Şimdi Ara

Apple iPhone 14 / iPhone 14 Plus [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.134
Cevap
114
Favori
115.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öyle de oldu herhalde konuya kimse bir şey yazmamış 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Şuan konuya rağbet yok gibi gözükse de bence 14 Plus modeli bu yıl Türkiye’de en çok satan iPhone modeli olacak. Satışlar başladıktan sonra burayı yıkarlar 🙂
    Bir özeleştiri mesajıdır:

Plus model ile Pro model arasındaki fiyat farkını ABD ve Avrupa’da 100 birim, Türkiye’de 5 bin TL yaparsanız almayı düşünen adam 100 birim daha fazla verir ya da 5 bin TL fazla veririm Pro alırım der.

Yanlış fiyatlandırma kurbanı. Eğer 15’de 120Hz ve Dynamic Island ile gelirse işlemciye rağmen şansı yüksek olacaktır. Ayrıca Pro ile arasında olan fiyat farkı daha makul seviyede olmalı, 100 birim ya da 5 bin TL seviyelerinde değil

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 14 yerine 13p aldım. Peki 13 p değil de 14 p alsam aradaki 9.000 e değer mi?

• scanh kullanıcısına yanıt

Evet, siz fiyatlandırmalar olmadan tahminde bulunmuştunuz ve fiyat farkı bu kadar az olmasa dediğiniz gibi satılabilirdi kapış kapış ama çok pahalı çıktı. Seneye bundan ucuz çıkmayacaktır; ama dediğiniz gibi özellik olarak bu kadar aşağıda da olmayacaktır. Bekleyip göreceğiz :) Çıkmaya yakın tahminler yaparız artık.

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Henüz daha 14 Plus çıkmadı. Çıksın tekrardan değerlendiririz. 14 Pro Max ile 14 Plus arasında 9 bin TL fiyat farkı var. Bu fark az değil.

• Açıkçası belli bir fiyat baremini geçtiği için bu fark çok az. Genel kanı da bu yönde duruyor.

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Olabilir tabii. Ama insanlar bu fiyat bareminde bile 3-4 bin TL daha fazla verip sıfır telefon almak yerine ikinci el telefon alabiliyorlar. Ben o nedenle 9 bin TL farkın etkili olabileceğini düşünüyorum.

Düz 14 serisinin bence en büyük problemi 60 Hz ile gelmesi. Yoksa içindeki işlemci oldukça iyi bir işlemci. Kameraları da gayet güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F9E4C65F7

Olabilir tabii. Ama insanlar bu fiyat bareminde bile 3-4 bin TL daha fazla verip sıfır telefon almak yerine ikinci el telefon alabiliyorlar. Ben o nedenle 9 bin TL farkın etkili olabileceğini düşünüyorum.

Düz 14 serisinin bence en büyük problemi 60 Hz ile gelmesi. Yoksa içindeki işlemci oldukça iyi bir işlemci. Kameraları da gayet güzel.
    Evet dediğiniz de farklı bir bakış açısı aslında, böyle durumları da mutlaka göreceğiz. Yurtdışında şu an Mini’den daha kötü satıyormuş. Bakalım Türkiye’de nasıl olacak bu durum. Bekleyip göreceğiz.

• gsmarena iphone 14 incelemesini yayınladı.

maksimum parlaklık 804 nits (ip 13 802 nits), batarya 90 saat, hoparlör -25.2 LUFS (çok iyi)

14 pro'nun ekranı bundan 2 kat daha parlak 1791 nits.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 27 Eylül 2022; 8:27:59 >
  • abeth kullanıcısına yanıt

Aradaki fark işlemci ve Dynamic Island kamera konusunda bi tik iyi 9k az değil şahsen ben olsam 13p ile dvm ederdim,9k at bi köşeye değerlendir seneye ekleme yaparak 15 serisine gecersin

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

13p aldım hohjam fikir değiştirdim. Eşime de muhtemelen aynısını alacağım

• Bu cihaza yazık ettiler. Bundan sonra ana serilerin hepsi böyle olacaksa bence Apple hata yapıyor. En azından işlemci A16 olmalıydı. Gerçi Apple'ın hata yapma gibi bir ihtimali yok. Yaptığı hataların hepsi dünyada kabul görüyor.

• Desident D kullanıcısına yanıt

Belli bir tolerans var ama suyunu çıkarttıkları zaman Apple bile olsa kabul görmüyor. 10 yıl önce ergonomi falan diye 4 inç ekranda diretiyorlardı. Satışlar düşünce ergonomi yalan oldu.

• Desident D kullanıcısına yanıt

Ben uzun zamandır ilk kez bu kadar ciddi ve göze batan bir hata yaptıkları kanaatindeyim. Çok yakında farkına varacaklardır. Satışlar halen yerde. Kimse yüzüne bakmıyor.

• Arkadaşlar düz 13 128'im var. Oyun oynamam fakat sosyal medya hesaplarımı çok aktif kullanıyorum.

Benim için ön kamera,arka kameralar ve pil önemli. Özellikle şu yeni hareket modu, gimbal taşımaktan beni kurtarır gibi. Düz 14 de hareket modu yok sanırım dimi?

ve bu kriterlere göre 13'ten 14'e mi geçeyim 14 pro'ya mı?

• fat304h kullanıcısına yanıt
    Düz 14 de action mod var hocam. Videonun 5. Dk sında görebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=XcN6iy3Yk5s&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tirabzonli -- 28 Eylül 2022; 14:56:24 >
  • tirabzonli kullanıcısına yanıt

Evet hocam teşekkür ederim gördüm ve biraz daha arastirdim fakat geniş acili kameradan croplayarak yapiyor sanirim cok kullanisli olmayacak.. Ben donanimsal biliyordum ama bunu zaten yapan uygulamalar var..

• abeth kullanıcısına yanıt

+1 . Ön siparişten aldığım iPhone 14'ü iade edip 13p aldım bende.

• 16 /21 ekimde yurtdışına gideceğim
    Malesef pro/promax stok yok
    Mecburiyetten 14 yada 14 plus alacağım 😟
    Şuanki telefon s10 plus
    14 işlemci yeterli ama keşke 120hz olsaydı 90 hz de olurdu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • affan60 kullanıcısına yanıt
    13 pro bulursanız onu alın bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.