Şimdi Ara

İphone 4S ve Galaxy S3 Arasında Kaldım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
4
Favori
3.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

Orijinalden alıntı: perk

"İphone 4S ve Galaxy S3 Arasında Kalanlar Derneği" olsa bayağı üyesi olurdu herhalde. ben dahil

haklısın. ama ben arada kalmadım. 4s ten s3 geçtim.

peki durumun nedir.
    memnunmusun pişmanmı ?

• Arkadaslar fanatiklik yapmayalım tavsiye isteyen insanları tecrübelerimizle yönlendirelim.

Suana Kadar Neredeyse cıkmıs üst seviye butun android ve iphone telefonları kullandım. her cıkan yeni telefonuda iyi kotu denerim. (İkinci el piyasasında yaptığım alım satımları bilenler bu durumu bilir.)

S3 güzel telefon. Ancak sistemi android ve kağıt üzerinde ve elinize ilk aldığınızda güzel gözüken bazı seyler zamanla öyle olmuyor. Androidlerde genelde söyle bir sorun var ürünü ilk aldığınızda hersey dört dörtlük akıcı olabiliyorken zamanla anlasılmaz takılma ve yavaslamalar baslıyor. Yani android olayı biraz pcye benziyor. İlk aldığınız zaman akıcı zamanla neden olduğunu anlamadığınız yavaslamalar takılmalar vs. ve hop bir fabrika ayarlarına donelim olayı.

App store konusunda söyle bir durum var evet android appler artık coğaldı ve apple storeda olan bir cok app artık androidede var. Genel olarak bir sıkıntı yok. Ancak hala bir firma banka vs bir program cıkarırsa önce iphonea cıkarıyor. BElirli bir süre sonra androide cıkıyor.

Birde benim yaklasımıma göre telefon dediğin ekranı 4.7 4.8 olunca cok kullanıslı olmuyor. 4" veya max 4.3" ideal. Dolayısi ile androidli bir telefon alınacaksa bu aralar tavsiyem HTC ONE S. Yoksa iphone 4s. Ha biraz daha beklerim dersen iphone 5 ama beklemenin sonu yok bence bu saatte yapılacak en iyi sey ikinci el bir iphone 4 alıp 5 cıkınca yenilemek. İkinci eldede edeceğin zarar en fazla 100-200tl olur. Butun telefonları denemiş biri olarak size soyle bir tercih listesi koyabilirim.

İphone alınacaksa iphoen 4s (4e gore ciddi bir hız farkı var bana gore. 4s kullanıp düz 4'e donunce hissedilebilen ve rahatsız eden bir hız farkı.)

androidli telefon alınacaksa.

illede buyuk ekranlı isteniyorsa sıralama 1. Galaxy S3 2. htc one x

4.3 yeter diyenler için (ki bence telefonda daha fazlası ergonomik değil.) 1.htc one s 2. htc sensation xe

daha kucuk olsun denirsede htc one v desire s guzel telefonlar.

galaxy s3 dısında tamamen androidli telefonda tavsiyem htc alınması yönünde. arabirim cok öenemli cunku androidde.

(motorola, lg, htc,samsung ve sony bir cok androidli telefonu kullandım. Dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına dödüm ve suan 4s kullanıyorum. Ekranın küçük kalması dısında en ufak bir sorunum yok. (bu sebeple iphone 5'in 4-4,3 inch aralığında olması en buyuk beklentim diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archieduke -- 5 Ağustos 2012; 11:44:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oskis

hiçmi video izleme alişkaliginiz yok yada görmezdenmi geliyorsunuz samsung note kullandim töbe ettim samsunga.ve andoride....hadi hepsini geçtim bir inceleme war s3 incelemesi caniniz sikilmassa 1saat 40dk boyunca izleyin en başlarda telefon mükemmel geliyor nasil bişy diorsun fakat sonlara dogru telefon bir kasiyor nokia n8den farki yok o yağ gibi akan denen tel gdiyor donmuş tereyağ geliyor...buda sistemin kullandikça şişen ve donmalar kasmalar yapar anlamina geliyor ve buda andoridin dandikligini gosteriyor ve ayrica bu konuyu sadece iş olsun diye açmayin paran varsa bizim fikrimizin sana ne yarari olucak kafanda ne warsa onu al git okşa telefonlari mincikla anlarsin zaten az cok heee unutmadan videoda bu

http://www.youtube.com/watch?v=RHbdHEC0zIA&feature=player_embedded

Sacmalamayin arkadasim n8 ile s3 ile kiyaslanir mi, 1 aydir kullaniyorum s3'u oyle buyutulecek abartilacak kasma falan gormedim, iphone ile yapamadigim pek cok seyi yapabiliyorum ve cok memnunum telefondan alacak olanlar rahatlikla alsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• izle verdigim linkteki videoyu gor....ilk başlarda süper fakat sonlara dgru telefon sapitiyor öwmeyin artik şunu göz ardi edilebilir bir kasilma degil bu kasilma
  • 4s'ten şaşma
  • Ben de aynı ikilemdeydim hatta S3'e daha da yakındım ki bugün arkadaşımın iPhone 4'ünü elime aldım çok çekici geldi ve hemen sipariş verdim şu an beklemedeyim. iPhone her zaman farklı diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

quote:

Orijinalden alıntı: tnltmr

bir kere iphone sahibi olan bidaha başka telefon kullanamaz

Harbi mi:)

Aynen Dogru Teshis Samsung Felan Bos Piyasada Telefon modelleri icinde Apple Hala kingdir.. Ben acikcasi Sony den Bekliyorum bi atak ama onlarda Boş cihazları 2 işlemde kasıyor 3 g si kasıyor işlemcisi acaip ısınıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainbow05

quote:

bu resim bile çok şey anlatıyor.

İphone 4S ve Galaxy S3 Arasında Kaldım

Ayfon'un ekran daha canlı görünüyor(Apple kullanmıyorum)

aslında anlatmak istedikleri telefonlara değilde çevreye bakarsan samsungcular bile direk telefonlarını iphone ile kıyaslama gereği duyuyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mixerteam

quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

quote:

Orijinalden alıntı: tnltmr

bir kere iphone sahibi olan bidaha başka telefon kullanamaz

Harbi mi:)

Aynen Dogru Teshis Samsung Felan Bos Piyasada Telefon modelleri icinde Apple Hala kingdir.. Ben acikcasi Sony den Bekliyorum bi atak ama onlarda Boş cihazları 2 işlemde kasıyor 3 g si kasıyor işlemcisi acaip ısınıyor

Sony tamamen bitik..gene bu piyasa apple ile samsung arasında doner

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Ben zamanda (birkaç hafta içinde) Samsung Galaxy S3 almayı düşünüyorum, iPhone 4S'i de düşünüyordum ama hem piyasası kötü yenisi çıkınca eskisinin 2. eli fena düşüyor 4S alamam o yüzden (gerçi sık telefon değiştiren biri değilim 3-4 senede bir), hem de iPhone 5'i bekleyemiycem, bir de Apple kapalı sistem kendi ürünleriyle ilgili vb. Samsung'un ekranı ve kullanışlılığı hoşuma gitti (iPhone 4S de kullanışlı ama S3 daha iyi geldi bana).

Sorum şudur; iPhone 5 çıkacak diye Samsung Galaxy S3'ün fiyatında düşme olur mu daha fazla satmak için, yani rekabet kızışmış olacak iyice; yoksa iPhone 5 çıkarsa ancak iPhone 4S ucuzlar S3'e bir şey olmaz mı? Yani iPhone 5'in tanıtımından sonra satışa çıkması 3-4 haftayı bulacak, Türkiye'ye GSM kampanyasıyla birlikte (ben S3'ü gsm kampanyasıyla alıcam) gelmesi 1.5 ayı bulacak falan... S3'ü kendime doğum günü hediyesi olarak alıcam, ama çok mu erken davranıyorum fiyatı düşer mi bundan emin değilim o yüzden sormak istedim. Yani Apple'ın iPhone 5 tanıtımı, 4S'e olduğu kadar S3'e de yansır mı siz ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: spack05

Arkadaşlar merhaba. Ben zamanda (birkaç hafta içinde) Samsung Galaxy S3 almayı düşünüyorum, iPhone 4S'i de düşünüyordum ama hem piyasası kötü yenisi çıkınca eskisinin 2. eli fena düşüyor 4S alamam o yüzden (gerçi sık telefon değiştiren biri değilim 3-4 senede bir), hem de iPhone 5'i bekleyemiycem, bir de Apple kapalı sistem kendi ürünleriyle ilgili vb. Samsung'un ekranı ve kullanışlılığı hoşuma gitti (iPhone 4S de kullanışlı ama S3 daha iyi geldi bana).

Sorum şudur; iPhone 5 çıkacak diye Samsung Galaxy S3'ün fiyatında düşme olur mu daha fazla satmak için, yani rekabet kızışmış olacak iyice; yoksa iPhone 5 çıkarsa ancak iPhone 4S ucuzlar S3'e bir şey olmaz mı? Yani iPhone 5'in tanıtımından sonra satışa çıkması 3-4 haftayı bulacak, Türkiye'ye GSM kampanyasıyla birlikte (ben S3'ü gsm kampanyasıyla alıcam) gelmesi 1.5 ayı bulacak falan... S3'ü kendime doğum günü hediyesi olarak alıcam, ama çok mu erken davranıyorum fiyatı düşer mi bundan emin değilim o yüzden sormak istedim. Yani Apple'ın iPhone 5 tanıtımı, 4S'e olduğu kadar S3'e de yansır mı siz ne düşünüyorsunuz?

Şunu söyleyebilirim ki S3'un fiyatının düşmesi icin İPhone 5 'in çıkmasına gerek yok, lakin bakın zaten çıktığından beri fiyati düşüyor. (hem ithalatçı garantili hem de distribütör) Ayrıca yeni aldığınız bir İPhone'un fiyatı bir sonraki model cikana kadar düşmüyor.

• S3 alırdım ben olsam ama elimde bir iphone 4s te mutlaka bulunurdu.
  • yıllardır iphone kullanıyorum, samsunguda kutu sarj aleti vs.. taklit oldugu icin sevmem ama s3u begendim.. begenmemin tek nedenide ekranın buyuk olması ve buna ragmen telefonun cok da buyuk olaması. eger iphone 5 uzun olan olacaksa ve devrim niteliginde bir fark olmazsa hem fiyat hem ekran icin s3 alınmalı bence.
  • telefon insanin kendine yakisani giymesidir.
  • Kardeşim bende senin gibi iki telefon arasında kalmıştım. ilk önce Samsung galaxy s3 aldım Samsung da çalışan genel müdür yardımcısından kullanmalık kendi telefonunu verdi.İstediğini yapabilirsin dedi.1 hafta inceledim kullandım.Ama beğenmedim.Daha sonra İphone 4s aldım bi akrabadan onu kullandım 1 hafta daha çok memnun kaldım.Kullanım kolaylığı olsun uygulama olsun android işletim sistemi daha ios'a yetişemedi bence.İphone 4s bence daha iyi.Tabi kendi kararın ama önerim İphone 4s.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karqasa

Merhaba ;

Bu forumdaki tüm konuları okudum ama benim aklımı kurcalayan bir çok yazı aklımda kaldı ve kafam daha da karıştı

Sizlerden isteğim ,

S2 ile 4S arasında fark

Elimde param hazır gidip nakit alacağım

Sizce hangisini almalıyım

S2 ile 4s arasında herhangi bir uçurum farkı yoktur. 4s modeli ip4 ün geliştirilmiş halidir sadece anca s2 modeline denk performans gösterir. Bana soracak olursan s2 almalısın. Nedenlerini anlatmaya çok lüzum yok

http://www.youtube.com/watch?v=bphZoV8VrLc

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

quote:

Orijinalden alıntı: spack05

Arkadaşlar merhaba. Ben zamanda (birkaç hafta içinde) Samsung Galaxy S3 almayı düşünüyorum, iPhone 4S'i de düşünüyordum ama hem piyasası kötü yenisi çıkınca eskisinin 2. eli fena düşüyor 4S alamam o yüzden (gerçi sık telefon değiştiren biri değilim 3-4 senede bir), hem de iPhone 5'i bekleyemiycem, bir de Apple kapalı sistem kendi ürünleriyle ilgili vb. Samsung'un ekranı ve kullanışlılığı hoşuma gitti (iPhone 4S de kullanışlı ama S3 daha iyi geldi bana).

Şunu söyleyebilirim ki S3'un fiyatının düşmesi icin İPhone 5 'in çıkmasına gerek yok, lakin bakın zaten çıktığından beri fiyati düşüyor. (hem ithalatçı garantili hem de distribütör) Ayrıca yeni aldığınız bir İPhone'un fiyatı bir sonraki model cikana kadar düşmüyor.

Anladım. Yani S3'ü şimdi alsam şimdi almış olucam, 1 ay 1.5 ay sonra almış olsam (operatör kampanyasıyla) yine aynı durum olmuş olacak.

Bu arada iPhone'un yenisi çıkınca eskisinin fiyatı düşmüyor ama eskisinin 2. eli fena düşüyor. O yüzden dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: druen

quote:

telefon özelligi olan tablet pc alcaksan s3 al, ama tablet pc gibi telefon alacaksan ip4 al.

iki telefon da çok güzel. ikisnin de özelliklerini karsılastır. özellikle vazgecemedigin birsey varsa onu al. iphone un tek elle kullanılır olması bircok kişiye gore daha güzeldir. ama iphoenda goruntulu konusma yoktur mesela (tango gibi programları saymıyorum standart herkesle görüntülü konusma)

donanım olarak s3 daha iyi ama akıcılık ve uygulama olarak iphone güzel.

bu şuna benziyor. toshiba bilgisayarın donanımı zayıftır ama acer laptoplardan daha seridir. iphoen da stabilite iyi ama seni kısıtlayan cok sey var. bir flash bellek gibi telefonu kullanamama bile cok büyük bir dezavantaj(birkac cydia programı filan ugrasıyorsun pwntunes gibi ama tam stabil yine olmuyor)

iphone kullanıyorsan s3 ü ilk eline aldıgında sana cok yabancı gelebilir heleki bir arkadasımın s3 ünü ilk elime alısımda onlarca sayfa olması baymıstı. klasorleme vardır sanırım ama arkadas bilmiyordu galiba.

samsungda şirin özellikler var ama kacını kullanacksın onu da iyi düsün. iphone ise jb yaptıktan sonra güzel özelliklere sahip olabiliyor anca.

fiyat olarak sanırım iphone biraz daha ucuz.

ama ikiside güzel telefon.

asıl farkı boyutları ki kimine gore s3 gereksiz büyük olabiliyor kimine gore de iphone cok küçük

Bu adamı dinle noktayı koymuş zatenDonanıma öyle çok takılma. Ekran kartı değil sonuçta. Yani iki telefonda seni hayal kırıklığına uğratmaz.

• quote:

Sen tam fAndroidsin he. Google seni maasa baglamalı bence, ıyı reklam yaparsın
    Bu resım uzerınden en barız farkı sana soylıyım; sag elınde 4s ı, sol elıne de s3 u al ve gunes tam tepedeyken dısarı cık. Farkı sen goruceksın

Ayrıca yorum yaparken objektıf olun arkadaslar. Ne Apple ne de google cebınıze para koymuyor, erıyıp gıdıcez tartısa tartısa

Bana sorarsanız 4s derım. Neden mı? Cunku buyuk caplı oyunlar harıcınde farklı farklı uygulama denemeyı daha cok severım. Sureklı mesaj trafıgım var. S3 de yazmak bana gore ıskence, 4s e gore. (Cogu kez denedım) Ayrıca ıstedıgınız kadar kabul etmeyın gercegı degıstırmeyecek;

S3 menu gecıslerınde cogu zaman tutukluk yapıyor ve kasıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seymamirze -- 11 Eylül 2012; 11:03:24 >

• ve bu tartışma
    iphone 5 ile samsung galaxy s4
    iphone 6 ile samsung galaxy s5
    iphone 7 ile samsung galaxy s6
    ...
    arsında sürer gide
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.