Şimdi Ara

İnternetimizi Hijack eden ISS'lar | Encrypted SNI ile Korunmak | Gizlilik İçin Programlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
413
Cevap
146
Favori
39.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
197 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende simdi konuyu gordum, routerim da openwrt yuklu ve dns over https eklentisi var. Durum su sekilde;

İnternetimizi Hijack eden ISS'lar | Encrypted SNI ile Korunmak | Gizlilik İçin Programlar

İnternetimizi Hijack eden ISS'lar | Encrypted SNI ile Korunmak | Gizlilik İçin Programlar

Baska bir sey yapmama gerek var mi? Router ustunde dns over tls isini zorlayayim mi? Openwrt'nin kesin destegi vardir diye dusunuyorum.

• ilk mesajın bir kopyasını bilgisayarına kaydet, yarın öbürgün silinirse yedeklemiş olursun.

ekleme >

şimdi kontrol ettim, ilk mesaj çoktan şikayet edilmiş bile. bu tipler birde internet kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Holy Templar -- 24 Nisan 2020; 21:15:59 >
  • Şunu da unutmayın. DNS seçerken size en düşük gecikmeyi veren hangisi. Çünkü en önemli konu o. Google, Cloudflare, Quad9, vs. 3-4 tane sunucudan birini seçeceğim derseniz tek tek ping atabilirsiniz. Topluca kontrol etmek için aşağıdaki araç iş görüyor. Fakat içerisindeki DNS'lerin çoğu çöp diyebilirim.

https://www.grc.com/dns/benchmark.htm

Benim en düşük gecikmeyi aldığım Cloudflare oluyor (1ms). Fakat 10ms veya aşağısındaki değerleri verenlerin hepsi tercih edilebilir. 10ms veya altındaki değerleri hiçbirinden alamıyorsanız, yine en düşük gecikme hangisindeyse onu tercih edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 2 Kasım 2020; 17:48:24 >

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    sana göre gereksiz bir konu ise bir tıkla çıkıp gidebilirsin. burada vpn nasıl kullanılır bilmeyen yoktur emin ol.
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Hocam çok güzel yazmışsınız severek okudum. Elinin atında uzun mesafe sürebileceğin bir drone olması çok güzel bir his olmalı. Kuşbakışı birçok şey keşfedebilir, anlattıklarınız şuan benim de hayallerimi süslemeye başladı. Bizim proje ne yazık ki seneye ertelendi. Dolar ucuzken keşke alsaydım parçaları...

Bu arada Güç sınırlamasına kafanız takılıyorsa amatör telsizci olabilirsiniz. O frekanslarda 2-3 Watt'ın çok çok üstünde yayın hakkına sahip oluyorsunuz.
  • Bu konuda tartışmalar bulunmakta ama büyük ihtimal daha kolay olacaktır. Çünkü IpV4'da ip adresi sayısı yetmediğinden tek ip üzerinden 15-20 tane web sitesi yayın yapabiliyor. IpV6 de ise böyle bir sıkıntı yok. O yüzden web sitelerinin her birine ayrı ip adresi verilebilir. Hiç bir web sitesi sahibi kendi ip adresinden 30 tane sitenin yayın yapmasını istemeyeceğine göre gelecekte her sitenin kendine özgü ip adresi olacaktır.

Bu durumda yasaklı sitelere ip engeli atılır ve her şey kökten çözülür. Ama korkmaya gerek yok, bize IpV6'in gelmesi en az 5 yılı bulur. Zira bizim ISS ler için ayrı bir maliyet. O zamana da liderler değişir, daha özgür bir internete sahip oluruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-894D9AB01

indirin bunu ne yasaklı site kalıyor nede sizi izleyen.
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/zenmate-free-vpn-best/
    Tabi canım hiç izleyen kalmıyor. Kendileri de zaten log tutmuyor. Önce konuyu bir okuyun sonra yorum yapın. Okumayınca böyle boş boş yorumlar çıkıyor ortaya.
  • GoodByeDpi Yazılımını duydum hatta bu yazılım ile ilgili video çekmeyi düşündüm ama hukuki açıdan sıkıntı yaratma düşüncesi sebebiyle yapmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Saçmalamaya devam ediyorsun.
    Ücretsiz VPN hızları rezalet filan değil, hatta Türkiye'nin yoğun olduğu saatlerde VPN açarsan, yoğunluk olan sitelerde daha hızlı bile oluyor.
    Seni bilemiycem fakat ben MİT ajanı değilim. Dolasıyla benim internet trafiğimi nereye satıyorlarsa satsınlar, umurumda değil.

Alıntıları Göster
    Saçmalayan sizsiniz. Konu gereksizse üst taraftaki x butonuna tıklayarak çıkabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

ilk mesajın bir kopyasını bilgisayarına kaydet, yarın öbürgün silinirse yedeklemiş olursun.

ekleme >

şimdi kontrol ettim, ilk mesaj çoktan şikayet edilmiş bile. bu tipler birde internet kullanıyor.
    Şikayet edenler forumdaki İSS çalışanlarından biridir yüksek ihtimalle.
  • GoodByeDpi yi anlattığınız gibi kurdum hizmetlerde çalışıyor gözüküyor fakat bir işe yaramadı neden olabilir?
  • HeiLi kullanıcısına yanıt
    Router Airties 5650 var mı benim yapabileceğim bir durum hocam
  • Gencbeyiin kullanıcısına yanıt
    Islemcisi destekliyor gordugum kadariyla ama anakartina mudahale gerekiyor galiba openwrt yuklemek icin, net bilgi veremiyorum.
  • @emir.ksk
    İlk mesajı gündelledim. about:config'de network.trr.mode'u 3 konumuna almanız çözmeli.
    -------------------------------
    @Veterozer
    Bu hatayla kolay kolay karşışmamalısınız. Routerdan kaynaklı olabilir. Router ayarlarını kurcalamanızı öneririm. aynı şekilde network.trr.mode'u 3 konumuna almayı deneyin.
    @Shadow0678
    İlk mesaj güncellendi. Sadece firefox çözümünü kullanırsanız sadece firefox için çalışacaktır. GoodbyeDpi tüm cihaz çapında çalışır.
    @Surfer Rosa
    O şekilde CMD'yi açık tutmanız gerekmekte. İlk mesajda hizmet olarak Windows'a entegre etmeyi gösterdim. Benim tavsiyem budur, kimse arkaplanda sinir bozucu bir cmd penceresi istemez.
    @tokujo
    Adınıza sevindim. Kullandığım programın adı wireshark olarak bilinen bir paket analiz programıdır. Birçok haberleşme tipini kayıt altına alıp incelemenizi sağlar.
    @The Time Lord
    PowerTunnel'ın linux desteği var diye biliyorum. Çalışmasını bekliyorum. Ekstradan bu varhttps://github.com/bol-van/zapret
    @HeiLi
    Dns için TLS veya Https kullanmak bir tercih meselesi. Https'te sıkıntı yoksa, memnunsanız sıkıntı yok. Firefox'ta zaten DoH şart oluyor.
    @Holy Templar
    Yedeklerimi Web Archive'a aldım. Forum yönetiminden beklemem böyle bir şey. Ama insanların şikayet etmesi sinir bozucu. Neden yaparlar ki?
    @The Hollow
    Hocam ping süreleriniz çok iyi. Ben de İstanbul'da fiber müşterisiyim fakat Cloudflare'de 30 ms, Google'da 25 ms gecikme alıyorum. Router'ınızda cloudflare dns yönlendirmesi mi var? 1 ms gecikmeyi kıskandım doğrusu.
    @ErdemAlsırt
    Hocam programı biz üretip dağıtmıyoruz. Hukuki bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bir çok arkadaşa da yardımcı olacaktır.
    @II. Ceki
    Bahsedilen dns hizmetlerini kullanmanızı öneriyorum. Yine çalışmıyorsa GoodbyeDPI'ı "-2" ayarıyla çalıştırmayı deneyebilir misiniz? Belki ISS lere göre güvenlik seviyesi değişiyordur.

• Simple DNSCRYPT'in ayarları konusunda yardımcı olabilir misiniz
  • Bilgiler için teşekkürler ancak GoodbyeDPI programını bahsettiğiniz şekilde etkinleştirmeme rağmen çalışmıyor, değişim yok yani. pastebin vs açılmıyor. powertunnel'de aynı şekilde :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeArsln.EA

Simple DNSCRYPT'in ayarları konusunda yardımcı olabilir misiniz
    Dnscrypt Hizmetini açın öncelikle. Daha sonra alt taraftaki Ağ Kartları kısmındaki bağlantınızın üzerine tıklayıp yeşil renge dönmesini sağlayın. Daha sonra Çözümleyiciler kısmına tıklayın, burada isterseniz otomatik modu kullanabilir isterseniz de DNS servisinizi kendiniz seçebilirsiniz. Benim tavsiyem "dnscrypt.eu-nl , dnscrypt.eu-dk ve ibkstrum" isimli DNS servislerini seçmeniz. Bu servisleri tıklayarak seçtikten sonra sağ köşedeki ayarları uygula butonuna basmanız yeterli olur.

• https://github.com/Include-sys/GUI-for-GoodbyeDPI

Bunu da konuya ekleyebilirsiniz. Dahili olarak DNSCrypt desteği de mevcut.
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    bütün ayarları dediğiniz gibi yaptım ama maalesef hala sonuç alamıyorum hocam -ttnet kullanıcısıyım-
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeArsln.EA

bütün ayarları dediğiniz gibi yaptım ama maalesef hala sonuç alamıyorum hocam -ttnet kullanıcısıyım-
    Benim de aynı, ttnetliyim ben de. -2 ve -1 ayarlarını da denedim, olmuyor.

Edit: PowerTunnel'de DoH Resolver'a 8.8.8.8 yazıp uyguladığım zaman internet komple gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skom -- 25 Nisan 2020; 1:16:32 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.