sade olan guzeldir mantigina sahip cikabilirler mi bilmem..

Son olarakta depolama konusu bu bence iphonu 1 - 2 adim geri atiyor..

Unutmadan iphonenun kulaklik sarj aleti yani malzeme kalitesi tartisilmaz yan donanimlarda..

Mobiilde ancal bu kadar bak bu da bi ozellik s3de pk mesaj yazamadim cunku basparmaklari geri cekerek telefonu tutmak gerekiyor tuslar kucuk klavye alani kucuk Olunca mesaj yazmak iphone a gore zor oluyor..

Iphone4s kullanmaya devam ediyorum ama nesnel olmaya cslstm bu fikirlerimi aktarirken ayrica s3 fiyatini ne kadarnkorur o tartisilir yani s3 almak sifir araba almak gibi:))

• Applecı olarak sana S3ü öneririm. Fakat iphone 5i beklerim dersen kesinlikle bekle iphone 5i. Eğer beklemem dersen ikisi arasından s3ü al gitsin.
  • Senin ne istedigine gore degisir bu buyuk ekran seviyosan s3 al benim ekranim biraz daha kucuk olsun hakimiyeti kolay olsun dersen 4s al. Arayuzleri incele hangisi hosuna giderse ona yonelebilirsin. İos kaydirarak acinca direkt menuye duser (en sevdigim ozellik budur benim) ve daha basittir. Android biraz daha zordur. Birsuru ana ekrani vardir. Android teller kasar buna da hazirlikli olman lazim. 4s lerde bu sorun olmaz. Appstore cok zengindir temel programlar veya populer oyunlar cogunlukla bedava yada 1 dolardir.

• yav herkes s3 e kasiyo diye b.k atmis . saka misiniz. JELLY BEAN GELMEMESINE RAGMEN ! iphone 4s le ayni akicilikta ustune ustluk browseri ayfonu ikiye katliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 31 Temmuz 2012; 19:51:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

quote:

''Oyuna giriyor çıkıyorsun launcherı tekrar yüklüyor. Ölme eşşeğim ölme'' bu konuda haklisin ama bu işlem oldukça hızlı oluyor.
    Ben İPhone 4 kullanıyorum 4ste kullandım. Jb yapınca alet KASIYOR!!! Cydianın açılması mı dersin , telefon açıldıktan sonra kilit ekranı takılması mı klasorlerin geç açılması mı vs. Çok sorunlu oluyor.
    S3'ün bu kadar çok kastigini görmedim.

Haklısın kardeşim fakat zaten bu telefon jb yapılsın veyahut yapılırsa düzgün çalışsın diye düşünülerek hazırlanmıyor. Cydia apple yapısı değil. Açıldığında da kilit ekranı 1 sefer kasıyor başka kasmıyor. Sen telefonu tweak manyağı yaparsan tabi düzgün çalışmaz.

5-6 tweak yüklesen bile kasıyor.
    Bence jb olmadıktan sonra iphone hiçbir işe yaramıyor.
    S3'ü bu kadar kötülemeyin. Gerçekten güzel cihaz

5-6 tweak yüklesen bile kasıyormu?

3g ve 3gs te kasma yapıyorsa cok normaldır, donanımdaki bellek cydia'dan güncel indirdiğiniz 5-6 yazılıma yetmez ise bellek şişer o zaman kasar.

4s ve iPad 3 kullanıyorum, 22 tane telefonda 25 tane ipad tablette tweak yüklü 1 gram kasılma yok, 5-6 tweak bile kasıyormuş öylemi

Bırakın bu işleri allah aşkına, cydia'dan bilinçsizce insanelyi vs. reposunu ekleyip aa bu neymiş aa şu neymiş diye tweaklarla boğarsanız ne 4s ne ipad 3 düzgün çalışır...

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

yav herkes s3 e kasiyo diye b.k atmis . saka misiniz. JELLY BEAN GELMEMESINE RAGMEN ! iphone 4s le ayni akicilikta ustune ustluk browseri ayfonu ikiye katliyor

Dur birde ben *ok atayım, s3 mağazalarda satışa başladıktan sonra uçuyor kacıyor diye arkadaşlar konuşunca gidip inceleyim dedim. Teknosa mağzasında (Cevahir alışveriş merkezi) telefonu aldım menü kasılıyor ama harbı kasılıyor, yetkili çalışanı çağırdım bu ne dedim cocuk bir saniye diyerek arka planda acık kalan uygulamaları kapattı düzeldi (ama bir kaç kez ileri geri ekranı kaydırdıktan sonra). "Müşteriler telefonda birçok uygulamayı incelemek için açıyor kapatmadıgı için takılma yapabiliyor" dedi (ama doğru, geçişler takılıyordu). Peki neden benim telefon kasılmıyor? diyerek arkaplandaki uygulamaları açıp soyle parmağımı sola doğru kaydırmaya başladım, sonunu getiremedim . Çocuk gülümseyerek cebinden iphone 4s'ini cıkarttı ve dediki "s3 yontulmuş takozdan hiçbir farkı yok"

• S3 takılıyor diyenler kusura bakmasınlar ama gerçekten cahil fanboylar.
    S3 4S ten 4 gömlek üstün. iphone 5'ten de 2 gömlek üstün olacaktır.

benim S3te gram takılma ve kasma yok. şu ana kadar kullandığım en akıcı cihaz. ve official rom kullanıyorum.

daha önce 4s kullanıyordum ve geçiş yapmışım iyi ki diyorum.

yani kısaca siz hiç düşünmeden s3 alıp geçin. iphone5i beklemeye bile gerek yok. bu ekranda internette gezmek ve oyun oynayan birisi iseniz oyun oynamak
    gerçekten insana keyif veriyor.

bu arada android dünyasının özelleştirilmesinde de sınır olmadığını hatırlatmak isterim. canınız sıkılırsa değişik romlar atarak cihazı istediğiniz şekilde özelleştirin.
    değişik kerneller ile cihazınızı uçurun. ve daha neler neler. ios'un kısıtlı dünyasında takılıp kalmayın.
  • Hala kiyasliyormuyuz 4s le s3ü...yapmayin artik.

S3 4s ten üstün arkadaşım..5 ten de ustun olacak goreceksiniz..
    Kasilma falan gereksiz muhabbetler zaten girmeye gerek yok..

S3 tartişmasız 1 numara...

• quote:

@Traficci
    Saka mı bu? İPhone a göre kaba! İncecik zarif bir telefon s3. Menülerde takılmaz o ayrı bir yalan. Tabii kuzenin class 4 sd kart taktıysa takılır. (en az class 8 olmalı )
    Doğru düzgün pil tasarruf moduna alınmadan ve class 10 kart takılı iken incele lütfen

arkadaşım bilmeden konusma hafıza kartıyla telefonun hızının ne alakası var... hafıza kartının etkisi sacede içinde yüklü uygulamalara girince ve resimlere girince etkisini gösterir.. onun dışında gerisi telefonun kendi performansına bağlıdır kaldı ki arkadasın dediği doğrudur bende inceledim s3 ve azda olsa anlık kasmalar mevcut yani kötülemek istemiyorum ama halen oturmamış...

bir sürü android telefon kullandım one x amaze galaxy desire hd sensation xe sensation gibi bir sürü model kullandım... en son iki ay önce 4s aldım o kadar kullandığım telefonu çöp diyemem ama android kullanan arkadaşlar rica ediyorum bir hafta 4s kullansınlar aradaki farkı görsünler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoblog -- 1 Ağustos 2012; 12:20:06 >

• bir kere iphone sahibi olan bidaha başka telefon kullanamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

Hala kiyasliyormuyuz 4s le s3ü...yapmayin artik.

S3 4s ten üstün arkadaşım..5 ten de ustun olacak goreceksiniz..
    Kasilma falan gereksiz muhabbetler zaten girmeye gerek yok..

S3 tartişmasız 1 numara...

.

• quote:

Orijinalden alıntı: tnltmr

bir kere iphone sahibi olan bidaha başka telefon kullanamaz

Harbi mi:)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.