Şimdi Ara

İnternet nasıl bölünür ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuan komşuyla bende 1 Mbps sınırsız var. Aylık 98 YTL fatura ödüyoruz. Biz bunu 4 Mbps ye çıkarıp hem 89 YTL verip 44,5 Ytl ye gelecek hem de ikimizin internetide 2 Mbps. Ama sorun biz bu 4 Mbps yi 2 ye nasıl böleceğiz... Birbirimizin hızına girmek istemiyoruz.
    Başka bir deyişle ; modem kendiliğinden ağda kaç kişi varsa interneti onlar arasında eşit olarak paylaştırabilen bir sistem nasıl yapacağım. Yada böyle bi modem varmı....

• ortak kullanan çoğu kişide aynı sorun var..çoğu kişi onun sömürdüğü internet yüzünden kullanamıyorum diyor ,arkadaşım baktın net çok yavaşladı modemi bir kapatıp açarsın sonra sen başlarsın sömürmeye

kısaca böyle bir program yok diye biliyorum.. :)
  • bu tarz yazılımlar mevcut lakin sürekli açık bir pc sağlayabilecekmisinis ?
  • Bu tür modemler satılıyor. onlardan almanız gerekir. Zyxel marka ise muhtemelen internet paylaştırma işlemi yapıyordur.. Başka markalarda var tam bilmemekle us robotic lerin yenilerindede var..
  • quote:

Orjinalden alıntı: neoxmp

bu tarz yazılımlar mevcut lakin sürekli açık bir pc sağlayabilecekmisinis ?

Benim bilgisayar sürekli birşeyler indireceği için açık kalacak zaten. Hangi programı kullanmak gerekir...
  • Airties modem alın QoS Seçeneğinden istediğiniz IP'ye istediğiniz hızı verebilirsiniz.Araştırın QoS destekli modemler diye google'dan çıkar karşınıza.Yazılım yüklerseniz pc sürekli açık kalmak zorunda kalır.Ama modemde olunca bu özellik pc'nin açık kalmasına gerek kalmaz
  • İyi bir switch alınırsa arayüzünden bu işlem switch üzerinden yapılabilir bence. Gerçi bu özelliği olan switchler var mı, (muhtemelen vardır) varsa fiyatları ne kadardır hiç bir fikrim yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.