Şimdi Ara

İnternetimizi Hijack eden ISS'lar | Encrypted SNI ile Korunmak | Gizlilik İçin Programlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
413
Cevap
146
Favori
39.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
197 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Charmlander

Cloudflare'e tracert atabilir misin? 1ms harbiden çok iyi değer.
    Bu arada Cloudflare'e özel değil, İstanbul'daki çoğu sunucuya 1ms alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 2 Kasım 2020; 17:49:19 >
  • Hocam bir de 1.1.1.1 adresine tracert atar mısınız?
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Evet anlıyorum dediğiniz zaten doğru, ama arkadaşta kendince bir yorum getirmiş bizimkisi olması gereken olmadığı için bir isyan gibi birbirimizle alakası olan birşey de yok keşke bu tür konulara veya bu yöntemlere hiç ihtiyaç olmasa, söyledikleriniz de haklı olduğunuzu düşünüyorum zaten ama uygulama kısmında kanun açıkça istismar ediliyor, uygulayanlar işlerine gelen kısmı istedikleri gibi uyguluyor ve denetim mekanizması da uygulayanin kendisi ile aynı düşüncede olunca haliyle kısıtlamalar, yasaklar kural oluyor. Ben de yanlış anlasildiysam da kusura bakmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam güzel mesajınız için teşekkür ederim.

• Efsane konu,yararlı konuları özlemişiz forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolSnow

Hocam bir de 1.1.1.1 adresine tracert atar mısınız?
    null

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 2 Kasım 2020; 17:50:39 >
  • Metro ethernet mi hat?
    2 HOP'ta direkt çıkış var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • On yıldır gördüğüm en faydalı konu.
  • Faydalı konu

• Takipte kalalım çok uzak olduğumuz ama bizatihi bizi ilgilendiren önemli bir konu. Teşekkürler eline sağlık.

• Hocam şu an bir sorun yok gibi gözüküyor. GoodByDPI yazılımını kullanmıyorum. Kullanmam gerekir mi bu durumda?

İnternetimizi Hijack eden ISS'lar | Encrypted SNI ile Korunmak | Gizlilik İçin Programlar

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolSnow

Hocam eklemek isterdim de github'da o kadar çok popüler değil. Kimse kaynak kodlarını incelememiştir. Zararlı yazılım çıkarsa vebalini almak istemem.
    ------------------------
    @skom
    Hocam çalışmıyorsa programı "2_all.cmd" ile tekrar çalıştırmayı dener misiniz? Sanırım bölgesel olarak farklı cihazlar kullanılıyor.
    Uzun zamandır kullanıyorum zararlı bir şey yok içinde. Yapımcısı türk ayrıca, kendisiyle görüşebilirsiniz.

Edit: Yanlış linki vermişim. DNSCrypt desteği olan bu :https://github.com/mguludag/GUI-for-GoodbyeDPI Kendisinin DH hesabı:https://forum.donanimhaber.com/profil/717117#!/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 25 Nisan 2020; 11:10:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    60-80ms arası pingleri var. Bir çok servisi denedim aralarında en stabil olanlar (en az çökenler) bunlar. Ayrıca gizliliğe önem veriyorsanız sunucunun bulunduğu ülkeyede dikkat etmek önemli. İngiltere,amerika,hindistan,rusya gibi ülkelerden uzak durmak lazım.
  • Kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösteriyor bütün bunlar. Mesela benim internetimde bu işlemleri yapmasam dahi bütün sitelere girebiliyorum (malum sitelerde dahil). Ama aynı İSS'deki başka bir kullanıcı bu işlemleri yapsa dahi sitelere giremeyebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 25 Nisan 2020; 10:43:52 >
  • Ağ genelinde cloudflared ile DoH kullanıyorum. Firefox ESNI ile birlikte kullanmak için trr mode u kaç yapmak gerekiyor?

Bu arada müthiş konu :)

• GoodbyeDPI ile bilgisayarda güzel sonuc aldim fakat önerdiginiz mobil uygulamalarin hic biri bende de calismadi maalesef,cloudflare DNS kurulu router üzerinde ama bir sey degismedi mobilde.Fakat fazlasıyla yararli konu,hic anlamama ragmen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

sana göre gereksiz bir konu ise bir tıkla çıkıp gidebilirsin. burada vpn nasıl kullanılır bilmeyen yoktur emin ol.
    Konu popülerlere girmiş, ister istemez üyeler giriyor. Ve konu sahibi kendi yöntemini övmek için başka bir yöntemi yermeye çalışıyor. Hemde yanlış bilgilerle.
  • cloudflarenin dns sunucuları istanbulda barınıyor dikkat edin
  • Evdeki raspberry pi cihazıma pi-hole kurdum genel olarak reklamı engelliyor fakat LG webos TV de YouTube reklamlarını engelleyemiyor. İnternette blacklistte olan Google reklam sunucularını pi-hole a ekledim fakat işe yaramadı. Anlamadığım YouTube vanced uygulaması bu reklamları nasıl engelleyebiliyor?

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt
    DNS tabanlı reklam engelleme yöntemiyle YT reklamları engellenemez. YT Vanced uygulamanın kendisinde değişiklik yapıyor. uBlock Origin'e aşağıdaki filtreyi eklerseniz çözüm olacaktır. Zaten Pi-hole'un engellediği reklamların boşluklarını da uBlock Origin gibi cosmetic filtering destekleyen bir eklentiyle yok edebilirsiniz.

https://raw.githubusercontent.com/easylist/easylist/master/easylist/easylist_specific_block.txt
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.