Şimdi Ara

İnternetimizi Hijack eden ISS'lar | Encrypted SNI ile Korunmak | Gizlilik İçin Programlar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
413
Cevap
146
Favori
39.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
197 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam eklemek isterdim de github'da o kadar çok popüler değil. Kimse kaynak kodlarını incelememiştir. Zararlı yazılım çıkarsa vebalini almak istemem.
    ------------------------
    @skom
    Hocam çalışmıyorsa programı "2_all.cmd" ile tekrar çalıştırmayı dener misiniz? Sanırım bölgesel olarak farklı cihazlar kullanılıyor.
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 19 Temmuz 2020; 14:39:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • skom kullanıcısına yanıt
    Hocam DoH resolver'ahttps://dns.google/dns-query yazıp dener misiniz? İlk mesajda ölümcül bir hata yapmışım... 8.8.8.8 tls bağlantılarında çalışıyordu. Hatlar karışmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolSnow

Hocam DoH resolver'ahttps://dns.google/dns-query yazıp dener misiniz? İlk mesajda ölümcül bir hata yapmışım... 8.8.8.8 tls bağlantılarında çalışıyordu. Hatlar karışmış.
    Hocam o şekilde yapınca bağlantı gitmedi ancak program işlevsiz yine.
  • quote:

Hocam eklemek isterdim de github'da o kadar çok popüler değil. Kimse kaynak kodlarını incelememiştir. Zararlı yazılım çıkarsa vebalini almak istemem.
    ------------------------
    @skom
    Hocam çalışmıyorsa programı "2_all.cmd" ile tekrar çalıştırmayı dener misiniz? Sanırım bölgesel olarak farklı cihazlar kullanılıyor.
    2_all.cmd dosyası arkada açıkken internet var ancak işlevsiz pastebin açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skom -- 25 Nisan 2020; 1:36:12 >
    Bu sırada güvenli bir dns hizmeti kullanıyor musunuz? Tüm bunlara rağmen çalışmıyorsa sanırım ISS'ler arası fark var. Cmd üzerinden ping pastebin.com'a ping atın. Çıkan ip adresi [104.23.99.190] olmalı.

Değilse dns konusunda bir sıkıntınız var. Simplednscrypt programını Cloudflare DoH ile çalıştırmayı deneyin.
  • Ben firefox,dnscrypt,powertunnel sistemine geçtim hala açılmayan siteler için de firefox'a basit bir vpn eklentisi ekledim.chrome'daki yerimleri vs her şeyi firefox'a aktarabiliyorsunuz hala çalıştıramayan arkadaşlar bu metoda geçebilir.
  • quote:

Bu sırada güvenli bir dns hizmeti kullanıyor musunuz? Tüm bunlara rağmen çalışmıyorsa sanırım ISS'ler arası fark var. Cmd üzerinden ping pastebin.com'a ping atın. Çıkan ip adresi [104.23.99.190] olmalı.

Değilse dns konusunda bir sıkıntınız var. Simplednscrypt programını Cloudflare DoH ile çalıştırmayı deneyin.
    Router üzerinden 1.1.1.1'i kullanıyorum hocam bu sırada. pastebin ping sonucu şöyle geliyor :

Pinging pastebin.com [104.23.98.190] with 32 bytes of data:
    Reply from 104.23.98.190: bytes=32 time=23ms TTL=56
    Reply from 104.23.98.190: bytes=32 time=20ms TTL=56

Ping statistics for 104.23.98.190:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 20ms, Maximum = 23ms, Average = 20ms

Adres 99 değil 98.190, simplednscrypt'i cloudflare doh ile çalıştırdım durum aynı. sanırım ttnet bir şekilde bloke etmiş...

Turksat Kablonette de durum aynı sanırım. Bazı siteler açılmıyor ama ping atabiliyorum.

Konuyu açan arkadaşa da ayrıca teşekkür ederim, güzel başlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraveHeart -- 25 Nisan 2020; 1:55:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Turksat Kablonette de durum aynı sanırım. Bazı siteler açılmıyor ama ping atabiliyorum.

Konuyu açan arkadaşa da ayrıca teşekkür ederim, güzel başlık.
    Tüm yasaklı sitelere ping atabiliyorum ben de ama açılmıyor.
  • Ek olarak belirteyim, Call of Duty Modern Warfare açılmıyor, bu işlemi yapan arkadaşta da durum aynı.

Çok ilginç
  • @skom
    DNS'nizde sıkıntı yok. Çok ilginç. Farklı bir cihaz üzerinden deneyin bir de. En azından Firefox yönteminin garanti çalışması gerekiyor.

Benim mevcut konfigürasyonum şöyle:
    Windows 10 sürüm 1809 Yönetici kullanıcı
    Stubby ile DNS over TLS
    GoodbyeDPI -3 ayarıyla.
    Firefox ESNI açık.

Https uzantılı tüm sitelere girebilmekteyim. Http normal olarak açılmamakta.
    ----------------------------
    @BraveHeart
    Oyunların güvenlik duvarları durumu hile sanabilir. Beklemiyordum.
  • Cloudflare'e tracert atabilir misin? 1ms harbiden çok iyi değer.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bence o kadar da komik gözüken birşey yok, konuyla ilgili yetkili kurum BTK'nın kendisine verilen yetkiyi lüzumsuz ve amacını aşacak şekilde kullandığı ortada. Çoğu zaman konuda anlatılan yöntemle halkın ulaşılması istenilmeyen sitelere bırakın mahkeme kararını, BTK tarafından alınan herhangi bir resmi karar olmadan yavaşlatma ve siteye ulaşımın engellenmesi yoluna gidiliyor. BTK idari bir kurumdur ve normalde bir hukuk devletinde idareye verilen yetkilerin amacı, sınırları kesin bir şekilde belirlenir ve sıkı bir şekilde denetlenir. Ülkemiz kanun devleti bile değilken eğer hukuk devleti olmayı bir gün başarabilirsek konuyla ilgil bilgi veren arkadaşın anlattığı şekliyle özgür-bağımsız mahkemelerin BTK ve benzeri kurumların eylemlerini yasal bulmayacağını ve hak ihlali kararlarının verileceğini, kurumun yetkilerine ilişkin muğlak ifadelerin 5651 sayılı yasadan kaldırılacağını düşünüyorum. Şu anki durumda bu dediklerim baştan sona ütopya tabi ne yazık ki.

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Hocam kendi vpn'inizi kurmayı düşündünüz mü hiç? Google Cloud Platform, Amazon Web Services ve Digital Ocean gibi servisler üzerinden VPS(Virtual Private Server) kiralayarak kurabiliyorsunuz. Yeni üyeler için Google ve Amazon'da ücretsiz kullanım mevcut(Google için 1 sene Amazon'u hatırlayamadım şu an) Ayrıca Digital Ocean için eğer öğrenci maili + öğrenci kimliği fotosu(mail kime aitse onun olmalı) bulursanız Digital Ocean üzerinden de kurabilirsiniz. Ben Google Cloud platform üzerinden kurdum. Ping biraz yüksek ama indirme hızım düşmedi(adsl için öyle oldu ama fiber de düşebilir diye tahmin ediyorum) Özel sunucu olduğu için Netflix engelleyemez diye düşünüyorum.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veronicaa -- 25 Nisan 2020; 2:28:22 >
  • quote:

@skom
    DNS'nizde sıkıntı yok. Çok ilginç. Farklı bir cihaz üzerinden deneyin bir de. En azından Firefox yönteminin garanti çalışması gerekiyor.

Benim mevcut konfigürasyonum şöyle:
    Windows 10 sürüm 1809 Yönetici kullanıcı
    Stubby ile DNS over TLS
    GoodbyeDPI -3 ayarıyla.
    Firefox ESNI açık.

Https uzantılı tüm sitelere girebilmekteyim. Http normal olarak açılmamakta.
    ----------------------------
    @BraveHeart
    Oyunların güvenlik duvarları durumu hile sanabilir. Beklemiyordum.
    Reqrypt isimli program hemen çalıştı mesela hocam, sorunsuz girilebiliyor sitelere ama tüm sistem kapsamında mı bu bloke kaldırma yoksa sadece tarayıcı üzerinden mi onu öğrenmek isterim.

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    Ben mevcut durum ile ilgili bilgi verdim, ve her mesajımda kendimi yeniden açıklamak durumunda kalıyorum. Kanuna yapılacak itirazın hangi yollarla yapılacağı, eğer site sahibi iseniz nerelere başvurulacağını bile anlattım. Komik gözüküyor dediğim şey, konuyu açanın yanlış kanun maddelerini bu konu ile ilişkilendirmesidir. Kendisine de bunu detaylıca anlattım. Doğru kanun maddelerini belirttim, buna yapılacak itirazların nerelere yapılabileceğini de aktardım. Dikkat ederseniz konuyu açanın değindiği konuya hiç değinmedim, çünkü bu alanda bir bilgim yok. Ben sadece hukuksal açıdan konuya doğru şeyleri yazmak istedim ve yazdım. Ama benim mesajlarım bu konuda nedense hep yanlış ucundan tutuldu. Söylediklerimin tamamında haksız olamam değil mi? Keşke neyi anlatmak istediğimi doğru anlayan bir kişi olsaydı diyorum her seferinde. Tekrar edeyim kanuna itirazın nasıl yapılacağını da aktardım, daha ne demem gerekiyor bilmiyorum. Sizlerde bir meşaleye dönüşmesi gerekir bu cümlemin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 25 Nisan 2020; 2:42:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• CoolSnow kullanıcısına yanıt
    Hocam bende Firefox ESNI özelliği çalışıyor ama tarayıcıyı check ettiğimde dns secure kısmında hata veriyor.

Stubby ile DNS over TLS yönteminden bahseder misiniz? Nasıl kullanılıyor bu yöntem?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Hocam kendi vpn'inizi kurmayı düşündünüz mü hiç? Google Cloud Platform, Amazon Web Services ve Digital Ocean gibi servisler üzerinden VPS(Virtual Private Server) kiralayarak kurabiliyorsunuz. Yeni üyeler için Google ve Amazon'da ücretsiz kullanım mevcut(Google için 1 sene Amazon'u hatırlayamadım şu an) Ayrıca Digital Ocean için eğer öğrenci maili + öğrenci kimliği fotosu(mail kime aitse onun olmalı) bulursanız Digital Ocean üzerinden de kurabilirsiniz. Ben Google Cloud platform üzerinden kurdum. Ping biraz yüksek ama indirme hızım düşmedi(adsl için öyle oldu ama fiber de düşebilir diye tahmin ediyorum) Özel sunucu olduğu için Netflix engelleyemez diye düşünüyorum.

edit:imla
    Şimdilik uğraşmadım. Belki 2 yıl sonra bu yönteme başvuracağım.

• @skom
    ReQrypt'e biraz baktım ve çok sevdim. Yeni öğrendim, güzel bir programa benziyor. Sistem genelinde çalışmakta. Bu programın tek eksisi bir uzak sunucu kullanıyor olması. Giden trafik uzak sunucudan geçiyor ama gelen trafik doğrudan sizin bilgisayarınıza. Normal bir vpn'den çok daha iyi bir hız vermeli. Ping süreleri ne alemde olur bilemiyorum. Test etmedim.

Sizde çalışıyorsa ne mutlu. Gönül isterdi ki GoodbyeDPI çalışsaydı. Firefox'un Encrypted SNI'sı her koşulda çalışmalı diye düşünüyorum.

@Nemesis-Prime
    DNSSEC genelde router yüzünden sıkıntı veriyor. Routerınızı kontrol etmenizi öneriyorum. Bunun dışında firefox için eklentiler bulunmakta. Veya windows için programlar...

Stubby diğer şifreli dns programlarıyla hemen hemen aynı şey, fazladan bir artısı yok. Kullanılması biraz zordur. O yüzden tavsiye etmiyorum. Detaylı bilgi burada bulunmakta.https://dnsprivacy.org/wiki/display/DP/DNS+Privacy+Daemon+-+Stubby

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolSnow -- 25 Nisan 2020; 2:57:18 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.