Şimdi Ara

~ iOS 8 - 8.1.2 Jailbreak ÇIKTI !!! ~ (JB Yapımı, Repo, Tweak ve SSS) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.758
Cevap
78
Favori
436.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekdellal

quote:

Orijinalden alıntı: kalora

~ iOS 8 - 8.1.2 Jailbreak ÇIKTI !!! ~ (JB Yapımı, Repo, Tweak ve SSS)

8.1 ve jb'li mi bu cihaz? oluyorsa biz de yapalım jb?

Tabiki 8.1 jb li 5s cihaz fakat suan ben test ediyorum sadece stabil değil ve uyumlu olsada uyumlu değil güncelleme almaları gerek beklemenizde fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre.-.

bu nedir hocam ? şuan kullanabileceğimiz tweak var mı reponda.

FlipControlCenter kurulu ve kendi reposundan denedim "http://rpetri.ch/repo "
  • Arkadaşlar selam, bende 8.1 jb tamamladım. Cydia kurulumunda sorun yaşayan arkadaşlar için dropbox ıma dosyaları yükledim. Notpad dosyasında göndermeniz gereken komutu ekledim.

1. olarak winscp kurun
    2. putty kurun
    3. olarak telin ip numarası ile tele winscp den SFTP olarak bağlanın (telin jb li olduğunu varsayıyorum.)
    4. olarak private/var/root altına zipten çıkardığınız dep dosyalarını gönderin.
    5. olarak winscp ile hala tele bağlıyken "CTRL+P" komutu ile Putty i çalıştırın ve "alpine" şifresini girin.
    6. olarak dpkg –i cydia-lproj_1.1.12_iphoneos-arm.deb cydia_1.1.13_iphoneos-arm.deb komutunu çalıştırın.
    7. olarak reboot yazın ve teli yeniden başlatın.

Download

Selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenix66

Evet Arkadaşlar Manuel Olarak Nasıl Kurulacağını Adım Adım Yazalım :)

1. İlk Olarak "http://www.pangu.io/" Sitesinden PanGu 1.0.1 Versiyonunu indiriyoruz..

2. PanGu Aracını Çalıştırıp JB İşlemine Başlatmanız..

3. Ana Ekranınıza PanGu Simgesi Gelecektir..

4. PanGu Simgesine Tıkladıktan Sonra "OpenSSH - Adv-cmds - Vi IMproved" Bunları Teker Teker Kurmanız..

5. Sonrasında "iNstall cydia for after jb Pangu8_v1.0.1-v2" İndirmeniz..

6. "iNstall cydia for after jb Pangu8" Programını Açtıktan Sonra..

7. "Run Install Cydia" Seçeneğine Tıklamanız..

8. Görselli Olarak Aşağıdaki Gibi Yükleme Seçeneği Gelecek..

9. Sağ Taraftaki "WinSCP" Seçeneğine Gidip "U" Seçeneğine Tıklamanız..

10. Cihaz Resping Attıktan Sonra Cydia İkonu Gelecektir...

bu yöntemle yükledim tşk.

cihazın password kilidini ve varsa touch_id ile girişi kaldırmayı unutmayın.

• Vİ IMproved bir türlü yükleyemedim sorun nedir acaba?
  • iap cracker iap free ve locallapstore calısıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenix66

Evet Arkadaşlar Manuel Olarak Nasıl Kurulacağını Adım Adım Yazalım :)

1. İlk Olarak "http://www.pangu.io/" Sitesinden PanGu 1.0.1 Versiyonunu indiriyoruz..

2. PanGu Aracını Çalıştırıp JB İşlemine Başlatmanız..

3. Ana Ekranınıza PanGu Simgesi Gelecektir..

4. PanGu Simgesine Tıkladıktan Sonra "OpenSSH - Adv-cmds - Vi IMproved" Bunları Teker Teker Kurmanız..

5. Sonrasında "iNstall cydia for after jb Pangu8_v1.0.1-v2" İndirmeniz..

6. "iNstall cydia for after jb Pangu8" Programını Açtıktan Sonra..

7. "Run Install Cydia" Seçeneğine Tıklamanız..

8. Görselli Olarak Aşağıdaki Gibi Yükleme Seçeneği Gelecek..

9. Sağ Taraftaki "WinSCP" Seçeneğine Gidip "U" Seçeneğine Tıklamanız..

10. Cihaz Resping Attıktan Sonra Cydia İkonu Gelecektir...

Dediğiniz gibi yükledim telefon apple logosunda kaldı restore yapıyorum

• Flip control yükledim cihaz dondu reset attım elmada kaldı mecbur restore edicem şuan jailbreak yapmayın hiç birşey yok.
  • Telefonunuz elmada kalmasın istiyorsanız, sıfırdan kurulum yapmanızı ve hiç bir yedeğinizi yüklemeden JB yapmanızı tavsiye ederim. Benim dün gece elmada kalmıştı. Bu akşam sıfır kurulum+yedek yüklemeden JB yaptım, tertemiz oldu. Bilginize,
  • quote:

quote:

quote:

Tabiki 8.1 jb li 5s cihaz fakat suan ben test ediyorum sadece stabil değil ve uyumlu olsada uyumlu değil güncelleme almaları gerek beklemenizde fayda var.

yükledim sıkıntı yok, cydia açılıyor, hatta senin repo icons tweak'in da yüklendi, ama başka tweak yüklenmiyor, mesela ccccontrol center, depends firmware >=7.0, depend AppList
    gibi başka zımbırtıların olmasını istiyor sanırım, onları yüklemek istesem onlar da başkalarına depends?

aynı şekilde virtual home da böyle.

nerde bir hata var acep?

not : ios 7 jb'li iken, sıfırlamadan direk 8.1'e upgrade ettim, sonra gene sıfırlamadan pangu ile jb yaptım, yani ios 7 jb'li ikenki tweak folder'ları ve ayarları aynen duruyordur, ondan mı bu saçmalık oluyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: senki

Telefonunuz elmada kalmasın istiyorsanız, sıfırdan kurulum yapmanızı ve hiç bir yedeğinizi yüklemeden JB yapmanızı tavsiye ederim. Benim dün gece elmada kalmıştı. Bu akşam sıfır kurulum+yedek yüklemeden JB yaptım, tertemiz oldu. Bilginize,

oyş
  • Acil

Activator , Zephyr veya Multitasking Gestures Tweakleri lazım..

JB yaptık , üst tuş çalışmıyor Activator lazım. Alt tuşu bozmamak içinde diğerkiler lazım..
  • İphone 5s ios 8.1 için Jb çıktı mı ? Ne diyorsunuz yükleyelim mi ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yükledim sıkıntı yok, cydia açılıyor, hatta senin repo icons tweak'in da yüklendi, ama başka tweak yüklenmiyor, mesela ccccontrol center, depends firmware >=7.0, depend AppList
    gibi başka zımbırtıların olmasını istiyor sanırım, onları yüklemek istesem onlar da başkalarına depends?

nerde bir hata var acep?

not : ios 7 jb'li iken, sıfırlamadan direk 8.1'e upgrade ettim, sonra gene sıfırlamadan pangu ile jb yaptım, yani ios 7 jb'li ikenki tweak folder'ları ve ayarları aynen duruyordur, ondan mı bu saçmalık oluyor acaba?

Aynı sıkıntı bendede var yüklenmiyor sanırım cydiadan kaynaklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasdas -- 23 Ekim 2014; 22:27:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar cihaz ip6 + ve sitelere, donanimhabere resim yükleyememe sorunu devam ediyor. Aynı şekilde imessage den resim gönderememekteyim. Aynı sorunu yaşayan var mı?
  • Takipteyim, kararlı Sürüm Çıktığı gibi yüklüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sasdas

quote:

quote:

quote:

quote:

nerde bir hata var acep?

Aynı sıkıntı bendede var yüklenmiyor sanırım cydiadan kaynaklı

PC'ye tekrar bağlayıp, cydia yı yeniden yükledim, (iPhone passwordu nü kapatıp) bu defa oldu. Zaten çok aşırı tweak yüklemem, olmazsa olmaz 1-2 tweak yükledim. Şimdilik sorun yok. Open ssh'ı uninstall Yaptım bu arada

• yuklerken bi hata olstu restore den sonra beyaz ekran falan geldi 90% cizgi gitti ve durdu. reset attim calistirdim yeniden jb ye tikladim calisti :) olur boyle hatalar :D.
  • hocam bi kaç tweak yükledikten sonra respring yapınca elmada kalıyor bıktım reset atmaktan çözümü yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre.-.

nasıl yüklicez flipcontrolcenteri

Ben Bigboss reposundan yükledim Virtual Home indirdim daha sonrasında kurdum işlem tamam :)

iPhone 6 Kurduklarım

Virtual Home
    FlipControlCenter
    Zeppelin
    Cylinder
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.